Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι μια χαρά logged είναι ο λογαριασμός μου και στο pc αλλά και στη κονσόλα.

Καλά σιγά τα οα 10 - 14 ευρώ είναι.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Όχι μια χαρά logged είναι ο λογαριασμός μου και στο pc αλλά και στη κονσόλα.

Καλά σιγά τα οα 10 - 14 ευρώ είναι.

Τι να σου πω, εδώ στον Chrome συμπεριφέρεται έτσι, εκτός αν κάνω refresh ή προχωρήσω 1 βήμα παρακάτω, οπότε ή θα αλλάξει στην κανονική χρέωση ή θα παραμείνει στο 1 ευρώ. Στην κονσόλα δεν ξέρω, γιατί δεν ανανεώνω από εκεί τη συνδρομή. 

Κοίταξα στις χρεώσεις του λογαριασμού μου και πέρσι το Δεκέμβρη είχα ξαναβάλει Ultimate με 1 ευρώ (+ κάποιες φορές σκέτο Game Pass για κονσόλα και Gold επίσης με 1 ευρώ). 

Τώρα μόλις δοκίμασα κάτι άλλο (ας γίνω πειραματόζωο:)

Πάτησα για να γίνει οριστική ακύρωση στη συνδρομή που έδωσα 1 ευρώ, μου έκανε σχεδόν αμέσως refund και τα παιχνίδια που είχα πάρει από το Gold για τον Νοέμβρη παρέμειναν στο λογαριασμό. Αν πας τώρα να κάνεις redeem το EA Play σου το εμφανίζει σαν 12 μήνες, ενώ όσο ήταν ενεργό το Ultimate έβγαζε μετατροπή για +4 μήνες.

Επίσης, δεν μου ξαναδίνει πάλι Ultimate με 1 ευρώ, αλλά πήγε πίσω στην κανονική χρέωση (ούτως ή άλλως δεν είχα πολλές μέρες ακόμα). Ίσως στο μέλλον ξαναβγάλει, ίσως όχι πάντως τώρα δεν έχω χρόνο.

Το key του EA Play από το Shopto.net θα το κρατήσω για την ώρα μέχρι ν' αποφασίσω πότε είναι το σωστό timing για να το ενεργοποιήσω (ίσως με Gold -> Ultimate με τον τρόπο από Βραζιλία ή αν ανακαλύψω κάτι καλύτερο εννοείται πως θα σας το πω). Ελπίζω μόνο να μην λήγει το key, αν και αμφιβάλλω να έχει διάρκεια μόνο μέχρι το τέλος του 20. Πάντως αν κάποιος γνωρίζει πότε λήγει, παρακαλώ ας μας διαφωτίσει!

Update: Άνοιξα ticket στο shopto, οπότε αν ξέρουν θα σας μεταφέρω εδώ την απάντηση. 

Επεξ/σία από johnpap21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2020 στις 1:21 ΜΜ, tsamo2 είπε

Όλα στραβά μου πάνε σήμερα...

Έκανα όλα τα βήματα κι είχε μείνει να κάνω ακύρωση το τελευταίο auto-renewal.

Πάω να το κάνω, αλλά αργούσε πάρα πολύ για κάποιο λόγο. Ολοκληρώθηκε τελικά μετά από 1-2 λεπτά και με ξαναβγάζει στις subscriptions, όπου βλέπω ότι το auto-renewal είναι ακόμα ενεργοποιημένο. Περίεργο, σκέφτομαι, αλλά λέω κάτι θα πήγε στραβά. Κάνω μία ανανέωση στη σελίδα και μου δείχνει ακόμα το ΄διο οπότε πήγα να ξανακάνω ακύρωση του autorenewal.

Αυτή τη φορά η διαδικασία ήταν απλή και γρήγορη όπως και τις άλλες δύο φορές.

Μόνο που αυτή τη φορά με βγάζει στα subscriptions και μου δείχνει ότι έγινε ακύρωση του ultimate game pass και refund!!

Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με το support το απόγευμα μήπως μπορούν να με βοηθήσουν...

 

Στις 17/11/2020 στις 1:58 ΜΜ, tsamo2 είπε

Το δοκίμασα και μου λέει ότι λήγει σε ένα μήνα το ultimate.

Μάλλον δεν έγινε μετατροπή της xbox llive gold γιατί είχε γίνει την πρώτη φορά.

Γι'αυτό ευελπιστώ στο support τώρα...

 

Update σε περίπτωση που συμβεί σε κανένα άλλο άτομο:

Επικοινώνησα με το xbox support ελλάδας τηλεφωνικά την ίδια μέρα, απλά λόγω φόρτου εργασίας μπορεί να πάει λίγο πίσω(Λογικό μεε το launch των νέων κονσολών της).

Σήμερα με πήραν πίσω τηλέφωνο και ουσιαστικά μου ξαναέβαλαν τους μήνες στο ultimate.

Εμπειρία 10/10 πραγματικά.

Δεν ξέρω τις εμπειρίες άλλων ατόμων εδώ μέσα, αλλά όποτε έχω χρειαστεί κάτι από Microsoft Support, μου το έχουν λύσει (Tο θέμα με το ugp, surface book εγύηση,Surface Pro αντικατάσταση εκτός εγγύησης κλπ).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακριά από "eneba.com" παιδιά έχει το χειρότερο support ever.

