Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, vagelis2020 είπε

Γειά σας, 

Εδώ και μια βδομάδα έκανα αίτηση για FTTH/100mbits στην cosmote διαδικτυακά στην νέα τιμή (36,90/23,90 με το κουπόνι) έχοντας ήδη το κουπόνι από SFBB. Ποια είναι η διαδικασία από εδώ και πέρα; δεν μου έχουνε ζητήσει το κουπόνι (δεν υπήρχε στην αίτηση πεδίο για να το ανεβάσω). Στέλνω το pdf στο customer service ή περιμένω να επικοινωνήσουνε με μένα; Επίσης γνωριζετε αν μπορώ να δω καπου στο my cosmote (στο σάιτ, όχι το app) την πορεία της αίτησής μου;

 

Ευχαριστώ!

Οσο μπορεις επικοινώνησε γιατι αργούν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, fysikos είπε

Οσο μπορεις επικοινώνησε γιατι αργούν 

λογικό με τόσες νέες συνδέσεις. Μόνο στο δρόμο μου έχει καμιά δεκαριά αναμονές (οπτική μέχρι είσοδο). Έστειλα στη φόρμα αναφοράς της Cosmote και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, βρίσκομαι κι εγώ στη διαδικασία αναβάθμισης σε 100 (και αλλαγής παρόχου). Η κοπέλα στο τηλ με ενημέρωσε ότι σε πρώτη φάση θα γίνει αναβάθμιση στα 50 μέχρι να ολοκληρωθεί το τεχνικό κομμάτι εγκατάστασης της 100άρας ώστε να μη μείνω χωρίς internet. Αυτό που με ανησυχεί είναι το ενδεχόμενο να καθυστερήσει η εγκατάσταση μέχρι να λήξει το κουπόνι. Έχει κάποιος εμπειρία; Υπάρχει τρόπος να εξασφαλίσω την τιμή που προκύπτει με το κουπόνι σε περίπτωση καθυστέρησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Lucifer είπε

Καλησπέρα, βρίσκομαι κι εγώ στη διαδικασία αναβάθμισης σε 100 (και αλλαγής παρόχου). Η κοπέλα στο τηλ με ενημέρωσε ότι σε πρώτη φάση θα γίνει αναβάθμιση στα 50 μέχρι να ολοκληρωθεί το τεχνικό κομμάτι εγκατάστασης της 100άρας ώστε να μη μείνω χωρίς internet. Αυτό που με ανησυχεί είναι το ενδεχόμενο να καθυστερήσει η εγκατάσταση μέχρι να λήξει το κουπόνι. Έχει κάποιος εμπειρία; Υπάρχει τρόπος να εξασφαλίσω την τιμή που προκύπτει με το κουπόνι σε περίπτωση καθυστέρησης;

έτσι είχαν κάνει και σε εμένα...μέσα σε 20μερες ήρθε η οπτικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/02/2022 at 09:00, vagelis2020 said:

Γειά σας, 

Εδώ και μια βδομάδα έκανα αίτηση για FTTH/100mbits στην cosmote διαδικτυακά στην νέα τιμή (36,90/23,90 με το κουπόνι) έχοντας ήδη το κουπόνι από SFBB. Ποια είναι η διαδικασία από εδώ και πέρα; δεν μου έχουνε ζητήσει το κουπόνι (δεν υπήρχε στην αίτηση πεδίο για να το ανεβάσω). Στέλνω το pdf στο customer service ή περιμένω να επικοινωνήσουνε με μένα; Επίσης γνωριζετε αν μπορώ να δω καπου στο my cosmote (στο σάιτ, όχι το app) την πορεία της αίτησής μου;

 

Ευχαριστώ!

@vagelis2020 Που βρήκες αυτή την νέα τιμή (36,90/23,90)?

