Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικά Ποδήλατα


fogeo933

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, johnykim είπε

Καλοτάξιδο! Είδα είναι μόλις 14.5 κιλά, που είναι πολύ καλό βάρος για ηλεκτρικό. Έχει και 3 ταχύτητες.

Χωρίς την υποβοήθηση, σε ευθεία είναι άνετο, ή το αισθάνεσαι βαρύ;

Με βλέπω να το νοικιάζω για να μου φύγει η περιέργεια 😁

χωρις υποβοηθηση ειναι λιγο ζορι,αλλα οχι τραγικα πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα το cms f 16 plus από banggood, δύο μήνες μετά παρέλαβα. Για 420€ είναι πολύ καλό με μπαταρία 13Ah. Τις 5 μέρες που το έχω, επισημαίνω: τελική ταχύτητα 30-32km/h, σε ανηφόρα "κόβει" λίγο. Φόρτιση 4 ώρες, ποιότητα κατασκευής πολύ καλή, αυτονομία δίνουν 50km, 20km έκανα & η μπαταρία δεν είχε φτάσει στην μέση. Μπαταρία αποσπόμενη για όποιον το θέλει. 

Έχω πάρει από gearbest & το samebike yinyu14 στα 400€ από Πολωνία σε 10 μέρες, τίμιο & αυτό με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Υστερεί στην μπαταρία με 7.8Ah. 

Φωτάκι μπροστά έχουν & τα δύο, πίσω δεν έχουν, το samebike έχει αντανακλαστικό, φτερά έχουν & τα δύο. Το samebike για μένα έχει καλύτερο φινίρισμα, super σέλα. Το cms είναι ένα μικρό κλικ πίσω & το τιμόνι στην φουλ αναδίπλωση είναι κοντό, ήθελε 3-4 πόντους ακόμα. Στην ταχύτητα, μπαταρία συν τα γρανάζια πίσω, το cms είναι καλύτερο.

Το θέμα με τις αγορές αυτές είναι να μην σου τύχει ελαττωματικό, δύσκολα βγάζεις άκρη...

 

Στις 2/10/2019 στις 8:12 ΠΜ, babble tribe είπε

Το CMS F16 PLUS είναι αυτή την στιγμή κορυφαίο στην κατηγορία του, τουλάχιστον αυτό λένε στα ξένα φόρουμ με ποδήλατα. Έχει 16" λάστιχο με μεγαλύτερο πλάτος και διπλάσια μπαταρία έρχεται με όλα τα αξεσουάρ φως προς πίσω κλπ. Βγάζει σχεδόν τα διπλάσια χιλιόμετρα πάντως οπότε βολεύει για διαδρομές 20-30 χιλιόμετρα με γκαζακι. Το πήρε κάνεις εδώ στο φόρουμ. Στο banggood παίζει νομίζω στα 430€ με κουπονακι

Το έχω 5 μέρες, ευκαιρία στα 420€.

1.jpg

IMG_20190717_183354.jpg

4.jpg

Επεξ/σία από driver4
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα μπαταρία και controller σε ένα πλαστικό κουτί στη σχάρα αλλά σήμερα έβαλα το κουτί μέσα σε τσάντα σχάρας για έξτρα προστασία από βροχή και υγρασία, πιστεύω να μην έχω θέμα. 

Μόνο τον μοχλό του γκαζιού φοβάμαι λίγο μην βραχεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω θεμα με το σφυριγμα των φρενων .. Πηγα σε εναν ποδηλατα αλλαξε τακακια πισω μπρος τον πληρωσα 35  ευρω και οχι μονο μειωθηκε ο ηχος αλλα εγινε χειροτερος μπροστα  και πισω  μειωθηκε ελαχιστα  ομως.. καμια πατεντα ξερετε ρε παιδια? μιλαμε για σπαστικο ηχο ομως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εργατικά θα του χρέωσε περισσότερο, αλλά και πάλι νομίζω τον έπιασε κότσο.

Κι εμένα μ' ενδιαφέρει το θέμα, και δεν ξέρω πού να ρωτήσω.

