Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, gas7777 είπε

Και ερωτώ.  Πως στον @#@$ όλοι αυτοί μαθαίνουν οτι ειναι θετικοί στον ιό, όταν τα συμπτώματά τους ειναι απλά ένα βηχάκι; Κι εγω βηχάκι έχω και στο τηλέφωνο μου είπαν απλώς να κάτσω σπίτι και μονο αν χειροτερέψουν να επικοινωνήσω ξανά!!!

Να υποθέσω οτι σκάνε τα 100 ή 200 ευρώ και κάνουν το τεστ σε ιδιωτικη κλινική;

Φίλε δεν ξέρεις τι γινεται με τον καθενα και τον στέλνουν για εξέταση. Εγώ πχ έπαθα μια περίεργη ίωση τέλη Φεβρουαρίου, κλήθηκε γιατρός στο σπίτι μου έγραψε αγωγή και υποχώρησε αλλά μου έμεινε ένας κολοβηχας. Τώρα αναμένεται κάποια στιγμή να κλείσω ραντεβού με πνευμονολογο γιατί κάποιες φορές έχω βήχα όταν κάνω βαθιές αναπνοές και λίγο δυσπνοια.... Επίσης που και που με πιάνει κανένα φτερνισμα, κάθε χρόνο από Μάρτη και μετά παθαίνω και τα κλασσικά προβληματα με τις αλλεργίες, δακρυ φαγούρα στα μάτια καταρροη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 λεπτά πριν, gas83 είπε

Λογικα το x5 - x10  σε αριθμο κρουσματων μαλλον θα ισχυει για ΚΑΘΕ χωρα

Φυσικα και οχι. Τα κρουσματα ειναι λογικο να ειναι περισσοτερα απο τα επισημα (σε καθε χωρα), αλλα υπαρχουν χωρες που κανουν δεκαδες χιλιαδες τεστ τη μερα, και αλλες (οπως εδω) που δεν κανουν τεστ αν δεν ειναι σοβαρη η κατασταση του ασθενους. 

Νομιζω ειπανε και επισημα οτι ειναι x100 τα πραγματικα νουμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, guzel είπε

Αυτό είναι ουσιαστικό μέτρο. Μπράβο στην Βρετανία.

Αντί να μπει όλος ο πληθυσμός σε γενική καραντίνα έπρεπε εξ αρχής να μπουν ηλικιωμένοι και ευπαθείς ομάδες σε απομόνωση. τόσο απλα

προφανως το κάνει για να εχει λιγοτερα σοβαρα περιστατικα.δεν νομιζω να ειναι εφικτο παντως.και αν αφησει ολους τους αλλους,νομιζεις δεν θα εχει προβλημα το συστημα υγειας??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, 1nsom-n1k είπε

Φυσικά και αυτό θέλουν, ευκαιρία τώρα με τον ιό να σου επιβάλλουν το κρυπτονομισμα, αν καταρρεύσει η παγκόσμια οικονομία, που θα καταρρεύσει όταν δεν θα εργάζεται ο μισός πληθυσμός. 

Λες να είναι κόλπο του Βαρουφάκη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

                                                      Είτε μας αρέσει ο αρκας είτε όχι εδω δεν μπορούμε πάρα να υποκλιθουμε , απίστευτα εύστοχος !!!!

89393491_1865911943544959_2451331886744600576_o.jpg.7b2e8174e14bda0f3eb50b0e40168191.jpg

  • Like 18
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Finn είπε

Στην Ισπανία ανακοίνωσαν πλήρη κλείσιμο. Επιτρέπεται να βγεις στο δρόμο μόνος σου και μόνο για να πας δουλειά για φαγητό ή φάρμακα. Μετακινήσεις εντός της χώρας τέλος. 

Εδω γιατι δεν το κανουμε τωρα ?

Πρεπει να φτασουμε στο αποροχωρητο και οταν διαλυθει το συστημα υγειας?

Αφου θα το κανουμε σε 10-20 μερες οταν θα εχουν πεθανει 100 και κολλησει 8000

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eri77 είπε

προφανως το κάνει για να εχει λιγοτερα σοβαρα περιστατικα.δεν νομιζω να ειναι εφικτο παντως.και αν αφησει ολους τους αλλους,νομιζεις δεν θα εχει προβλημα το συστημα υγειας??

Τα στοιχεία που βγαίνουν δείχνουν ότι όλοι οι άλλοι, με εξαίρεση ελάχιστες περιπτώσεις, ο ιός έχει ήπια συμπτώματα που δε θέτουν τον ασθενή σε κίνδυνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DrLo είπε

Λες να είναι κόλπο του Βαρουφάκη;

Πρέπει να έβγαλε κάτι κασέτες αυτός σήμερα αλλά προφανώς η είδηση θάφτηκε μέσα σε λίγα λεπτά ως τελευταία σε σημαντικότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skiabox είπε

Ποιό από όλα όμως.

Μιλάμε ότι υπάρχουν χιλιάδες.

Αυτό έχει σημασία;  αν θα είναι το bitcoin, το libra ή κάποιο άλλο που θα φτιάξουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dazed είπε

Φυσικα και οχι. Τα κρουσματα ειναι λογικο να ειναι περισσοτερα απο τα επισημα (σε καθε χωρα), αλλα υπαρχουν χωρες που κανουν δεκαδες χιλιαδες τεστ τη μερα, και αλλες (οπως εδω) που δεν κανουν τεστ αν δεν ειναι σοβαρη η κατασταση του ασθενους. 

Νομιζω ειπανε και επισημα οτι ειναι x100 τα πραγματικα νουμερα.

ΕΙπα να ειμαι λιγο αισιοδοξος αν και το 100 μου φενεται λιγο υπερβολικο

τουλαχιστον οχι για ολες της χωρες

πχ για αμερικη το πιστευω ανετα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 λεπτά πριν, Finn είπε

Στην Ισπανία ανακοίνωσαν πλήρη κλείσιμο. Επιτρέπεται να βγεις στο δρόμο μόνος σου και μόνο για να πας δουλειά για φαγητό ή φάρμακα. Μετακινήσεις εντός της χώρας τέλος. 

Πλήρες *

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, adi32 είπε

Εδω γιατι δεν το κανουμε τωρα ?

Πρεπει να φτασουμε στο αποροχωρητο και οταν διαλυθει το συστημα υγειας?

Αφου θα το κανουμε σε 10-20 μερες οταν θα εχουν πεθανει 100 και κολλησει 8000

Η καραντίνα γίνεται για να προλάβουμε υποτίθεται να προετοιμάσουμε το σύστημα υγείας. Εκτός αν μείνουμε σε καραντίνα για πάντα 😜 το ποσό έτοιμοι είμαστε θα το δούμε σε μια εβδομάδα ..

ALERT: Κωνσταντίνα Σπυροπούλου: Έχει συμπτώματα κορονοϊού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Strigla είπε

Τι γνώμη σας για την παγκόσμια οικονομική ύφεση που έρχεται...Από την μια λέμε υγεία και από την άλλη θα λέμε πείνα!

Ο,τι κάνουν οι Άγγλοι, οι υπόλοιποι πάμε για φούντο

Πάλι καλά για αυτούς που βγήκαν από την εε

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι οι διασημοι που απαταει ο ενας τον αλλον  και εχουν ιο τον ηπιαν

θα αρχισουν μανουρες οταν γινει tracking επαφων.και επειδη ειναι διασημοι ολα θαβγουν στη φορα

ουτε για κερατο τελικα δεν ειναι καλος ο ιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...