Προς το περιεχόμενο

moneysafe απατη;;; τι γινεται;


jimmyboyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, stef777 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα μόλις μίλησα με την δίωξη μου είπαν να κάνω μήνυση είναι γνωστή η εταιρία μου είπαν μου είπε μάλλον έσκασε η εταιρία τώρα ειλικρινά αρχίζω και εγώ το πιστεύω αυτό αύριο θα πάω να τους κάνω μήνυση και σας παρακαλώ κάντε το όλη για να μαζευτούμε πολύ ευχαριστω!!!

τι εννοουν ειναι γνωστη;μαλλον εσκασε; δεν εχει κανει καποιος αλλος μηνυση;; πρωτη φορα δλδ τους αναφερθηκε κατι τετοιο; απο δεκεμβρη μεσα εχουν να πληρωσουν τοσο καιρο δηλαδη κανεις δεν εχει κανει μηνυση;;;

1 ώρα πριν, tazz95 είπε

isws kai na min aksizei tha dosume xrhmata gia minisi kai logiki leei pws den tha ginei apolytos tipota kathos exun eksafanistei pios tha tus vrei idika tetio kairo apolytos kaneis 

αν εσυ εχεις μεσα 100 ευρω δεν σε συμφερει...υπαρχει κοσμος με πολλα χρηματα μεσα ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 evro mesa sto wallet kai 3000 upay pou zitisa epistrofi sto wallet kai den emfanistikan pote edw k 3misi mines peripou...apla theorw oti ine elaxistoooo to endexomeno na ginei kati akoma kai nomika na kinithw tha xasw extra xrono kai xrhma xoris apotelesma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι παιδιά προσωπικά έτσι όπως μιλούσε δεν το ρώτησα για άλλες μήνυσης αλλά έκανε δήθεν πρώτη φορά το ακούει μετά από την ομιλια μας μου έδειχνε την εντύπωση ότι δεν είναι πρώτη φορά που τα ακούει γιατί άρχισε να μ λέει είναι γνωστή εταιρεία λογικά θα έσκασε εμείς απ την μεριά μας τίποτα δεν μπορούμε να κάνουμε μου είπε να πας αστυνομικό τμήμα να κανείς την μήνυση σου και διαφορά αλλά προσωπικά εγώ πιστεύω θα πάρουμε τα λεφτά μας το ποτέ δεν ξέρω και η twiga είμαι 100% σίγουρος είναι ίδια η moneysafe απλά άλλαξε όνομα για πόλους λόγους γιατί είχε χάση την αξιοπιστία της εδώ και ένα χρόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τους στελνω μειλ και δεν απαντανε πλεον. Σημερα το απογευμα θα καθισω να γραψω αναφορα για να στειλω στο ECC. Οταν γραψω, θα σας πω τι στοιχεια βρηκα για την moneysafe, παντως η έδρα ειναι Κυπρο, και η εταιρεια ονομάζεται UCS Financial Ltd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/3/2020 στις 11:00 ΠΜ, freeddommm είπε

 

Ζητώ συγνώμη για την παραπάνω παράθεσή, είναι λάθος και δεν γνωρίζω το πως να την σβήσω. Επί του θέματος τώρα, εγώ δεν πιστεύω καν ότι υπάρχει πραγματική εταιρεία στην Κύπρο. Υπάρχουν πάρα πολλές εταιρείες φαντάσματα η λεγόμενες offsores που τα πάντα είναι φούσκα. Ψεύτικα καταστατικά, ψεύτικες έδρες, ψεύτικα όλα. Δυστυχώς πιστεύω ότι τα λεφτά μας κάναν φτερά. Εγώ τους έστειλα πριν μέρες αυτό που ζητάνε για τον λογαριασμό τραπέζης μου και σε τρις μέρες μου ξανάστειλαν το ίδιο μήνυμα που ζητάνε να τους στείλεις τον λογαριασμό. Δεν βγάζεις άκρη...

