Προς το περιεχόμενο

moneysafe απατη;;; τι γινεται;


jimmyboyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, bergeo είπε

αυτο που ζητανε να στειλουμε την αρχικη οθονη απο το winbank h ena statemens τι ειναι παιδια??εστειλες κανεις και τη απαντηση πηρε??

Πρεπει να στους στειλεις κατι που να πιστοποιει οτι ο τραπεζικος λογαριασμος που θελεις να γινουν οι μεταφορες ειναι δικος σου. Δηλαδη πρεπει να φαινεται το iban, η επωνυμια της τραπεζας και ονοματεπωνυμο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw ixa 3000 metafora pros upaycard kai zitisa akyrosi na pane piso sto wallet... tha ithela na rotisw an gnorizete isws na epistrafun kapia stigmi se afto to wallet sto twiga OR o monos tropos epistrofis ine  na dwsume iban gia na pane eki ta xrhmata? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , εγώ μίλησα πάλι προχτές και η τηλεφωνήτρια μου είπε ότι δεν μπορεί να δώσει κανένα χρόνο , ίσως πάει και καλοκαίρι ίσως και αργότερα , καλή υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/3/2020 στις 8:49 ΜΜ, ArisV19 είπε

Η αληθεια ειναι οτι δεν πιστευω προσωπικα οτι θα χαθουν χρηματα, απλα επειδη φαινεται οτι ειναι κατωτεροι των περιστασεων πρεπει να το τρεξουμε λιγο εμεις και να περιμενουμε. Εμενα αυτη την στιγμη μου χρωστανε τα χρηματα που ειχα αιτηθει να πανε στην UPaycard αλλα εγιναν refund εν τελη στο wallet και τα τραβηξα και αυτα με SEPA. Η UPay απο την αλλη απαραδεκτη δεν δεχεται e-statement Εθνικης επειδη ειναι ελληνικα το ονομα. Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει αλλο statement..... Οποτε εκει κατι πρεπει να γινει. Προσωπικα δεν θα ασχοληθω γιατι μιλαμε για πολυ μικρο ποσο και εχω πλεον κουραστει. Απλα ελπιζω να μπουν τα χρηματα που περιμενω απο Moneysafe και δεν θα ξανασχοληθω με την UCS Financial ξανα.

λοιπον οσο αφορα την upay...μεγαλο θεμα..και εμενα τα ιδια μου κανανε.εγω ειχα ενα ποσο μεσα 360 και δεν γινοταν να το αφησω.λοιπον μου ζητησανε ενα γραμμα απο την τραπεζα στα αγγλικα βεβαια να γραφει αναλυτικα το ονομα σου την διευθυνση σου το ιβαν την διευθυνση της τραπεζας και τα τηλεφωνα της...και ετσι πηγα στην τραπεζα μου εφτιαξαν το εγγραφο με 15 ευρω....το κατεθεσα στην upay και μετα μου τα κατεθεσαν τα χρηματα αφου ειχαμε αλλαξει βεβαια καμια 50αρια μνμ ...παντος τα πηρα να ξερεις με αυτον τον τροπο

λοιπον τωρα με  τα  χρηματα που ηταν στο πορτοφολι μεσα και δεν ηταν προς μεταφορα απο moneysafe προς upay,,τα βρηκα μεσα στην νεα εφαρμογη twiga...και απο εκει τα εστειλα στην revolut μου.οσο αφορα τα υπολοιπα που τα ειχα βαλει για μεταφορα στην upay εχω και εγω την ιδια απαντηση να τους δωσω ιμπαν αλλα χωρις να λενε ποσο καιρο θα κανουν να τα καταθεσουν.εδω και 5 μερες τους εχω στειλει μειλ με οτι ζητανε, απαντηση δεν εχω παρει βεβαια..οσο αφορα την καταγγελια στο  http://www.eccgreece.gr/   δεν εχω καμια απαντηση.εχει κανει καποιος αλλος καταγγελια;;

Επεξ/σία από jimmyboyk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, εγώ έχω στείλει 1.200 ευρώ sepa. Εδώ και ενάμιση μήνα μου λένε ότι είναι μεγάλο το φόρτο και ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην μπούνε εσείς τι άποψη έχετε για αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τον φορτο δεν υπαρχει. Δεν υπαρχει πουθενα καποιος περιορισμος που να σου λεει οτι καποια εταιρεια δεν μπορει να μεταφερει χρηματα και ιδίως πιστωτικό ίδρυμα. Αυτο που κανουν ειναι οτι τοκίζουν τα λεφτα ή τα επενδύουν και παιρνουν τα κερδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Είμαστε πολλοί τελικά. Έχω κι εγώ γύρω στα 1700 σε εκρεμότητα απο upay kai moneysafe.  Όλα τα έχω ζητήσει σε μεταφορά σε τραπεζα.   Το να κρατάνε τα λεφτά μας και να τα τοκίζουν είναι το καλό σενάριο . Το ότι τα σάιτ σταμάτησαν , υπολειτουργούν είναι το πολύ ανησυχητικό.  Το 211850550  δεν αντιστοιχεί πλέον σε συνδρομητή. Το +35724000048  που μάλον είναι σε Κύπρο πριν καμια βδομάδα μου είπαν τα γνωστα. ΄Οτι τα χρήμτα αργουν ... την ιδια καραμελα κλπ.  Τη ρώτησα για το twiga αλλα δεν είχε ιδεα.  Βρε ανοιξε απο μονο του με τους ιδιους κωδικούς. Μεταφέρεται της λέω το moneysafe? Δεν είχε ιδέα.  Χθες ξαναπαιρνα με ειχαν στην αναμονη για ωρα κι εκλεισα.  Ας μαζευτουμε οσοι πιο πολλοι μπορούμε μηπως κάνουμε κατι ομαδικά. 

Στις 27/3/2020 στις 1:07 ΠΜ, hellojim είπε

Πρεπει να στους στειλεις κατι που να πιστοποιει οτι ο τραπεζικος λογαριασμος που θελεις να γινουν οι μεταφορες ειναι δικος σου. Δηλαδη πρεπει να φαινεται το iban, η επωνυμια της τραπεζας και ονοματεπωνυμο σου.

  Τους έστειλα φωτο την πρώτη σελίδα του βιβλιαρίου . ούτε φωνη ούτε ακρόαση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Innotivex είπε

Εχει κανεις αλλος κανενα νεο? Σημερα δεν σηκώνουν ουτε το τηλεφωνο στην Κύπρο.

κανενα νεο εχω στειλει ερωτηση εδω και μια εβδομαδα και δεν εχουν απαντησει καν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia egw theorw xamena ta 3 xiliarika pou ixa se anamoni meso upaycard kai emoneysafe kathws apoti ida ta klinun ola siga siga kai oles oi stiximatikes pou synergazontan  me emoneysafe arxisan na sinergazonte me aftin tin twiga kai xthes tin aferesan epidi tha klisei kai afti ara symperenume oti xasame ta lefta mas as min elpizume na ta parume piso kai as proxorisume mprosta 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα μόλις μίλησα με την δίωξη μου είπαν να κάνω μήνυση είναι γνωστή η εταιρία μου είπαν μου είπε μάλλον έσκασε η εταιρία τώρα ειλικρινά αρχίζω και εγώ το πιστεύω αυτό αύριο θα πάω να τους κάνω μήνυση και σας παρακαλώ κάντε το όλη για να μαζευτούμε πολύ ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...