Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Κάπου εδώ να πω οτι μάλλον το online super market μας τελείωσε...

Δοκίμασα σε 3 διαφορετικά και στα 2 έπεσε άκυρο και στο 3ο ημερομηνία παράδοσης 20ημέρες μετά.

Άντε τώρα από βδομάδα στις ουρές για 10 φέτες τυρί του τοστ......

david cross no GIF

Πάρε 1 κιλό.και μορταδελα μη ξεχάσεις Όχι ιταλική.😁

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, greekfragma said:

Κάπου εδώ να πω οτι μάλλον το online super market μας τελείωσε...

Δοκίμασα σε 3 διαφορετικά και στα 2 έπεσε άκυρο και στο 3ο ημερομηνία παράδοσης 20ημέρες μετά.

Άντε τώρα από βδομάδα στις ουρές για 10 φέτες τυρί του τοστ......

david cross no GIF

Πριν λίγο κοίταγα έξω από το παράθυρο και βανάκι του efresh έκανε delivery !

Επεξ/σία από Dark_son20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψω δημόσια γιατί φοβάμαι πραγματικά για την υγεία/ασφάλεια μου.

Θα το κάνω όμως γιατί νιώθω ως άλλος Σνόουντεν και ο κόσμος πρέπει να μάθει.

Τα εμβόλια που κανείς από παιδί σε μολύνουν με κορωνοϊό και η ασθένεια ενεργοποιήθηκε τώρα γιατί οι Κινέζοι έφτιαξαν το 5G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, greekfragma said:

Κάπου εδώ να πω οτι μάλλον το online super market μας τελείωσε...

Δοκίμασα σε 3 διαφορετικά και στα 2 έπεσε άκυρο και στο 3ο ημερομηνία παράδοσης 20ημέρες μετά.

Άντε τώρα από βδομάδα στις ουρές για 10 φέτες τυρί του τοστ......

david cross no GIF

Ειτε δοκιμαζεις καποιο μικρο σουπερ μαρκετ, το οποιο δεν θα εχει καθολου κινηση, ειτε απλα κοβεις το τυρι για λιγο καιρο. Καλο θα σου κανει.

1 minute ago, MikeJ said:

Ο Κορονοιος γεννά ευκαιρίες πάντως Screenshot_20200317-234329.png.9d72b9bd7b9665930cb3b97db055cca9.png

Ναι εχει αφησει ανεργους χιλιαδες κοσμο, αλλα γεννα ευκαιριες, ειναι αληθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PareKosme είπε

Δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψω δημόσια γιατί φοβάμαι πραγματικά για την υγεία/ασφάλεια μου.

Θα το κάνω όμως γιατί νιώθω ως άλλος Σνόουντεν και ο κόσμος πρέπει να μάθει.

Τα εμβόλια που κανείς από παιδί σε μολύνουν με κορωνοϊό και η ασθένεια ενεργοποιήθηκε τώρα γιατί οι Κινέζοι έφτιαξαν το 5G

Πράγματι έχεις λόγους να φοβάσαι. Η ασφάλεια και η υγεία σου δεν είναι απο αυτά, απο οτι βλέπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MikeJ είπε

Ο Κορονοιος γεννά ευκαιρίες πάντως Screenshot_20200317-234329.png.9d72b9bd7b9665930cb3b97db055cca9.png

Το θέμα είναι να τους τιμήσουν για τη βοήθεια που θα δώσουν αυτόν τον καιρό και όχι Μόλις τελειώσει ο ιός να τους στείλουν οαεδ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Ειτε δοκιμαζεις καποιο μικρο σουπερ μαρκετ, το οποιο δεν θα εχει καθολου κινηση, ειτε απλα κοβεις το τυρι για λιγο καιρο. Καλο θα σου κανει.

 

Picard Facepalm GIF by moodman

 

θα κόψω το τυρί αν κόψεις τις μλκιες.....

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zanskou είπε

μέσα από όλα όσα διαβάζουμε, δεν έχω δει κάπου πόσο διαρκεί η ασθένεια εάν (μακρυά) ή μάλλον από τη στιγμή που θα εμφανιστούν τα πρώτα συμπτώματα. το ξέρει κάποιος;

κάποια εικονα για το παραπάνω κάποιος ;

4 λεπτά πριν, PareKosme είπε

Δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψω δημόσια γιατί φοβάμαι πραγματικά για την υγεία/ασφάλεια μου.

