Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 minutes ago, turbat0s said:

Είχα ήδη vdsl 100.

Ε ακριβώς το ίδιο είμαι και εγώ... ποο τα νεύρα μου. Άρα για να σιγουρέψω την κατάσταση γιατί θα τους πάρω τηλ. πάλι.

Είχες vdsl 100 που δεν είχε λήξει το συμβόλαιο και πλήρωνες 41.90 ευρώ και έκανες ανανέωση σύνδεσης από το eshop της cosmote και σου έβγαλε 36,90 που όταν έδωσες το κουπόνι στο πήγαν 23.90 σωστά?

Σου έχει γίνει ήδη το νέο συμβόλαιο? Έχεις πάρει νέο λογαριασμό με  αυτή την τιμή δηλαδή?

Επίσης γνωρίζεις τι πρέπει να τους πω στο τηλέφωνο για να νιώσουν?

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Είχες vdsl 100 που δεν είχε λήξει το συμβόλαιο και πλήρωνες 41.90 ευρώ

Ναι vdsl100 με 39,90€.

7 λεπτά πριν, Xvipes είπε

και έκανες ανανέωση σύνδεσης από το eshop της cosmote και σου έβγαλε 36,90

Σωστά.

7 λεπτά πριν, Xvipes είπε

που όταν έδωσες το κουπόνι στο πήγαν 23.90 σωστά?

Για την ακρίβεια η αίτηση λέει ότι "Μετά την προσκόμιση του κουπονιού Superfast Broadband θα επιδοτηθείτε 48 € και 13 € στα τέλη και στο μηνιαίο πάγιο αντίστοιχα"

7 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Σου έχει γίνει ήδη το νέο συμβόλαιο? Έχεις πάρει νέο λογαριασμό με  αυτή την τιμή δηλαδή?

Όχι, δεν έχω ενεργοποιηθεί ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, turbat0s said:

Ναι vdsl100 με 39,90€.

Σωστά.

Για την ακρίβεια η αίτηση λέει ότι "Μετά την προσκόμιση του κουπονιού Superfast Broadband θα επιδοτηθείτε 48 € και 13 € στα τέλη και στο μηνιαίο πάγιο αντίστοιχα"

Όχι, δεν έχω ενεργοποιηθεί ακόμη.

Έτσι έγινε και με εμένα και η αίτηση στο email μου γράφει αυτό ακριβώς "Για την ακρίβεια η αίτηση λέει ότι "Μετά την προσκόμιση του κουπονιού Superfast Broadband θα επιδοτηθείτε 48 € και 13 € στα τέλη και στο μηνιαίο πάγιο αντίστοιχα"" αλλά όταν με πήραν τηλέφωνο για τα περαιτέρω στοιχεία και τους ρώτησα την τελική τιμή μου είπαν άλλα.

Πως είσαι σίγουρος πως θα έχεις 23.90 τελική τιμή, απλά επειδή το γράφει στο email?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Πως είσαι σίγουρος πως θα έχεις 23.90 τελική τιμή, απλά επειδή το γράφει στο email?

Τίποτα δεν είναι σίγουρο, παρά μόνο οι φόροι και ο θάνατος :P

Σου έστειλαν τα pdf αρχεία τα οποία πρέπει να τους επιστρέψεις υπογεγραμμένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, turbat0s said:

Τίποτα δεν είναι σίγουρο, παρά μόνο οι φόροι και ο θάνατος :P

Σου έστειλαν τα pdf αρχεία τα οποία πρέπει να τους επιστρέψεις υπογεγραμμένα?

Όχι γιατί στο τηλέφωνο που με πήραν για να δώσω παραπάνω πληροφορίες και να μου στείλουν τα στοιχεία κολλήσαμε στο θέμα της τιμής και δεν προχώρησα παραπάνω, τους είπα πως θα τους πάρω αργότερα σήμερα.

Στο pdf εσένα λέει "Μετά την προσκόμιση του κουπονιού Superfast Broadband θα επιδοτηθείτε 48 € και 13 € στα τέλη και στο μηνιαίο πάγιο αντίστοιχα" αν ναι τότε τους κλειδώνει για αυτή την τιμή.

Τέρμα μπέρδεμα η φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Όχι γιατί στο τηλέφωνο που με πήραν για να δώσω παραπάνω πληροφορίες και να μου στείλουν τα στοιχεία κολλήσαμε στο θέμα της τιμής και δεν προχώρησα παραπάνω,

Όταν θα τα λάβεις θα το δείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Xvipes είπε

Τελικά με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν πως επειδή έχω ήδη συμβόλαιο στην cosmote πως δε μπορεί να γίνει η τιμή στα 23,90 και πως θα πρέπει να πάω με την υπάρχουσα τιμή που έχω 41.90 - 13 = 28.90 ευρώ.

