Προς το περιεχόμενο

moneysafe απατη;;; τι γινεται;


jimmyboyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα πιστώθηκαν τα χρήματα που περίμενα μεσω SEPA στην τράπεζα μου. Σύνολο αναμονής 27 ημέρες. Σχετικά με τα χρήματα απο UPAy.... συνεχίζει το μπαλάκι των ευθυνών.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ArisV19 είπε

Σήμερα πιστώθηκαν τα χρήματα που περίμενα μεσω SEPA στην τράπεζα μου. Σύνολο αναμονής 27 ημέρες. Σχετικά με τα χρήματα απο UPAy.... συνεχίζει το μπαλάκι των ευθυνών.....

Φιλε μου παρεθεσε ενα screenshot χωρις να φαινοντε τα χρηματα δεν μας ενδιαφερει ευχαριστω...

Επεξ/σία από freeddommm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα
Παιδιά είχα κάνει μια ανάληψη αρχές του 20 , 1.000 ευρώ και μια άλλη πριν κάνα μήνα 500 εύρω
Όταν τους καλούσα στο τηλέφωνο η έστελνα εμαιλς μου απαντούσαν τα ίδια με αυτά που έχουν αναφερθεί ποιο πάνω .
Χθες μου έγινε η κατάθεση για τα 1000 ευρώ , ( Μετά από 3 + μήνες ) . Ελπίζω και τα άλλα 500 να μην αργήσουν το ίδιο
Ελπίζω να τα βάλουν σε όλους σας γιατί και εγώ είχα αγχωθεί πολύ

 

1.PNG

Επεξ/σία από psaxnwxbox360
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/3/2020 στις 5:51 ΜΜ, freeddommm είπε

Φιλε μου παρεθεσε ενα screenshot χωρις να φαινοντε τα χρηματα δεν μας ενδιαφερει ευχαριστω...

