Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5500/5600/5700(XT) Owner's club


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Σε 5700 θα ξαναπάς?

Ε δεν νομίζω πως έχει νοημα. Ίσως αν μετά απ το rma παίζει οκ να την κρατήσω και να φύγει η αλλη

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, splanis είπε

ναι εχω τελευταιο bios στην mobo, οχι δεν φλασαρα bios δεν ξερω πως γινεται ουτε μ το προτεινε καποιος, το αλλο bios δεν το δοκιμασα

δεν φασκω και αντιφασκω, ειπα οταν εχω λεφτα θα παρω αλλη gpu και θα στειλω αυτη για rma, μολις γυρισει θα φυγει αγγελια, ειπα πως δεν γινεται να μεινω χωρις pc τοσο καιρο

Αν η Pulse έχει δευτερεύον bios ρίξτου μια ματιά. Δοκίμασε να δεις πως θα τα πάει. Αλλιώς μετά συζητάμε για reflashing του bios της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, splanis είπε

Ε δεν νομίζω πως έχει νοημα

Μια από τα ίδια. Με τη πρώτη ευκαιρία έφυγε πουλο η amd. Ειδικά με τις μλκιες που έχω διαβάσει εδώ μέσα και κρατιέμαι να μην μιλήσω. Ο καθένας λέει την κοτσάνα του και δεν έχει ιδέα για τι μιλάει. Κλείσε το sync λέει ο ένας, κλείσε τα ris λέει ο άλλος κλείσε το chill λέει ο παραλος. Μήπως να κλείσουμε και τον γενικό από τον πίνακα ρε μάγκες επειδή η amd είναι ανίκανη να βγάλει σωστα drivers? Μπείτε μια στο reddit και διαβάστε τίποτα γιατί στις αερολογίες όλοι πρώτοι είστε. Και αν δεν σας πείθω εγώ διαβάστε απλά τα τελευταία ποστ που γίνονται εκεί. 2-3 άτομα σήμερα ανοίξανε ποστ σε μερικές ώρες για τον ίδιο ακριβώς λόγο με τα drivers.

1 ώρα πριν, Lezantas26 είπε

δοκιμασες να απενεργοποιησεις ολες τις "σαχλαμαρες" της αμδ? εννοω anti-lag, chill, enhanced sync, κλπ?

εμενα παντως με αυτα μου εβγαζε black screen (στην amd εχουν αναγνωρισει μονο το enhanced sync αλλα και τα αλλα θεματα μου εκαναν)

Εσύ έλεγες χτες δεν είχες θέματα ποτέ με black screen και με ειρωνευόσουν. Τώρα ξαφνικά είχες στο παρελθόν?

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Μια απο τα ιδια. Με τη πρωτη ευκαιρια έφυγε πουλο η amd. Ειδικα με τις μλκιες που εχω διαβασει εδω μεσα και κρατιεμαι να μην μιλησω. Ο καθενας λεει την κοτσανα του και δεν εχει ιδεα για τι μιλαει. Κλεισε το sync λεει ο ενας, κλεισε τα ris λεει ο αλλος κλεισε το chill λεει ο παραλος. Μηπως να κλεισουμε και τον γενικο απο τον πινακα ρε μαγκες επειδη η amd ειναι ανικανη να βγαλει σωστα drivers? Μπειτε μια στο reddit και διαβαστε τιποτα γιατι στις αερολογιες ολοι πρωτοι ειστε. Και αν δεν σας πειθω εγω διαβαστε απλα τα τελευταια ποστ που γινονται εκει. 2-3 ατομα ανοιξανε ποστ σε μερικες ωρες για τον ιδιο ακριβως λογο με τα drivers.

Έχω φίλο που έχει ακριβώς την ίδια κάρτα με εμένα, ακριβώς ίδιο σύστημα και ίδιους driver και παίζει άψογα πολύ κουλό δεν είναι; 

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, splanis είπε

Έχω φίλο που έχει ακριβώς την ίδια κάρτα με ακριβώς ίδιο σύστημα και ίδιους driver και παίζει άψογα πολύ κουλό δεν είναι; 

Δεν με ενδιαφερει πλεον πραγματικα. Καλη τυχη φιλε. Αλλα αν θες την συμβουλη μου φυγε σε nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, splanis είπε

Ε δεν νομίζω πως έχει νοημα. Ίσως αν μετά απ το rma παίζει οκ να την κρατήσω και να φύγει η αλλη

Μίλα με το κατάστημα και εξήγησε τους ότι δεν γίνεται να μείνεις χωρις καρτα 2 μηνες... 

Ή σου δίνουν άλλη μέχρι να τελειώσει το rma, ή πάρε πιστωτικό και πάρε κάποια άλλη.... 2060 super ας πούμε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leros2004 είπε

Μίλα με το κατάστημα και εξήγησε τους ότι δεν γίνεται να μείνεις χωρις καρτα 2 μηνες... 

