Προς το περιεχόμενο

Τι κάνετε για τη κοινωνικοποίηση σας και έξοδο από το σπίτι?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και δεν είστε αντικοινωνικός -όπως εσείς χαρακτηρίσατε τον εαυτό σας- χρειάζεστε μια ψυχοθεραπευτική προσέγγιση με σύμβουλο ψυχικής υγείας ο οποίος θα μελετήσει τη συμπεριφορά τα συναισθήματα και τις σκέψεις σας προσπαθώντας να βρει τα αίτια και τις συσχετίσεις αυτών.

Φυσικά δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για να γίνει αυτό.

Πραγματικά σας εύχομαι τα καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ELTASSOS είπε

Εισαι να παμε σκλαβενιτη στα τυρια να  το ριξουμε εξω,  να γλεντησουμε μεχρι τις 8 το βραδυ, να το κλεισουμε το μαγαζι...να καει το πελεκουδι. ...να πιουμε και 1 σοδα  να κανουμε κεφι. Εγω θα οδηγησω και θα πιω μεταλλικο νερο. ...ελα ψηνεσαι;

Αν και ειρωνεύεσαι προφανώς, το shopping therapy, o αθλητισμός και τα ταξίδια ειναι μια καλή λύση εφόσον φυσικά υπάρχουν χρήματα να ξοδεύεις. Με το χρήμα άλλωστε μπορεις να αγοράσεις (σχεδόν) τα πάντα..

Επεξ/σία από bbbb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, aizensama24 είπε

Πια είναι η πιο διάσημη/έμπιστη πλατφόρμα γνωριμιών?

Το Facebook, τι άλλο. Το 80% των χρηστών του Facebook κοιτάνε πως θα κάνουν καμιά γνωριμία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι σε παρόμοια φάση με εσένα, η δουλεία μου γίνεται 1-2 μέρες την εβδομάδα σε εξωτερικό χώρο αλλά το edit γίνεται σε υπολογιστή στο σπίτι μου. Και εγω θεωρώ τον εαυτό μου αντικοινωνικό αλλά παρόλα αυτά έχω κρατήσει 3-4 άτομα για παρέα που μπορώ να μίλησω. Δεν θεωρώ πρόβλημα το να είσαι μοναχικός, ίσα ίσα θεώρω απίστευτο προσόν για κάποιον να τα έχει καλά με τον εαυτό του και να μπορεί να ζήσει μόνος του χωρίς την ανάγκη των άλλων για να περάσει καλά.

Όπως σου είπαν και τα άλλα παιδιά μην επικεντρώνεσαι τόσο στο κομάτι της σχέσης, κοίτα για αρχή να εμπλουτήσεις το πρόγραμμα σου με δραστηριότητες και να πεις την τάδε μέρα, αυτές τις ώρες θα έχω αυτό. Η δουλεία στο σπίτι τις περισσότερες φορές μας φυλακίζει επειδή δεν υπάρχει πρόγραμμα οπότε τον τελευταίο καιρό προσπαθώ να το ορίσω κάνοντας το εξής, ξυπνάω και ντύνομαι κανονικά σαν να πηγαίνω γραφείο, δουλεύω τις ώρες που θέλω και μέτα είτε θα βγω για περπάτημα είτε για ποδήλατο η καμια μπύρα/καφέ με φίλους η σχέση. Επίσης αν η δουλεία σου επιτρέπει να εργαστείς μέσω λάπτοπ δοκίμασε να βρείς 1-2 φορές την εβδομάδα κάποιον εξωτερικό χώρο να δουλέψεις πχ πάρκο με τραπέζια, κάποιο χαλαρό καφέ, ξεκίνισα να το εφαρμόζω πρόσφατα και βοηθάει πολύ το να αλλάζεις παραστάσεις. Τέλος εάν σου το επιτρέπει το πρόγραμμα σου ρίξτο στα ταξίδια μιάς και απο ότι κατάλαβα υπάρχει μια οικονομική άνεση, το θεώρω αρκετά ενδιαφέρον να μπαίνεις στην διαδικασία του προγραμματισμού και της οργάνωσης μέχρι να έρθει η στιγμή που θα φύγεις και επιπλέον το να έχεις κανονίσει 2-3 τον χρόνο σου δίνει κάτι να περιμένεις πως και πως, εάν φυσικά μπορείς να το συνδυάσεις με 10-15 μέρες εκτός και να δουλεύεις απο εκεί τότε είναι το ιδανικό σενάριο που θα ηθελα κάποια στιγμή στην ζωή μου να πετύχω.