Είναι ακριβώς όπως του απο πάνω post. ιδια αιτιολογηση κτλ.
Να ενημερώσω επίσης οτι τα χρήματα που περίμενα να μπουν στην UPay έγιναν επιστροφή σήμερα στο Moneysafe Wallet. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Θα σας παραθέσω κ εγώ από πλευράς μου τη δυσάρεστη εμπειρία που είχα κ δυστυχώς συνεχίζω να έχω με την εν λόγω...εταιρεία.Αρχικά, είμαι πελάτης εδώ και 3 χρόνια μόνο κ μόνο επειδή έβρισκα βολικό την αποφυγή και τον συνωστισμό στις τράπεζες.Το ότι αλλάζανε συνεργασίες κάθε χρόνο έπρεπε να με είχε θορυβήσει για την αξιοπιστία τους. Ώσπου φτάνουμε στο σήμερα. Πλησιάζοντας προς τα Χριστούγεννα διαπίστωσα, όπως όλοι,πως η μεταφορά στη Upay γινόταν όλο κ πιο αργά. Το λάθος είναι καθαρά δικό μας, μιας και από την 1η καθυστέρηση , έστω και της μιας εβδομάδας, θα έπρεπε η κάρτα να είχε ακυρωθεί από πλευράς μας κ να παύαμε να ασχολούμαστε γενικότερα. Το οργανωμένο ψέμα τους δεν είχε τελειωμό , ότι δήθεν την πήρανε πολλοί.....Και τι μας νοιάζει εμάς αν την πήραν πολλοί ή λίγοι, εσύ σαν moneysafe τι κάνεις γι αυτό? Και αν μας θέλατε φυσικά για πελάτες σας, θα είχατε δώσει εσείς οι ίδιοι ένα τέλος σ' αυτό και να μην περιμένατε να λήξετε την δήθεν συνεργασία σας μετά από 4 μήνες, δηλαδή τώρα... Δηλαδή όλο αυτό το διάστημα υποθάλπατε μια πάρα πολύ κακή συνεργασία, ΑΝ τελικά το φταίξιμο σε όλο αυτό το έχει η upay... Τα συμπεράσματα δικά σας. Μήπως το μαζί τα φάγαμε ισχύει κ εδώ??Και επίσης πού αλλού το έχουμε δει, να είμαστε εμείς αναγκασμένοι να επικοινωνούμε με τον συνεργάτη σας, από τη στιγμή που εμπιστευτήκαμε εσάς τους ίδιους κ μ'εσάς έχουμε να κάνουμε, για να ρωτάμε το τι γίνεται με την mon.safe και αν έχουν σταλεί τα χρήματα...Αυτό φυσικά έπρεπε να κάνουμε, μιας και από το αγενέστατο τηλεφωνικό κέντρο, η μόνη απάντηση ήταν κ είναι ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ...Άρα έπρεπε να μάθουμε μόνοι μας...Και εφόσον δεν ξέρετε, τί κάνετε ώστε να έχετε μια απάντηση???? Τίποτα. Το μεγάλο κακό ξεκίνησε από αρχές Ιανουαρίου με μια μεταφορά ενός σχετικά μικρού ποσού, είχα πει στον εαυτό μου θα είναι κ η τελευταία. Σημασία δεν έχει αν είναι 5 ή 100 ευρώ, σημασία έχει το ότι η πλειοψηφία υφίσταται εργασιακές συνθήκες ρωμαϊκής γαλέρας και όλα τα χρήματα έχουν αξία και κρύβουν κόπο...Εννοείται πως έκτοτε δεν έγινε καμία μεταφορά, δήθεν έχει τρομερές καθυστερήσεις, οι άλλοι από εκεί, τα αγγλίδια λέγανε τα δικά τους πως δεν τους έχουν αποσταλεί χρήματα ποτέ....Τα τηλεφωνήματα μου γινότανε όλο κ πιο συχνά, έχω μαλώσει άπειρες φορές. Σήμερα τους μίλησα στη γλώσσα τους, είπα στην κυρούλα του τηλ κέντρου πως στη θέση της , από το να παραμυθιάζω τόσο κόσμο με τα υποκινούμενα  ψέματα από τα άνωθεν κεφάλια - αφεντικά, θα ήταν πιο τίμιο κ θα προτιμούσα να καθάριζα σκάλες. Φυσικά κ άρχισε να ουρλιάζει πως προσβάλλω τους υπαλλήλους  ενώ οι ίδιοι με την παρακράτηση που έχουν κάνει εις βάρος μας θα πρέπει να αντιμετωπίζονται με ευγένεια, σεβασμό, υπακοή σε όλα τα ψέματα χωρίς πολλά πολλά....Στην αρχή δυστυχώς έτσι λειτουργούσα αλλά πλέον η επιμονή έχει χαθεί. Από τη στιγμή που μου το έκλεισε, εφόσον δεν είχε πλέον άλλα επιχειρήματα για να με πείσει και άρχισε να επιτίθεται για δήθεν προσβολή, που στην τελική οι σκάλες είναι μια χαρά δουλειά κ επίσης υπάρχει τεράστια πιθανότητα να εργαστεί σ'αυτή τη δουλειά μιας κ την mon.safe δεν την βλέπω να επιβιώνει μετά από αυτό. Από τη στιγμή λοιπόν που μου το έκλεισε ως θιγείσασα δεν το σηκώνανε ξανά ώσπου μετά από λίγη ώρα μίλησα με κάποιον άλλο αυτή τη φορά. Να σημειώσω ότι έχω ζητήσει επιστροφή χρημάτων εδώ και 10 μέρες στο wallet. H απάντηση του ήταν πως μπορεί να πάρει κ 1 μήνα η επιστροφή, γιατί την ζητήσανε πολλοί...άντε πάλι αυτοί οι πολλοί...Πως τα χρήματα δεν θα χαθούν...πως θα ενημερώσει ξανά.....πως αν θέλουμε να κάνουμε καταγγελία στην Δίωξη Ηλ. Εγκλήματος μιας και του είπα πως θα είναι το επόμενο βήμα, είπε φυσικά μπορείτε να κάνετε αλλά τα χρήματα σας θα τα πάρετε, να ξέρετε, δεν θα χαθούν ( είπαν αυτοί που μας παραμυθιάζουν εδώ και 4 μήνες)....κ επίσης στο ότι έχουμε αρρώστους στις οικογένειες μας....στο ότι θέλουμε τα χρήματα αυτά πλέον για να ζήσουμε μιας και βρεθήκαμε όλοι άνεργοι...κ δεν επιθυμούμε να κάνουμε ούτε dolce vita, ρούχα, ταξίδια κτλ αλλά να αγοράσουμε φάρμακα κ τρόφιμα, κ πως παρεμποδίζουν τη λειτουργία της δημόσιας υγείας με αυτή τη στάση τους μιας και έχουμε και επιβεβαιωμένο κρούσμα στο έμμεσο περιβάλλον μας....κ στην ερώτηση αν πεθάνει κανείς , θα έχετε κ εσείς μερίδιο ευθύνης που παρακρατάτε τα χρήματα μας....η απάντηση ήταν μαντέψτε....Θα ενημερώσουμε κ γι αυτό που μόλις είπατε...Πραγματικά λυπήθηκα για το ανθρώπινο είδος, για άλλη μια φορά....Τα συμπεράσματα δικά  σας, είμαι σίγουρη πως θα είναι ίδια με τα δικά μου. Δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ με όλους αυτούς που μας έχουν καταντήσει ζητιάνους των ίδιων μας των χρημάτων... Και θα εκπλαγώ απεριόριστα αν μετά από όλο αυτό θα συνεχίσει να υπάρξει κόσμος που θα τους εμπιστευτεί ξανά....1000 φορές να περιμένω σε ένα μηχάνημα τράπεζας για κατάθεση παρά σε διαδικτυακές υπηρεσίες των οποίων οι αντιπρόσωποι στο άκουσμα πως μπορεί κάποιος να πεθάνει επειδή χρειάζεται τα χρήματα ΤΟΥ για να ζήσει, απαντάει , θα ενημερώσω.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

