Προς το περιεχόμενο

Crucial Ballistix LT/AT 3200MHz 16GB Review


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έλα και ένα στα 4200mhz χωρίς να εχω τσεκάρει  σταθερότητα, παπάδες κάνει το κιτ..

 

2.png.982ebb7ebbded4969189c24f51a1b07b.png

 

@feelsbadman το tfaw βαλτο 16,  trrd-s x4 πάει εκτός αν το βγάζει λάθος το asrock timing confgigurator

Επεξ/σία από FORIS78
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@FeelsBadMan @FORIS78 

Είσαστε αληταράδες ρε. Είχα 5 χρόνια να πιάσω οβερκλοκ στα χέρια μου! 

Προς το παρόν σταθερός με 10λεπτά gaming. Οι θερμοκρασίες είναι σε idle :) 

5Ghz4000Crucial.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τελευταια αυτα κι απο μενα, λογικα θα μεινω εδω 4100MHzC17 stable σε memtest-testmem5, Vdimm: 1.45 V, IMC+Uncore: 1.2 V. Μax temp ειδα 60C σε 2 ωρες memtests χωρις fan πανω τους απλα με οτι airflow εχει το case. Αν εχω χρονο γενικα μπορει να τις σκαλισω περισσοτερο μπας και bootαρουν 4400 για κανα bench 😉 Απιστευτο κιτακι for the price.

4700c17 stbl.PNG

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ακόμα στο ψάξιμο εγώ γιατί η συμπεριφορά των 4*8gb διαφέρει αρκετά. Προς το παρόν αυτό που βλέπω είναι ότι δεν ακούνε σε χαλαρωμα αλλά απλά δε τους αρέσουν τα 4100+ σε τετράδα.  Ίσως τα 3800 θα είναι εφικτά. Αύριο νεώτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι....

με 4x8gb οι μνήμες σταθεροποιούνται στα 3600. Για τα 3800-4000 θέλουν πολύ ψάξιμο και αρκετό ρεύμα (1.45). Προς το παρόν θα μείνω στα 3600 και όταν βρεθεί χρόνος θα ξαναπροσπαθήσω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekfragma είπε

Επανέρχομαι....

με 4x8gb οι μνήμες σταθεροποιούνται στα 3600. Για τα 3800-4000 θέλουν πολύ ψάξιμο και αρκετό ρεύμα (1.45). Προς το παρόν θα μείνω στα 3600 και όταν βρεθεί χρόνος θα ξαναπροσπαθήσω.

Θες κι αλλο στον IMC. Τον φορτωνεις αρκετα. Ασε που ειναι και η μητρικη (αν ειναι Daisy Cain) που δημιουργει επισης προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Θες κι αλλο στον IMC. Τον φορτωνεις αρκετα. Ασε που ειναι και η μητρικη (αν ειναι Daisy Cain) που δημιουργει επισης προβλημα.

Κι άλλο ρεύμα στον IMC εννοείς; 

Κατανοώ οτι τα 4 dimms θα ζορίσουν περισσότερο αλλά από τα 4100-4200 στα 3800 και ακόμα ψάχνοντας είναι μεγάλη διαφορά με CR2

Daisy Chain?

Παίδες λίγο κατανόηση με αναλυτικότερη επεξήγηση. Έχω καιρό να πιάσω overclock. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, εχουμε προβλημα γιατι εγινε τρολια και θελω τα φωτα σας.Καινουργιο built με MSI b450 a pro max,ryzen 5 2600 και το kit του τιτλου,ακολουθησα τις οδηγιες στο βιντεο που ποσταρε ο φιλος στην αρχη του θεματος για overclock ,εβαλα οτι ακριβως εβλεπα στο DRAM calculator για να τις παω στα 3600 και πλεον το pc δεν ανοιγει,κανει ενα παρατεταμενο μπιπ για λιγα δευτερολεπτα και μετα κλεινει.

Τι κανουμε απο εδω και περα ????  

Επεξ/σία από Pansar24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...