Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, tsiro7 είπε

στεισ αργυεσ περνουμαι αδιεσ 1111

παρακαλουνται οσοι δεν εχουν παιδια μοκο.

εχω δυο...Και ασε μας ρε μεγαλε που περνεις αδεια 15 μερες πασχα 15 μερες χριστουγεννα και 3 μηνες καλοκαιρι...Οτι κανεις αυτες τις 3 φορες θα κανεις και τωρα,και μοκο.Που θα σας ρωτησουμε αν θα κλεισουμε τα σχολεια για να μην τα κακαροσουμε ολοι μαζι ομαδικα.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Δεν θελω καθολου να το παω στο πολιτικο αλλα διαβαζω 5 μερες τωρα twitter "trending" #κλειστε_τα_σχολεια_τωρα τελικα κλείνουν με λιγοτερα απο 100 κρουσματα, μπαινω σημερα trending #κυβερνηση_τσιρκο για να μην πω και αλλα # "που θα αφήσουμε τα παιδια μας" κλπ κλπ ποτς γκενεν αυτο?? :P Δεν υπάρχει καν κοινη γραμμή για το τι θέλει ο κόσμος τελικά?? 

Επισης στην Ιταλια απο 1580 χτες σημερα ειχαν 600 κρουσματα κατι ισως θετικο για το πως χειρίζονται πλεον την κατάσταση.

+977

+168 θανατοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsiro7 είπε

στεισ αργυεσ περνουμαι αδιεσ 1111

παρακαλουνται οσοι δεν εχουν παιδια μοκο.

Δεν βγαινουν τα μαθηματικα σου.

Χριστουγεννα, Πασχα, 3 Ιεραρχων, Δευτερα του Αγιου Πνευματος, πολιουχοι αγιοι + αρκετες ημερες που τα παιδια ειναι αρρωστα και θα πρεπει να παραμεινουν σπιτι τους, σχεδον την τελειωσες την αδεια του καλοκαιριου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Δεν θελω καθολου να το παω στο πολιτικο αλλα διαβαζω 5 μερες τωρα twitter "trending" #κλειστε_τα_σχολεια_τωρα τελικα κλείνουν με λιγοτερα απο 100 κρουσματα, μπαινω σημερα trending #κυβερνηση_τσιρκο για να μην πω και αλλα # "που θα αφήσουμε τα παιδια μας" κλπ κλπ ποτς γκενεν αυτο?? :P Δεν υπάρχει καν κοινη γραμμή για το τι θέλει ο κόσμος τελικά?? 

Επισης στην Ιταλια απο 1580 χτες σημερα ειχαν 600 κρουσματα κατι ισως θετικο για το πως χειρίζονται πλεον την κατάσταση.

Μην το ψάχνεις ήμαστε μια κοινωνία που όποιος φωνάξει ή βρίσει περισσότερο, αυτουνού το χατίρι θα γίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, PantKo είπε

εχω δυο...Και ασε μας ρε μεγαλε που περνεις αδεια 15 μερες πασχα 15 μερες χριστουγεννα και 3 μηνες καλοκαιρι...Οτι κανεις αυτες τις 3 φορες θα κανεις και τωρα,και μοκο.Που θα σας ρωτησουμε αν θα κλεισουμε τα σχολεια για να μην τα κακαροσουμε ολοι μαζι ομαδικα.

Ποιος είσαι ρε μεγάλε που έκλεισες τα σχολεία; Η Κεραμέως; Έχεις και iPhone;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Μην το ψάχνεις ήμαστε μια κοινωνία που όποιος φωνάξει ή βρίσει περισσότερο, αυτουνού το χατίρι θα γίνει...

Αυτοί μας έμαθαν έτσι γιατί ότι μα ότι και να κάνουν πρώτα σκέφτονται το πολιτικό κόστος.Το κοινωνικό φυσικά δεν έχει για αυτούς αξία.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Malthador είπε

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κλείσουν τα σχολεία.

Αφού έχουν κάνει αγιασμό όλα στις αρχές του χρόνου. 😕

Τα aircondition στα σχολεια δεν ειναι toshiba και κατεστρεψαν τον αγιασμο 

9 λεπτά πριν, ADHD είπε

Δεν θελω καθολου να το παω στο πολιτικο αλλα διαβαζω 5 μερες τωρα twitter "trending" #κλειστε_τα_σχολεια_τωρα τελικα κλείνουν με λιγοτερα απο 100 κρουσματα, μπαινω σημερα trending #κυβερνηση_τσιρκο για να μην πω και αλλα # "που θα αφήσουμε τα παιδια μας" κλπ κλπ ποτς γκενεν αυτο?? :P Δεν υπάρχει καν κοινη γραμμή για το τι θέλει ο κόσμος τελικά?? 

Επισης στην Ιταλια απο 1580 χτες σημερα ειχαν 600 κρουσματα κατι ισως θετικο για το πως χειρίζονται πλεον την κατάσταση.

+1000

 Τα ιδια ακριβως εγραψα και εγω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gas83 είπε

+977

+168 θανατοι

Ναι εχεις δικιο 977 ειναι.

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μην το ψάχνεις ήμαστε μια κοινωνία που όποιος φωνάξει ή βρίσει περισσότερο, αυτουνού το χατίρι θα γίνει...

Και οταν γινει θα αρχιζουν να φωναζουν οι "αλλοι" πραγματικα σπανια βλεπω twitter αλλα εχω παθει λιγο πλακα με τα trending, σαν να μην μπορουμε να συνενοηθουμε στο τι θελουμε σαν λαος. Ετσι απλα διχασμος για να υπαρχει ακομα και σε δυσκολες ωρες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, vali είπε

Τέσσερα παιδιά έχω

Τέσσερα παιδιά έχω και οι παππούδες δεν μπορούν ούτε τον εαυτό τους να κοιτάξουν καλά καλά.  Το θέμα είναι τι λύση μπορεί να δώσει η πολιτεία;

Ήρωας :)

Να τα χαίρεσαι.

Είναι πρωτόγνωρες καταστάσεις οπότε οφείλει το κράτος να επιδοτήσει τις επιχειρήσεις. Είναι ο λόγος ύπαρξης της κρατικής μηχανής τέτοιες στιγμές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papoys1 είπε

Αυτοί μας έμαθαν έτσι γιατί ότι μα ότι και να κάνουν πρώτα σκέφτονται το πολιτικό κόστος.Το κοινωνικό φυσικά δεν έχει για αυτούς αξία.

Συμφωνώ απόλυτα αλλά ως παράπονο το κάνω.... Γιατί εμείς ως κοινωνία  υποθέτουμε μόνο τα αρνητικά και δεν παραδειγματιζώμαστε ώστε να γίνουμε όλοι καλύτεροι????

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόβλημα "τι θα κάνω το παιδι τωρα που κλείσαν τα σχολεια" φαντάζομαι δεν υπάρχει αν στο σχολείο παιξει κρούσμα έτσι? η μήπως θα το στέλνανε yolo οι γονεις για να πανε να δουλεψουν?

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, MRSA είπε

Ποιος είσαι ρε μεγάλε που έκλεισες τα σχολεία; Η Κεραμέως; Έχεις και iPhone;

σαν χωρα εννοω...Οχι p-30 pro εχω σου κανει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...