Αυτά απο εμένα καλύ τύχη εύχομαι!

Επεξ/σία από snik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, ADHD said:

Ακούγεται εξαιρετικά ενδιαφέρον..

Αλλα.. αντι να έχεις ήδη μεσολαβήσει να είμαι στο χλαπ με παραπέμπεις σε κάποιον άγνωστο ονόματι φροσκι?? 🙃

off topic

ακόμα και εγώ που δεν είμαι μέλος του χλαπ, άγνωστος ο Φρόσκης; @Froskeas

Απαράδεκτη τοποθέτηση απο τον ADHD.....

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δίνεις την εντύπωση ότι προσεγγίζεις τα πράγματα ψυχαναγκαστικά. Και εγώ το κάνω αυτό. Σε πρώτη φάση ίσως θα ήταν καλό να αποδεχτείς την κατάσταση ως έχει, και να αναλογιστείς ότι το να αποκτήσεις κοινωνική ζωή είναι κάτι που παίρνει χρόνο, ειδικά δε αν θέλεις να κάνεις παρέα με άτομα που σε πηγαίνουν μπροστά και θέλουν το καλό σου. Είναι διαδικασία και δεν πρόκειται να "λυθεί" σύντομα. 

Τέλος, καλό θα ήταν να ξεκινήσεις να κάνεις ειλικρινείς συζητήσεις με τον εαυτό σου για το πως έχεις βρεθεί σε αυτήν την κατάσταση. Θα μπορούσε να σε μάθει πως να το κάνεις αυτό κάποιος ψυχοθεραπευτής. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, ELTASSOS είπε

Εισαι να παμε σκλαβενιτη στα τυρια να  το ριξουμε εξω,  να γλεντησουμε μεχρι τις 8 το βραδυ, να το κλεισουμε το μαγαζι...να καει το πελεκουδι. ...να πιουμε και 1 σοδα  να κανουμε κεφι. Εγω θα οδηγησω και θα πιω μεταλλικο νερο. ...ελα ψηνεσαι;

Το μονο πραγμα που εχω στερηθει σε μεγαλο βαθμο στη ζωη μου ειναι οι καλοκαιρινες διακοπες,απο διασκεδαση ειμαι χορτατος.

Κοινωνικοποιηση εχω στο τρεξιμο με τις προπονησεις και τη συμμετοχη στους αγωνες.

20000 κοσμος θα ειμαστε τη μεθεπομενη Κυριακη στο μαραθωνιο,30 ατομα στη παρεα.

Ο τροπος ζωης των αθλουμενων περιλαμβανει ελαχιστα ξενυχτια και φαγοποτια και καταχρησεις γενικως.

Επεξ/σία από opera
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε το σπιτι σου οσο πιο "ζεστό" και χουχουλιαρικο γινεται.

Είναι το καταφυγιο σου.

 

Βγαινε βολτες ή φωναζε φιλους στο σπίτι. Τους πραγματικούς σου φίλους.  Αυτους τους 2-3 που έχουμε οι περισσότεροι. 

 

Με λιγη τυχη μπορει να βρεις και τοαλλο σου μισό. 

 

Μακρια απο την πολυκοσμία και γενικότερα ολα αυτα τα Ορκ εκει εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, aizensama24 είπε

