Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, pantnick είπε

Έχει και με 3.2 ευρω εδω κωδικό για 14 ημέρες

https://www.mmorc.com/Ultimate-Game-Pass-14-Days-Xbox-One-Trial-Key-Global.html

Για χρήστες που δεν είχαν ποτέ ξανά Ultimate. Καμία χρησιμότητα δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 hours ago, pantnick said:

Ναι εγώ για παράδειγμα τωρα το δοκιμάζω. Δεν είχα ποτέ.

Για μένα ούτε αυτό συμφέρει. Αν είσαι φρέσκος συνδρομητής, πάρε τη προσφορά του 1€ για 1 μηνα και μετά κάνε τη μετατροπή σου με 13 ευρώ. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση εφόσον η μετατροπή είναι μέχρι 36 μήνες γιατι πολλοί βάζουν μόνο 2 χρόνια xbox live? Έχει σχέση με τους επιπλέον μήνες που παίρνεις με το code activation όταν εχεις ενεργοποιημένη αυτόματη πληρωμή με πιστωτική? Αν βάλεις 3 ετήσιες οι επιπλέον μήνες (3) τι γίνονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να το έχω κάνει, επειδή το cap είναι 3 χρόνια, όταν πας να βάλεις συνδρομή που θα ξεπεράσει την τριετία σου πετάει error και δεν σε αφήνει να προσθέσεις τον 3ο κωδικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν καθε φορα που βαζεις μια 12μηνη απλα απενεργοποιεις την αυτοματη ανανεωση κ δεν παιρνεις στην ουσια τον ενα μηνα εξτρα μια χαρα παιρνει 3 Χ 12μηνες. απλα πιστευω για οικονομια οι πιο πολυ αγοραζουν μονο 2 12μηνες κ ειναι οκ. Εγω οταν εβαλα εβαλα 36 μηνες κ ξεγνιασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω και οριακά συμφέρει να το κάνεις με 2 ετήσιες και τους 2 δωρεάν μήνες. Με τη προϋπόθεση να μη κοπεί η διαδικασία αυτή στο μέλλον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lkv100 είπε

Μια ερώτηση εφόσον η μετατροπή είναι μέχρι 36 μήνες γιατι πολλοί βάζουν μόνο 2 χρόνια xbox live? Έχει σχέση με τους επιπλέον μήνες που παίρνεις με το code activation όταν εχεις ενεργοποιημένη αυτόματη πληρωμή με πιστωτική? Αν βάλεις 3 ετήσιες οι επιπλέον μήνες (3) τι γίνονται?

Αν βάλεις τους δωρεάν μήνες, δεν τα μπαίνει η 3η 12μηνη λόγω του ορίου των 36 μηνών. 

Τα 2 χρόνια +2 μήνες δώρο + 1 ultimate είναι γενικά η πιο χαμηλή τελική τιμή /μήνα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές έληξε η συνδρομή μου για Xbox game pass ultimate για PC.
Χθες μου εμφάνιζε τιμή 10€ το μήνα για την απλή (για PC πάντα). Επειδή δεν καίγομαι δεν την πήρα αμέσως. Σήμερα μου έβγαλε πάλι 1€ την ultimate για 1 μήνα.
Πλήρωσα, και μετά όταν πήγα να κάνω cancel την αυτόματη πληρωμή είδα ότι έχω συνδρομή μέχρι 20/2/2021. Δηλαδή 3 μήνες.
Οπότε όσοι δεν έχετε ενεργή συνδρομή δείτε το. Στην χειρότερη παίρνετε 1€ Ultimate για έναν μήνα. Στην καλύτερη για τρεις.

PS: Όλα αυτά μέσα από την εφαρμογή του Xbox σε PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές ενώ σου δείχνει 1 ευρώ όταν πας να την αγοράσεις γίνεται 10-14 ευρώ.