Θέλω ένα καλό τακάκι να μη σφυρίζει, αλλά δεν ξέρω αν ευθύνεται αποκλειστικά το τακάκι. Μπορεί να είναι και οι δίσκοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα σφυρίζουν καθώς τα πατάω, αλλά τα προτιμώ  έτσι, γιατί δεν χρειάζεται να πατάω σχεδόν ποτέ τη κόρνα στους πεζούς.😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβγαλα το σταντ γιατί με εμπόδιζε στο πετάλι κάποιες φορές, και έσφιξα λίγο τα σύρματα των φρένων γιατί έπρεπε να τα πατάω με πολύ πίεση. Μέχρι στιγμής δεν έχει χρειαστεί να κάνω κάτι σπουδαίο. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ρε παιδια τι να πω .. με επιασε κοτσο ισχυει ο κλεφτης αλλος κοιμισμενος και εγω. Βεβαια πισω μπρος τακακια καλα κοστιζουν 20 ευρω στην αγορα . Τωρα 15 ευρω εργασια τι να πω δεν ξερω..Φυσικα πριν μου τα αλλαξει μου ειπε πως δεν θα φυγει τελειως ο ηχος γιατι μπορει να φταινε και οι δισκοι.. καμια πατεντα ξερει κανεις? εχω ακουσει γυαλοχαρτο μεχρι υγρο πιατων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/10/2019 στις 8:03 ΜΜ, driver4 είπε

Πήρα το cms f16 plus από banggood, δύο μήνες μετά παρέλαβα. Για 420€ είναι πολύ καλό με μπαταρία 13Ah. Τις 5 μέρες που το έχω, επισημαίνω: τελική ταχύτητα 30-32km/h, σε ανηφόρα "κόβει" λίγο. Φόρτιση 4 ώρες, ποιότητα κατασκευής πολύ καλή, αυτονομία δίνουν 50km, 20km έκανα & η μπαταρία δεν είχε φτάσει στην μέση. Μπαταρία αποσπώμενη για όποιον το θέλει. 

 

Καλοτάξιδο και ευχαριστούμε για το mini review! Εγώ είχα παραγγείλει το D2s από Gearbest, αλλά μιας και καθυστέρησαν να το στείλουν τους είπα να το ακυρώσουν για να το σκεφτώ λίγο ακόμα. Έχει πολλά θετικά το F16 και κυρίως η επιπλέον αυτονομία είναι μεγάλο δέλεαρ. Το μόνο πρόβλημα είναι η σέλα. Αλλάζει άραγε εύκολα; Στο Banggood γράφουν για κύλινδρο Φ33.9x55cm.

Επίσης, η απουσία αμορτισέρ. Το αμορτισεράκι του Fiido είναι πράγματι με αέρα και αυξομειώνεται η σκληρότητα ή πρόκειται για ένα απλό ελατήριο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Philippe είπε

Καλοτάξιδο και ευχαριστούμε για το mini review! Εγώ είχα παραγγείλει το D2s από Gearbest, αλλά μιας και καθυστέρησαν να το στείλουν τους είπα να το ακυρώσουν για να το σκεφτώ λίγο ακόμα. Έχει πολλά θετικά το F16 και κυρίως η επιπλέον αυτονομία είναι μεγάλο δέλεαρ. Το μόνο πρόβλημα είναι η σέλα. Αλλάζει άραγε εύκολα; Στο Banggood γράφουν για κύλινδρο Φ33.9x55cm.

Επίσης, η απουσία αμορτισέρ. Το αμορτισεράκι του Fiido είναι πράγματι με αέρα και αυξομειώνεται η σκληρότητα ή πρόκειται για ένα απλό ελατήριο;

Ειναι με  αέρα ναι και μπορώ να πω ότι μειώνει τους κραδασμούς 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Philippe είπε

Καλοτάξιδο και ευχαριστούμε για το mini review! Εγώ είχα παραγγείλει το D2s από Gearbest, αλλά μιας και καθυστέρησαν να το στείλουν τους είπα να το ακυρώσουν για να το σκεφτώ λίγο ακόμα. Έχει πολλά θετικά το F16 και κυρίως η επιπλέον αυτονομία είναι μεγάλο δέλεαρ. Το μόνο πρόβλημα είναι η σέλα. Αλλάζει άραγε εύκολα; Στο Banggood γράφουν για κύλινδρο Φ33.9x55cm.

Επίσης, η απουσία αμορτισέρ. Το αμορτισεράκι του Fiido είναι πράγματι με αέρα και αυξομειώνεται η σκληρότητα ή πρόκειται για ένα απλό ελατήριο;

Η σέλα του cms είναι καλή μεν αλλά όχι κορυφαία σαν του samebike δε. Δεν ξέρω τι ταχύτητα έχουν τα ποδήλατα που έχετε ή σκέπτεστε να πάρετε, αλλά το μεγάλο αβαντάζ του cms είναι τα 30km/h. Όχι ότι είναι μεγάλη διαφορά απο τα 25, αλλά όπως και να το κάνουμε είναι διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...