Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, evkar είπε

Παιδιά να ρωτήσω κάτι .Ήρθε και σε μένα ίδιο mail ,δηλ. να υπογράψω το δελτίο παραλαβής και να τους στείλω και την υπεύθυνη δήλωση . Τελικά εσείς τι κάνατε ? είναι έγκυρο το mail ή είναι phising ? Γιατί δεν με είχε ενημερώσει κανείς ότι χρειάζεται η Υ.Δήλωση για την επιδότηση.

Δεν ξερω για ΟΤΕ. Η wind μου εστειλε κουριερ (με δικα της εξοδα) για να παρει την πρωτοτυπη υπογεγραμμενη υπευθυνη δηλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι; Στον έλεγχο της διαθεσιμότητας του sfbb μου βγάζει πως για τον ΤΚ μου κώδικα δεν υπάρχουν διαθέσιμες υποδομές. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενημερωθώ όταν/αν γίνει διαθέσιμη η περιοχή μου στο πρόγραμμα χωρίς να χρειάζεται να κοιτάω συνέχεια το site. Επίσης, ανακοινώνονται κάπου οι περιοχές που θα έχουν σύνδεση ή υπάρχει κάποιο roadmap που να δείχνει τους ΤΚ που θα προστεθούν; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SpiBaz είπε

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι; Στον έλεγχο της διαθεσιμότητας του sfbb μου βγάζει πως για τον ΤΚ μου κώδικα δεν υπάρχουν διαθέσιμες υποδομές. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενημερωθώ όταν/αν γίνει διαθέσιμη η περιοχή μου στο πρόγραμμα χωρίς να χρειάζεται να κοιτάω συνέχεια το site. Επίσης, ανακοινώνονται κάπου οι περιοχές που θα έχουν σύνδεση ή υπάρχει κάποιο roadmap που να δείχνει τους ΤΚ που θα προστεθούν; Ευχαριστώ.

Αν δεν κανω λαθος , δεν υπαρχει καποιος τροπος για να δεις οταν και ποτε θα υπαρξει υποδομη στη περιοχη σου , παρα μονο στο εν λογω site , με ταχυδρομικο κωδικα η διεθυνση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγώ πάντως όταν πήγα να επιβεβαιώσω ψηφιακά το δελτίο παραλαβής που είχαν επισυνάψει στο email (στο δικό μου email ήθελε μόνο αυτό το 1 αρχείο και έλεγε εντός 5 ημερών) στο docs.gov.gr εμφάνισε το παρακάτω error:

image.png.c53152ea04bc6a6e67a6530ae0df4e82.png

Κάλεσα την cosmote και δεν ήξεραν και μου είπαν να στείλω email στο [email protected]...τρέχα γύρευε...όποιος έχει κάποιο νεώτερο ας μας ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, metalmike said:

Εγώ πάντως όταν πήγα να επιβεβαιώσω ψηφιακά το δελτίο παραλαβής που είχαν επισυνάψει στο email (στο δικό μου email ήθελε μόνο αυτό το 1 αρχείο και έλεγε εντός 5 ημερών) στο docs.gov.gr εμφάνισε το παρακάτω error:

image.png.c53152ea04bc6a6e67a6530ae0df4e82.png

Κάλεσα την cosmote και δεν ήξεραν και μου είπαν να στείλω email στο [email protected]...τρέχα γύρευε...όποιος έχει κάποιο νεώτερο ας μας ενημερώσει.

Ενδεχομενως να φταιει το ιδιο το pdf ή το email app σου. Δοκιμασε να το αποθηκευσεις στο desktop και υστερα να κανεις δεξι κλικ πανω του -> εκτυπωση -> εκτυπωση ως pdf -> στο desktop. Αφου το κανεις αυτο, δοκιμασε να φορτωσεις το νεο pdf που μολις "εκτυπωσες" στην πλατφορμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω κάνει αίτηση και πήρα και κουπόνι. Αλλά μου γράφει αυτό:

"Η διεύθυνση που δηλώσατε περιλαμβάνεται στις περιοχές όπου θα προσφέρονται SFBB υπηρεσίες.
Θα ειδοποιηθείτε μέσω email μόλις δημοσιευτεί οποιαδήποτε προσφορά SFBB υπηρεσίας στην περιοχή σας, ώστε να μπορέσετε να εξαργυρώσετε το κουπόνι σας στον πάροχο της επιλογής σας"