Ναι αλλά με μία κοπέλα μπορείς να κάνεις περισσότερα (κάποια πολύ ωραία) και ίσως υπάρχει μεγαλύτερη ειλικρίνεια. Να σου πω την αλήθεια με φίλους μετά από μία ηλικία δε μπορούσα να κάνω τίποτα, ίσως ήταν τα άτομα έτσι αλλά οι περισσότεροι ήταν πολύ μ---νοδουλοι, ακόμη και στα πιο σημαντικά πράγματα που μπορούσαμε να κάνουμε μαζί με γράφανε για τη σχέση τους. Ήμουν κυριολεκτικά η τελευταία επιλογή για αυτούς και μιλάμε για κολλητούς φίλους πολλών χρόνων όπου ζήσαμε τεράστιες στιγμές μαζί. Κάποιοι από αυτούς που χώρισαν πάθανε σοβαρά ψυχολογικά που έκανε τη φιλία πολύ δύσκολη και αδύνατη. Αυτό που έβλεπα σε αυτούς όταν ήμασταν μαζί ήταν την απόγνωση τους να ξαναχτίσουν αυτό που είχαν. Εμένα γενικά η εμπειρία μου λέει ότι και η φιλία είναι μία συνεργασία, απαιτεί να υπάρχει ένας δυνατός κοινός στόχος που να σε ενώνει με τον άλλον, αυτό μπορεί να γίνει δια μέσου της δουλειάς ή με μία ερωτική σχέση. Άμα είχα γυναίκα πιστεύω θα με ακολουθούσε παντού, δεν θα ένιωθα τόσο μόνος όσο ένιωσα μετά από μία ηλικία με φίλους. Ακόμη και τη σχέση δε μπορούσα να τη στηρίξω λόγο των προβλημάτων/δουλειάς.

δεν μπόρεσα ποτέ να κατανοήσω αυτή την προσκόληση σε σχέσεις, σε σημείο που να μην μπορούν να κάνουν τίποτα μόνοι τους ή να έχουν συνέχεια "υποχρεώσεις".  Δυστυχώς είναι συχνό φαινόμενο. Σε τελική ανάλυση αν είσαι εξαρτημένος από κοπέλα, όταν χωρίσεις θα μείνεις τελείως μόνος.

Ορισμένοι κάνουν φιλίες μέσα από τη δουλειά, για μένα είναι αδιανόητο (με βάση τις εμπειρίες μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SlickNick είπε

Τέλος, καλό θα ήταν να ξεκινήσεις να κάνεις ειλικρινείς συζητήσεις με τον εαυτό σου για το πως έχεις βρεθεί σε αυτήν την κατάσταση. Θα μπορούσε να σε μάθει πως να το κάνεις αυτό κάποιος ψυχοθεραπευτής. 

Εντάξει παιδιά, μην τα αναγάγουμε όλα στην ψυχανάλυση. Ο άνθρωπος είπε γιατί βρέθηκε σε αυτή την κατάσταση. Γιατί πέρναγε ζόρια (υποθέτω χρέη) και το έριξε στην δουλειά. Ειδικά την τελευταία δεκαετία πολλοί άνθρωποι βρέθηκαν σε παρόμοια κατάσταση να χρωστάνε τα κέρατα τους και να αναγκάζονται να δουλεύουν 12+ ώρες την ημέρα. Και λογικά αν το κάνεις αυτό για 4-5 χρόνια απομονώνεσαι από παρέες και φίλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, The_Judas είπε

δεν μπόρεσα ποτέ να κατανοήσω αυτή την προσκόληση σε σχέσεις, σε σημείο που να μην μπορούν να κάνουν τίποτα μόνοι τους ή να έχουν συνέχεια "υποχρεώσεις".  Δυστυχώς είναι συχνό φαινόμενο. Σε τελική ανάλυση αν είσαι εξαρτημένος από κοπέλα, όταν χωρίσεις θα μείνεις τελείως μόνος.

Ορισμένοι κάνουν φιλίες μέσα από τη δουλειά, για μένα είναι αδιανόητο (με βάση τις εμπειρίες μου).

Και το κλασσικό παράδειγμα που κάποιος/κάποια μόλις κάνει σχέση ξεχνάει κατευθείαν τους φίλους του/της. Όλοι μας μπορούμε να ταυτιστούμε με αυτό το παράδειγμα. Ευτυχώς δεν το έχω κάνει ποτέ διότι θεωρώ την πραγματική φιλία πολύ ανώτερη από την οποιαδήποτε σχέση. Και θεωρώ πολύ λάθος το σκεπτικό του ts ότι με την σχέση μπορείς να κάνεις πιο πολλά πράγματα. Το αντίθετο μάλιστα. Οι καλές αναμνήσεις και εμπειρίες που έχω από το παρελθόν είναι με τους κολλητούς μου και όχι με κάποια σχέση που έτυχε να έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τον τελευταίο καιρό κάτι συμβαίνει με τέτοια θέματα που ανοίγουν και ρωτούν τα απολυτός αυτονόητα

