Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5500/5600/5700(XT) Owner's club


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παράθεση από το 1ο post

"και φυσικα workaround απο τα τελευταια θεματα που εχουν προκυψει λογω drivers . Παντα με σεβασμο στον αλλον , επειδη καποιος εχει προβλημα δεν σημαινει οτι ολοι εχουν και φυσικα το αντιθετο"

Οι 2-3 που κατηγορούν τους υπόλοιπους για off topic, είναι πιο off topic από όλους!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, nicksoti είπε

Παράθεση από το 1ο post

"και φυσικα workaround απο τα τελευταια θεματα που εχουν προκυψει λογω drivers . Παντα με σεβασμο στον αλλον , επειδη καποιος εχει προβλημα δεν σημαινει οτι ολοι εχουν και φυσικα το αντιθετο"

Οι 2-3 που κατηγορούν τους υπόλοιπους για off topic, είναι πιο off topic από όλους!

μη τους χαλας το ονειρο 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@splanis

Δεν ξερω αν το δοκιμασες απλα ειδα οτι εχουν βγει νεοτεροι οδηγοι (20.4.2 αν θυμαμαι) που λεει ειναι optional και φιξαρει τις μαυρες οθονες στις 5700.. το χεις δοκιμασει;

btw και εγω πλεον με την 5700xt nitro+ καμια ωρα που δοκιμασα παιχνιδια σε 4k οπως fifa 20 & rainbow six siege, δεν μου παρουσιασε καποιο θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tzini_Gr είπε

@splanis

Δεν ξερω αν το δοκιμασες απλα ειδα οτι εχουν βγει νεοτεροι οδηγοι (20.4.2 αν θυμαμαι) που λεει ειναι optional και φιξαρει τις μαυρες οθονες στις 5700.. το χεις δοκιμασει;

btw και εγω πλεον με την 5700xt nitro+ καμια ωρα που δοκιμασα παιχνιδια σε 4k οπως fifa 20 & rainbow six siege, δεν μου παρουσιασε καποιο θεμα..

Μα δεν το κάνει σε παιχνίδια συνήθως. Αυτό είναι το αστείο της υπόθεσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsoukalasKaminia είπε

Μα δεν το κάνει σε παιχνίδια συνήθως. Αυτό είναι το αστείο της υπόθεσης.

Με τους 20.4.2 μειωθηκαν τα παγωματα σε μενα απο συχνα, σε μια στο τοσο. Οποτε της κ###σει δλδ σε ανυποπτο χρονο. Παντως ισχυει αυτο, σε βαριες full screen εφαρμογες και 3D περιβαλλον δεν κολλησε ποτε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, BlitzKrieg Hellas είπε

Με τους 20.4.2 μειωθηκαν τα παγωματα σε μενα απο συχνα, σε μια στο τοσο. Οποτε της κ###σει δλδ σε ανυποπτο χρονο. Παντως ισχυει αυτο, σε βαριες full screen εφαρμογες και 3D περιβαλλον δεν κολλησε ποτε.

λες να μαλακιζεται ο controller και να μη ζηταει αρκετο ρευμα οσο δεν εχει αρκετο load? εγω παντως μιας και εχω κανει oc εχω επιλεξει στα voltage 800 στα μικρα και 910 στα μεσαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

λες να μαλακιζεται ο controller και να μη ζηταει αρκετο ρευμα οσο δεν εχει αρκετο load? εγω παντως μιας και εχω κανει oc εχω επιλεξει στα voltage 800 στα μικρα και 910 στα μεσαια

Ποια motherboard εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, tsoukalasKaminia είπε

Ποια motherboard εχεις

για τη καρτα γραφικων εννοω. απ το radeon software το κανεις (δε ξερω αμα το εχει στους 19.* οδηγους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παραθεσω και γω το δικο μου θεμα με την καρτα αυτην....εχω την msi 5700xt gaming x και απο οταν την πηρα λιγο πιο μετα αρχισαν και γινοντουσαν καποια θεματακια ...το δικο μου προβλημα ηταν οτι ετρωγα συνεχεια green screen και συχνα πολυ συχνα, αυτον τον καιρο παιζω πολυ λολ , την στιγμη που θα ανοιξω το pc και μπω στο παιχνιδι μετα απο 10 λεπτα green screen και μου αναβει στην μητρικη το cpu led...αυτο να μου αναβει ο επεξεργαστης δεν μου το εκανε...εχω αλλαξει πολλα πραγματα πανω στο κουτι και μητρικη εχει αλλαχνει δισκοι τροφοδικο(γιατι επρεπε να παρω κανουργια),,αλλα δεν κανω τπτ με το προβλημα...τωρα εχω σκεφτει να στειλω και επεξεργαστη και καρτα πισω με εγγυηση, αλλα θα ειναι σιγουρα αυτα δεν ξερω......

