Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Το παρακολουθώ από την σελίδα dhl.de οπότε μάλλον είναι Deutsche Post. Δηλαδή όταν φτάσει στην Ελλάδα θα αλλάξει νούμερο; Και που πρέπει να πάρω τηλέφωνο για να μάθω το καινούριο; 

Η DHL Ελλάδας ενδέχεται να σου δώσει το νέο νούμερο, ανάλογα με τον αριθμό γραμμάτων ή/και ψηφίων που έχει ο αριθμός της αποστολής σου. Ο νεος αριθμός αποστολής αποδίδεται μόνο όταν η αποστολή φτάσει και περάσει τον τελωνειακό έλεγχο στην Ελλάδα. www.dhl.gr

Επεξ/σία από Volsatha13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Μπες στο 17Track.net εκει θα σου λεει αν αλλαξε στατους . Η DHL συνεργαζεται και με τη Speedex απο οσο ξερω στην επαρχια  . Αν υπαρχει DHL γραφειο στη περιοχη σου ισως και με αυτους 

Αναφορά σε κείμενο

Η συγκεκριμένη ιστοσελίδα για κάποιο λόγο αδυνατεί να εντοπίσει το δέμα μου.

"Ο αριθμός σας δεν βρέθηκε αυτή τη στιγμή. Μπορεί να μην είναι στο σύστημα του μεταφορέα ακόμα. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα."

Λάθος τελικά δικό μου. Είχα βάλει τον αριθμό παραγγελίας και όχι του δέματος.

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Η συγκεκριμένη ιστοσελίδα για κάποιο λόγο αδυνατεί να εντοπίσει το δέμα μου.

"Ο αριθμός σας δεν βρέθηκε αυτή τη στιγμή. Μπορεί να μην είναι στο σύστημα του μεταφορέα ακόμα. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα."

Χμμμ οκ ! δε το διαβαζει μαλλον . Λογικα αυτο επειδη θα αλλαξει Tracking μολις μπει ελλαδα ισως ενημερωθεις με E-mail για τον καινουριο Tracking number. Συνηθως απο εξωτερικο ενημερωνουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, apos2008 είπε

Χμμμ οκ ! δε το διαβαζει μαλλον . Λογικα αυτο επειδη θα αλλαξει Tracking μολις μπει ελλαδα ισως ενημερωθεις με E-mail για τον καινουριο Tracking number. Συνηθως απο εξωτερικο ενημερωνουν .

Δεν σε πρόλαβα 😄 Τελικά είχα βάλει τον αριθμό παραγγελίας για αυτό δεν μου το εμφάνιζε. Τώρα το διάβασε κανονικά αλλά δεν υπάρχει κάτι νεότερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Cocomel είπε

Είσαι εσύ μεγάλος επιχειρήματιας μου λες ποια επιχείρηση έχεις?τα έβαλες απίστευτα σωστά τα νούμερα  εσύ και όλοι οι Έλληνες

Θα σας πω εγώ τν γνώμη μου γιατί έχω ε επιχείρηση και δουλεύω μέσο Ίντερνετ.. οι τιμές είναι πολύ χαμηλές εγώ στέλνω δύο κιλά στα 4.80 μαζί με αντικαταβολή οι τιμες αυτές είναι λόγο ανταγωνισμού στην αρχή έστελνα με 5.80 αλλά έκανα συμβόλαιο νέο και το έριξα... Η Ελλάδα έχει Πόλλα νησιά και έχει και αρκετό ορεινό όγκο αυτό έχει κόστος .... Τα 50 λεπτά το έκαναν για να τα δίνουν στα παιδιά με τα μηχανάκια ... Ότι μου έσπασαν αρκετά δέματα μου τα έσπασαν αλλά μίλησα με το κατάστημα που  στέλνω και θα πάρω χρήματα... Ο ίδιος που έχει 2 μαγαζιά acs  που συνεργάζομαι με έβαλε στην αποθήκη και μου λέει κατά γράμμα κοίτα τη μαλακίες αγοράζουν είδα πάρα πολύ sex toy  και τηλεοράσεις χιούμορ... Τώρα για εσάς που έχετε γνώμη είσαστε κλασικοί Έλληνες που θέλετε να παραλάβετε σήμερα δεν σαν νοιάζει το πώς μόνο να κάνετε τν δουλειά σας με λίγα λόγια παρτακιδες 

