Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, billeiros είπε

κανεις μεγαλο λαθος.αν δεν ξερεις, μη μιλας.

απ όσο ξέρω όταν γίνετε μια τέτοια αγορά πρέπει να χρησιμοποιείτε αποκλειστικά και μονο για την εταιρία αν κάνω λάθος my bad... αλλα και πάλι αυτό δεν αναιρεί το άλλο που είπα ότι άμα δεν έχεις αφμ δε βρίσκεις κάρτες κάτω από 1700

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

απ όσο ξέρω όταν γίνετε μια τέτοια αγορά πρέπει να χρησιμοποιείτε αποκλειστικά και μονο για την εταιρία αν κάνω λάθος my bad... αλλα και πάλι αυτό δεν αναιρεί το άλλο που είπα ότι άμα δεν έχεις αφμ δε βρίσκεις κάρτες κάτω από 1700

Η fe 1499 έχει.αλλα μπήκες με διαθέσεις κ όποιον πάρει ο χάρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

απ όσο ξέρω όταν γίνετε μια τέτοια αγορά πρέπει να χρησιμοποιείτε αποκλειστικά και μονο για την εταιρία αν κάνω λάθος my bad... αλλα και πάλι αυτό δεν αναιρεί το άλλο που είπα ότι άμα δεν έχεις αφμ δε βρίσκεις κάρτες κάτω από 1700

Ευχαριστως παραχωρώ ΑΦΜ και το ΑΜΚΑ αμα χρειαστεί εδώ είμαστε 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

ξέρω γω? με εταιρικό αφμ? για να παίζεις παιχνίδια λέω εγώ τώρα....

Ξέρω εγώ; και εσενα τι σε νοιάζει πως αγόρασε ο άλλος και για ποιο λόγο; λέω εγώ τώρα... 

Τουλάχιστον αυτός έχει και παίζει παιχνίδια εσύ με tablet και yt σε κόβω γιατί αν περιμένεις να πάρεις τις κάρτες που ανάφερες και στις τιμές που θέλεις.. Το πιο πιθανόν είναι εμείς να έχουμε τερματίσει το CP2077 και εσύ απλά να έχεις βυθιστει στη μιζέρια που σε διακρίνει. 

Tip: παίξε αν έχεις σύστημα κάνα game να ευχαριστηθείς και άσε τα πικρόχολα σχόλια. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

fe δε μπορείς να παραγγείλεις στην ελλάδα οποτε...

Τότε είμαι μάγος.καληνυχτα φίλε και μετρίασε τη ζήλεια σου...δεν κάνει καλο

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

το βρήκες serlock 🤣

σαν Σερλοκ βρήκα και αυτό οπότε πήγαινε στην 6800ΧΤ να έχεις ίσος και χειρότερο ΡΤ από την 3070 μου. 698774754_Screenshot_20201210-234521174(1).jpg.01d406e7b22b0109cbfebc3b0876cebf.jpg

2 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

fe δε μπορείς να παραγγείλεις στην ελλάδα οποτε...

μια χαρά μπορείς να παραγγείλεις από αμαζον και άλλα site που πήραν στοκ δεν είναι ανάγκη να πάρει κάποιος αναγκαστικά από Ελλάδα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν αξίζει τα λεφτά της σίγουρα, όπως δεν αξίζει και τα 1000 που κάνει η 3080. Στην κατηγορία high-end όμως το VFM πάει περίπατο, είναι γνωστά αυτά χρόνια τώρα.

Πάντως το DLSS είναι τόσο καλό στο CP 2077 που πραγματικά αν το βάλεις στο quality δεν βλέπεις καμία διαφορά με native.

Με τι setup τρέχεις ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

σαν Σερλοκ βρήκα και αυτό οπότε πήγαινε στην 6800ΧΤ να έχεις ίσος και χειρότερο ΡΤ από την 3070 μου. 698774754_Screenshot_20201210-234521174(1).jpg.01d406e7b22b0109cbfebc3b0876cebf.jpg

μια χαρά μπορείς να παραγγείλεις από αμαζον και άλλα site που πήραν στοκ δεν είναι ανάγκη να πάρει κάποιος αναγκαστικά από Ελλάδα. 

ότι να νε πραγματικά το έγραψα και παραπάνω ότι μάλλον πάω σε 6800xt η 3080ti επίσης σίγουρα θα βγει κάποια στιγμή patch που θα φτιάξει το rt σε amd οποτε άκυρος...

