Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ παρατηρώ ότι ανοίγουν γραμμές για τον ιό - οι οποίες δεν λειτουργουν, ανοίγουν τώρα γραμμή για καταγγελίες, με εξπρές προσλήψεις γνωστών ανγωστων, όταν η εστίαση που έκλεισαν χθες καταγράφει σταθερά τα μεγαλύτερα ποσοστά ανασφάλιστης εργασίας, άρα υπάρχει κόσμος αυτή την ωρα που είναι στον αέρα και όταν ολα τα μικρά εμπορικά καταστήματα είναι ανοιχτά σκοτώνοντας μύγες.. Και οι ευάλωτες ομάδες (ηλικιωμένοι) κόβουν βόλτες σε λαϊκές αγορές και εκκλησίες...

Κακοί χειρισμοί σε ολους τους τομείς.. Η επόμενη ημέρα δε θα μαζεύεται με την καμία 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
Just now, ant_ said:

2. Έκτακτη ανάγκη σε περίοδο ειρήνης, που επιβάλλει την επίταξη προσωπικών υπηρεσιών, είναι κάθε αιφνίδια κατάσταση, η οποία απαιτεί τη λήψη άμεσων μέτρων προς αντιμετώπιση αμυντικών αναγκών της Χώρας ή επείγουσας κοινωνικής ανάγκης από κάθε μορφής απειλούμενη φυσική καταστροφή ή ανάγκης που μπορεί να θέσει σε κίνδυνο τη δημόσια υγεία.

Είναι ένα διαφορετικό πράγμα αυτό. Εδώ μιλάει για επίταξη.

Δεν έχουμε φτάσει εκεί ακόμα. Και δεν πρόκειται να φτάσουμε, γιατί δεν μπορεί κανένας να σε αναγκάσει να δουλέψεις επιπλέον όταν φοβάσαι για τη ζωή σου.

Μιλάω για το προσωπικό των S/M, όχι για τη διοίκηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ερωτώ.  Πως στον @#@$ όλοι αυτοί μαθαίνουν οτι ειναι θετικοί στον ιό, όταν τα συμπτώματά τους ειναι απλά ένα βηχάκι; Κι εγω βηχάκι έχω και στο τηλέφωνο μου είπαν απλώς να κάτσω σπίτι και μονο αν χειροτερέψουν να επικοινωνήσω ξανά!!!

Να υποθέσω οτι σκάνε τα 100 ή 200 ευρώ και κάνουν το τεστ σε ιδιωτικη κλινική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skoulas είπε

ΕΛΛΑΔΑ: η μόνη χώρα στον κόσμο που 14 ΜΑΡΤΗ δίνεται εντολή να κλείσουν ΠΑΡΑΛΙΕΣ και ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ...

έχουν χάσει τη μπάλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kOzanitisV είπε

πω ρε φιλε ! Ιταλια μονο σημερα 3497 κρουσματα !

Για να εχουν τοσα κρουσματα μεσα σε μια μερα φαντασου ποσους εξετασαν(περισσοτερους απο οσους μπορεσε το ελληνικο κρατος να εξετασει σε 15+ ημερες).Γιαυτο πιστευω οτι κατι δεν λειτουργει σωστα εδω!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dannie είπε

Για να εχουν τοσα κρουσματα μεσα σε μια μερα φαντασου ποσους εξετασαν(περισσοτερους απο οσους μπορεσε το ελληνικο κρατος να εξετασει σε 15+ ημερες).Γιαυτο πιστευω οτι κατι δεν λειτουργει σωστα εδω!

Aφού έχουν να προσλαβουν νοσηλευτικο προσωπικό 15 χρόνια και τωρα τους παρακαλάνε να πάνε για 2 χρόνια. Κάντους μόνιμους να έρθουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gas7777 είπε

Και ερωτώ.  Πως στον @#@$ όλοι αυτοί μαθαίνουν οτι ειναι θετικοί στον ιό, όταν τα συμπτώματά τους ειναι απλά ένα βηχάκι; Κι εγω βηχάκι έχω και στο τηλέφωνο μου είπαν απλώς να κάτσω σπίτι και μονο αν χειροτερέψουν να επικοινωνήσω ξανά!!!

Να υποθέσω οτι σκάνε τα 100 ή 200 ευρώ και κάνουν το τεστ σε ιδιωτικη κλινική;

ω ναι, και μενα μου τι σπανε attention whores

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οσοι τρώτε απ έξω αυτές τις μερες καλό είναι να σας ενημερώσω οτι σε πολυ γνωστή αλυσίδα πιτσαρίας (δεν χρειάζεται να αναφέρω ονομα) φτιάχνουν τις πιτσες τις μακαρονάδες κτλ με γυμνα χέρια και χωρις καμια προφύλαξη ! Καλα κάνετε , απλα ελπίζω να καταλαβαίνετε οτι παίζετε στην ρουλέτα την υγεία σας και την υγεία των αγαπημένων σας ανθρώπων !

 

Σ Μαρκετ δόξα το Θεό στην Αθήνα υπάρχουν πολλά 24ωρα , προχθές ψώνισα τα πάντα ολα 100ευρω λογαριασμό, 5 το πρωί μόνος στο μαγαζί, εγω και η υπάλληλος !

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...