Μιλάμε τα άτομα απλά δεν παίζονται έτσι.

Αγόρασα μια μηνιαία(Ευτυχώς και όχι μεγαλύτερης διάρκειας) κάρτα xbox live gold global και δεν δέχτηκε τον κωδικό όταν πήγα να τον εισάγω στο profile μου.(Δείτε φώτο)

Έκανα αμέσως support ticket στο site και εννοείτε τους έστειλα τις φώτος που ζητήσανε και μου απαντήσανε ότι δεν έστειλα τις φωτογραφίες που μου ζήτησαν.

Πιάσε το αβγό και κούρευτω είναι τα άτομα.

Μακριά από "eneba.com".

Αν σας τύχει κάτι απλά θα χάσετε τα λεφτά σας γιατί άκρη με το support του δεν πρόκειται να βγάλετε.

Χωρίς τίτλο.jpg

Χωρίς τίτλο.jpg

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε δεν σου είπαν να μιλήσεις με Microsoft? Είχα γράψει παλαιότερα για κάτι παρόμοιο που μου έτυχε με eneba και μετα που μίλησα με το support της Microsoft και τους έστειλα στην ENEBA τα screenshots από αυτο το chat τότε μου έδωσαν άλλο κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν μου είπαν τίποτα τέτοιο από το eneba αλλά εγώ μίλησα με ms support για αυτόν τον κωδικό μέχρι και που είπα και τον κωδικό στο ms support και μου είπε δεν γνωρίζει καν αυτόν τον κωδικό το ms support να μιλήσω με το eneba support γιατί στα μόνα καταστήματα που προσφέρει υποστήριξη η ms είναι τα φυσικά σε κανένα online δεν προσφέρει υποστήριξη.

Και αυτό γιατί όλα τα φυσικά καταστήματα πουλάνε κάρτες xbox live gold που είναι από την ίδια την ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Οχι δεν μου είπαν τίποτα τέτοιο από το eneba αλλά εγώ μίλησα με ms support για αυτόν τον κωδικό μέχρι και που είπα και τον κωδικό στο ms support και μου είπε δεν γνωρίζει καν αυτόν τον κωδικό το ms support να μιλήσω με το eneba support γιατί στα μόνα καταστήματα που προσφέρει υποστήριξη η ms είναι τα φυσικά σε κανένα online δεν προσφέρει υποστήριξη.

Και αυτό γιατί όλα τα φυσικά καταστήματα πουλάνε κάρτες xbox live gold που είναι από την ίδια την ms.

Μήπως δεν ήταν  για Ελλάδα  και δεν μπορούσες να το ενεργοποίησης? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Paragontas-x είπε

Στο παραπάνω ποστ ανέβασα και τη φώτο του κωδικού που όπως θα δεις λέει global που σημαίνει ότι είναι για όλο το κόσμο.

Οκ. Μάλλον δεν το πρόσεξα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

 

Χωρίς τίτλο.jpg

 

Για να σου προτείνει από μόνο του να χρησιμοποιήσεις τον κωδικό στο Microsoft 365 , σημαίνει πως ο κωδικός είναι για το Office 365 κ έχει παιχτεί μαλάκια από τον πωλητή στο Eneba.

 

Δοκίμασε και μέσα από  την κονσόλα να τον κάνεις redeem μήπως και...

Επεξ/σία από Patroklos_Her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση.  

Αγορά από cdkeys ,1 χρόνο Gold Pass EU ,ούτε brazil ούτε τίποτα.

Καθάρισα cookies, ιστορίες, άλλο φυλλομετρητή , μπήκα να αγοράσω το XBOX 1$ Ultimate Και δεν το έκανε , ο΄λο το 12 μήνο Ultimate παρά μόνο 1 μήνα...

Τι λάθος έχω κάνει οεοε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, AccountSaver είπε

Παιδιά μια ερώτηση.  

Αγορά από cdkeys ,1 χρόνο Gold Pass EU ,ούτε brazil ούτε τίποτα.

Καθάρισα cookies, ιστορίες, άλλο φυλλομετρητή , μπήκα να αγοράσω το XBOX 1$ Ultimate Και δεν το έκανε , ο΄λο το 12 μήνο Ultimate παρά μόνο 1 μήνα...

Τι λάθος έχω κάνει οεοε;

έβαλες κανονικά πρώτα το gold;

Τον πήρες τον 1 χρόνο gold, το έλενξες;

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tempo είπε

έβαλες κανονικά πρώτα το gold;

Τον πήρες τον 1 χρόνο gold, το έλενξες;

Ναι,κανονικά. Μου έβγαλε και το "δώρο + 1 μήνα" .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AccountSaver είπε

Ναι,κανονικά. Μου έβγαλε και το "δώρο + 1 μήνα" .

δηλ. αυτή τη στιγμή αν πας να δεις τις συνδρομές σου έχεις

13 μήνες gold (αν πήρες τον ένα επιπλέον μήνα)

1 μήνα game pass ultimate

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tempo είπε

δηλ. αυτή τη στιγμή αν πας να δεις τις συνδρομές σου έχεις

13 μήνες gold (αν πήρες τον ένα επιπλέον μήνα)

1 μήνα game pass ultimate

https://postimg.cc/HjvgBH9t

αυτό είναι...?

Επεξ/σία από AccountSaver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...