Μου ήρθε και εμένα στην πολυκατοικία που είμαι ήδη σε 100vsdl. Αυτή την στιγμή πληρώνω 42 το μήνα και η καλύτερη προσφορά που βλέπω πως η φθηνότερη είναι 41,9/29,9€ . Πήρα και τηλέφωνο και πάλι την ίδια τιμή μου είπαν με αυτή της φώτο.
Επίσης γνωρίζει κανείς αν πρέπει υποχρεωτικά να κάνω ανανέωση συμβολαίου; Ρωτάω γιατί στο site του sfbb δεν το λέει κάπου ξεκάθαρα (λέει πως το κουπόνι ισχύει για 2 χρόνια αλλά όχι ότι είναι υποχρεωτική η ανανέωση του συμβολαίου με τον πάροχο).
Στο τηλέφωνο στη Cosmote μου είπαν πως είναι υποχρεωτικό αλλά κάπως μου τα μάσαγε ο τύπος σα να ήξερε πως δεν είναι αλλά προφανώς τους συμφέρει να γίνει ανανέωση συμβολαίου.
image.png.a4ef8a554e9c0329e0c1cf385138e780.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Xvipes είπε

@vagelis2020 Που βρήκες αυτή την νέα τιμή (36,90/23,90)?

Μου ήρθε και εμένα στην πολυκατοικία που είμαι ήδη σε 100vsdl. Αυτή την στιγμή πληρώνω 42 το μήνα και η καλύτερη προσφορά που βλέπω πως η φθηνότερη είναι 41,9/29,9€ . Πήρα και τηλέφωνο και πάλι την ίδια τιμή μου είπαν με αυτή της φώτο.
Επίσης γνωρίζει κανείς αν πρέπει υποχρεωτικά να κάνω ανανέωση συμβολαίου; Ρωτάω γιατί στο site του sfbb δεν το λέει κάπου ξεκάθαρα (λέει πως το κουπόνι ισχύει για 2 χρόνια αλλά όχι ότι είναι υποχρεωτική η ανανέωση του συμβολαίου με τον πάροχο).
Στο τηλέφωνο στη Cosmote μου είπαν πως είναι υποχρεωτικό αλλά κάπως μου τα μάσαγε ο τύπος σα να ήξερε πως δεν είναι αλλά προφανώς τους συμφέρει να γίνει ανανέωση συμβολαίου.
image.png.a4ef8a554e9c0329e0c1cf385138e780.png

αν κανεις την αιτηση μεσω του eshop της cosmote στο τελος επιλεγεις οτι εισαι κατοχος κουπονιου και σου βγαινει τελικη 23.90 . 

γινεται και απο το τηλεφωνο αυτη η τιμη αλλα πρεπει να πεσεις στον καταληλο ανθρωπο μιας και τα εχουν μπερδεμενα μεταξυ τους

δες στο θεμα μου και θα καταλαβεις οτι περασα το ιδιο και την ακυρωσα την μια αιτηση.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 minutes ago, ReBeLoS said:

αν κανεις την αιτηση μεσω του eshop της cosmote στο τελος επιλεγεις οτι εισαι κατοχος κουπονιου και σου βγαινει τελικη 23.90 . 

γινεται και απο το τηλεφωνο αυτη η τιμη αλλα πρεπει να πεσεις στον καταληλο ανθρωπο μιας και τα εχουν μπερδεμενα μεταξυ τους

δες στο θεμα μου και θα καταλαβεις οτι περασα το ιδιο και την ακυρωσα την μια αιτηση.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και καλή τύχη με την ολοκλήρωση να έχεις.
Μια διευκρίνηση αν είναι εύκολο γιατί έχω μπερδευτεί.

Στο site της Cosmote υπάρχουν 2 πακέτα για 100άρα.
1) https://www.cosmote.gr/eshop/go/Fixed Plans/Double Play Plans/Double Play Fiberspeed up to 200Mbps
image.png.f3ec4ce486d2a7c098fdf5079007d6f0.png

2) https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/sfbb_plans.html
image.png.43d7cb34660cb5088edcd1d977f66233.png

 

Αν καταλαβαίνω καλά μόνο τα πακέτα του sfbb plans μπορούν να "δεχτούν" το κουπόνι και αν ισχύει αυτό τότε πως πήρες εσύ τιμή  23.90/μήνα; 

Εσύ το κουπόνι το έβαλες εδώ; Γιατί το βάζω και δεν το δέχεται.
image.png.fe618439689306a7d2a0555ebc359f8a.png

 

Κάτι χάνω μάλλον 😅

Επεξ/σία από Xvipes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πας απο το 1ο λινκ που εβαλες.
Δεν καταχωρεις εκει το κουπονι. Αυτο αναφερεται σε κουπονι αγορας. Το αφηνεις κενο. Οσο προχωρας θα σου εμφανισει ενα check box οτι εχεις κουπονι SFBB. 
ΜΕ το που κανεις υποβολη θα δεις και την τιμη που σου λεω. Το κουπονι το δινεις οταν σου στειλουν τα εγγγραφα να τα υπογραψεις και τα επιστρεφεις μαζι.