 

AB9EDD77-0684-4D67-A450-EB4BB54F1C13.jpeg.1ba99afdc13b2042748083aa268d5859.jpeg.88fce9340dbd7c732750a734d932d10e.jpeg

Επεξ/σία από Forbiden
θέλω να σβηστεί η παραπάνω παρένθεση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

kalhspera k xrhstos anesti se olous...Epita apo mia megalh erevna  diapistosa pws ontos ine offs. eteria k den yparxei kapia antistixi sindesi me kapia real...Ta xrhmata mhn ta perimenete exun kanei ftera edw k poly kairo kai ine apla mia vitrina afth i Twiga otan fortothei k afth tha eksafanistei opws k i moneysafe

 

k kati akomh..i twiga leei pws den exei kapia sxesh me moneysafe kai upaycard k den vlepei metafores sto hstry opote mhn perimenete epistrofi xrhmaton

Επεξ/σία από tazz95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά παιδιά σε όλους...Θέλω να πω κάτι το βλακώδες, συγχωρέστε με εκ των προτέρων. όσοι δουλεύανε για λογαριασμό της ήταν έλληνες κάπου στην αθήνα να φανταστώ. Εννοώ πως δεν ήταν κάτι το απρόσωπο, είχαμε μιλήσει μαζί τους πολλές φορές και δυστυχώς αποπνέανε μια σοβαρότητα κ λέω δυστυχώς γιατί έτσι την πατήσαμε όλοι, τους εμπιστευόμασταν. 'Οταν τουφέκισε, μείνανε χωρίς δουλειά πιστεύω κ επίσης πιστεύω πως επειδή έτυχε (????????) όλο αυτό μαζί με τον ιό , δουλειά δεν ξαναβρέθηκε γι αυτούς. κ επισης πιστευω πως αποκλείεται να τους είχανε ενημερώσει για τα μελλούμενα. Βάζω απλώς στη θέση τους , εμενα κ όλους εμάς. Αν μου ειχε συμβει κατι τέτοιο, απολυμένος-η στην καλύτερη περίπτωση ή αν με είχαν αδειάσει μια ωραία πρωία βάζοντας λουκέτο στο τηλ κέντρο που δουλευα χωρις να έχω υποψιαστει κάτι πιο πριν, μέσα σε όλα οσα θα εκανα θα ηταν αν μη τι αλλο να κοιτάζω στο διαδικτυο τι λεγεται κ αν καποιοι γνωριζουν κατι αλλο περα απο μενα κ ποσο μαλλον τι λενε ολοι οσοι εχασαν τα χρηματα τους. είτε επειδη θα ημουν τρισκακοδαίμων και κακονούστατος κ θα χαιρόμουν επειδη όπως έχασα εγω να χασουν κ αλλοι ή επειδή θα ένιωθα μια απέραντη θλίψη επειδη αναγκαζομουν να κοροιδευω συμπολιτες μου κ τωρα που επεσα κ εγω θυμα της εταρείας ( γιατι σκεφτητε οτι μπορει να εμειναν απληρωτοι κ οι ιδιοι) ψαχνω για το θεμα ...κ επειδη εχουμε επισημανει πως μονο εδω , εμεις εχουμε θιξει το θεμα κ πουθενα αλλου,κατι το οποιο ειναι περιεργο...αλλα τελος παντων, αυτο που θέλω να πω ειναι το εξης....πρωην υπαλληλοι της mon.s , απολυμενοι και χρησιμοποιηθέντες απο την ίδια....Εάν στις αναζητησεις σας πεσατε πανω στην αγωνια μας κ θλιψη μας, κανω τεραστια επικληση στο εναπομειναν συναισθημα σας, στην οποια αλληλεγγυη σας προς τους συμπατριωτες σας, πραγματικα σας παρακαλω βγείτε ένας και πειτε μας την αληθεια. Εαν οχι εδω επειδη μπορει να φοβαστε το οτιδηποτε, δεν γνωριζω το τί κ γιατι αλλά δεν το αποκλειω κιολας, υπαρχουν τροποι να επικοινωνησουμε. οσα ερχονται τους επομενους μηνες  υποψιαζομαι πως δεν θα ειναι καλα για την πλειοψηφια, τουλαχιστον ας ειμαστε ενωμενοι τωρα σε οποιοδηποτε θεμα περναει απο το χερι του καθενος μας. Συνεπως αν μπορειτε να βοηθησετε, υπευθυνα κ με αποδειξεις και να στηριξετε οσα μας πειτε, για το τι πρεπει να κανουμε, πως να κινηθουμε κ πανω απ ολα αν υπαρχει καποια ελπιδα που σιγουρα θα ξερετε κατι παραπανω, ειλικρινα βασιζομαι στη λεξη φιλοτιμο που πιστευω πως δεν χαθηκε ακομα, βοηθειστε μας....Φωνη βοώντος εν τη ερήμω?? θα δείξει, είναι πιθανό....