Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, GamingMaster424 είπε

Ναι, η μονάδα παρουσίασης (σχεδόν πάντα) δεν έχει καμία σχέση με την "κανονική" σου μονάδα. Ελάχιστοι είναι αυτοί που μένουν στη μονάδα που παρουσιάστηκαν ως οργανική δύναμη. Για ΕΛΔΥΚ συγκεκριμένα δεν γνωρίζω να σου πω, εκπαίδευση πάντως (όπως και όσοι δηλώνουν Ε.Δ.) δεν περνάνε στη μονάδα υποδοχής.

Όσοι δεν είναι ΕΟΔ, παραμένουν στο ίδιο στρατόπεδο απλά συνήθως σε άλλη μονάδα. Επίσης αν δηλώσεις Κύπρο την πρώτη μέρα, τότε ορκίζεσαι στη μονάδα σου και μετά πας Θήβα πριν φύγεις για μεγαλόνησο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ProponitisTouKanape είπε

Όσοι δεν είναι ΕΟΔ, παραμένουν στο ίδιο στρατόπεδο απλά συνήθως σε άλλη μονάδα. Επίσης αν δηλώσεις Κύπρο την πρώτη μέρα, τότε ορκίζεσαι στη μονάδα σου και μετά πας Θήβα πριν φύγεις για μεγαλόνησο

Ναί και κάθεσαι κοντά ένα μήνα εδώ ενώ μέχρι πρότινος ήταν το πολύ 10 μέρες για όλους όσους ερχόντουσαν Θήβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2021 στις 5:32 ΜΜ, L9fanboyxD είπε

Παρουσιαζομαι στις 18/11/2021 στο Στρατοπεδο Λοχαγου(ΠΖ) ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ (ΧΙΟΣ) ΠΕΖΙΚΟ οποιος αλλος ειναι να παρουσιαστει ιδια μερα γραψτε απο κατω...... (επισης γνωριζουμε τιποτα σε τι φαση ειναι το στρατοπεδο εκει? και με κινητο τι παιζει) ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Όσοι δεν είναι ΕΟΔ, παραμένουν στο ίδιο στρατόπεδο απλά συνήθως σε άλλη μονάδα. Επίσης αν δηλώσεις Κύπρο την πρώτη μέρα, τότε ορκίζεσαι στη μονάδα σου και μετά πας Θήβα πριν φύγεις για μεγαλόνησο

Οσοι δηλωσουν Πεζοναυτες , ΛΟΚ κτλ την πρωτη μερα τι γινετε με αυτους που πανε ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζει κανείς που πήγε ΕΛΔΥΚ, ποια είναι τα στρατόπεδα του πυροβολικού; Το χαρτί καταταξης μου λέει ότι έχω επιλεγεί Πυροβολικό-ΕΛΔΥΚ. Ρωτάω γιατί έχω ακούσει και έχω διαβάσει κάτι περίεργα, ότι είναι μικτά μαζί με Κύπριους κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Τελείωσα τα ΣΠΕΝ και είμαι σε διετή αναβολή για ψυχολογικούς λόγους. Παράλληλα μου βγήκε μια πρόταση για μεταπτυχιακό στο εξωτερικό. Μπορώ να ζητήσω αναβολή λόγω μεταπτυχιακού ή δεν γίνεται επειδή μπήκα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα θέλω να μου λύσετε μια απορία... Στης 31 Δεκεμβρίου μου λήγει η αναβολή οπότε αυτό σημαίνει πως θα μπω τον Μάρτιο σωστά? Επειδή έχω ακούσει ότι πάει άνα 2 μήνες

Επεξ/σία από Mr.kostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Zetelek7 είπε

Καλησπέρα μαγκες.Καποιος που γνωριζει σιγουρα,επειδη δεν εχω καταλαβει...

Αν πας ΕΛΔΥΚ,δεν μπορεις να γινεις Δόκιμος ΕΑ εκει?

Όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη θητεια σε ολους παιδες ! Για 298 Μ/Κ ΤΠ (ΣΑΜΟΣ) υγειονομικο   εχει κανεις ιδεα τι παιζει ? πως ειναι εκει τα πραγματα ? κινητο επιτρεπουν ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chatzis11 είπε

Καλη θητεια σε ολους παιδες ! Για 298 Μ/Κ ΤΠ (ΣΑΜΟΣ) υγειονομικο   εχει κανεις ιδεα τι παιζει ? πως ειναι εκει τα πραγματα ? κινητο επιτρεπουν ? 

Δε ξέρω πως είναι εκεί, αλλά το κινητό πλέον επιτρέπεται (κάνουν τα στραβά μάτια βασικά, θεωρητικά δεν επιτρέπεται πουθενα) ΠΑ-ΝΤΟΥ. Απλα έχετε το στην τσέπη σας όταν παρουσιαστείτε και όλα καλά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...