Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση FTTH


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΔΩΣΑΝ ΔΙΑΘΕΣΗΜΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΜΟΥ 

για αρχη τι πρεπει να κανω καθως με σε σπιτι με ενοικιο;

επισης στην πολυκατοικια μου διαχείριση κανει εταιρια κοινοχρηστων και δεν υπαρχει καποιος διαχηρηστης

και κατα δευτερον ξερω διαρκει αρκετα η διαδικασια οποτε εχω εχω ηδη μια γραμμη της wind 50 θα μπορω να την εχω μεχρι να κανουν τις εργασιες;;;

 

Επεξ/σία από Georgekrav1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
43 minutes ago, Georgekrav1 said:

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΔΩΣΑΝ ΔΙΑΘΕΣΗΜΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΜΟΥ 

για αρχη τι πρεπει να κανω καθως με σε σπιτι με ενοικιο;

επισης στην πολυκατοικια μου διαχείριση κανει εταιρια κοινοχρηστων και δεν υπαρχει καποιος διαχηρηστης

και κατα δευτερον ξερω διαρκει αρκετα η διαδικασια οποτε εχω εχω ηδη μια γραμμη της wind 50 θα μπορω να την εχω μεχρι να κανουν τις εργασιες;;;

 

Περνεις εγκριση απο τον ιδιοκτητη , ναι μεν εχετε γραφειο για τα κοινοχρηστα αλλα παλι καποιος ειναι διαχηρηστης, αν και πλεον δεν το ζητανε ολα τα συνεργεια

Ναι ως που να γινει η συνδεση/ενεργοποιηση εχεις την υπαρχουσα γραμμη , μολις γινει η ενεργοποιηση τοτε σταματαει να λειτουργει η παλια σου γραμμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Inuyasha said:

Περνεις εγκριση απο τον ιδιοκτητη , ναι μεν εχετε γραφειο για τα κοινοχρηστα αλλα παλι καποιος ειναι διαχηρηστης, αν και πλεον δεν το ζητανε ολα τα συνεργεια

Ναι ως που να γινει η συνδεση/ενεργοποιηση εχεις την υπαρχουσα γραμμη , μολις γινει η ενεργοποιηση τοτε σταματαει να λειτουργει η παλια σου γραμμη

εγκριση πιστευω θα μ την δωση τι στο καλο ..

Επισης οταν ειχα ρωτησει ποιος ειναι διαχειρηστης μ ειχαν πει δεν εχουμε και τα διαχείριζεται  γραφειο αυτο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
42 minutes ago, Georgekrav1 said:

εγκριση πιστευω θα μ την δωση τι στο καλο ..

Επισης οταν ειχα ρωτησει ποιος ειναι διαχειρηστης μ ειχαν πει δεν εχουμε και τα διαχείριζεται  γραφειο αυτο ..

Μιλα με το γραφειο που συνεργαζεστε για παραπανω πληροφοριες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δώσε το τηλεφωνο της εταιρίας διαχείρισης και θα τηλεφωνήσουν αυτοί για την έγγριση. 

 

Διαχειρίζω (με γιώτα) τα σε ίζω

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, coyote2 είπε

Δώσε το τηλεφωνο της εταιρίας διαχείρισης και θα τηλεφωνήσουν αυτοί για την έγγριση. 

 

Διαχειρίζω (με γιώτα) τα σε ίζω

Που λες φιλε μ ;

 

Επεξ/σία από Georgekrav1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε εγκατάσταση FTTH από την COMSOTE στην πολυκατοικία, απλά εγώ έχω Nova, γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να κάνω σύνδεση με το διαμέρισμά μου; 

Τώρα δεν έχω προβλήματα συγχρονισμού/ ταχύτητας, αλλά αποσυνδέσεων, πιστεύετε ότι αν φέρω τη σύνδεση μέχρι το διαμέρισμα μου θα βοήθησει στις αποσυνδέσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, cbol said:

Έγινε εγκατάσταση FTTH από την COMSOTE στην πολυκατοικία, απλά εγώ έχω Nova, γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να κάνω σύνδεση με το διαμέρισμά μου; 

Τώρα δεν έχω προβλήματα συγχρονισμού/ ταχύτητας, αλλά αποσυνδέσεων, πιστεύετε ότι αν φέρω τη σύνδεση μέχρι το διαμέρισμα μου θα βοήθησει στις αποσυνδέσεις;

Σίγουρα θα σου λύσει το θέμα των αποσυνδέσεων, αλλά η Nova δεν παρέχει FTTH. Θα πρέπει να ελέγξεις ποιοι πάροχοι είναι διαθέσιμοι στην πολυκατοικία σου (μάλλον Cosmote και Wind) αν θες να αλλάξεις σε κάποιον από αυτούς για FTTH: https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, coyote2 είπε

Αφού αγόρασε την wind λογικά θα παίξει στο ftth

Μέχρι να γινουν ενοποιήσεις συστημάτων (αν αποφασίσουν να τα ενοποίησουν) παίζει να περάσουν μήνες, ίσως και χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση FFTH στην Cosmote, ήρθε στην πολυκατοικία συνεργείο, έκανε την εγκατάσταση, πέρασε και την οπτική μέσα στο διαμέρισμα τοποθετόντας οπτική πρίζα.
Σήμερα έλαβα μήνυμα στο κινητό πως θα επικινωνήσουν μαζί μου σε λίγο οι τεχνικοί για να προγραμματίσουμε ραντεβού για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας.
Πρόκειται να εγκαταστήσουν απλά το ΟΝΤ, το router και το κουτί της τηλεόρασης; Είναι κάτι που μπορώ να κάνω και μόνος μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, unforgiven είπε

Έκανα αίτηση FFTH στην Cosmote, ήρθε στην πολυκατοικία συνεργείο, έκανε την εγκατάσταση, πέρασε και την οπτική μέσα στο διαμέρισμα τοποθετόντας οπτική πρίζα.
Σήμερα έλαβα μήνυμα στο κινητό πως θα επικινωνήσουν μαζί μου σε λίγο οι τεχνικοί για να προγραμματίσουμε ραντεβού για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας.
Πρόκειται να εγκαταστήσουν απλά το ΟΝΤ, το router και το κουτί της τηλεόρασης; Είναι κάτι που μπορώ να κάνω και μόνος μου;

Tο ΟΝΤ το έχεις στα χέρια σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...