Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Borntodie είπε

Με λίγα λόγια τα δυνατά βύσματα θα πανε πχ Έβρο και με μια απόσπαση μπορουν να πάνε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη και απλά θα απολυθουν από την μονάδα στον Έβρο. 

δεν ισχυει αυτο,αποσπαση περνεις μονο αν ανοικεις στο ιδιο σωμα/μεραρχια/ταξιαρχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μπω με τον εσσο του Μαΐου έπρεπε να κόψω την αναβολή μέχρι 28 Φλεβάρη. Υπάρχει περίπτωση αν την κόψω τώρα να μπω Μάιο ; ή αναγκαστικά πάω για Ιούλιο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, dr3 είπε

Για να μπω με τον εσσο του Μαΐου έπρεπε να κόψω την αναβολή μέχρι 28 Φλεβάρη. Υπάρχει περίπτωση αν την κόψω τώρα να μπω Μάιο ; ή αναγκαστικά πάω για Ιούλιο ;

Ιούλιο αναγκαστικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dr3 είπε

Για να μπω με τον εσσο του Μαΐου έπρεπε να κόψω την αναβολή μέχρι 28 Φλεβάρη. Υπάρχει περίπτωση αν την κόψω τώρα να μπω Μάιο ; ή αναγκαστικά πάω για Ιούλιο ;

Υπάρχει νομίζω αίτημα για "Άμεση Κατάταξη". Μπορείς να το κάνεις να δεις αν θα το δεχτούν, αλλιώς βύσμα. Με βύσμα γίνεται σίγουρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άδεια ορκωμοσίας ακούγεται τίποτα? επειδή τα μέτρα απο οτι ξέρω άρχισαν να χαλαρωνουν. 

Επίσης μετα την ορκομωσια έξοδος/διανυκτέρευση δίνεται κανονικά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άδεια ορκωμοσιας ξεχαστε την δεν θα την παρετε . μονο γκρουπ πασχα θα παρετε.

διανυκτερευσεις δινουν αναλογα τα στρατοπεδο σε αυτο που ειμαι εγω δινουν αλλα υπαρχουν και αλλα που δεν δινουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Μπαίνω στρατό τον Μάιο και θα ήθελα να ξέρω κάποια πράγματα σχετικά με το 9μηνο. Εάν με στείλουν σε κάποιο στρατόπεδο (πχ Κομοτηνή) όπου κάνεις 12μηνο, μετά την εκπαίδευση υπάρχει περίπτωση να με στείλουν κάπου που θα κάνω 9μηνο? Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με το τι εννοεί στο ΦΕΚ "μετά την εκπαίδευση" και "αποκλειομένων των αποσπασεων"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, για να κάνει κάποιος αίτηση για ΕΠΟΠ, πρέπει να έχει τελειώσει την στρατιωτική θητεία του; Εγώ που είμαι στον 3ο μήνα της θητείας μου μπορώ να κάνω αίτηση ξέρει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, EvilOperation είπε

Καλημέρα, για να κάνει κάποιος αίτηση για ΕΠΟΠ, πρέπει να έχει τελειώσει την στρατιωτική θητεία του; Εγώ που είμαι στον 3ο μήνα της θητείας μου μπορώ να κάνω αίτηση ξέρει κάποιος;

δεν ρωτησες στην μοναδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εχετε ακουσει τιποτα απο τις μοναδες σας θα απολυθει 1 μηνα νωριτερα λογω οτι εχουν πολυ κοσμο; Μαλιστα καποιος επεμενε οτι το ανακοινωσαν και στις ειδησεις.

Ξερετε τιποτα σχετικο ή ειναι η κλασσικη ραδιοαρβυλα;😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, windserf2020 είπε

Παιδες εχετε ακουσει τιποτα απο τις μοναδες σας θα απολυθει 1 μηνα νωριτερα λογω οτι εχουν πολυ κοσμο; Μαλιστα καποιος επεμενε οτι το ανακοινωσαν και στις ειδησεις.

Ξερετε τιποτα σχετικο ή ειναι η κλασσικη ραδιοαρβυλα;😃

Κλασική ραδιοαρβύλα.

Ο μόνος τρόπος να απολυθείς νωρίτερα από το προβλεπόμενο είναι με τιμητική άδεια που θα την πάρεις πριν την απόλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Κλασική ραδιοαρβύλα.

Ο μόνος τρόπος να απολυθείς νωρίτερα από το προβλεπόμενο είναι με τιμητική άδεια που θα την πάρεις πριν την απόλυση.

Και αυτο για τις 10 μερες της ορκομωσιας και οχι εναν ολοκληρο μηνα, πρεπει να βγαλει αποφαση το ΓΕΣ...

Τι να πω μακαρι η ΣΤ τελικα να απολυθουμε νωριτερα αλλα το βλεπω λιγο αντιφατικο απο την μια να ζητανε κοσμο με το 12μηνο και απο την αλλη να μας διωξουν λογω συνωστισμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, windserf2020 είπε

Και αυτο για τις 10 μερες της ορκομωσιας και οχι εναν ολοκληρο μηνα, πρεπει να βγαλει αποφαση το ΓΕΣ...

Τι να πω μακαρι η ΣΤ τελικα να απολυθουμε νωριτερα αλλα το βλεπω λιγο αντιφατικο απο την μια να ζητανε κοσμο με το 12μηνο και απο την αλλη να μας διωξουν λογω συνωστισμου.

Λόγω συνωστισμού δεν υπάρχει περίπτωση.

Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα. Μόνο αυτός ο τρόπος υπάρχει για να αφαιρέσεις μέρες θητείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JohnGTA είπε

Λόγω συνωστισμού δεν υπάρχει περίπτωση.

Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα. Μόνο αυτός ο τρόπος υπάρχει για να αφαιρέσεις μέρες θητείας.

Το ιδιο λεμε. Τιμητικη θεωρειται η ορκωμοσιας απλα αντε να ειναι κανα 10 ημερο, σε καμια περιπτωση 30 μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...