Προς το περιεχόμενο

Intel Comet Lake-S [2020]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, CometRyzen είπε

Πήρα εγώ τη θέση τους ρε :P 

 

Άσε ρε συ τους θυμάσαι αυτούς; Δεν πιάνεις μια μπροστά τους...😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Sheogorath είπε

Ο 10990Κ πάντως φτάνει κάτι 300+ με oc, πιστεύω ξεπερνά την 2080S στο χαλαρό.

Αν βγεί τέτοιος θα θέλουμε πυρηνικό εργοστάσιο για να τρέξει...😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Εγώ πάντως έχω ξενερώσει απίστευτα. Εδώ και πολύ καιρό, έχουν εξαφανιστεί ηρωικοί Intelάκηδες από τα σχετικά θέματα όπως πχ ο Dr_73, ο TheElf και άλλοι. Με αποτέλεσμα να έχουν την αριθμητική υπεροχή οι αντίπαλοι. Αν ήταν και αυτοί εδώ θα είχαμε επικές μάχες!!

Εδω ειναι απλα δεν βγαινουν λογο κοινης λογικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Εγώ πάντως έχω ξενερώσει απίστευτα. Εδώ και πολύ καιρό, έχουν εξαφανιστεί ηρωικοί Intelάκηδες από τα σχετικά θέματα όπως πχ ο Dr_73, ο TheElf και άλλοι. Με αποτέλεσμα να έχουν την αριθμητική υπεροχή οι αντίπαλοι. Αν ήταν και αυτοί εδώ θα είχαμε επικές μάχες!!

Δεν έχει να κάνει με φανατισμους αυτό το πράγμα, αυτό είναι που δεν καταλαβαίνουν οι περισσότεροι! Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα, οι μεν υπερτερούν στο Χ κ οι δε στο Ψ. Τους ζυγίζεις, κοιτάς την τσέπη σου, βλέπεις τι χρήση κάνεις, κ διαλέγεις! Πολύ απλά τα πράγματα.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

Αν βγεί τέτοιος θα θέλουμε πυρηνικό εργοστάσιο για να τρέξει...😁

Με την Intel ποτε δεν ξερεις. Μeχρι να πει τερμα τα 14nm μπορει να φτασουμε στους  10999ksfukemall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, narta είπε

Εδω ειναι απλα δεν βγαινουν λογο κοινης λογικης

 

Δεν παίζει αυτό που λές, ήταν σκληρά καρύδια αυτοί. Ο Dr_73 εδώ είναι, το ξωτικό έχει εξαφανιστεί όμως...

1 λεπτό πριν, Papanikolis είπε

Δεν έχει να κάνει με φανατισμους αυτό το πράγμα, αυτό είναι που δεν καταλαβαίνουν οι περισσότεροι! Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα, οι μεν υπερτερούν στο Χ κ οι δε στο Ψ. Τους ζυγίζεις, κοιτάς την τσέπη σου, βλέπεις τι χρήση κάνεις, κ διαλέγεις! Πολύ απλά τα πράγματα.. 

 

Έτσι^^^^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω με τους intelάκηδες τι φάση είσασταν, αλλά η intel είναι όχι μεγάλη εταιρία, αλλά τεράστια.

Δυστυχώς οι άχρηστοι οι κόκκινοι χρειάστηκαν 7 χρόνια για να δημιουργήσουν έναν επεξεργαστή απλά να δουλεύει με αποτέλεσμα η μπλε να μας ρουφήξει το αίμα με το μπουρί της σόμπας.

Εγώ κάθομαι και το απολαμβάνω το ξύλο που τρώει η μπλε ...

ΌΜΩΣ:

Έχουν τεχνολογία αυτή την στιγμή που βελτιώνει το IPC του επεξεργαστή 40% και δεν την βγάζουν.

Η νέα γενιά με τα σαφρίδια (θα βγουν σε 2 χρόνια με το επόμενο σόκετ με 1700 πινς) που ετοιμάζουν είναι τουλάχιστον καινοτόμα.

Και τρέμω στην σκέψη ότι δουλεύουν τεχνολογία MCM στους επεξεργαστές γραφικών ... κάτι που οι άχρηστοι το λένε εδώ και 15 χρόνια αλλά από κοκό τίποτα.

Δεν θα είναι για πολύ τόσο στριμωγμένη η μπλε, οπότε απολαμβάνουμε τι ψέμματα, δολιοπλοκίες, προπαγάδα κτλ θα μας ξεφουρνίσει για να πιστέψουμε ότι η νέα γενιά είναι αρκετά καλή.

Και για να μην ξεχνιώμαστε, ένας 9900Κ ή ο αντίστοιχος της 10της γενιάς ρίχνει στα αυτιά, σε gaming και στις περισσότερες εφαρμογές media creation, από οποιοδήποτε άλλο τσιπ της αγοράς.

Ακόμα και στις πιο μαύρες ώρες τους είναι ακόμα στην κορυφή (ακόμα και στους server!!!!!!! - ανεξήγητο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντύπωση μου έκανε ότι από τα 4 ''vidεάκια'' που είδα, με τα καινούργια πιστόλια, στα 5 είχανε θέμα με bios .... 

Bug free εμπειρία από τη safe side of the moon. 

Εξαίρεση ο υπέροχος linus, που εμένα με έπεισε με το συγκλονιστικό του video και σήμερα έκανα Unsubscribe απο το κανάλι του 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, volman είπε

και στις περισσότερες εφαρμογές media creation, από οποιοδήποτε άλλο τσιπ της αγοράς.

lolwut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, narta είπε

lolwut?

 

7 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

The truth is out there

Adobe Rulezzzzzz, ελέγχει 80% της αγοράς και είναι βελτιστοποιημένη η σουίτα της για γρήγορα ρολόγια όχι για πολλούς επεξεργαστές ... προς το παρόν.

Truth is out there and it hearts. ;) 

Επεξ/σία από volman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, volman είπε

Adobe Rulezzzzzz, ελέγχει 80% της αγοράς και είναι βελτιστοποιημένη η σουίτα της για γρήγορα ρολόγια όχι για πολλούς επεξεργαστές ... προς το παρόν.

Truth is out there and it hearts. ;) 

Ποιος πονάει πιο πολύ δεν ξέρω.

Νωρίς ακόμα νεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, volman είπε

Adobe Rulezzzzzz, ελέγχει 80% της αγοράς και είναι βελτιστοποιημένη η σουίτα της για γρήγορα ρολόγια όχι για πολλούς επεξεργαστές ... προς το παρόν.

Truth is out there and it hearts. ;) 

LoL ούτε καν. Απλώς την έχουμε μάθει αρκετοί και αυτοί είναι άχρηστοι (ή υπάρχουν συμφωνίες;..) και δεν έχουν βελτιώση την Suite τους ούτε για multi ούτε για linux..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...