k egw exw xrhmata sto wallet kai se akirosi metaforas pros upaycard ta opia ofc se anamoni...katevike to site eklise kai i ypostiriksi...Pistevete pws tha ksana liturgisei kai tha parume ta xrhmata mas piso i ta exume xasei?Den mou etixe kati tetio ksana xronia liturgusa me skrill poly aksiopisti alla ixe aferesi tropo pliromis paysafe kai kateliksa se aftus tus kseftiles tis moneysafe

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μας τρελλανουν τελειως αυτοι της μονευσαφε αλλαξανε σιτε μπειτε εδω με τους ιδιους κωδικους...Οτι ειχα στο balance μου δειχνει παλι αλλα αυτα που ειχα μεταφερει για upay ζητησα να ερθουν πισω στο balance αλλα τπτ ακομα....

https://twiga.cardnetgate.com/en/transactions

οποιος εχει λεφτα στο balance ας τα μεταφερει σε καποια στοιχιματικη εταιρια δεν ξερω τι να πω μπας κ τα παρει απο εκει novibet ειναι συνδεδεμενη με μονευσαφε και δουλευει και με το καινουριο το τσεκαρα...

Επεξ/σία από freeddommm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως παιδιά κ εγώ έλαβα αυτό το μήνυμα, πολύ σωστά ανέφερες στο πρώτο σου μήνυμα φίλε μας freeddommm οτι τα χρήματα τοκιζόταν τόσο καιρό στην υγειά των κορόιδων.... κ εμένα μεταφέρθηκε το ελάχιστο υπόλοιπο μου αλλά τι σημασία έχει το Balance των 0,13 μποστά στα άλλα που μας χρωστάνε....υποτίθεται , αν διαβασες το πιο πάνω μηνυμα; μου πως μπορεί να πάρει κ 1 μήνα η μεταφορά μιας και....το ζητήσανε πολλοί...αλλά φαντάζομαι ο λόγος τους συμβόλαιο, έχω μείνει ήσυχη τώρα...θέλω να πιστεύω ότι θα τα βάλουνε γιατί το voucher της Moneysafe συνεχίζει να υπάρχει ως επιλογή σ' αυτο το twiga....κ θα θέλουνε να συνεχίζουνε να τα μασάνε οπότε για τη φήμη κ μόνο μελλοντικά πάντα...θα τα πάρουμε. περιμένετε να κλεισει το 3μηνο της προθεσμιακής που έκαναν,να πάρουν τους τόκους τους οι ανθρωποι, βιαστικοί κ εσείς θέλετε τα λεφτά σας εδώ κ τώρα!! αστειεύομαι, στο ίδιο χάλι βρίσκομαι κ εγώ να ξέρετε....τι είναι ρε παιδιά πάλι αυτό το twiga, πως μας παίζουν έτσι, πολύ άσχημο παιχνίδι πάντως.έβγαζε μάτι παντως οτι θα την τινάξουν, άλλωστε προχτες το απογευμα που μπηκα εβγαζε error κ λεω ωωωωωχ πανε τα λεφτακια μας...το φτιαξανε ομως, χτες ηταν που τους τα εχωσα κ σημερα αυτο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας. Δυστυχως ενα απο τα ιδια και σε εμενα με ολους εσας τους υπολοιπους. Η ιδια κοροιδια, η ιδια αντιμετωπιση, τα ιδια ψεμματα. Απο 6 Φεβρουαριου εστειλα απο τον λογαριασμο μου στη moneysafe ενα ποσο στην upay και περιμενα ενα μηνα για να το λαβω, οταν ειδα αυτη την καθυστερηση τους εστειλα 3 μηνυματα μεσω mail οπου δεν πηρα σε κανενα καποια απαντηση και ετσι επικοινωνησα μαζι τους μεσω του τηλεφωνικου τους κεντρου. Αρχισαν να μου πουλανε τρελα οτι δεν τους ειχα στειλει κανενα μηνυμα ενω τα μηνυματα μια χαρα φαινονταν στον φακελο των απεσταλμενων μου και εξαλλου δεν παιζει να τα εστελνα σε αλλο email γιατι συνεργαζομουν με την εταιρια τα τελευταια δυο χρονια και παντα απο αυτο το email τους εστελνα μηνυματα και μου απαντουσαν σε περιπτωση που χρειαζομουν κατι. Στο τελος και αφου τους ζαλιζα με τα τηλεφωνηματα ετσι για να τους σπασω τα νευρα μου δεχτηκαν την αιτηση του να επιστραφουν τα χρηματα απο την upay στο πορτοφολι μου αλλα μεχρι εχτες τιποτα. Επικοινωνησα μαζι τους εχτες ξανα τηλεφωνικα και με διαβεβαιωσαν οτι τα χρηματα μου δεν θα χαθουν αλλα αργουν. Σημερα ειδα οτι εχουν αναστειλει την λειτουργια στο site τους ... δεν ξερω, πιστευω οτι για εμας που περιμεναμε να λαβουμε τα χρηματα μας και εχουν κλεισει τωρα το site τους τα χασαμε, πως μπορουμε να τα παρουμε τωρα πισω? 