δες πως θα σου εμφανιστει μετα την υποβολη

 

image.png.70bca71a3438b83b630c5166cc6da427.png

σε εμενα ετσι το εκανα και ολα κομπλε

Επεξ/σία από ReBeLoS
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ReBeLoS said:

Πας απο το 1ο λινκ που εβαλες.
Δεν καταχωρεις εκει το κουπονι. Αυτο αναφερεται σε κουπονι αγορας. Το αφηνεις κενο. Οσο προχωρας θα σου εμφανισει ενα check box οτι εχεις κουπονι SFBB. 
ΜΕ το που κανεις υποβολη θα δεις και την τιμη που σου λεω. Το κουπονι το δινεις οταν σου στειλουν τα εγγγραφα να τα υπογραψεις και τα επιστρεφεις μαζι.

δες πως θα σου εμφανιστει μετα την υποβολη

 

image.png.70bca71a3438b83b630c5166cc6da427.png

σε εμενα ετσι το εκανα και ολα κομπλε

Σε ευχαριστώ πολύ μόλις το έκανα με 23,90!

Έκανα λάθος στο πρώτο βήμα και διάλεγα το Fiber To The Cabinet (μη με ρωτήσεις γιατί, δε ξέρω :P ).

Το σωστό είναι το Fiber To The Home.

image.png.0a65c8cc33839787dcd282780cee5ad3.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xvipes είπε

Σε ευχαριστώ πολύ μόλις το έκανα με 23,90!

Έκανα λάθος στο πρώτο βήμα και διάλεγα το Fiber To The Cabinet (μη με ρωτήσεις γιατί, δε ξέρω :P ).

Το σωστό είναι το Fiber To The Home.

image.png.0a65c8cc33839787dcd282780cee5ad3.png

αψογος αντε με το καλο χαιρομαι που σε βοηθησα. Πολλοι την εχουν πατησει δυστηχως και παρολιγο και εγω  και δινουν 5 ευρω παραπανω με κουπονι το μηνα που στα 2 χρονια ειναι 120 ευρω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα που μου έχουν στείλει τα δικαιολογητικά και λεει 29 (τηλεφωνική παραγγελία)πρέπει να κάνω την αίτηση μέσω του site για να πάρω τη νέα τιμή?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, nyne είπε

Εμένα που μου έχουν στείλει τα δικαιολογητικά και λεει 29 (τηλεφωνική παραγγελία)πρέπει να κάνω την αίτηση μέσω του site για να πάρω τη νέα τιμή?

 

ναι μεσω eshop θα σου βγαλει την χαμηλη τιμη οπως εκανε και ο φιλος παραπανω. Μην ξεχασεις πριν την υποβολη να τσεκαρεις την επιλογη οτι εισαι δικαιουχος κουπονιου sfbb.
Την τηλεφωνικη αιτηση την ακυρωνεις τηλεφωνικα

Επεξ/σία από ReBeLoS
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω νοβα 24 και ειδα οτι εχω κουπονι για κοσμοτε 100αρα? Γινεται να βαλω 50αρα fiber to home χωρις το τηλεφωνο  μιας και δν το λειτουργω ξερει κανεις θα δωσουν μειωμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Vigilante1319 είπε

Επειδη εχω νοβα 24 και ειδα οτι εχω κουπονι για κοσμοτε 100αρα? Γινεται να βαλω 50αρα fiber to home χωρις το τηλεφωνο  μιας και δν το λειτουργω ξερει κανεις θα δωσουν μειωμενο?

Επιδότηση με sfbb δίνουν μόνο σε 100/200. Και τα προγράμματα έχουν και δωρεάν χρόνο ομιλίας.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την 23,90 όπως είπαν και άλλοι από eshop. Εμένα δεν προχωρούσε η αίτηση μου και πήρα στο 13888. Ε λοιπόν, φαίνεται πέτυχα στον υπερκατάλληλο υπάλληλο, και μου έκανε νέο συμβόλαιο στην ίδια τιμή των 23,90, σε δεκα λεπτά είχα όλα τα συμβόλαια /αιτήσεις σε pdf. Την προηγούμενη αίτησή μου μέσω e-shop την ακύρωσε. Oπότε και από το 13888 είναι εφικτό.

Επεξ/σία από vagelis2020
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...