ΤΙ σημαίνει αυτό; δεν μου βγάζει και πολύ "νόημα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2022 στις 10:46 ΜΜ, metalmike είπε

Εγώ πάντως όταν πήγα να επιβεβαιώσω ψηφιακά το δελτίο παραλαβής που είχαν επισυνάψει στο email (στο δικό μου email ήθελε μόνο αυτό το 1 αρχείο και έλεγε εντός 5 ημερών) στο docs.gov.gr εμφάνισε το παρακάτω error:

image.png.c53152ea04bc6a6e67a6530ae0df4e82.png

Κάλεσα την cosmote και δεν ήξεραν και μου είπαν να στείλω email στο [email protected]...τρέχα γύρευε...όποιος έχει κάποιο νεώτερο ας μας ενημερώσει.

Αυτό πότε στο στέλνουν; Εγώ εχω ενεργοποιηθεί εδω και 15 μέρες και δε μου εχουν στείλει κάτι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ενεργοποιήθηκα την Παρασκευή 7/1 και ο πρώτος λογαριασμός έχει ήδη εκπτώσεις από το κουπόνι, χωρίς κάποια υπεύθυνη δήλωση, αλλά είχε ήδη δηλωθεί από τις αρχικές αιτήσεις που έστειλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2022 στις 8:32 ΠΜ, DanielRGr είπε

Ενδεχομενως να φταιει το ιδιο το pdf ή το email app σου. Δοκιμασε να το αποθηκευσεις στο desktop και υστερα να κανεις δεξι κλικ πανω του -> εκτυπωση -> εκτυπωση ως pdf -> στο desktop. Αφου το κανεις αυτο, δοκιμασε να φορτωσεις το νεο pdf που μολις "εκτυπωσες" στην πλατφορμα.

Κοίτα να δεις, αυτό ήταν!! Με αυτό τον τρόπο πέρασε! Σ'ευχαριστώ για τη βοήθεια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, kostakiss είπε

εχει σκεφτει κανεις πως θα διαχειριστει το θεμα της επιδοτησης , αφου ληξει η διετια με το κουπονι?

Εγώ, αν δεν παίζει κάτι άλλο τότε (ελπίζω ότι θα έχει γίνει πιο στάνταρ η FTTH), θα αντέξω να πάω στα 36,90€ με νέα 24μηνη δέσμευση. Κάποιος άλλος που δεν μπορεί, ίσως θα ψάξει πάλι xDSL. Ευτυχώς είμαι πολύ νέος στην FTTH, οι «παλιοί» τι κάνουν;

Επεξ/σία από MSc CCDSP
Διευκρίνιση για ανανέωση της σύμβασης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostakiss είπε

εχει σκεφτει κανεις πως θα διαχειριστει το θεμα της επιδοτησης , αφου ληξει η διετια με το κουπονι?

Μπορείς να επιλέξεις και 50ρα με ftth. Απλά οι εταιρίες επιδοτούν με το sfbb μόνο 100-200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, MSc CCDSP said:

Εγώ, αν δεν παίζει κάτι άλλο τότε (ελπίζω ότι θα έχει γίνει πιο στάνταρ η FTTH), θα αντέξω να πάω στα 36,90€ με νέα 24μηνη δέσμευση. Κάποιος άλλος που δεν μπορεί, ίσως θα ψάξει πάλι xDSL. Ευτυχώς είμαι πολύ νέος στην FTTH, οι «παλιοί» τι κάνουν;

Σκέφτομαι αλλαγή σε κάποιο συγγενικό πρόσωπο . Σε ένα μήνα λήγει εμένα το 24μηνο 🥺

5 minutes ago, kallonos said:

Μπορείς να επιλέξεις και 50ρα με ftth. Απλά οι εταιρίες επιδοτούν με το sfbb μόνο 100-200.

Δεν είναι ίδια τεχνολογία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, kostakiss said:

Δεν είναι ίδια τεχνολογία 

Είναι, δίνουν 50αρα κι από FTTH, αν το ζητήσεις.

Κατα τα άλλα με τον διπλασιασμό που θα γίνει, θα πέσουν κι οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...