Ρε φιλέ η δουλεία του ειναι να μεταφέρει οτι έχει παραγγείλει ο άλλος. Αμα δεν μπορεί τοτε λουκέτο, απλα πραγματα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω μπαινουν επαγγελματιες και γραφουν με καμαρι οτι γλιτωσαν με νεο συμβολαιο 1ευρω απο καθε αποστολη και ουσιαστικα επιδοτουν κακες υπηρεσιες ταχυμεταφορων,καλα για το σεβασμο που εχουν για τον πελατη τους να μη γραψω μερα που ειναι και μετα περιμενουμε να βελτιωθει τιποτα σε αυτον τον τομεα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Εδω μπαινουν επαγγελματιες και γραφουν με καμαρι οτι γλιτωσαν με νεο συμβολαιο 1ευρω απο καθε αποστολη και ουσιαστικα επιδοτουν κακες υπηρεσιες ταχυμεταφορων,καλα για το σεβασμο που εχουν για τον πελατη τους να μη γραψω μερα που ειναι και μετα περιμενουμε να βελτιωθει τιποτα σε αυτον τον τομεα...

Σεβασμος ξεσεβασμος οπως εσυ θες να παρεις στα χερια σου την παραγγελια σου . ετσι και ο ιδιοκτητης E-shop θελει να πουλησει οσο ποιο πολλα μπορει και με οσο ποιο φθηνα μεταφορικα γινεται. Δεν τον νοιαζει αν εσυ την παρεις απο 3 μερες η 20 μερες μετα. Βεβαια αυτη η κατασταση θα τους εχει επιφερει και ζημιες γιατι πολλες παραγγελιες ακυρωνονται και γυρναν πισω. Το e-shop ομως εχει πληρωσει τα μεταφορικα ηδη και τα τρωει στην μαπα. 

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, apos2008 είπε

Σεβασμος ξεσεβασμος οπως εσυ θες να παρεις στα χερια σου την παραγγελια σου . ετσι και ο ιδιοκτητης E-shop θελει να πουλησει οσο ποιο πολλα μπορει και με οσο ποιο φθηνα μεταφορικα γινεται. Δεν τον νοιαζει αν εσυ την παρεις απο 1 μηνα η 20 μερες μετα. Βεβαια αυτη η κατασταση θα τους εχει επιφερει και ζημιες γιατι πολλες παραγγελιες ακυρωνονται και γυρναν πισω. Το e-shop ομως εχει πληρωσει τα μεταφορικα ηδη και τα τρωει στην μαπα. 

Σοβαρα εγραψες οτι δεν νοιαζει τον e-shop αν θα παρει την παραγγελια ο πελατης σε 1 μερα η 20 μερες?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Σοβαρα εγραψες οτι δεν νοιαζει τον e-shop αν θα παρει την παραγγελια ο πελατης σε 1 μερα η 20 μερες?

εμας παντως μας καιει να παραλαβει ο πελατης asap. μεχρι και τηλ τους περνουμε αν δουμε πως καθυστερουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, POS είπε

εμας παντως μας καιει να παραλαβει ο πελατης asap. μεχρι και τηλ τους περνουμε αν δουμε πως καθυστερουν

και εμας στη δουλεια το ιδιο,βασικα προσπαθουμε να αποφυγουμε ειδικα acs σαν ο διαλος το λιβανι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έμαθα πως τους παρακαλάνε σε συγκεκριμένο μεγάλο eshop να πάνε να πάρουν τα δέματα προς αποστολή (ΕΛΤΑ κουριερ στην συγκεκριμένη) και το ίδιο το κουριερ πάει να πάρει τα δέματα 3 μέρες μετά το λιγότερο . Δεν φταίνε δλδ καθόλου τα καταστήματα αλλά τα κουριερ τα ίδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, apos2008 είπε

ο ιδιοκτητης E-shop θελει να πουλησει οσο ποιο πολλα μπορει και με οσο ποιο φθηνα μεταφορικα γινεται. Δεν τον νοιαζει αν εσυ την παρεις απο 3 μερες η 20 μερες μετα.

Αυτο ειναι θεωρια σου,ή το ξερεις απο καποιο γνωστο σου με μαγαζι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, apos2008 είπε

Επισης και τα ελτα κουριερ ζητησαν να μπουν στον καδ 

http://www.oxafies.com/2020/04/blog-post_634.html 

το μεγάλο φαγοπότι στο δημόσιο χρήμα έχει πέσει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...