Προς το περιεχόμενο

Επιδομα ενοικιου


nik416

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, tsioulak είπε

Καλησπέρα, προσπαθώ να κάνω καινούρια αίτηση για την θεία μου επειδή η τωρινή της αίτηση είναι στον τελευταίο μήνα.

Μου ζητάει τον αριθμό μισθωτηρίου, τον βάζω και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:
 

  • Ακίνητο επί της οδού ΤΑΔΕ ΧΧ, ΤΚ: ΧΧΧΧΧ. Τετραγωνικά: 30,2. Τιμή Μίσθωσης: 125,00 € - Το μισθωτήριο συμβόλαιο έχει τροποποιηθεί από το [ΧΧΧΧΧΧΧΧ] και δεν μπορεί να γίνει δεκτό για τους σκοπούς του Επιδόματος Στέγασης. Παρακαλώ συμπληρώστε μη τροποποιημένο μισθωτήριο συμβόλαιο.

Τι συμβαίνει;

Έλεγξα μήπως το συμβόλαιο λήγει σε χρόνο λιγότερο από το εξάμηνο αλλά δεν ισχύει, το έλεγξα στο taxis και το συμβόλαιο λήγει στις 31/8/2022.

Έχει γίνει τροποποίηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Έχει γίνει τροποποίηση ?

Ναι, δημιουργήθηκε ως τροποποίηση, πέρσι μου το είχε δεχθεί μια χαρά, δεν είχε βγάλει κάποιο σφάλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2021 στις 12:54 ΜΜ, tsioulak είπε

Καλησπέρα, προσπαθώ να κάνω καινούρια αίτηση για την θεία μου επειδή η τωρινή της αίτηση είναι στον τελευταίο μήνα.

Μου ζητάει τον αριθμό μισθωτηρίου, τον βάζω και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:
 

  • Ακίνητο επί της οδού ΤΑΔΕ ΧΧ, ΤΚ: ΧΧΧΧΧ. Τετραγωνικά: 30,2. Τιμή Μίσθωσης: 125,00 € - Το μισθωτήριο συμβόλαιο έχει τροποποιηθεί από το [ΧΧΧΧΧΧΧΧ] και δεν μπορεί να γίνει δεκτό για τους σκοπούς του Επιδόματος Στέγασης. Παρακαλώ συμπληρώστε μη τροποποιημένο μισθωτήριο συμβόλαιο.

Τι συμβαίνει;

Έλεγξα μήπως το συμβόλαιο λήγει σε χρόνο λιγότερο από το εξάμηνο αλλά δεν ισχύει, το έλεγξα στο taxis και το συμβόλαιο λήγει στις 31/8/2022.

Ενημέρωση:

Πήγα στον δικό μου λογιστή μήπως και αυτός ξέρει τι συμβαίνει (μήπως το έχει ξανασυναντήσει), ο άνθρωπος μια ώρα πάλεψε μήπως και βγάλει άκρη αλλά τίποτα. Με είπε να πάει η θεία μου στον δήμο μήπως και βγάλει άκρη αλλιώς να μιλήσει με την σπιτονοικοκυρά, να ακυρώσει το τωρινό ενοικιαστηριο, να κάνει καινούριο μήπως και ξεκολλήσει το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα μια ερώτηση, εχω εγκεκριμένη αίτηση τον Οκτώβριο με ενεργό συμβόλαιο ενός χρόνου, λόγω όμως ανεργίας συμφωνήσαμε με τον σπιτονοικοκυρη να μου κατεβάσεις το ενοίκιο από 200 , 150€ για δική μου διευκόλυνση μέχρι να βρω μια δουλειά (σπανιζουν τέτοιο άνθρωποι).. Μπορώ με κάποιο τρόπο να περασω το νεο συμβόλαιο εκεί και να μη χάσω ουτε ενα μηνα επιδόματος ;; η πρεπει να ακυρώσω την αίτηση και μετά ξανά μανα ; ή να περιμενω έως ότου λήξει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα. Λοιπόν πήγα να κάνω ανανέωση και μου βγάζει ότι θα πρέπει να έχω ενεργό συμβόλαιο μέχρι 1/7/2022, το συμβόλαιό μου λήγει 31/5/2022.

Τι μπορώ να κάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Καλημέρα. Λοιπόν πήγα να κάνω ανανέωση και μου βγάζει ότι θα πρέπει να έχω ενεργό συμβόλαιο μέχρι 1/7/2022, το συμβόλαιό μου λήγει 31/5/2022.

Τι μπορώ να κάνω; 

Ανανέωση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, phanispal είπε

Οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να μπει ο ιδιοκτήτης και να τροποποιήσει το μισθωτήριο.

Πες του να μπει να στο αλλάξει.

Σωστός, το άλλαξε και πήγαμε μέχρι 31/12/2023. Προφανώς μετά θέλει αύξηση γιαυτό μου το εκανε μικρή διάρκεια. 

Έστειλα ήδη την αίτηση όλα καλά λογικά. 

Επεξ/σία από Boubis1411
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Σωστός, το άλλαξε και πήγαμε μέχρι 31/12/2023. Προφανώς μετά θέλει αύξηση γιαυτό μου το εκανε μικρή διάρκεια. 

Έστειλα ήδη την αίτηση όλα καλά λογικά. 

Μικρη διάρκεια θα ήταν τέλος του 2022.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Μικρη διάρκεια θα ήταν τέλος του 2022.

Ναι απλά του είπα στο τηλέφωνο κάνε 3 η 5 χρόνια... Θέλει χρήμα ο πονηρός 😁😁

Νταξει το έκανε πάντως μπαμ μπαμ σωστός ήταν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Ναι απλά του είπα στο τηλέφωνο κάνε 3 η 5 χρόνια... Θέλει χρήμα ο πονηρός 😁😁

Νταξει το έκανε πάντως μπαμ μπαμ σωστός ήταν. 

Και γιατί δεν σου ζητήσε από ΤΩΡΑ αύξηση ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Και γιατί δεν σου ζητήσε από ΤΩΡΑ αύξηση ?

Δεν ξέρω, μήπως μου φέρει νέο συμφωνητικό σε κάποια φάση; πάντως εγώ του είπα βάλε 3-5 χρόνια ότι θες. 

Αν και σε 1 χρόνο ίσως πάω σε δικό μου θα δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω νοικιασα προσφατα και μου το εκανε για έναν χρονο. 

Πολλα μπορει να παιζουν. Από το να θέλει να ανεβασει το ενοίκιο, μεχρι να φοβαται αν θα πληρωθεί. Οταν ερθει η ωρα και ληξει, θα το μαθω κι εγω αυτο.

Προς το παρών, κοιταω να μαι τυπικος στις υποχρεώσεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Και γω νοικιασα προσφατα και μου το εκανε για έναν χρονο. 

Πολλα μπορει να παιζουν. Από το να θέλει να ανεβασει το ενοίκιο, μεχρι να φοβαται αν θα πληρωθεί. Οταν ερθει η ωρα και ληξει, θα το μαθω κι εγω αυτο.

Προς το παρών, κοιταω να μαι τυπικος στις υποχρεώσεις μου.

3 χρόνια σχεδόν είμαι εδώ δεν έχουμε τέτοια θέματα, πριν την ημερομηνία τα παίρνει πάντα. Αλλά ναι μερικοί θέλουν να ανεβάσουν τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...