 

 

Cpu:ryzen 5 2600

mobo:msi b450 tomahawk max

gpu:msi 5700xt gaming x 

rarm: 2x HyperX Predator RGB 8GB DDR4-2933MHz

psu:corsair rm750x 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

για τη καρτα γραφικων εννοω. απ το radeon software το κανεις (δε ξερω αμα το εχει στους 19.* οδηγους)

Ναι κατάλαβα τι λες αλλά συνήθως όλοι το p3 πειράζουν. Ταβάνι πόσα mv είσαι? και πόσα mhz για να έχουμε ένα μπούσουλα.  Στη μητρική είσαι σε όλα default?

3 λεπτά πριν, mikePelek είπε

Να παραθεσω και γω το δικο μου θεμα με την καρτα αυτην....εχω την msi 5700xt gaming x και απο οταν την πηρα λιγο πιο μετα αρχισαν και γινοντουσαν καποια θεματακια ...το δικο μου προβλημα ηταν οτι ετρωγα συνεχεια green screen και συχνα πολυ συχνα, αυτον τον καιρο παιζω πολυ λολ , την στιγμη που θα ανοιξω το pc και μπω στο παιχνιδι μετα απο 10 λεπτα green screen και μου αναβει στην μητρικη το cpu led...αυτο να μου αναβει ο επεξεργαστης δεν μου το εκανε...εχω αλλαξει πολλα πραγματα πανω στο κουτι και μητρικη εχει αλλαχνει δισκοι τροφοδικο(γιατι επρεπε να παρω κανουργια),,αλλα δεν κανω τπτ με το προβλημα...τωρα εχω σκεφτει να στειλω και επεξεργαστη και καρτα πισω με εγγυηση, αλλα θα ειναι σιγουρα αυτα δεν ξερω......

Cpu:ryzen 5 2600

mobo:msi b450 tomahawk max

gpu:msi 5700xt gaming x 

rarm: 2x HyperX Predator RGB 8GB DDR4-2933MHz

psu:corsair rm750x 

Εσύ έχεις μπλέξει πιο άσχημα και από εμάς.

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, splanis είπε

Έχω φίλο που έχει ακριβώς την ίδια κάρτα με εμένα, ακριβώς ίδιο σύστημα και ίδιους driver και παίζει άψογα πολύ κουλό δεν είναι; 

Καθόλου κουλό, αυτό ακριβώς λέμε, πως έχεις προβληματική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, tsoukalasKaminia είπε

Ναι καταλαβα τι λες αλλα συνηθως ολοι το p3 πειραζουν. Στη μητρικη εισαι σε ολα default?

μητρικη περα απ το οτι εχω κανει oc με τα ρευματα για cpu σε normal + offset ("συγχρονος" haswell γαρ 🤣) δεν εχω πειραξει τιποτα. οποτε αν και τυπικα δεν ειναι ολα "μαμα", δεν εχω πειραξει τιποτα που θα ειχε επιδραση σε οτιδηποτε περα του επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, malakudi είπε

Καθόλου κουλό, αυτό ακριβώς λέμε, πως έχεις προβληματική κάρτα.

Αυτό είναι σχετικό γιατί ο φιλος του μπορει να κανει διαφορετικη χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Ναι κατάλαβα τι λες αλλά συνήθως όλοι το p3 πειράζουν. Ταβάνι πόσα mv είσαι? και πόσα mhz για να έχουμε ένα μπούσουλα.  Στη μητρική είσαι σε όλα default?

Εσύ έχεις μπλέξει πιο άσχημα και από εμάς.

εχω απογοητευτει φιλε αστα εχω πληρωσει τοσα λεφτα και εχω σχεδον μια τρυπα στο νερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...