@billeiros καμια ζήλια ο γραπτώς λόγος είναι απρόσωπος και μπορεί να παρεξηγείτε πολλές φορες τελοσπάντων κούρασε... μονο ο psycho κατάλαβε μάλλον αυτό που στην αρχή έγραψα καλο βραδυ

Επεξ/σία από Tambas91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν αξίζει τα λεφτά της σίγουρα, όπως δεν αξίζει και τα 1000 που κάνει η 3080. Στην κατηγορία high-end όμως το VFM πάει περίπατο, είναι γνωστά αυτά χρόνια τώρα.

Πάντως το DLSS είναι τόσο καλό στο CP 2077 που πραγματικά αν το βάλεις στο quality δεν βλέπεις καμία διαφορά με native.

Πηγαινε στον καθρευτη και τσεκαρε με dlss off k dlss quality σε 4κ....

Η διαφορα ειναι μερα με τη νυχτα...Δεν μιλαω για dlss perfomance που νομιζεις οτι παζεις στο PS2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

σαν Σερλοκ βρήκα και αυτό οπότε πήγαινε στην 6800ΧΤ να έχεις ίσος και χειρότερο ΡΤ από την 3070 μου. 

Εσύ πάλι από υπέρμαχος της 5700ΧΤ και επικριτής του RT έγινες τώρα υπέρμαχος των 30xx και του RT. Ότι να'ναι 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tambas91 είπε

@billeiros φιλε μου προσωπικά αλλάζω κάρτα κάθε 4 με 5 χρονια και ο μονος λόγος που θέλω να αλλάξω πλέον είναι η μετάβαση από 1080p σε 4k απλά βλέπω ότι πέφτει πολύ κοροϊδία γενικά από όλες τις πλευρές και ότι και να πάρω δε με καλύπτει .... @Herald μάγκες η κοροϊδία ξέρετε πια είναι? ότι κάθε χρόνο βλέπουμε σταθερή άνοδο στις τιμές από τα 1000 της 1080τι στα 1400 της 2080τι στα 2000 της 3090... άμα θέλετε να τα σκατε bravo και μαγκιά σας κανεις δεν αναγκάζει τον άλλο να αγοράσει κάρτα γραφικών ... εύχομαι από του χρόνου λοιπόν 4060 στο χιλιάρικο και 4090 στα 5 k να παίξουμε rdr σε 4k 60 περαστικά μας λοιπόν

 

3 ώρες πριν, morehp είπε

Πολυ Καζαντζίδης η κατάσταση

Μετα το bachelor ειστε η καλυτερη παρεα ινσομνιαξ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Παιδια καλημερα, με αφορμή ένα ποστ παιδιου στο θέμα του cp, θα ήθελα να ρωτήσω: αυτή τη στιγμή είμαι με 5700xt, όσο πιο αντικειμενικά γινεται, αξίζει μετάβαση σε 3060ti σε επίπεδο τιμής περι τα 550€;

 

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Tambas91 είπε

@billeiros φιλε μου προσωπικά αλλάζω κάρτα κάθε 4 με 5 χρονια και ο μονος λόγος που θέλω να αλλάξω πλέον είναι η μετάβαση από 1080p σε 4k απλά βλέπω ότι πέφτει πολύ κοροϊδία γενικά από όλες τις πλευρές και ότι και να πάρω δε με καλύπτει .... @Herald μάγκες η κοροϊδία ξέρετε πια είναι? ότι κάθε χρόνο βλέπουμε σταθερή άνοδο στις τιμές από τα 1000 της 1080τι στα 1400 της 2080τι στα 2000 της 3090... άμα θέλετε να τα σκατε bravo και μαγκιά σας κανεις δεν αναγκάζει τον άλλο να αγοράσει κάρτα γραφικών ... εύχομαι από του χρόνου λοιπόν 4060 στο χιλιάρικο και 4090 στα 5 k να παίξουμε rdr σε 4k 60 περαστικά μας λοιπόν

Γιατί συγκρίνουμε την 3090 που είναι η Titan με τις 80ti όταν θα βγεί 3080ti και ενδεχομένως να έχει $999 msrp αντί $1499 της 3090; Υπομονή 5-10 μήνες χοντρικά μετά την 3080 την παρουσιάζουν. 

Επεξ/σία από zygorito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...