1 Ευρώ κοστίζει μόνο όταν δεν έχεις βάλει ποτέ game pass στο λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, petran91 είπε

Προχθές έληξε η συνδρομή μου για Xbox game pass ultimate για PC.
Χθες μου εμφάνιζε τιμή 10€ το μήνα για την απλή (για PC πάντα). Επειδή δεν καίγομαι δεν την πήρα αμέσως. Σήμερα μου έβγαλε πάλι 1€ την ultimate για 1 μήνα.
Πλήρωσα, και μετά όταν πήγα να κάνω cancel την αυτόματη πληρωμή είδα ότι έχω συνδρομή μέχρι 20/2/2021. Δηλαδή 3 μήνες.
Οπότε όσοι δεν έχετε ενεργή συνδρομή δείτε το. Στην χειρότερη παίρνετε 1€ Ultimate για έναν μήνα. Στην καλύτερη για τρεις.

PS: Όλα αυτά μέσα από την εφαρμογή του Xbox σε PC.

Είχα πάρει κι εγώ πριν μερικές μέρες με 1 ευρώ. Το δοκίμασα κι άνοιξε o web browser, οπότε προχώρησα από εκεί, αλλά δεν άλλαξε κάτι στην ημ/νια λήξης. Μια χαρά σου βγήκε το 3μηνό :)

Υπάρχει άλλος τρόπος για cancel εξ' ολοκλήρου από την εφαρμογή;

38 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Πολλές φορές ενώ σου δείχνει 1 ευρώ όταν πας να την αγοράσεις γίνεται 10-14 ευρώ.

1 Ευρώ κοστίζει μόνο όταν δεν έχεις βάλει ποτέ game pass στο λογαριασμό σου.

Όχι απαραίτητα π.χ. κατά καιρούς έπαιρνα είτε Gold, είτε Game Pass, είτε τώρα τελευταία Ultimate με 1 ευρώ, οπότε παίζει ρόλο πόσο πρόσφατα είχες ενεργοποιήσει την προσφορά και δεν παίζει ρόλο αν δεν είχες ποτέ.

Επεξ/σία από johnpap21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά όσες φορές έχω δοκιμάσει να πάρω xbox game pass απλό ή ultimate και ο λογαριασμός αυτός έχει πάρει ήδη παλιότερα game pass πάντα μου το κάνει αυτό.

Και δεν μιλάω για έναν και μόνο λογαριασμό.

Τι να σου πω μπορεί να είναι τυχαίο δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Εμένα προσωπικά όσες φορές έχω δοκιμάσει να πάρω xbox game pass απλό ή ultimate και ο λογαριασμός αυτός έχει πάρει ήδη παλιότερα game pass πάντα μου το κάνει αυτό.

Και δεν μιλάω για έναν και μόνο λογαριασμό.

Τι να σου πω μπορεί να είναι τυχαίο δεν ξέρω.

Δεν αποκλείεται να είναι τυχαίο ή να έχουν κάποιο κριτήριο ανάλογα με το λογαριασμό (ίσως πόσο βαριά χρήση κάνεις κτλ), ώστε να σε δελεάσουν για να παραμείνεις ενεργός. Είναι κι αυτός ένας τρόπος marketing :)

Επεξ/σία από johnpap21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβες ότι ναι μεν αρχικά σου δείχνει 1 ευρώ αλλά αν πατήσεις πάνω του γίνεται άνω των 10 ευρώ έτσι?

Στην ουσία σου αλλάζει την τιμή 1 κλικ πριν το τελικό οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Κατάλαβες ότι ναι μεν αρχικά σου δείχνει 1 ευρώ αλλά αν πατήσεις πάνω του γίνεται άνω των 10 ευρώ έτσι?

Στην ουσία σου αλλάζει την τιμή 1 κλικ πριν το τελικό οκ.

Ναι αυτό το κάνει, γιατί δεν εμφανίζει τον λογαριασμό σου logged στην αρχή (το βγάζει 1 ευρώ σε όλους) κι όταν προχωρήσεις αν είναι να σου δώσει θα παραμείνει 1 ευρώ, αλλιώς ατύχησες. 

Επεξ/σία από johnpap21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...