Προς το περιεχόμενο

Καθυστερήσεις σε δέματα από Κίνα


vagelisfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 hours ago, mpampis81 said:

Κάνα νεώτερο υπάρχει; Από eBay 40 μέρες έχω για καταγγελία, refund? 

30 ημέρες από την τελευταία ημερομηνία παράδοσης του προιόντος. Μετά βέβαια σε καλύπτει το Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, εγώ με τον κορονοϊό φοβήθηκα, να πω την αλήθεια. Πείτε με παρανοϊκό αλλά ενώ παλιότερα έπαιρνα πού και πού από την Κίνα, τώρα πια δεν... Φρένο.

Αγορές από την Ελλάδα πια. Τις προάλλες για γενέθλια πήρα κάτι μπαλόνια από εδώ. Βέβαια, αν είναι να σε βρει ο κορονοϊός μπορεί να σε βρει, αλλά νομίζω άλλο να παραγγέλνεις από Ελλάδα, κι άλλο από Ιταλία ή από Κίνα. Δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια καλησπέρα, στις παραγγελίες (μέσω ebay η κατ ευθείαν απο ιδιώτη) ή οποίες έρχονται από UK δεν έχω παρατηρήσει καθυστερήσεις. Σε αυτές όμως από Ασία μπορεί να περιμένω και 2 μήνες ...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ήρθαν ύστερα από 5 μήνες. Αλλά στο 3μηνο είχα ζητήσει refund και αφού μου έδωσαν ακόμα 1 παράταση και δεν είχαν έρθει, πήρα τα λεφτά μου πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εν μεσω ολικης απαγορευσης κυκλοφοριας κ χωρις κωδικο για ταχυδρομεια ,μεσα στον απριλιο επεστραφη το δεμα μου στην χωρα προελευσης...Μπορω να τους κανω καταγγελια?Δεν γινεται δεμα εν μεσω ολικης απαγορευσης με κυβερνητικη αποφαση το οποιο δν ηρθε καν σπιτι ο ταχυδρομος αλλα αφησε χαρτι να επιστρεφει πισω.Ειμαι παραλογος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου ήρθε από Χονγκ Κονγκ μετά απο ακριβως 2 μηνες. Αυτο βεβαια που παρατηρώ ειναί ότι δεν ανανεωνονται από τα ΕΛΤΑ το tracking system ωστε να μπορεις να βρεις ανα πάσα ωρα και στιγμη που βρίσκεται το δέμα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ την τελευταία βδομάδα πήρα 4-5 από ali. Το ένα βέβαια ήταν από Δεκέμβρη ή Γενάρη (έχασα το μέτρημα) :D αλλά τα υπόλοιπα 4 ήταν από παραγγελίες που είχα κάνει από  αρχές Απριλίου οπότε άρχισε το σύστημα να δουλεύει πάλι.Μάλιστα ένα μελανάκι εκτυπωτή ήρθε σε 15-20 μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎12‎/‎5‎/‎2020 στις 9:12 ΜΜ, TheTourist098 είπε

Παιδια εν μεσω ολικης απαγορευσης κυκλοφοριας κ χωρις κωδικο για ταχυδρομεια ,μεσα στον απριλιο επεστραφη το δεμα μου στην χωρα προελευσης...Μπορω να τους κανω καταγγελια?Δεν γινεται δεμα εν μεσω ολικης απαγορευσης με κυβερνητικη αποφαση

H απαγορευση εκτος απο τους ανθρωπου ισχυει/ισχυε και για τα εμπορευματα? Ποια κυβερνηση λες, τη δικη μας ή τη κινεζικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω πηρα πραγματα που παρηγγειλα Δεκέμβριο. Πλεον αν θέλω κάτι για το χειμώνα το παραγγέλνω το καλοκαίρι και αντίστροφα. Έχω παρει refund αλλα οταν περιμένεις κατι 4 μήνες το οποίο προπληρωσες θέλεις και κάποιον να κοπανησεις μπουνιδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, loukas599 είπε

3 Απριλίου παραγγελία με priority από banggood.

Από 14 Απριλίου τό τρακινκ λέει the item is pre-advised

Τί παίζει εκεί ξέρει κανείς;

3 παραγγελίες από 10 Απρίλη μέχρι 14 και μόλις σήμερα στις 5 το πρωί έβγαλε στα tracking numbers the item is pre-advised... Υπομονή! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, billsnake21 είπε

3 παραγγελίες από 10 Απρίλη μέχρι 14 και μόλις σήμερα στις 5 το πρωί έβγαλε στα tracking numbers the item is pre-advised... Υπομονή! 

Ανησυχώ λίγο γιατί όσες φορές έχω πάρει κάτι από banggood και στο τρακινκ γράφει(Item is pre-advised) μετά από 2-3 μέρες εμφανίζεται στο site τόν ελτα.

Τώρα έχει περάσει πάνω από μήνας και ακόμα τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...