Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ περιμένω πόσοι θα τσεκάρουν από Ρώμη,Φλωρεντία κλπ γεμάτη περηφάνια ότι δεν χάλασαν

το τριήμερο τους στην μαγευτική Ιταλία!

Από όσο έχω διαβάσει  δεν έχουν καν ακυρωθεί εκδρομές ταξιδιωτικών πρακτορείων προς Ιταλία.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

41 λεπτά πριν, FilipposMD είπε

Έχει μεγάλη σημασία αν υπάρχει τοπικό "δίκτυο" μετάδοσης. Δηλαδή άλλα μέτρα παίρνεις αν η μετάδοση γίνεται από αυτούς που κόλλησαν στην Ιταλία/Κορέα κτλ. και έφεραν στη χώρα σου τον ιό και άλλα αν η μετάδοση γίνεται χωρίς άμεση παρεμβολή ατόμου που ταξίδεψε. Στη δεύτερη περίπτωση, σημαίνει ότι ο ιός "είναι εδώ", γι' αυτό και η απάντηση σε αυτό το ερώτημα έχει σημασία.

Δεν διαφωνώ καθόλου σε αυτό που γράφεις.

Η απορία μου είναι πως μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το αν υπάρχει τοπικό δίκτυο η όχι. Δεν υπάρχει τρόπος ελέγχου. 

Οκ οι κυρίες που πήγαν Ιταλία είναι ηλίου φαεινότερο πως κολλήσαν,  για αυτούς όμως που δεν ταξίδεψαν δεν υπάρχει τρόπος να αποκλίσεις το ενδεχόμενο να κολλήσαν τον ιο από κάποιον που ταξίδεψε ή από κάποιον που ήρθε σε επαφή με κάποιον που είχε ταξιδέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Ειναι επειδή δεν διαβάζεις σχόλια σε ξένα σάιτ να δεις που ακριβως βαδίζει η συντριπτική πλειοψηφία της ανθρωπότητας. 

Μπες σε κανένα φόρουμ πχ που γράφουν άτομα απο Νεβάδα :P 

Η Ελλάδα με νοιάζει και ο λαός - συμπολίτες.

Γιατί με αυτούς έχω συναναστροφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή μιλάμε για ακραίες αντιδράσεις και κάποιοι κατηγορείτε τους Έλληνες, απολαυστε 

https://www.protagon.gr/epikairotita/den-pinoun-byra-corona-logw-koronoiou-megali-ptwsi-stis-pwliseis-44342006864

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φαρμακειο της γειτονιας μου πουλαει εργατικες μασκες για 5+ευρω την μια (τωρα πρεπει να εχουν τελειωσει βεβαια), εντωμεταξυ αν παω λεροι μερλιν θα τις βρω φτηνοτερα. Καλα ξεκινησαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pontez2 είπε

Και επειδή μιλάμε για ακραίες αντιδράσεις και κάποιοι κατηγορείτε τους Έλληνες, απολαυστε 

https://www.protagon.gr/epikairotita/den-pinoun-byra-corona-logw-koronoiou-megali-ptwsi-stis-pwliseis-44342006864

You cannot be serious... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, pontez2 said:

Και επειδή μιλάμε για ακραίες αντιδράσεις και κάποιοι κατηγορείτε τους Έλληνες, απολαυστε 

https://www.protagon.gr/epikairotita/den-pinoun-byra-corona-logw-koronoiou-megali-ptwsi-stis-pwliseis-44342006864

 

5 minutes ago, FCastor said:

You cannot be serious... :rolleyes:

Προσβολή μονο και μόνο που την γράφουν σαν μπύρα...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ το καθημερινό report απο τον WHO του ΟΗΕ

https://www.who.int/docs/default-source/coronaviruse/situation-reports/20200227-sitrep-38-covid-19.pdf?sfvrsn=9f98940c_2
 

Είναι λίγο πίσω στον αριθμό κρουσμάτων πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το οτι ειναι περισσότερες οι γυναικες που έτυχε να φέρουν τον ιό εξηγειτε μια χαρά.

Εβδομάδα μόδας στο Μιλάνο!

Για αυτό και κάποιοι έσπευαν να τον βαφτίσουν ως ιό της business class 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Thulogur είπε

Το φαρμακειο της γειτονιας μου πουλαει εργατικες μασκες για 5+ευρω την μια (τωρα πρεπει να εχουν τελειωσει βεβαια), εντωμεταξυ αν παω λεροι μερλιν θα τις βρω φτηνοτερα. Καλα ξεκινησαμε

Σιγά μην έχουν μείνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

25 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Η Ελλάδα με νοιάζει και ο λαός - συμπολίτες.

Γιατί με αυτούς έχω συναναστροφές.

Όχι , δεν έχεις συναναστροφές μόνο με Έλληνες.

Θέλεις δεν θέλεις υπάρχει ροή ανθρώπων από όλο τον κόσμο. 

Μικρή ή μεγάλη κατά περίπτωση αλλά υπάρχει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hoannis είπε

Όχι , δεν έχεις συναναστροφές μόνο με Έλληνες.

Θέλεις δεν θέλεις υπάρχει ροή ανθρώπων από όλο τον κόσμο. 

Μικρή ή μεγάλη κατά περίπτωση αλλά υπάρχει.

Όταν βλέπω σχόλια Έλληνα πιθανολογω να είναι από Ελλάδα και ειδικα σε ελληνικές σελίδες.

 

Το τι γράφει ένας Φιλανδός πχ σε φιλανδική σελίδα σχετικά με τον ιό νομίζω δεν με νοιάζει και τόσο,γιατί δεν μπορεί να με επηρεάσει..νομίζω είναι λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...