Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, nem52 είπε

Καλησπερα παιδια, εχω μια ερωτηση για το Aoc g-menu. Σας δουλευει κανονικα?? χρειαζεται καποιο ιδιαιτερο driver? το εχω το μονιτορ με dp και μου λεει οτι το μονιτορ δεν υποστηριζεται.. οχι τπτ αλλο.. ειναι τρελα σπαστικο να την πειραζεις απο τα κουμπακια...

Mου δούλεψε κανονικά χωρίς κάποιο πρόβλημα. Και την έχω και εγώ συνδεδεμένη με DP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, afragorn είπε

Mου δούλεψε κανονικά χωρίς κάποιο πρόβλημα. Και την έχω και εγώ συνδεδεμένη με DP...

ειναι ευκολο να μου πεις ποια version του προγραμματος εχεις?

101253456_251542879619571_5070147792723247104_n.jpg

101318041_190945002111733_2549828272959520768_n.jpg

Επεξ/σία από nem52
εικονες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2020 στις 5:13 ΜΜ, LIGHT1NG είπε

Από το eshop λογικά θα είναι οι επιστροφές που είτε είχαν κάποιο καμμένο πιξελ ή πολύ bleeding στο χέρι σου βέβαια είναι. 

Οτι ναναι λες φίλος .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nem52 είπε

ειναι ευκολο να μου πεις ποια version του προγραμματος εχεις?

101253456_251542879619571_5070147792723247104_n.jpg

101318041_190945002111733_2549828272959520768_n.jpg

Θα δω όταν γυρίσω σπίτι. Ελπίζω να το θυμηθώ :P

 

Δοκίμασες να βγάλεις όλα τα καλώδια της οθόνης και να ξανά εγκαταστήσεις το πρόγραμμα ε;
Με HDMI σου κάνει το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, panoskatos είπε

Οτι ναναι λες φίλος .

αν λέω ότι νανε γιατί δεν διαβάζεις τις προηγούμενες σελίδες? @7nisiotis εξήγησε λίγο στο παιδί τι τραβήξανε οι περισσότεροι με τις οθόνες από το eshop.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπήρχαν επιστροφές, βέβαια άλλες ήταν από ακυρώσεις σφραγισμένες αλλά κι κάποιες άλλες από άτομα που τις γύρισαν όπως αρκετοί διαπίστωσαν.

Απλά θεωρώ ότι τα πράγματα είναι κάπου στη μέση, όσοι επέστρεψαν ίσως δεν ανέφεραν ξεκάθαρα το λόγο επιστροφής στο κατάστημα για να μη μείνουν με τη "προβληματική" οθόνη. Όμως, δε μπορεί βέβαια να υπάρχει και το ενδεχόμενο να γνωρίζει το κατάστημα ότι επιστρέφονται για bleeding ή καμένοα πίξελ αλλά ίσως μιλάμε για την πρώτη περίπτωση.

Δηλαδή πες παραλαμβάνει ο ΧΨ, βλέπει ότι έχει το και το η οθόνη, επικοινωνεί με το κατάστημα ότι " δε με καλύπτει τελικά για τη χρήση που κάνω " και την επιστέφει σε " άριστη κατάσταση ". Το μαγαζί ίσως δε θα μπει σε διαδικασία να ελέγξει αν όντως υπάρχει θέμα πιο εξονυχιστικά, ή κι αν το ελέγξει και δεν είναι ιδιαίτερα εύκολα αντιληπτό θα μπει ξανά για πώληση ή αποστολή. 