Από εσάς που πήρατε τα 23.90 κάνατε όλοι νέο συμβόλαιο?

εγω ναι εκανα νεο συμβολαιο γιατι ειχα vodafone και πηγα cosmote. Σε υπαρχουσες συνδεσεις δεν ξερω να σε βοηθησω δυστηχως. 

Επεξ/σία από ReBeLoS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ReBeLoS είπε

εγω ναι εκανα νεο συμβολαιο γιατι ειχα vodafone και πηγα cosmote. Σε υπαρχουσες συνδεσεις δεν ξερω να σε βοηθησω δυστηχως. 

υπάρχει καμία διαφορά στην ταχύτητα από πάροχο σε πάροχο εφόσον μιλάμε για οπτική ίνα; δλδ ποιο το νόημα να μείνεις σε cosmote αν σου προσφέρει τα ίδια η voda με 5ε λιγότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, fysikos είπε

υπάρχει καμία διαφορά στην ταχύτητα από πάροχο σε πάροχο εφόσον μιλάμε για οπτική ίνα; δλδ ποιο το νόημα να μείνεις σε cosmote αν σου προσφέρει τα ίδια η voda με 5ε λιγότερα;

στην περιοχη μου η vodafone δινει μεχρι 24αρα με max 7mbps. Γιαυτο εφυγα απο αυτους και πηγα cosmote για να βαλω FTTH που δεν δινει η vodafone. Αν υποστηριζε η vodafone εστω vdsl δεν θα εφευγα γιατι ειμαι 17 χρονια συνδρομητης και το μονο θεμα μου ηταν η χαμηλη ταχυτητα

Επεξ/σία από ReBeLoS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ReBeLoS είπε

στην περιοχη μου η vodafone δινει μεχρι 24αρα με max 7mbps. Γιαυτο εφυγα απο αυτους και πηγα cosmote για να βαλω FTTH που δεν δινει η vodafone. Αν υποστηριζε η vodafone εστω vdsl δεν θα εφευγα γιατι ειμαι 17 χρονια συνδρομητης και το μονο θεμα μου ηταν η χαμηλη ταχυτητα

οκ νόμιζα πως παρείχαν και οι δύο, γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις σε κατάστημα αίτηση για να πας σε vodafon ώστε να το δει ο οτε και να κάνει αντιπρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fysikos είπε

οκ νόμιζα πως παρείχαν και οι δύο, γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις σε κατάστημα αίτηση για να πας σε vodafon ώστε να το δει ο οτε και να κάνει αντιπρόταση;

Δεν με καταλαβες. Εχω voda και πιανω 7mbps. Σε επανελημενα τηλεφωνηματα αλλα και στο καταστημα δεν εχουν να μου δωσουν κατι παραπανω σε ταχυτητα. Οποτε εφοσον μεσω του κουπονιου η cosmote μπορει να μου φερει ftth προχωρησα με αυτους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Τί έγινε τελικά σου φτιάξανε την κάθετη σήμερα?

τσεκαρε στο θεμα μου και θα καταλαβεις....

https://www.insomnia.gr/forums/topic/787192-ftth-chronicles-κοινως-το-χρονικο-μιας-ftth-συνδεσης/#comment-59086983

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, fysikos είπε

υπάρχει καμία διαφορά στην ταχύτητα από πάροχο σε πάροχο εφόσον μιλάμε για οπτική ίνα; δλδ ποιο το νόημα να μείνεις σε cosmote αν σου προσφέρει τα ίδια η voda με 5ε λιγότερα;

Στην ταχύτητα συγχρονισμού όχι, 100/200 πληρώνεις, 100/200 παίρνεις. Στις υποδομές όμως που σε συνδέουν με κάθε server μπορεί να έχει διαφορά. Και σίγουρα έχει διαφορά στην σταθερότητα της πρόσβασης (βλ. συχνά θέματα διασύνδεσης - του τύπου «κόπηκαν οι οπτικές ταυτόχρονα σε πολλαπλά σημεία» της Vodafone).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/02/2022 at 16:32, turbat0s said:

Όταν θα τα λάβεις θα το δείς.

Έλαβα το συμβόλαιο που πρέπει να υπογράψω και αναφέρετε η παλιά τιμή, εσένα στο σημείο αυτό λέει 36,90 ευρώ?

image.png.0d926b718df1ef4e7368122704b89dd3.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...