Ή σου δίνουν άλλη μέχρι να τελειώσει το rma, ή πάρε πιστωτικό και πάρε κάποια άλλη.... 2060 super ας πούμε 

δεν γινεται ειπαν, μπορει να παρω καποια μεταχειρισμενη απο δω οσο θα μαι με rma , βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, splanis είπε

δεν γινεται ειπαν, μπορει να παρω καποια μεταχειρισμενη απο δω οσο θα μαι με rma , βλεπουμε

Το τι είπαν δεν σημαίνει ότι ισχύει κιολας... Ψάξε τους νόμους, δικαιούσαι προσωρινή αντικατάσταση όταν προβλέπεται τόσος μεγάλος χρόνος αναμονής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, tsoukalasKaminia said:

Μια από τα ίδια. Με τη πρώτη ευκαιρία έφυγε πουλο η amd. Ειδικά με τις μλκιες που έχω διαβάσει εδώ μέσα και κρατιέμαι να μην μιλήσω. Ο καθένας λέει την κοτσάνα του και δεν έχει ιδέα για τι μιλάει.

Ισχύει ότι λέτε κοτσάνες αλλά κάνουμε υπομονή μήπως σταματήσετε η ανοίξετε κανενα τοπικ για να κράζετε την AMD εκεί. Τι φταίμε να τα ακούμε εμείς?

17 minutes ago, tsoukalasKaminia said:

Δεν με ενδιαφερει πλεον πραγματικα. Καλη τυχη φιλε. Αλλα αν θες την συμβουλη μου φυγε σε nvidia.

Φτιάξτε ένα τοπικ "We hate AMD" και γράψτε ότι θέλετε... θα μπω και εγώ εκεί να κράζουμε παρέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Μια από τα ίδια. Με τη πρώτη ευκαιρία έφυγε πουλο η amd. Ειδικά με τις μλκιες που έχω διαβάσει εδώ μέσα και κρατιέμαι να μην μιλήσω. Ο καθένας λέει την κοτσάνα του και δεν έχει ιδέα για τι μιλάει. Κλείσε το sync λέει ο ένας, κλείσε τα ris λέει ο άλλος κλείσε το chill λέει ο παραλος. Μήπως να κλείσουμε και τον γενικό από τον πίνακα ρε μάγκες επειδή η amd είναι ανίκανη να βγάλει σωστα drivers? Μπείτε μια στο reddit και διαβάστε τίποτα γιατί στις αερολογίες όλοι πρώτοι είστε. Και αν δεν σας πείθω εγώ διαβάστε απλά τα τελευταία ποστ που γίνονται εκεί. 2-3 άτομα σήμερα ανοίξανε ποστ σε μερικές ώρες για τον ίδιο ακριβώς λόγο με τα drivers.

Εσύ έλεγες χτες δεν είχες θέματα ποτέ με black screen και με ειρωνευόσουν. Τώρα ξαφνικά είχες στο παρελθόν?

τις πρωτες δυο-τρεις μερες ειχα θεμα με μαυρες οθονες, αλλα με το που εκλεισα τις ρυθμισεις αυτες ολα κομπλε. δε θυμαμαι αν το εκανε σε συγκεκριμενα παιχνιδια ή αλλες λεπτομεριες.

σε ειρωνευτικα που με περασες για ανιδεο περι του θεματος, λες και ειναι κρυφο οτι οι ναβι εχουν θεματα με μαυρες οθονες. οτι ειχα και εγω θεματα και αρα ειχα εμπειρια απο πρωτο χερι το κανει δυο φορες πιο ειρωνικο, οποτε απορω με το σχολιο σου 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Lezantas26 είπε

τις πρωτες δυο-τρεις μερες ειχα θεμα με μαυρες οθονες, αλλα με το που εκλεισα τις ρυθμισεις αυτες ολα κομπλε. δε θυμαμαι αν το εκανε σε συγκεκριμενα παιχνιδια ή αλλες λεπτομεριες.

Υπάρχουν άπειροι που έχουν κλείσει τις ρυθμίσεις που αναφέρεις και συνεχίζουν τα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, tsoukalasKaminia είπε

Υπάρχουν άπειροι που έχουν κλείσει τις ρυθμίσεις που αναφέρεις και συνεχίζουν τα προβλήματα.

εμενα ομως επιασε. μαλιστα αφου δεν ειχα θεμα για λιγο καιρο ειπα να δοκιμασω μηπως μπορουσα να ανοιξω καποιο απ αυτα (πχ μονο το chill), αλλα και παλι ξεκιναγαν οι "μαυριλες". τ εχω αφησει ολα κλειστα και παιζω απροβληματιστα εδω και μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sozz είπε

εγω παντως συνεχιζω κανονικα 5 μερες τωρα , το pc να κλεινει 15ωρα χωρις το παραμικρο ^^

Και εγώ έτσι λέω πολλές φορές, το κάνει όμως αραιά και που. Και το κάνει σε στιγμές που δεν στέκουν πραγματικά (no stress). Είμαι αυτη τη στιγμή με 20.2.2 και το μόνο που έχει κάνει απο χτες ειναι τα κουλα με τον chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, tsoukalasKaminia είπε

Και εγώ έτσι λέω πολλές φορές, το κάνει όμως αραιά και που. Και το κάνει σε στιγμές που δεν στέκουν πραγματικά (no stress). Είμαι αυτη τη στιγμή με 20.2.2 και το μόνο που έχει κάνει απο χτες ειναι τα κουλα με τον chrome.

ευκαιρια να πας σε firefox 😂

περα απ τη πλακα, ποτε μου δεν ειχα κλεισει τα hardware acceleration κλπ που προτεινει η αμδ. ισως η "αλεπου" να μην εχει θεμα με αυτα. αν τρως μαυρες οθονες μονο με το chrome ισως θα μπορουσες να δοκιμασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...