Θα το κάνω όμως γιατί νιώθω ως άλλος Σνόουντεν και ο κόσμος πρέπει να μάθει.

Τα εμβόλια που κανείς από παιδί σε μολύνουν με κορωνοϊό και η ασθένεια ενεργοποιήθηκε τώρα γιατί οι Κινέζοι έφτιαξαν το 5G

επιτέλους διαβασαμε και κάτι ευχαριστο σε αυτό το thread !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Υπάρχει κάποιο σούπερ μάρκετ που να στέλνει παραγγελία στο σπίτι ή τσάμπα ψάχνω? δύο που κοίταξα δεν έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, lionheart20 είπε

Το θέμα είναι να τους τιμήσουν για τη βοήθεια που θα δώσουν αυτόν τον καιρό και όχι Μόλις τελειώσει ο ιός να τους στείλουν οαεδ

Α δηλαδή να κρατήσουν 20 οδηγούς που υπό νορμάλ συνθήκες θα κάθονται. Μάλιστα. 

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα με το καθεστώς στη Κίνα και το γεγονός αν αποκρύβουν ή όχι κρούσματα και θανάτους, βλέποντας το mini documentary που πόσταρε κάποιος φίλος παραπάνω (και αν φυσικά μπορούμε να δεχθούμε ως αληθή όσα παρουσιάζονται σε αυτό) συμπεραίνεις πως μια ολόκληρη χώρα 1,4 δις πληθυσμού, "έσκυψε" πάνω στην επαρχία από όπου ξεκίνησε, λογικά, το πρόβλημα και ίσως έτσι μπόρεσε, μαζί με το lockdown, να περιορίσει τις συνέπειες μιας ανεξέλεγκτης διάδοσης. Σε αριθμούς, σύμφωνα με το ντοκιμαντέρ, 30.000 ιατρικού προσωπικού από την υπόλοιπη Κίνα επιλέχθηκαν για να προσφέρουν υπηρεσίες στη Wuhan, έφτιαξαν σε λίγες ημέρες νοσοκομεία, μετέτρεψαν κυβερνητικά κτήρια σε τεράστια αυτοσχέδια νοσοκομεία με χιλιάδες κλίνες και στα τέλη Φεβρουαρίου η ημερήσια παραγωγή Ν95 μασκών ήταν στις 300.000 από τις 35.000 που ήταν τον Ιανουάριο. Μιλάμε για ασύλληπτα νούμερα. Οι γιατροί και οι νοσοκόμοι που εμφανίζονται στο ντοκιμαντέρ, φορούν ολόσωμες φόρμες, 3 γάντια, μάσκες με προστατευτικά γυαλιά και από πάνω extra προστατευτικό (σαν τη μάσκα συγκόλλησης), διπλά ποδονάρια και πάει λέγοντας. Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά δεν νομίζω πως το ιατρικό προσωπικό στη χώρα μας έχει τέτοιου επιπέδου δυνατότητες όσον αφορά σε ιατρικά είδη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
50 λεπτά πριν, alejsalonica είπε

Σήμερα σε ΄΄σοβαρό΄΄ ραδιόφωνο της Θεσσαλονίκης (με την μεγαλύτερη ίσως ακροαματικότητα στην πόλη) μια μικρή σχετικά κοπέλα (ότι μπορείς να καταλάβεις από φωνή) έλεγε ότι όλο αυτό είναι κόλπο για να μας πείσουν να εμβολιάσουν με το νέο εμβόλιο που έχει τσιπ...

Η άλλη  που έκανε την εκπομπή αντί να την στείλει αδιάβαστη έκανε τον πόντιο Πιλάτο - εγώ δεν το έχω ακούσει αυτό και κάτι τέτοια. 

Φυσικά πήρε και ο ταρίφας που επέμενε ότι με την θεία κοινωνία δεν κολλάς και μπλα - μπλα - μπλα.

Μεσαίωνας

Εντάξει ρε φίλε, αυτο ειναι ένα μεγάλο κομμάτι της ελληνικής κοινωνίας. 

Γιατί εκπλήσσεσαι; Στην ίδια χώρα δεν ζούμε καθημερινά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...