Εχω αρχίσει να πιστεύω ότι το forum χρησιμοποιείτε για εργασίες φοιτητών κοινωνιολογίας και ψυχολογίας δεν εξηγείτε αλλιώς η τάση για τόσες αυτονόητες ερωτήσεις … μετράνε αντιδράσεις απαντήσεις και γράφουν τις εργασίες τους  …

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, fisfirikos είπε

Εντάξει παιδιά, μην τα αναγάγουμε όλα στην ψυχανάλυση. Ο άνθρωπος είπε γιατί βρέθηκε σε αυτή την κατάσταση. Γιατί πέρναγε ζόρια (υποθέτω χρέη) και το έριξε στην δουλειά. Ειδικά την τελευταία δεκαετία πολλοί άνθρωποι βρέθηκαν σε παρόμοια κατάσταση να χρωστάνε τα κέρατα τους και να αναγκάζονται να δουλεύουν 12+ ώρες την ημέρα. Και λογικά αν το κάνεις αυτό για 4-5 χρόνια απομονώνεσαι από παρέες και φίλους.

Πριν τη κρίση και όσο το περιβάλλον γύρω μου ήταν σταθερό και είχα γονιό να πληρώνει, είχα αρκετά καλή κοινωνική ζωή, όχι τίποτα τρομερό αλλά δεν ένιωθα ότι μου έλειπε κάτι, η κρισή έφερε πολλές καταστροφές για εμένα και όχι μόνο στο οικονομικό κομμάτι. Όσο το σκέφτομαι δε πιστεύω ότι μπορούσα να κάνω κάτι καλύτερο. Είδα και έμαθα από τη κρίση, ο κόσμος μου γύρισε τελείως τούμπα σε χρόνο μηδέν.

Το πρόβλημα με τη ψυχοθεραπεία και ότι σχετικό είναι ότι προτίνει λύσεις που είναι εκτός πραγματικότητας. Είχα πάει μια φορά σε τέτοιο ειδικό και μου λέει ότι πρέπει να κόψεις τους υπολογιστές και να μη περνάς πάνω από 2 ώρες σε αυτούς. Μου είπε κάτι που δεν ήξερα? όχι..... προφανώς η πολύωρη χρήση υπολογιστή δεν είναι κάτι καλό και να για πω την αλήθεια στην ηλικία που είμαι οι υπολογιστές δε μου προσφέρουν κάτι σε επίπεδο ψυχαγωγίας, αν είχα την οικονομική δυνατότητα μπορεί να μη καθόμουν και ποτέ, μάλιστα ο ίδιος γυρίζει και μου λέει εριστικά ότι αυτό που κάνω δεν είναι δουλειά που και να μην ήταν μάλλον ο συγκεκριμένος ο οποίος ήταν δημόσιος υπάλληλος δεν έχει πεινάσει ποτέ ή δει πόσοι άνεργοι υπάρχουν για να το κρίνει αυτό. Τι θα γίνει αν εγώ κάτσω 2 ώρες στον υπολογιστή? οκ προφανώς η επιχειρησή μου θα τελειώσει και δεν θα έχω εισόδημα πλέον και μετά αντίο, η ψυχολογία μου θα είναι το λιγότερο τότε. Είναι σαν να λέω εγώ σε στρατιώτη να κόψει τους πολέμους για να μη βγάζει αίμα, πόσο λογικό είναι αυτό? Το κακό είναι ότι και στον οικογενειακό μου κύκλο έχω φάει κράξιμο επί τούτου αλλά πάλι αυτοί οι άνθρωποι που με κράζουν δεν έρχονται οι ίδιοι να με πληρώσουν τσάμπα για να κάνω τις προσαρμογές που προτείνουν.