αλλά νιώθω πως όφειλα να το πω...ένας κυριος πραγματικα,δεν ετυχε να μιλησω μαζι του ποτε ξανα, με είχε συμβουλεψει να μην αφησω χρηματα στο wallet . ηταν περιπου 1-2 μηνες πριν συμβει ολο αυτο. με κάπως συνωμοτικη φωνη, παρ οτι ηχογραφοταν η συνομιλια. ηταν ευγενικος κ ετσι μιλησα κ εγω. του λεω αυτη ηταν η χειροτερη συνεργασια που κανατε εως τωρα. στην αρχη περιμεναμε 2-3 μερες για τη μεταφορα τωρα του λεω περασε 1 μηνας και. Ουτε λεπτο δεν θα επρεπε να περιμενει κανενας , μου απαντησε, ουτε καν 2-3 μερες. το φταιξιμο φυσικα το εριξε κ αυτος στη upay αλλα μου εκανε εντυπωση πως οπως προανεφερα μου ειπε πως περιμενουμε ενα νεο προιον αμμεσα. αααα οκ λεω κ εγω να τα αφησω καποια χρηματα στο wallet που ηδη εχω ,εκει?? και  οταν παρω τη νεα καρτα, να τα μεταφερω σ αυτη....κ μου απανταει, οχι, καλυτερα ειναι να τα μεταφερετε σε ενα λογαριασμο σας...πραγμα το οποιο εκανα. Σας το λεω γιατι διαβαζω προσεχτικα ολα τα μηνυματα σας κ βλεπω πως καποιοι απο σας ειχατε χρηματα και στο wallet κ πιστεψτε με ποσο λυπαμαι... Κ γι αυτο λοιπον, κανω μια τελευταια επικληση στην ανθρωπια καποιων...οση απεμεινε...πειτε μας ο,τι ξερετε, δεν γινετε, κατι θα ξερετε, έστω να παψουμε να ελπιζουμε....κ εγω πιστευω οτι εστω κ ενας μας διαβαζει...απο περιεργεια κ μονο....τροποι υπαρχουν να επικοινωνησουμε. Παιδια συγνωμη που μακρυγορησα αλλη  μια φορα αλλα προσπαθω μονιμα να βρω λυσεις κ ειναι το μονο που σκεφτηκα τελευταια παρ οτι το δικο μου ειναι μικρο ποσο, δεν εχει σημασια, ταυτιζομαι μ εσας που ειχατε τα περισσοτερα ....Σας προειδοποιησα, λιγο βλακωδες αυτο που σκεφτηκα αλλα απελπιστηκα...αλλα ας ελπισουμε, ποτε δεν ξερεις.....εναν ανθρωπο ψαχνουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' οτι φαινεται χρηματα δεν προκειτε να παρουμε πισω και τωρα η εταιρια η ιδια κανει οτι ειναι αλλοι (μιλαμε για ακριβως το ιδιο ιδρυμα με ονομα UCS Financial), επισης μιλαμε για εταιρια με εδρα το εξωτερικο και δεν φαινεται και να νοιαζεται ιδιαιτερα κανεις για αυτη την απατη. Το πιο πιθανο σεναριο ειναι οτι πολυ απλα την εκαναν με οσα χρηματα ειχαν μεινει σε λογαριασμους τους ειτε για να τοκιστουν ειτε οτιδηποτε αλλο και τωρα ανοιγοντας νεο μαγαζι απλα το παιζουν αδιαφοροι, μιας και απ οτι ειπωθηκε απαντανε στο ονομα Moneysafe σαν να μη το εχουν ξανακουσει. Το δε υπεροχο ειναι οτι δεν μπορει να μας βοηθησει ουτε καν ο νομος μιας και προκειτε για off shore εταιρια (παρολο που ο προεδρος της ηταν ελληνας και μια χαρα συνεντευξεις εδινε τοτε στα capital controls που ειχαν μονοπωλειο)... περαστικα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις παρέλαβα το πρώτο μου έμβασμα μετά από 3 μήνες τελικά τα επιστρέφουν σιγά σιγά με τα παρα πολλά emailπου τους έστειλα με παρά πολλές απειλές μου καταχωρίσαν σήμερα το πρώτο μου έμβασμα περιμένω αλά 3 εμβάσματα τελικά παιδιά τα πολλά emailκαι πόλλες απειλές έπιασαν τόπο !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μακάρι να πάρουμε τα χρήματα μας.Και εγώ περιμένω απο 2 Φεβρουαρίου.Πάντως 21 του μήνα με Twiga έκανα sepa μεταφορά στην Πειραιώς και τα βάλανε σε 2ώρες(100ευρω όμως γιατί υπάρχει τεχνικό θεμα λενε).

   Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.Βλέπω να την τρώω και δεύτερη φορά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...