Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

Το xbox συνεχίζει να βλέπει οτι σε λιγες ημερες λήγει το ultimate ενω ληγει 22/11/2022. Βγάζει μήνυμα κάθε φορά που ανοίγω την κονσόλα. Στις συνδρομές βλέπει την σωστη. 

Επισης Η microsoft βλέπει την σωστή ημερομηνία στο site. 

Η εφαρμογή xbox βλέπει 23/11/2022

Τι Σκάλωμα έφαγε η κονσόλα;

Δοκίμασες log in/ out από το λογαριασμό στην κονσόλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Just now, leo066 said:

Δοκίμασες log in/ out από το λογαριασμό στην κονσόλα?

Όχι νομιζω. Θα το τσεκαρω. Όμως γιατί στις συνδρομές βλέπει την σωστη;  Απο κει δε "βλεπει" την ισχύ/ληξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην αναφέρεις  αν μιλήσεις με support ότι πήραμε 1 έτος ultimate από ΕΑ έτσι;😜. Εντωμεταξυ εκεί που αναφέρεις στο home της κονσόλας πάνω αριστερά που εναλλάσσεται το όνομα μου και email σε μένα λέει μόνο ultimate, δεν αναφέρει ημερομηνία λήξης.

Επεξ/σία από foler79
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, foler79 said:

Μην αναφέρεις  αν μιλήσεις με support ότι πήραμε 1 έτος ultimate από ΕΑ έτσι;😜. Εντωμεταξυ εκεί που αναφέρεις στο home της κονσόλας πάνω αριστερά που εναλλάσσεται το όνομα μου και email σε μένα λέει μόνο ultimate, δεν αναφέρει ημερομηνία λήξης.

Μηπως το εμφανιζει μονο οταν πλησιαζει η ημερομηνία λήξης;  Δε θα τους αναφερω τίποτα 😁

Έκανα remove account,  αλλά το "πρόβλημα" συνεχίζει να υπάρχει.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά
Έχω για εναν μήνα ακόμα pc gamepass .Μου ήρθε το xbox series x μόλις έκανα log in (με τον ηδη υπάρχων λογαριασμό του pc ) πήγα στο gamepass και βλεπω ότι υπάρχει αυτό με το ένα ευρώ. Μπορώ ακόμα να πάρω 36 μήνες gold (από κλειδαδικο) και με 1 ευρώ να τους κάνω 36 μήνες ultimate (παρόλο που έχω έναν μήνα στο pc)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγορη με τα δεδομενα που γνωριζουμε τοσο καιρο η εκτιμηση ειναι οτι δεν υπαρχει φοβος για μπαν.Κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει ομως τι μπορει να συμβει στο μελλον.Τα ζυγιζεις και παιρνεις τα ρισκα σου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, μη βαρατε , ξέρω καταντάει κουραστικό αλλά έχω μπλέξει τα μπούτια μου εδώ πέρα με όλα αυτά που διάβασα! Εάν έχει κάποιος την καλοσύνη να βοηθήσει το χάος στο μυαλό μου από όλες αυτές τις πληροφορίες.

Τελικά ισχύουν όλα αυτά στο 3ο ποστ; Ότι δηλαδή με 2x 12monts Live Gold Βραζιλίας έχουμε συνολικά 12+1+12+1+1=27 Ultimate ή το κάθε key των 12 months Live Gold Βραζιλίας μετατρέπεται τελικά σε 4 μήνες Ultimate άρα τελικά αγοράζοντας 2 κάρτες όπως λέει το 3ο ποστ παίρνουμε 8 μήνες ultimate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, mel9887 είπε

Καλημέρα παιδιά, μη βαρατε , ξέρω καταντάει κουραστικό αλλά έχω μπλέξει τα μπούτια μου εδώ πέρα με όλα αυτά που διάβασα! Εάν έχει κάποιος την καλοσύνη να βοηθήσει το χάος στο μυαλό μου από όλες αυτές τις πληροφορίες.

Τελικά ισχύουν όλα αυτά στο 3ο ποστ; Ότι δηλαδή με 2x 12monts Live Gold Βραζιλίας έχουμε συνολικά 12+1+12+1+1=27 Ultimate ή το κάθε key των 12 months Live Gold Βραζιλίας μετατρέπεται τελικά σε 4 μήνες Ultimate άρα τελικά αγοράζοντας 2 κάρτες όπως λέει το 3ο ποστ παίρνουμε 8 μήνες ultimate?

Αν δεν έχεις ενεργη ultimate, ναι ισχύει το 3ο ποστ. 

Αν έχεις ενεργή ultimate, δεν ισχύει. Ότι βάζεις πάνω σε ενεργή ultimate, θα γίνεται μετατροπή βάσει του 1ου ποστ ή αν βάλεις 12μηνη ΕΑ θα γίνεται 12->4

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σ' ευχαριστώ πολύ, δεν έχω οπότε πάω για τη λύση του 3ου ποστ που όπως βλεπω όμως  ανέβηκε στα 45 από 30κατι ευρω που ήταν χθες βράδυ! Θα περιμένω μήπως κ πέσει πάλι το βραδάκι, εν πάση περιπτώσει σ' ευχαριστώ και πάλι φίλε μου

Edit

33 έχει, μάλλον έχω παραζαλιστει δεν εξηγείται αλλιώς...προχωραω....