Θα ήμουν υπέρ μίας θεραπείας η οποία με δυνάμωνε ψυχικά αλλά με τρόπο ρεαλιστικό. Για να πω την αλήθεια ψάχνω κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/10/2019 στις 5:50 ΜΜ, aizensama24 είπε

 Η δουλειά μου καλώς η κακώς είναι εντελώς αντικοινωνική (διαδικτυακή επιχείρηση), σχέση δεν έχω,  επαφή με κάποια άλλη κοινότητα δεν έχω. Η μόνη κοινωνική επαφή που έχω είναι με την οικογένεια μου η οποία δεν είναι ότι καλύτερο. Ασχολούμαι πολύ με επιχειρήσεις και ότι αφορά αυτές, έχουν αντικαταστήσει εντελώς το gaming ως τη βασική μου δραστηριότητα, δε κάνω κάτι άλλο όλη μέρα, μόνο δουλειά και επιχειρήσεις, πιστεύω έχω πολλά να δώσω σε όσους ξεκινάνε ένα τέτοιο ταξίδι, το έζησα για τα καλά στο πετσί μου τα τελευταία χρόνια. Έψαξα να βρω για τέτοιες κοινότητες και γεγονότα στην Ελλάδα αλλά δε βρήκα κάτι. Για να πω την αλήθεια η μόνη Ελληνική κοινότητα που έχω βρει στο διαδίκτυο είναι το insomnia το οποίο είναι κυρίως για τεχνολογία (αν και έχει από όλα), δεν έχω βρει κυριολεκτικά τίποτα άλλο, οι περισσότεροι Έλληνες είναι σε ξένες κοινότητες. Πιο παλιά έβρισκες Έλληνες παντού αλλά τώρα τίποτα. Δε μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει κάτι σε τέτοια κατηγορία ( επιχειρήσεις ) γιατί εν τέλι η επιχείρηση αφορά συγκεκριμένους κλάδους και όσους εμπλέκονται με αυτούς, δεν είναι κάτι γενικό ωστόσο θεωρώ ότι ακόμη και γενικές τέτοιες κοινότητες δημιουργούν κάτι καλό. Συμμετέχω σε κάποιες ξένες διαδικτυακές κοινότητες με θέμα τις επιχειρήσεις και μπορώ να πω ότι γίνονται ωραίες συζητήσεις και ανταλλαγή πληροφορίας, ακόμη βέβαια και οι ξένες είναι λίγες, πόσο μάλλον να υπάρχουν IRL τέτοιες ελληνικές κοινότητες.

Εσείς τι κάνετε για τη κοινωνικοποίηση σας? έχετε σχέση? συμμετέχετε σε κάποια κοινότητα με θέμα κάποιο χόμπι? το κάνετε μέσω της δουλειάς σας? Πηγαίνετε σε bars?

Μήπως πρέπει αναγκαστικά να κάνω σχέση για να καλύψω αυτό το κομμάτι?

Μου θυμίζεις αρκετά την δική μου περίπτωση. Έχω ασχοληθεί με Authority sites/blogging, media buys/paid advertising και άλλα πολλά που δεν απέδωσαν.

Τι είδους διαδικτυακή επιχείρηση κατάφερες να κάνεις επικερδή με την τρελή φορολογία/γραφειοκρατία της Ελλάδας; Dropshipping?  Αν θες δώσε μερικές λεπτομέρειες μήπως βοηθήσεις και εμάς τους υπόλοιπους που ασχολούμαστε.

Στο κομμάτι της κοινωνικοποίησης υπάρχουν πολλές επιλογές:

Γυμναστήριο θα βελτιώσει την υγεία σου και την ψυχολογία σου άμεσα. Σχολή χορού (καλή επιλογή για να βρεις σχέση λόγο αναλογίας αντρών προς γυναικών). Εθελοντισμός. Διάλεξε κάτι που να σου αρέσει και χτίζεις σιγά σιγά σε αυτό μέχρι να αλλάξεις ψυχολογία εντελώς.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Πριν τη κρίση και όσο το περιβάλλον γύρω μου ήταν σταθερό και είχα γονιό να πληρώνει, είχα αρκετά καλή κοινωνική ζωή, όχι τίποτα τρομερό αλλά δεν ένιωθα ότι μου έλειπε κάτι, η κρισή έφερε πολλές καταστροφές για εμένα και όχι μόνο στο οικονομικό κομμάτι. Όσο το σκέφτομαι δε πιστεύω ότι μπορούσα να κάνω κάτι καλύτερο. Είδα και έμαθα από τη κρίση, ο κόσμος μου γύρισε τελείως τούμπα σε χρόνο μηδέν.

