Προς το περιεχόμενο

GeForce NOW - streaming cloud gaming πλατφόρμα της NVIDIA


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Malthador είπε

link?

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/gfn-beta-updates/20/338467/games-update-1232020/

και με ένα google search θα βρεις πολλές συζητήσεις σε reddit κλπ από κόσμο που το παρακολουθεί καιρό

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
5 hours ago, Edel said:

Παιδιά τη μηνιαίο κόστος έχει; έχουν κάποιο φρι trial για μερικές μέρες? 

GeForce_NOW_Memberships_575px.png

 

Προτείνεται να κάνετε launch τα games από το Geforce Now app και να μην είστε αούγκανοι όπως εγώ και να ανοίγετε πρώτα Steam και μετά launch μέσα από το Steam τα games, για δύο λόγους:

1) Κάποια games δεν υποστηρίζονται μέσω Steam, ενώ υποστηρίζονται απευθείας από το app (όπως ανέφερα πριν το Borderlands GOTY)

και 

2) Όταν ανοίγεται δεύτερο game μέσα από το Steam, το timer δεν γίνεται reset.

16 hours ago, spirit)earth)aflame said:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/gfn-beta-updates/20/338467/games-update-1232020/

και με ένα google search θα βρεις πολλές συζητήσεις σε reddit κλπ από κόσμο που το παρακολουθεί καιρό

Δεν καταλαβαίνω, αφού μπορώ να ξεκινήσω το κάθε game μέσα από το Steam account μου, για ποιό λόγο να χρειάζεται ιδιαίτερη άδεια από την κάθε εταιρεία; Δηλαδή άμα θέλω να ανοίξω ένα net cafe θα πρέπει να ζητάω άδεια από τον κάθε publisher για να βάλω το game του; Κάτι αντίστοιχο γίνεται κι εδώ, παίζουμε τα games που έχουμε στο πισί αλλουνού, δεν βλέπω το κώλυμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ευρω/δολλαρια τονμηνα δεν ειναι τιποτα. Πιο φτηνο και απο Netflix που μετα απο 2-3 μηνες το εβγαλα γιατι δεν εβλεπα τιποτα.

Ασε που δεν πρεπει να εχεις και ζωη ή δουλεια για να λιωνεις το Netflix...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακό πάντως και ίσως είναι μια ματιά στο μέλλον, να streamαρει το ρημάδι το 10 ετίας laptop με ι3 asseto corsa και pcars2 full screen με full settings έστω και 720p με εντυπωσίασε, πάντως αν το μέλλον επιφυλλάσει να πληρώνεις μια συνδρομή και όλα να είναι στο cloud, χωρίς δικό σου φυσικό μηχάνημα......αυτό θα είναι και το τέλος του gaming για εμένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Σε όλα τα games που προσπαθώ να μπω βγάζει αυτό. Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα? 

image.png.d46d914ba0aa22143046db23875ab153.png

EDIT: το έψαξα, δε γίνεται κάτι, full οι servers.

Επεξ/σία από Edel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα παλαιοπωλεία θα έχουν pc μεσα, άντε και σε κανενα μουσείο. Κανένα προβλήμα. Φυσική εξέλιξη είναι. Αν είναι να πληρώνω μόνο συνδρομή και ένα χειριστήριο και να παίζω ο,τι θέλω ας είναι. 

Nobody got time fo' titan X ή δεν ξέρω εγώ τι κάρτες, τι CPU και τι μνημες θέλουν πια.

Επεξ/σία από Tetrabitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, nzeppos είπε

...πολύ master race έχει πλακώσει πάλι στο thread και είναι ώρα να την κάνουμε. Για κάποιο λόγο κάθε φορά που ακούω για "gamers", έρχεται στο μυαλό μου αυτό και μόνο:

post-47640-0-31793500-1459642172.png.947dc406a4cc51646ab1a2a7d7fb400c.png

 

Ταξιτζήδες περίμενες να βρεις σε ένα τοπικ με μια υπηρεσία που απευθύνεται σε pc gamers;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 minutes ago, DJTaurus said:

Μέσα σε 1 εβδομάδα ένας από τους μεγαλύτερους publisher αποχωρεί. 

