Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, morehp είπε

Ultra + RTX σε 4Κ native πιανει 22 fps. Με το 15 πους μας τσαμπουνησες έχει 50% διαφορά αφού θέλεις να μιλάμε με αριθμούς.

Με DLSS ανεβαίνεις κοντά στα 60. Τεράστια αποτυχία λοιπον....

Απο οτι καταλαβαίνω το θέμα το εχεις αναγάγει στο μεγαλύτερο ποσοστό του στο οικονομικό κομμάτι. 

Αν σου έκαναν δωρο μια εκ των νεων GPU ποια θα ηταν η αποψη σου; 

δε ξέρω γιατί θες να μου πας κόντρα με το έτσι θέλω και είναι τελευταία φορα που απαντάω σε troll post...

εδώ φτάνει 15 fps στο τρίτο  λεπτό ... φυσικά και το θέμα μου είναι η τιμή με την κρίνω την απόδοση με στραγάλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα να πάρουν founders όμως... μια ρεαλιστική πρόταση χωρίς κόλπα και κουτοπονηριές ξεκινάει από 1700...όσο για τον αν θα το ευχαριστηθώ το game είμαι σίγουρος γι αυτό, απλά αυτό θα γίνει όταν μια 3080ti θα έχει 900 η μια 6800xt που θα είναι και πιο future proof λόγο κονσολών 700...btw είσαι ίσως στο 0,1% που χτύπησες τόσο καλή τιμή οποτε γιατί τρώγεσαι gg είσαι

κολπα ? κουτοπονηριες? δε σε εννοησα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

δε ξέρω γιατί θες να μου πας κόντρα με το έτσι θέλω και είναι τελευταία φορα που απαντάω σε troll post...

εδώ φτάνει 15 fps στο τρίτο  λεπτό ... φυσικά και το θέμα μου είναι η τιμή με την κρίνω την απόδοση με στραγάλια?

Μας εβαλες βιντεο που τα 50+ με psycho RTX τα εχει. Και εκανε dip σε 15

Πραγματι εκανα troll post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, geo4sar είπε

Ηρθε και εμένα η καρτουλα.

Προσπαθησα με νυχια και με δοντια να παρω rx6800, αλλά τα δοντια που εφτασαν μεχρι τα 650 ευρω και τα νυχια μου σε οτι ηταν διαθεσιμο. Κριμα .

IMG_20201208_182310.jpg

rtx3070(1).jpg

καλορίζικη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, morehp είπε

Μας εβαλες βιντεο που τα 50+ με psycho RTX τα εχει. Και εκανε dip σε 15

Πραγματι εκανα troll post

μου είπες ότι λέω γενικολογίες και σου έδειξα το βιντεάκι που το αποδεικνύει τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις?  κάτσε εσένα να στο βάλουμε στα medium να πιάσει 22 να ευχαριστηθείς λοιπόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

μου είπες ότι λέω γενικολογίες και σου έδειξα το βιντεάκι που το αποδεικνύει τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις?  κάτσε εσένα να στο βάλουμε στα medium να πιάσει 22 να ευχαριστηθείς λοιπόν

πήγαινε παίξε κανά παιχνίδι με την 1050 που θα έχεις και άσε τα συγκριτικά για τις high end κάρτες αν δεν γουστάρεις DLSS δικαίωμα και πρόβλημα σου. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μιας και μιλάτε περισσότερο για το παιχνίδι, ας γράψω την μλκια μ όποιον τον ενδιαφέρει :p

 750 βατ απο τοίχο έδειξαν οι δύο κάρτες σε full load με τον 1700χ να κάθεται.

+100 core /+700 mem 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

μου είπες ότι λέω γενικολογίες και σου έδειξα το βιντεάκι που το αποδεικνύει τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις?  κάτσε εσένα να στο βάλουμε στα medium να πιάσει 22 να ευχαριστηθείς λοιπόν

Thanksγύρισα σε medium και πηγα στα 80+, μπορείς να συνεχίσεις να βλέπεις βιντεο στο youtube με την ησυχια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To game ειναι πολυ δυνατο απο story και αξιζει! 

Σε 1440p@144hz με τα rt ολα on απλα δεν... Στη σκηνη στο μπαρ στην αρχη ειχα 43fps (10900k/3090 trio x). Χωρις τα rtx πηγαινε 90-100fps, το cpu ~30-40% usage. 

Παρατηρησα βεβαια καποιες θολουρες στα γραφικα αλλα οκ...

Για να παιξει τερμα σε 4Κ, τουλαχιστον με 60fps και ολα τα rt on παμε για 5090 και αν... 

Μενει να βγει και ενα benchmark ετοιμο να τρεχουν οι πιο πολλοι αυτο παρα το game... 😝

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GoMaR είπε

Λοιπόν μιας και μιλάτε περισσότερο για το παιχνίδι, ας γράψω την μλκια μ όποιον τον ενδιαφέρει 😛

 750 βατ απο τοίχο έδειξαν οι δύο κάρτες σε full load με τον 1700χ να κάθεται.

+100 core /+700 mem 

 

Αυτα ειναι! Να απαιτήσεις πελάτης του μήνα απο τον ενεργειακό παροχο σου 🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, morehp είπε

Αυτα ειναι! Να απαιτήσεις πελάτης του μήνα απο τον ενεργειακό παροχο σου 🤑

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα περισσότερα..λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

πήγαινε παίξε κανά παιχνίδι με την 1050 που θα έχεις και άσε τα συγκριτικά για τις high end κάρτες αν δεν γουστάρεις DLSS δικαίωμα και πρόβλημα σου. 

το βρήκες serlock 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα περισσότερα..λολ.

Sorry για παράπονα θα σε παραπέμψω στον πετσινο 😂. Ειδα τα νουμερα απο τα bench που έβαλες και φαίνεται μεγάλο uplift. Να φαίνονται και οι άλλες πλευρές της δύναμης των ampere, στα παιχνίδια δεν δειχνουν αρκετά ξεκαθαρα την ωμη δυναμη τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...