freeddommm προσπαθησα να συνδεθω οπως λες στο παρακατω site με τους κωδικους που ηδη ειχα και για το site της moneysafe αλλα δεν με αναγνωριζει ως εγγεγραμενο χρηστη. Προσπαθησε καποιος αλλος να συνδεθει σε αυτο το site με τα στοιχεια (username/password) της moneysafe? Και αν ναι συνδεθηκατε κανονικα? 

3 ώρες πριν, freeddommm είπε

Θα μας τρελλανουν τελειως αυτοι της μονευσαφε αλλαξανε σιτε μπειτε εδω με τους ιδιους κωδικους...Οτι ειχα στο balance μου δειχνει παλι αλλα αυτα που ειχα μεταφερει για upay ζητησα να ερθουν πισω στο balance αλλα τπτ ακομα....

https://twiga.cardnetgate.com/en/transactions

οποιος εχει λεφτα στο balance ας τα μεταφερει σε καποια στοιχιματικη εταιρια δεν ξερω τι να πω μπας κ τα παρει απο εκει novibet ειναι συνδεδεμενη με μονευσαφε και δουλευει και με το καινουριο το τσεκαρα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα γίνουν τα τρανσφερ αλλά μάλλον για νομικούς λόγους η φορολογικούς άλλαξε πρόσωπο και λέγεται twinga τώρα , οστοσο αυτή η τουινγκα λένε (δεν ξέρω αν κάνουν πλάκα ) ότι δεν μιλάνε ελληνικά παρόλο που είναι η ίδια εταιρία με ίδια επονυμια και ίδια έδρα και ότι να πάρετε τηλέφωνο στη moneysafe αν έχετε θέματα με αυτούς , οστοσο η moneysafe έχει κατεβασμένα τα τηλέφωνα για προφανείς λόγους , από τη στιγμή που η εταιρεία λειτουργεί λογικά τα λεφτά θα τα πάρετε αλλά θα σας καρκινιασει , καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδια!

 

Και εγω το ιδιο πραγμα. Τι θα κανουμε που εχουν κατεβασει τα τηλεφωνα?? 

 

Υπαρχει περιπτωση να κυρηξε πτωχευση και να μας φανε τα λεφτα?

 

btw προσπαθησα κ εγω να μπω στο καινουργιο site αλλα δεν με βαζει.

Επεξ/σία από hellojim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελετε να στειλουμε μαζικα αναφορα στο Ευρωπαϊκό Κέντρο Καταναλωτών;; Εγω θα στειλω σιγουρα, απλα αν στειλουν καμια 20αρια ατομα για την ιδια εταιρεια θα δωσουν σημασια πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...