Το πρόβλημα με τη ψυχοθεραπεία και ότι σχετικό είναι ότι προτίνει λύσεις που είναι εκτός πραγματικότητας. Είχα πάει μια φορά σε τέτοιο ειδικό και μου λέει ότι πρέπει να κόψεις τους υπολογιστές και να μη περνάς πάνω από 2 ώρες σε αυτούς. Μου είπε κάτι που δεν ήξερα? όχι..... προφανώς η πολύωρη χρήση υπολογιστή δεν είναι κάτι καλό και να για πω την αλήθεια στην ηλικία που είμαι οι υπολογιστές δε μου προσφέρουν κάτι σε επίπεδο ψυχαγωγίας, αν είχα την οικονομική δυνατότητα μπορεί να μη καθόμουν και ποτέ, μάλιστα ο ίδιος γυρίζει και μου λέει εριστικά ότι αυτό που κάνω δεν είναι δουλειά που και να μην ήταν μάλλον ο συγκεκριμένος ο οποίος ήταν δημόσιος υπάλληλος δεν έχει πεινάσει ποτέ ή δει πόσοι άνεργοι υπάρχουν για να το κρίνει αυτό. Τι θα γίνει αν εγώ κάτσω 2 ώρες στον υπολογιστή? οκ προφανώς η επιχειρησή μου θα τελειώσει και δεν θα έχω εισόδημα πλέον και μετά αντίο, η ψυχολογία μου θα είναι το λιγότερο τότε. Είναι σαν να λέω εγώ σε στρατιώτη να κόψει τους πολέμους για να μη βγάζει αίμα, πόσο λογικό είναι αυτό? Το κακό είναι ότι και στον οικογενειακό μου κύκλο έχω φάει κράξιμο επί τούτου αλλά πάλι αυτοί οι άνθρωποι που με κράζουν δεν έρχονται οι ίδιοι να με πληρώσουν τσάμπα για να κάνω τις προσαρμογές που προτείνουν.

Θα ήμουν υπέρ μίας θεραπείας η οποία με δυνάμωνε ψυχικά αλλά με τρόπο ρεαλιστικό. Για να πω την αλήθεια ψάχνω κάτι τέτοιο.

ναι νταξει, οι κλασσικοι συγγενεις που θα σου πουν να πας στο πανεπιστημιο να παρεις ενα χαρτι και αλλες τετοιες....

οσο για τους ψυχολογους, η πλειοψηφια τους ειναι  σε ασχημη κατασταση, τουλαχιστον σωματικα, αν οχι ψυχικα, οποτε πως μπορει να σε βοηθησει/υμβουλεψει ενας ανθρωπος που δεν εχει τη δικη του ζωη σε ταξη?

Αν θες τη βοηθεια καποιου ανθρωπου πρεπει να βρεις καποιον ο οποιος ειναι στη θεση που θελεις να βρισκεσαι, που ξερει τι χρειαζεται για να φτασεις εκει ή να εχει περασει απο παρομοιες καταστασεις.

Προσωπικα θα σου προτεινα να διαβασεις το εξης blog https://boldanddetermined.com/ αν θες να παρεις παραδειγμα απο ενα τετοιο ατομο

2 λεπτά πριν, infested είπε

Μου θυμίζεις αρκετά την δική μου περίπτωση. Έχω ασχοληθεί με Authority sites/blogging, media buys/paid advertising και άλλα πολλά που δεν απέδωσαν.

Τι είδους διαδικτυακή επιχείρηση κατάφερες να κάνεις επικερδή με την τρελή φορολογία/γραφειοκρατία της Ελλάδας; Dropshipping?  Αν θες δώσε μερικές λεπτομέρειες μήπως βοηθήσεις και εμάς τους υπόλοιπους που ασχολούμαστε.

Στο κομμάτι της κοινωνικοποίησης υπάρχουν πολλές επιλογές:

Γυμναστήριο θα βελτιώσει την υγεία σου και την ψυχολογία σου άμεσα. Σχολή χορού (καλή επιλογή για να βρεις σχέση λόγο αναλογίας αντρών προς γυναικών). Εθελοντισμός. Διάλεξε κάτι που να σου αρέσει και χτίζεις σιγά σιγά σε αυτό μέχρι να αλλάξεις ψυχολογία εντελώς.

Ποιος ειπε οτι αν εχεις διαδικτυακη επιχειρηση χρειαζεται να ιδρυσεις εταιρια αποκλειστικα στην Ελλαδα? 

Επεξ/σία από Nero55
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...