Προς το περιεχόμενο

Προμήθεια εγγραφής Winbank


tasarass77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, tasarass77 είπε

Καλή χρονιά σε όλους!

Ρε παιδιά χρεώθηκε κάνεις άλλος 5€ για "ΠΑΓΙΟ ΤΕΛΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ WINBANK" στην Πειραιώς?

Αυτό δεν ήταν μόνο στην αρχική εγγραφή?

Έχει γίνει ετήσιο?

Ακριβως το ιδιο προβλημα και σε μενα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 354
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, allo_eides είπε

Καλημέρα και καλή χρονιά! Δεν είναι καθόλου bug απλά θέλουν να καλύψουν τη μαλακία τους μέχρι να το βγάλουν επίσημα, γιατί υπάρχει στον επίσημο κατάλογο προμηθειών τους, στη σελίδα 38, στην παράγραφο 25.7, με επεξήγηση. Κλέβουνε που κλέβουνε, τουλάχιστον να ενημερώσουν πρώτα για να είναι επίσημο. 🤣

https://www.piraeusbank.gr/~/media/CFA37614FDB94126AE64DB1EA23AA195.ashx

Αυτο νομιζω ειναι αλλο, είναι η παλια χρέωση για το μηχανάκι που παίρναμε και μετα παρέμεινε δήθεν για την αποστολή κωδικών μεσω sms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αυτο νομιζω ειναι αλλο, είναι η παλια χρέωση για το μηχανάκι που παίρναμε και μετα παρέμεινε δήθεν για την αποστολή κωδικών μεσω sms

Εγώ ακολούθησα την πλάγια οδό (σημείωση 11) και δεν χρεώθηκα κατά την εγγραφή.

Αναφορά σε κείμενο

(11) Προσφέρεται δωρεάν σε ιδιώτες πελάτες που πραγματοποιούν εγγραφή τηλεφωνικά μέσω Contact Center ή online.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαράδεκτο bug... Μιλάμε για πραγματικά κακό timing... Τουλάχιστον ελπίζω να το διορθώσουν μόνοι τους και να μη μας βάζουν να κυνηγάμε 5ευρα που μας πήραν από δικό τους λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bug είναι να μπορεί το "σύστημα" τους να βάζει "χέρι" στους λογαριασμούς των ανθρώπων για οποιονδήποτε λόγο.Ακομα και για νέες κάρτες που στέλνουν και χρεώνουν. 

Αν θέλουν ας στέλνουν με αντικαταβολή και όχι να βουτάνε από λογαριασμους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ χρεώθηκα και η αίσθηση ότι κάποιος βάζει ετσιθελικά χέρι στα λεφτά μου με εκνευρίζει αφάνταστα. Έχω και τα νεύρα μου με την τράπεζα με τις χρεώσεις στις συναλλαγές και τις μικρόσυναλλαγές στο pos και τσατίζομαι ακόμα περισσότερο. Τι μπορούμε να κάνουμε να τους τρίξουμε λίγο τα δόντια τώρα που μας έδωσε αφορμή ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ' όλα ψυχραιμία και όλα θα πάνε καλά.

Αν σας κάνει να αισθάνεστε καλύτερα και μέχρι να διορθωθεί το bug σκεφτείτε πως έχετε pos, εισπράξατε ~400€ και η τράπεζα σας κράτησε την νόμιμη προμήθεια της. Επιχειρήσεις άλλωστε είναι και αυτές, όχι φιλανθρωπικά ιδρύματα. Από κάπου πρέπει να βγάλουν :)

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Subzerog7 είπε

Και εγώ χρεώθηκα και η αίσθηση ότι κάποιος βάζει ετσιθελικά χέρι στα λεφτά μου με εκνευρίζει αφάνταστα. Έχω και τα νεύρα μου με την τράπεζα με τις χρεώσεις στις συναλλαγές και τις μικρόσυναλλαγές στο pos και τσατίζομαι ακόμα περισσότερο. Τι μπορούμε να κάνουμε να τους τρίξουμε λίγο τα δόντια τώρα που μας έδωσε αφορμή ? 

Τιποτα.  Καποτε ειχε ενα bug και σου χρεωνε διπλασια. Αν αγοραζες πχ με 1000ευρω κατι σου επερνε 2000. Δηλαδη καποιος.μπορει να ξεμενε. Το φτιαξαν σε 2 3 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Πρώτα απ' όλα ψυχραιμία και όλα θα πάνε καλά.

Αν σας κάνει να αισθάνεστε καλύτερα και μέχρι να διορθωθεί το bug σκεφτείτε πως έχετε pos, εισπράξατε ~400€ και η τράπεζα σας κράτησε την νόμιμη προμήθεια της. Επιχειρήσεις άλλωστε είναι και αυτές, όχι φιλανθρωπικά ιδρύματα. Από κάπου πρέπει να βγάλουν :)

Ντα φακ?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα το ίδιο.
Δεν φτάνει που τους σκάω συνέχεια 2ευρα για συναλαγές με την prepaid τους τώρα αρπάζουν και απροειδοποίητα. Αυτό το χρόνο κλέινει η πειραιώς για μένα.
Και αυτά που λένε για bug ειναι βλακείες. Εγώ ποτέ δεν έχω δει bug να σου βάζει περισσότερα λεφτά από αυτά που έχεις.
Τέτοια μονόπλευρα bug μόνο τα τράπεζικά συστήματα έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...