 

Επεξ/σία από mel9887
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mel9887 είπε

Σ' ευχαριστώ πολύ, δεν έχω οπότε πάω για τη λύση του 3ου ποστ που όπως βλεπω όμως  ανέβηκε στα 45 από 30κατι ευρω που ήταν χθες βράδυ! Θα περιμένω μήπως κ πέσει πάλι το βραδάκι, εν πάση περιπτώσει σ' ευχαριστώ και πάλι φίλε μου

Edit

33 έχει, μάλλον έχω παραζαλιστει δεν εξηγείται αλλιώς...προχωραω....

 

45 έχει η Europe. 

Η Brazil έχει πέσει μέχρι και 23. Δυστυχώς το βλέπω δύσκολο να πέσει ξανά τόσο (πάει βάσει ισοτιμίας ~οπότε ποτέ δεν ξέρεις) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή το θέμα είναι φλέγον μιας και μόλις βγήκε η νέα κονσόλα και άρα όλοι ψαχνόμαστε για τα καλύτερα deals, θα το ξεκλειδώσω (παρόλο που το κλείδωσα μόλις για λίγες ώρες).

Από εδώ και στο εξής:

  1. Όταν υπάρχει πρόβλημα με κάποιον χρήστη, δεν βγαίνουμε off- topic κράζοντάς τον, στέλνουμε report και το κανονίζουμε οι αρμόδιοι.
  2. Να ενημερώσω για ακόμα μία -και τελευταία ελπίζω- φορά, ότι δεν έχει πέσει ποτέ ban από την MS επειδή ενεργοποιήθηκε κλειδί από άλλο region, ούτε καν στην περίπτωση που χρησιμοποιήθηκε VPN. Σε αυτή την περίπτωση, μεγάλα παιδιά είμαστε και ο καθένας λαμβάνει υπόψιν του ότι οι κανόνες γίνονται bend με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται.

Μην λέμε τα ίδια συνεχώς. Μην με αναγκάσετε να το ξανακλειδώσω, παρακαλώ.

Χάριν ευκολίας να επαναλάβω ότι το καλύτερο Game Pass deal αυτή τη στιγμή είναι από το shopto, όπου ο ένας χρόνος EA Access με €20 μετατρέπεται σε 4 μήνες Game Pass Ultimate, δηλαδή βγαίνει στα €5 ο μήνας.

  • Like 7
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά.

Μου έληξε χθες η συνδρομή Ultimate και δεν το πήρα χαμπάρι καθώς είχα μέρες να κάτσω στο xbox. Είχα πάρει τρίμηνη από G2A στο 20αρικο

 

Ποια λύση προτείνετε ώστε να βγει πιο οικονομικά;

Αυτό με τις βραζιλιάνικες μου φαίνεται βουνό. Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται και με αγχωνει η όλη διαδικασία 🤣🤣

Καμία βοήθεια να δω τι να βάλω;; Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Patroklos_Her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Patroklos_Her είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Μου έληξε χθες η συνδρομή Ultimate και δεν το πήρα χαμπάρι καθώς είχα μέρες να κάτσω στο xbox. Είχα πάρει τρίμηνη από G2A στο 20αρικο

Ποια λύση προτείνετε ώστε να βγει πιο οικονομικά;

Αυτό με τις βραζιλιάνικες μου φαίνεται βουνό. Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται και με αγχωνει η όλη διαδικασία 🤣🤣

Καμία βοήθεια να δω τι να βάλω;; Ευχαριστώ

εληξε .. 
ωραια ... εχουμε και λεμε ... 

Αγοραζεις 2 συνδρομες xbox Gold 
https://www.eneba.com/el/xbox-xbox-xbox-live-gold-12-month-xbox-live-key-global
εδω εισαι ... 
Ευρωπαικη να μην εχεις και κανενα θεμα ! 
τις περνας στο xbox 

στο καπακι πας και αγοραζεις ενα μηνα ultimate 
κανε το μεσω πιστωτικης καρτας κατευθειαν απο το xbox αν σε βολευει ... αλλιως μεσω PC 
στα 13 ευρω! 

τον περνας και αυτον ... 
 

ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΑ ! 
2 χρονια ultimate 
κοστος 42+42+13 = 97Ευρω
 

4ευρω ο μηνας 

Μπορεις να βαλεις και 3 χρονια  .... οπου σου ερχεται 3.8Ευρω ο μηνας 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dskoul είπε

εληξε .. 
ωραια ... εχουμε και λεμε ... 

Αγοραζεις 2 συνδρομες xbox Gold 
https://www.eneba.com/el/xbox-xbox-xbox-live-gold-12-month-xbox-live-key-global
εδω εισαι ... 
Ευρωπαικη να μην εχεις και κανενα θεμα ! 
τις περνας στο xbox 

στο καπακι πας και αγοραζεις ενα μηνα ultimate 
κανε το μεσω πιστωτικης καρτας κατευθειαν απο το xbox αν σε βολευει ... αλλιως μεσω PC 
στα 13 ευρω! 

τον περνας και αυτον ... 
 

ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΑ ! 
2 χρονια ultimate 
κοστος 42+42+13 = 97Ευρω
 

4ευρω ο μηνας 

Μπορεις να βαλεις και 3 χρονια  .... οπου σου ερχεται 3.8Ευρω ο μηνας 

Ωραία, σε ευχαριστώ πολύ.

Θα το κοιτάξω με τον τρόπο που λες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...