Προς το περιεχόμενο

Το Δημοτικό Συμβούλιο της Καλαμάτας διακόπτει την πιλοτική λειτουργία δικτύου 5G


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 318
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, george1807 είπε

Ωραία ας δεχτούμε την άποψή τους. Στοιχεία έχουν οτί το 5G είναι επιβλαβές ή μιλάει η εμπειρία της ζωής; Προέβησαν σε μετρήσεις και έρευνες; Ο δήμος πώς υποστηρίζει την άποψη αυτή χωρίς στοιχεία; Και εγώ μαζί με 20 φίλους μου υποστηρίζουμε ότι τα καλώδια ηλεκτρισμού προκαλούν καρκίνο. Θα τα ξηλώσουν εκεί στην Καλαμάτα;

βασικά ως κάτι νέο, νομίζω οτι το 5G θα πρέπει να αποδείξει οτι δεν είναι επιβλαβές. Καλά καλά δεν υπάρχει τελεσίδικη γνώση ως προς τα αποτελέσματα του 3G/4G

Εννοείται να ζουμε στην εποχή μας αλλά οχι και σε βάρος της υγείας μας

Επεξ/σία από konstantin79
  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και δίκιο να ειχαν, δεν ειναι οτι θα το γλυτωσουν με καποιο τροπο το 5G. Πεπρωμενο φυγειν αδύνατο.  Αυτη ειναι η τεχνολογια για την επομενη 5ετια, θα την φατε θελοντας και μη. Ποιο το νοημα λοιπον να κωλυσιεργήσετε για λιγους μήνες?

 

Τελος πάντων, να ξέρετε οτι σε αυτα τα δημοτικα συμβουλια, η πλειοψηφια των εκλεγμένων ειναι χαμηλοτατου επιπέδου. Η εμπειρια μου λεει πως δεν εχει και πολυ νοημα να διαφωνεις μαζι τους. Χανεις την ωρα σου.

  • Like 25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, konstantin79 είπε

βασικά ως κάτι νέο, νομίζω οτι το 5G θα πρέπει να αποδείξει οτι δεν είναι επιβλαβές. Καλά καλά δεν υπάρχει τελεσίδικη γνώση ως προς τα αποτελέσματα του 3G/4G

Εννοείται να ζουμε στην εποχή μας αλλά οχι και σε βάρος της υγείας μας

Έκαναν δοκιμές χρόνια οι αρμόδιοι οργανισμοί και κατέληξαν στο συμπέρασμα πως είναι ασφαλές να βγει από το περιβάλλον του εργαστηρίου στον πραγματικό κόσμο. Από εκεί και πέρα πρέπει αν αποδειχθεί το αντίθετο από αυτούς που το υποστηρίζουν.

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, oletiras είπε

Τελος πάντων, να ξέρετε οτι σε αυτα τα δημοτικα συμβουλια, η πλειοψηφια των εκλεγμένων ειναι χαμηλοτατου επιπέδου. Η εμπειρια μου λεει πως δεν εχει και πολυ νοημα να διαφωνεις μαζι τους. Χανεις την ωρα σου.

Η πλειοψηφία των ελλήνων γενικότερα είναι χαμηλότατου επιπέδου, όχι μόνο όσων εκλέγονται σε δήμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτες οι ακτινοβολιες προκαλουν υπογονιμοτητα και σαν αποτελεσμα θα εχουμε τον αφανισμο των καλαματιανων σε 3 γενεες.

Γιατι αραγε;...τι ξερουν οι καλαματιανοι και μας το κρυβουν..;  που πανε το βραδυ οταν κατεβαζουν δηθεν τα σκουπιδια...;..μηπως εχουν μυστικες επαφες με εξωγηινους?...μηπως ηδη εχουν τοπικα 10g για αυτο απορριπτουν τα 5?...τροφη για σκεψη.

Επεξ/σία από ELTASSOS
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

και καλά έκαναν. Μόλις υπάρξουν έρευνες για τα αποτελέσματα και οτι δεν είναι επιβλαβή για την υγεία πολύ ευχαρίστως

 

Υπάρχουν από πανεπιστήμια και ερευνητικά κέντρα του εξωτερικού και από το δικό μας Καποδιστριακό και Δημόκριτο. Με την ίδια λογική να κόψουμε το WiFi τους φουρνους μικροκυματων τους θερμοπομπους τα ασυρματα και κινητα τηλεφωνα και τοσα αλλα 

 

  • Like 5
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, opera είπε

Θα μπορούσαν να γίνουν μελέτες που να δείχνουν ότι δεν είναι επιβλαβή τα δίκτυα ώστε να πείσουν και τους δύσπιστους.

Αλλά γιατί να γίνουν;

Και που έχει γίνει για τα παλαιότερης γενιάς δίκτυα τι?υπάρχει κόσμος που κατεβάζει τις κεραίες στην Αθήνα ...

Επεξ/σία από jack124
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fisfirikos είπε

Η πλειοψηφία των ελλήνων γενικότερα είναι χαμηλότατου επιπέδου, όχι μόνο όσων εκλέγονται σε δήμους.

Ναι και η Ρώμη, οι Βρυξέλλες, το Βέλγιο που μπλοκάρουν το 5G είναι χαμηλότατου επιπέδου....όσοι διαφωνούν με τις γνώμες κάποιων είναι τρώνε μία ταμπελάρα τύπου αμόρφωτος, τεχνοφοβικός, συνομωσιολόγος να έχει να πορεύεται. Δεν είναι Κίνα η Ευρώπη πως να το κάνουμε....εκεί αποφασίζει και διατάζει το Κομμουνιστικό κόμμα. Εδώ κάτι λίγο από Δημοκρατία υπάρχει ακόμα..

  • Like 16
  • Thanks 1
  • Confused 5
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, geopapa είπε

Δεν ειμαι οπισθοδρομικός σε καμμία περίπτωση αλλά ρε παιδια το 4g (κανα 20ρι mbps τουλαχιστον με καλό σήμα) μας πέφτει αργό; Θελω να πω γιατι να μην βελτιώσουν απλα την κάλυψή του; Θελω να πώ γιατί να μην περιμένουμε να δούμε τις έρευνες πρωτα;

 

https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/more-smartphones-white-paper-shows-how-5g-will-transform-eu-manufacturing-health-energy

 

Για αυτό

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δημοτικο συμβουλιο της κατινας - μηπως περιμενουν αντισταθμιστικα  οφελη κοινως λαδακι καλαματιανο ; :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...