Προς το περιεχόμενο

Intel Comet Lake-S [2020]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Βασικα δεν υπαρχει τροπος να φαινονται τα settings και το avg fps με SS. Θελει video. Το ultra φαινεται μονο γιατι ειναι preset, οταν ριξω ομως τα volumetrics λεει custom οποτε δεν μπορεις να καταλαβεις τι εριξα. Παντως ετρεξα το test, 42 στα ultra και 51 με volumetric και shadows low.

Εσύ μίλησες για απόδοση ti.σε τι ανάλυση το ετρεξες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Σε κάποια games τα shadows είναι σχεδόν οι μισές απαιτήσεις. Ειδικά το Watch dogs 2 δίνει ρεσιτάλ.

Ε αυτο τους λεω αλλα ντεν. Απο 50 πας 100+ στο wd2

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Εσύ μίλησες για απόδοση ti.σε τι ανάλυση το ετρεξες

5120*1440

 

Κολλησες στην ti....ειλικρινα νομιζω οτι τρολλαρις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Ε αυτο τους λεω αλλα ντεν. Απο 50 πας 100+ στο wd2

5120*1440

Κολλησες στην ti....ειλικρινα νομιζω οτι τρολλαρις.

Μα εσύ είπες χαρακτηριστικά ότι πιάνεις επιδόσεις ti.εγω τρολλαρω???? Και θα ανεβαζες και απόδειξη αλλά δεν σου έκατσε τελικά.δεν παιζεσαι.

Επεξ/σία από billeiros
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Μα εσύ είπες χαρακτηριστικά ότι πιάνεις επιδόσεις ti.εγω τρολλαρω???? Και θα ανεβαζες και απόδειξη αλλά δεν σου έκατσε τελικά.δεν παιζεσαι.

Nτάξει, έχεις δίκιο. Τι να σου πω αλλο, αμα οντως το πιστευεις, ας το αφησουμε να παει στο καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sakis han είπε

Τι γινεται ρε παιδια, κοκκινισε ο τοπος

...

Ο derbauer λέει για 5,3 GHz, κόλλαγε στο CB 20 από θερμοκρασία με 360 mm custom watercooling.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CometRyzen είπε

Nτάξει, έχεις δίκιο. Τι να σου πω αλλο, αμα οντως το πιστευεις, ας το αφησουμε να παει στο καλο

Πιστεύω ό,τι βλέπω. Τελικά έχεις και 5700xt? Με μπερδεψες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, TR-909 είπε

Ρώτησα γιατί το παράδειγμα που ανέφερες με τον ...γνωστό σου είναι τύπου "μήλα vs πορτοκάλια". Και εγώ συνεργαζόμουν με developer που αναβάθμιζε κάθε λίγους μήνες γιατί έτρωγε bottlenecks στα labs του. Κάθε ένας με τις ανάγκες του.

 

Να και αν με πιστεύεις, να και αν δεν με πιστεύεις.Φαίνεται ξεκάθαρα ότι δεν έχεις ιδέα σχετικά με το αντικείμενο οπότε δεν έχει νόημα να σου απαντήσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, sakis han είπε

Τι γινεται ρε παιδια, κοκκινισε ο τοπος

Screenshot (14).jpg

Δεν μας δειχνει τα volt βεβαια...αμα του βαραει 1.5 λογικο ειναι το 99

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, billeiros είπε

Σήμερα έμαθα ότι μπορώ σε κάρτα των 300 ευρώ να ρίξω shadows και κάνα δυο ακόμη settings στο low και να έχω επιδόσεις 2080ti.

Ναι! Το ακούσαμε και αυτό...εντάξει μωρέ τόση raw power δεν τη θέλω.θα κατεβάσω μόνο shadows να πιάσω 2080 super

Δεν το ξερες? Αρκει να εχεις 8700k, αλλιως τρωει μπουκαλα η dota competitive στα 141 frames.

Μου θυμιζει κατι τυπαδες παλιοτερα που χτιζανε pc για gaming με 7700k γιατι ηταν το CPU που εβγαζε τα περισσοτερα framezzz και για GPU ειχαν 1050ti ή 1060 3GB. Ως γνωστον καλυτερα να εχεις GPU bottleneck παρα CPU bottleneck.

Ποιος εχασε την λογικη για να βρεθει εδω μεσα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sakis han είπε

Τι γινεται ρε παιδια, κοκκινισε ο τοπος

Screenshot (14).jpg

Και που είσαι ακόμα.

Άκουσα σχόλιο που έλεγε ότι θυμόταν την εποχή του pentium D (εποχές 2003-2005 νομίζω).

Είχε σπρώξει τόσο πολύ τα ρολόγια η intel που μετά από 2-3 χρόνια οι μητρικές που φιλοξενούσαν τον επεξεργαστή, από την πίσω μεριά ήταν μαύρες!!!!

Συμπλήρωσε βέβαια ότι έχουν περάσει πολλά χρόνια και οι κατασκευαστές μητρικών θα έχουν βελτιώσει τα πράγματα για να μην συμβαίνει αυτό.

Ο ντεμπάουερ, αν και δεν μίλησε για θερμοκρασίες, έδειξε 93 βαθμούς κλοκαρισμένο τον επεξεργαστή στα 5 με την σημείωση ότι μετά από μερικά λεπτά ο επεξεργαστής πέφτει!!!!

Θα πέσουν πολλά γέλια.

Εγώ στην γωνία μου τρώω ποπκορν και απολαμβάνω το θέαμα. χιχιχιχιχι

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Πιστεύω ό,τι βλέπω. Τελικά έχεις και 5700xt? Με μπερδεψες

Τι ακριβως δεν καταλαβαινεις οτι ριχνωντας 2-3 settings στα παιχνιδια μια καρτα mid range βγαζει τις ιδιες επιδοσεις με "τις καρτες των 1500€ που χρειαζονται οι Intel για να φανουν οι διαφορες με τους ryzen"? Tωρα το οτι εσυ κολλησες ονομαστικα στα μοντελα (δεντρο) και οχι στο γενικοτερο concept (δασος) θα επρεπε να σε προβληματισει. Αλλα καταλαβαινω, δεν πειραζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, volman είπε

...

Ο ντεμπάουερ, αν και δεν μίλησε για θερμοκρασίες, έδειξε 93 βαθμούς κλοκαρισμένο τον επεξεργαστή στα 5 με την σημείωση ότι μετά από μερικά λεπτά ο επεξεργαστής πέφτει!!!!

Θα πέσουν πολλά γέλια.

Εγώ στην γωνία μου τρώω ποπκορν και απολαμβάνω το θέαμα. χιχιχιχιχι

Είπε ότι δεν μπορούσε να τελειώσει το CB20 στα 5,3 GHz λόγο θερμοκρασίας με custom 360 mm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...