Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα στραβά μου πάνε σήμερα...

Έκανα όλα τα βήματα κι είχε μείνει να κάνω ακύρωση το τελευταίο auto-renewal.

Πάω να το κάνω, αλλά αργούσε πάρα πολύ για κάποιο λόγο. Ολοκληρώθηκε τελικά μετά από 1-2 λεπτά και με ξαναβγάζει στις subscriptions, όπου βλέπω ότι το auto-renewal είναι ακόμα ενεργοποιημένο. Περίεργο, σκέφτομαι, αλλά λέω κάτι θα πήγε στραβά. Κάνω μία ανανέωση στη σελίδα και μου δείχνει ακόμα το ΄διο οπότε πήγα να ξανακάνω ακύρωση του autorenewal.

Αυτή τη φορά η διαδικασία ήταν απλή και γρήγορη όπως και τις άλλες δύο φορές.

Μόνο που αυτή τη φορά με βγάζει στα subscriptions και μου δείχνει ότι έγινε ακύρωση του ultimate game pass και refund!!

Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με το support το απόγευμα μήπως μπορούν να με βοηθήσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

27 λεπτά πριν, Sherlock είπε

Φίλε έπεσα πάνω σε αυτό το thread πάνω που σκεφτόμουν το ultimate.

Γράφεις ότι πρέπει να φτιαχτεί καινούργιος λογαριασμός Microsoft.

Σε ήδη υπάρχον με live που λήγει σε 1 μήνα δεν παίζει αυτό;

Δες πρωτα την σελιδα ενα ολου του νηματος, ο Σφιγγας το εξηγει μια χαρα, εγω απλα εκαμα μια επαναληψη με εικονες, για λεπτομεριες δες εκει. Εαν  καταλαβα με βαση αυτο που εγραψες, εχεις Gold live XBOX και οχι ακομα game pass ultimate, ορθος εννωησα;

Εαν ναι, δες την πρωτη σελιδα του παροντος, και πραξε βαση οδηγιων του θεματος 3 της σελιδας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Όλα στραβά μου πάνε σήμερα...

Έκανα όλα τα βήματα κι είχε μείνει να κάνω ακύρωση το τελευταίο auto-renewal.

Πάω να το κάνω, αλλά αργούσε πάρα πολύ για κάποιο λόγο. Ολοκληρώθηκε τελικά μετά από 1-2 λεπτά και με ξαναβγάζει στις subscriptions, όπου βλέπω ότι το auto-renewal είναι ακόμα ενεργοποιημένο. Περίεργο, σκέφτομαι, αλλά λέω κάτι θα πήγε στραβά. Κάνω μία ανανέωση στη σελίδα και μου δείχνει ακόμα το ΄διο οπότε πήγα να ξανακάνω ακύρωση του autorenewal.

Αυτή τη φορά η διαδικασία ήταν απλή και γρήγορη όπως και τις άλλες δύο φορές.

Μόνο που αυτή τη φορά με βγάζει στα subscriptions και μου δείχνει ότι έγινε ακύρωση του ultimate game pass και refund!!

Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με το support το απόγευμα μήπως μπορούν να με βοηθήσουν...

Μάλλον απο απροσεξία, έκανες ακύρωση της συνδρομής. Είναι παρέα νομίζω και τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Όλα στραβά μου πάνε σήμερα...

Έκανα όλα τα βήματα κι είχε μείνει να κάνω ακύρωση το τελευταίο auto-renewal.

Πάω να το κάνω, αλλά αργούσε πάρα πολύ για κάποιο λόγο. Ολοκληρώθηκε τελικά μετά από 1-2 λεπτά και με ξαναβγάζει στις subscriptions, όπου βλέπω ότι το auto-renewal είναι ακόμα ενεργοποιημένο. Περίεργο, σκέφτομαι, αλλά λέω κάτι θα πήγε στραβά. Κάνω μία ανανέωση στη σελίδα και μου δείχνει ακόμα το ΄διο οπότε πήγα να ξανακάνω ακύρωση του autorenewal.

Αυτή τη φορά η διαδικασία ήταν απλή και γρήγορη όπως και τις άλλες δύο φορές.

Μόνο που αυτή τη φορά με βγάζει στα subscriptions και μου δείχνει ότι έγινε ακύρωση του ultimate game pass και refund!!

Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με το support το απόγευμα μήπως μπορούν να με βοηθήσουν...

Μην βιαζεσαι ΠΟΤΕ σε ιστοσελιδες συνδρομων, ειναι σαν τις τραπεζικες, εαν γινει λαθος, το τρως συνηθως.

Επικοινωνησε με την MS γιατι η ακυρωση δεν σημαινει οτι σου πιστωσαν τα χρηματα των κωδικων που αγορασες, σημ. Brazil...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Μάλλον απο απροσεξία, έκανες ακύρωση της συνδρομής. Είναι παρέα νομίζω και τα 2.

Το σκέφτηκα κι αυτό, αλλά  πάτησα drop down menu και τις δύο φορές, ενώ η ακύρωση είναι σκέτη επιλογή κι όχι σε drop down.

 

2 λεπτά πριν, Mazinga είπε

Μην βιαζεσαι ΠΟΤΕ σε ιστοσελιδες συνδρομων, ειναι σαν τις τραπεζικες, εαν γινει λαθος, το τρως συνηθως.

Επικοινωνησε με την MS γιατι η ακυρωση δεν σημαινει οτι σου πιστωσαν τα χρηματα των κωδικων που αγορασες, σημ. Brazil...

Όχι, μόνο το 1€ έγινε επιστροφή.

Για να δούμε τι θα δούμε το απόγευμα...

😅

Επεξ/σία από tsamo2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Το σκέφτηκα κι αυτό, αλλά  πάτησα drop down menu και τις δύο φορές, ενώ η ακύρωση είναι σκέτη επιλογή κι όχι σε drop down.

Όχι, μόνο το 1€ έγινε επιστροφή.

Για να δούμε τι θα δούμε το απόγευμα...

😅

Δες στο Microsoft Account --> Subscriptions αναφερεται η συνδρομη XBOX Live ενεργη και για τα χρονια που εβαλες / θες;

Εαν ναι μπορεις να επαναλαβεις την αγορα+μετατροπη σε gamepass ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Το σκέφτηκα κι αυτό, αλλά  πάτησα drop down menu και τις δύο φορές, ενώ η ακύρωση είναι σκέτη επιλογή κι όχι σε drop down.

 

Όχι, μόνο το 1€ έγινε επιστροφή.

Για να δούμε τι θα δούμε το απόγευμα...

😅

Αγόρασε την ξανά οπότε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sphinxgr είπε

Αγόρασε την ξανά οπότε 

Το δοκίμασα και μου λέει ότι λήγει σε ένα μήνα το ultimate.

Μάλλον δεν έγινε μετατροπή της xbox llive gold γιατί είχε γίνει την πρώτη φορά.

Γι'αυτό ευελπιστώ στο support τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακριβώς sphinxgr και Mazinga.

Έχω συνδρομή Live Gold και δεν έχω ενεργοποιήσει το Ultimate.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Επεξ/σία από Sherlock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Για εμάς που έχουμε ultimate το οποίο λήγει σε 5 μήνες κάτι οικονομικό για μετατροπή? 

EA 12μηνη 21€=4μήνες Ultimate. Διαβασε τις τελευταίες σελιδες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δούλεψαν όλα τέλεια!

2 Βραζιλιάνικες 12μηνες Gold συνδρομές και αναβάθμιση σε Ultimate.

Ευχαριστώ τους φίλους που βοήθησαν.

Επεξ/σία από Sherlock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα είχε 14 ημέρες trial στον δεύτερο μοχλό που πήρα και λήγει σε 7 ημέρες. Θα δοκιμάσω αφού λήξει μήπως γίνεται. Προβλεπω πεταμένη gold βραζιλίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, pantnick είπε

Σε εμένα είχε 14 ημέρες trial στον δεύτερο μοχλό που πήρα και λήγει σε 7 ημέρες. Θα δοκιμάσω αφού λήξει μήπως γίνεται. Προβλεπω πεταμένη gold βραζιλίας 

Εγώ από την άλλη αρχίζω και πιστεύω πώς όσο υπάρχει απόθεμα κωδικών Brasil Live 12μηνες δεν θα αλλάξει τίποτα..  :) 

Επεξ/σία από ChrisAce
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...