 

Η δικιά μου ήταν από ακύρωση, βέβαια ήταν σφραγισμένη ή έτσι τουλάχιστον μου φάνηκε. Επειδή ήταν αλυγιστα τα χάρτινα αυτάκια στη συσκευασία εντός όσο και εκτός του περιβλήματος. Όμως έχω 4 κάτι πιξελ καμμένα. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά οι παραλαβές έγιναν από την παραγγελία που είχαν κάνει για την ζήτηση και οι περισσότεροι πήραν σωστές οθόνες πλέον αν και μάλλον λίγοι κάναν παραγγελία ξανά από το συγκεκριμένο κατάστημα για την οθόνη γιατί αν δεν κάνω λάθος την πρώτη φορά @7nisiotis θα την είχαν κάνει παραγγελία πάνω από 15 άτομα με βάση μόνο από ινσομνια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Πιθανότατα είναι το στοκ που περίσσεψε από ακυρώσεις. Θα το έβγαζαν νωρίτερα αλλά ξέσπασε ο Αρμαγεδδών Κορωνοβιρουσι

η οθονη για ευνοητους λογους εχει τεραστια ζητηση, οποτε μπορει να εγινε και μια ελαφρως πουστιτσα. δλδ πραγματι να ηξεραν πως η οθονη ειχε θεμα, αλλα για να κερδισουν χρονο τις εστελναν ξανα για να τις επιστρεψουν οι νεοι ιδιοκτητες. σε φαση εμεις τη φεραμε αλλα ησουν ατυχος πρεπει να περιμενεις νεα παραλαβη. που να ηξεραν οτι οι μισοι αγοραστες ειναι απο ινσομνια :P

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2020 στις 10:16 ΠΜ, afragorn είπε

Θα δω όταν γυρίσω σπίτι. Ελπίζω να το θυμηθώ :P

Δοκίμασες να βγάλεις όλα τα καλώδια της οθόνης και να ξανά εγκαταστήσεις το πρόγραμμα ε;
Με HDMI σου κάνει το ίδιο;

Δοκιμασα κυριολεκτικα τα παντα... τα παντα ομως και τελικα το ελυσα. αλλα ψιλοτυχαια... υπαρχει μια επιλογη μεσα στο μενου της, λεγεται dcci/ci.. ηταν η μονη που δν ηξερα τι ειναι.. ε ο γουγλης μου ειπε.. ενεργοποιει το dataline για να μπορεις να ελενξεις την οθονη απο software. Κανονικα απο default αυτο ειναι ανοιχτο, εγω δν θυμαμαι να το πειραξα καθως δν ηξερα και τι ηταν, αλλα οταν το ανοιξα ολα οκ. Εντωμεταξυ, για το προβλημμα του "monitor not supported" εψαχνα στο διαδικτυο δυο μερες, δν υπαρχει αναφορα πουθενα.. ουτε ακομη και στο reddit. Μονο οταν εψαξα την επιλογη dcci/ci απο μονη της βγηκε ακρη.. (οσο και αν εψαχνα g-menu not connectex, g-menu problems, g-menu not supported δεν εβγαινε τπτ.) Και ολα αυτα γιατι εκει που εχω την οθονη δν μπορω να πατησω τα κωλοκουμπακια. Ελπιζω το ποστ μου να βοηθησει κανεναν αλλο ταλαιπωρο σαν και μενα.. αυτα. Το μονιτορ ραβει ειδικα για την τιμη του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδιά προσοχή λίγο με το G-Menu γιατί εμένα μου είχε χαλάσει το OSD. Έλειπαν γράμματα από τις λέξεις, χάλασε η φωτεινότητα (σε φάση να πρέπει να την βάλω στο 8 για να μην στραβώνομαι ενώ κανονικά την έχω στο 42). Τελικά λύθηκε τυχαία μία φορά που την έβγαλα από την πρίζα για αρκετή ώρα γιατί έπρεπε να μετακινήσω το γραφείο. Και κατά τη γνώμη μου δεν χρειάζεται σε κάτι το g-menu. Μία φορά φτιάχνεις τις ρυθμίσεις από τα physical κουμπιά όπως σου αρέσουν και τέλος. Δεν αλλάζεις κάθε μέρα φωτεινότητα κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και γω δεν αντιμετώπισα δυσκολία στο σκαλισμα με τα κουμπιά. Εύκολη διαδικασία για μένα. Αν βέβαια έχεις συνηθίσει με το τσουτσουνακι όπως έχουν αρκετές φαίνεται λίγο δυσκολακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...