Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση FTTH


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε εσας που εχετε ηδη ενεργοποιηθει , μετα το συνεργειο για την εγκατασταση στην πολυκατοικια ποσο καιρο εκανε να σας κλεισει ραντεβου ο cosmote για να ερθει ο τεχνικος να συνδεσει το ONT ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, εγώ προσωπικά το σύνδεσα μόνος μου από περιέργεια και είχα ίντερνετ κανονικά. Αν έχεις τον εξοπλισμό κάντο και μόνος σου. Αλλιώς θα έρθουν άμεσα,το πολύ μέσα σε 1 βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Liako25 είπε

Καλησπέρα, εγώ προσωπικά το σύνδεσα μόνος μου από περιέργεια και είχα ίντερνετ κανονικά. Αν έχεις τον εξοπλισμό κάντο και μόνος σου. Αλλιώς θα έρθουν άμεσα,το πολύ μέσα σε 1 βδομάδα.

λογικα δεν θα εχει ενεργοποιηθει σε μενα γιατι θα πρεπει να μου κανουν και φορητοτητα απο vodafone

επισης εγω εχω απλα το floorbox δεν μου εχουν καταληξει εντος σπιτιου πριζακι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ReBeLoS είπε

λογικα δεν θα εχει ενεργοποιηθει σε μενα γιατι θα πρεπει να μου κανουν και φορητοτητα απο vodafone

Όταν σου έκαναν την εγκατάσταση,στο τέλος τα μαστόρια φέρνουν ένα βαλιτσάκι με ένα μηχάνημα και τσεκάρουν αν δουλεύουν κανονικά οι οπτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Liako25 είπε

Όταν σου έκαναν την εγκατάσταση,στο τέλος τα μαστόρια φέρνουν ένα βαλιτσάκι με ένα μηχάνημα και τσεκάρουν αν δουλεύουν κανονικά οι οπτικές.

μετρησεις εκαναν κανονικα αλλα ακομα λογικα δεν ειμαι συνδρομητης της cosmote για να λειτουργησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ReBeLoS είπε

λογικα δεν θα εχει ενεργοποιηθει σε μενα γιατι θα πρεπει να μου κανουν και φορητοτητα απο vodafone

επισης εγω εχω απλα το floorbox δεν μου εχουν καταληξει εντος σπιτιου πριζακι 

 

4 ώρες πριν, ReBeLoS είπε

εχεις δικιο θα το δοκιμασω σε λιγακι

 

Πως θα δοκιμάσεις εφόσον δεν έχεις καν οπτικό πριζακι; Που θα συνδέσεις το ont;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kallonos είπε

 

Πως θα δοκιμάσεις εφόσον δεν έχεις καν οπτικό πριζακι; Που θα συνδέσεις το ont;

 

στο floorbox μεσα εχει φυσακι που συνδεεις το καλωδιο της οπτικης απο το ont απευθειας

το πριζακι που σου βαζει ο τεχνικος μια προεκταση ειναι για να σου μεταφερει απο το floorbox το φυσακι εντος του χωρου σου και να μπορεις να εχεις το ONT κοντα σε μια πριζα για να παρει ρευμα. 

Επεξ/σία από ReBeLoS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο αλλά ώρες ώρες , με πιάνει μια περιέργεια να βγάλω, το καλώδιο της οπτικής, από το ont ,να δω αν στην άκρη του  , βγάζει κάποιο φως, ( αν και έχω την εντύπωση, ότι το φως είναι υπέρυθρο) αλλά μετα λέω, αστο μη κανεις καμια ζημιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, markon είπε

Ασχετο αλλά ώρες ώρες , με πιάνει μια περιέργεια να βγάλω, το καλώδιο της οπτικής, από το ont ,να δω αν στην άκρη του  , βγάζει κάποιο φως, ( αν και έχω την εντύπωση, ότι το φως είναι υπέρυθρο) αλλά μετα λέω, αστο μη κανεις καμια ζημιά

ζημια γιατι να γινει. Ενα φυσακι ειναι οπως ολα. Στα ηχοσυστηματα που συνδεονται με οπτικη παντως το φως φαινεται εντος της οπτικης αν δεις το ακρο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, ReBeLoS said:

στο floorbox μεσα εχει φυσακι που συνδεεις το καλωδιο της οπτικης απο το ont απευθειας

Δεν είναι κλειδωμένο κανονικά; Όποιος θέλει πάει και βάζει/βγάζει καλώδια πάνω του;

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Δεν είναι κλειδωμένο κανονικά; Όποιος θέλει πάει και βάζει/βγάζει καλώδια πάνω του;

το floorbox που εχω εδω στο διαμερισμα απεξω ειναι με ενα βιδακι που απλα συγκρατει το καπακι. Το ξεβιδωνεις και βλεπεις μεσα το φυσακι που θα συνδεσει και εκει ο τεχνικος του οτε το καλωδιο για να το φερει εντος.

δεν νομιζω να κλειδωνουν τα floorboxes 

Επεξ/σία από ReBeLoS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...