Επίσης τα games της Square-Enix δεν είναι διαθέσιμα. Ούτε της ΕΑ μιας και έχει το Project Atlas στα σκαριά.

For the life of me, δεν κατανοώ γιατί χρειάζεται άδεια από τον publisher για να παίζω ένα game (την άδεια χρήσης του οποίου κατέχω) σε πισί κάπου αλλού στον κόσμο. Είναι win-win-win situation για όλους.

Αυτό μπορεί να σημαίνει μόνο ένα πράγμα, ότι ο κάθε publisher θα σετάρει δικούς του servers για cloud gaming, με ότι αυτό συνεπάγεται για το fragmentation της αγοράς.

Οι stream-fags θα απογοητευτούμε οικτρά, οι πιο παραδοσιακοί μπορείτε να κοιμάστε ήσυχοι, το πίσι gaming δεν πρόκειται να γίνει cloud-based για πάρα πολλά χρόνια ακόμα. Oh well...

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει μόλις ανακοινώσει το Steam cloud-based service, θα αφαιρέσουν τα games τους οι publishers από την πλατφόρμα; Χμ...

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν εχω desktop pc στο σπιτι λογω χώρου. Υπαρχει ενα laptop για να κανει βασικες δουλίτσες γραφείου.

Σκεφτόμουν ταυτόχρονα την αγορά ενος Nvidia Shield για χρηση με το GeForce Now αλλά δυστυχώς βλεπω οτι δεν υποστηρίζονται στην υπηρεσία ολα τα games απο Steam ή Epic Stores (διορθωστε με αν κανω λαθος)

Χρησιμοποιησα το κινητο μου για stream και δουλεύει αξιοπρεπώς (γρήγορο loading/ελαχιστο latency) και σκέφτηκα τη χρήση κάποιου android box. Το μηχανακι που δινει η Wind με το Vision δεν δουλεύει σωστα. Εχει κάποιος εμπειρία απο την υπηρεσια μεσω Android Box;

Λίστα με supported games υπαρχει; Ενημερώνεται; Η Nvidia εχει ενα game search αλλα και δύσχρηστο είναι και διαβάζω από εδω κι απο εκει οτι πολλα δουλεύουν αλλα το search της Nvidia τα δείχνει NOT supported

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας θα θέλει να κάνει δικιά του cloud υπηρεσία, καλά κρασιά δηλαδή..Βλέπω να αυξάνεται η πειρατεία δραματικά με τις αηδίες που πάνε να κάνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Ο καθένας θα θέλει να κάνει δικιά του cloud υπηρεσία, καλά κρασιά δηλαδή..Βλέπω να αυξάνεται η πειρατεία δραματικά με τις αηδίες που πάνε να κάνουν.

Ακριβώς αυτό! Όπως και με το Netflix. Είδαν πως εκεί υπάρχει ρευστό και έκανε κάθε εταιρεία δικιά του streaming υπηρεσία. Έτσι θα γίνει και με τις μεγάλες εταιρείες του gaming. Το ότι ο κόσμος δε θα μπορεί να είναι συνδρομητής σε 5 διαφορετικές υπηρεσίες δε τους περνάει από το μυαλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Malthador είπε

For the life of me, δεν κατανοώ γιατί χρειάζεται άδεια από τον publisher για να παίζω ένα game (την άδεια χρήσης του οποίου κατέχω) σε πισί κάπου αλλού στον κόσμο. Είναι win-win-win situation για όλους.

 

Tι δεν καταλαβαίνεις? Δεν έχει να κάνει με σένα. Για ποιο λόγο να αφησει η activision/blizzard και καθε αλλος publisher την nvidia να βγαλει χρήματα απο δικο της παιχνίδι, χωρίς αυτος να κερδίζει κάτι έξτρα? Προφανως αυτα που τους δινει η nvidia θεωρουν οτι δεν αξιζουν σε σχεση με αυτά που βγάζει αυτή σαν κερδος απο την υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...