Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, darklordvader77 είπε

Σε υπάρχων Gamepass (for console) αν βάλει κάποιος EA Access παίρνει 4 μήνες Ultimate? ή λογικά χρειάζεται η μετατροπή 1€/13€ πρώτα;

Το μόνο που σε συμφέρει είναι να κάνεις τη διαδικασία του 3ου ποστ και να αποκτήσεις ultimate. Δεν εχεις άλλη εναλλακτική. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Άποψη μου προτιμίστε το cdkeyes από το eneba μιας και σε οποιοδήποτε θέμα η υποστήριξη του eneba το παίζει ιστορία. Σε άλλο θέμα τώρα, υπάρχει πρόβλημα αν βγάλω την πιστωτική μου από τις αποθηκευμένες μεθόδους το microsoft store γιατί μπαίνει και ο μικρός αδερφός και τον φοβάμαι μην κάνει καμία αγορά χωρίς να το καταλάβει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

N'αναφερω απ' τη μεριά μου ότι απέκτησα 2 χρόνια+ Ultimate κανοντας τα βήματα του 3ου ποστ(με VPN), χωρίς κανένα πρόβλημα! Βέβαια έκανα τη βλακεία και ξέχασα να ενεργοποιήσω την αυτόματη πληρωμή μετά την εισαγωγή του κάθε CD Key οπότε έχασα τζάμπα 2 μήνες αλλά μικρό το κακό! Σας ευχαριστώ όλους παιδιά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και ξανά άνοιξε το θέμα να σας πω και ένα πανκουλο που μου συμβαίνει.

Ενώ σε αυτό το λινκ δείχνει ότι όλες μου οι συνδρομές έχουν λήξει από 12-11-2020 από το μενού της κονσόλας όταν πάω στα subscriptions μου δείχνει ότι το xbox game pass ultimate μου λήγει 12-12-2020.

Άντε βγάλε άκρη. Γι' αυτό και είχα μπερδευτεί και σας έλεγα ότι η συνδρομή μου έχει λήγει στης 12-12-2020.

Και γίνεται ακόμα πιο περίεργο.

Μίλησα με ms support και ενώ μου είπαν ότι δεν έχω πλέον καμία συνδρομή μπορώ κανονικότατα και παίζω multiplayer από το ίδιο profile οποιοδήποτε παιχνίδι εννοείτε και του game pass.

Αφού μου ζήτησαν να τους τραβήξω και βίντεο ότι είμαι online και παίζω ένα παιχνίδι γιατί δεν με πίστευαν.

Τι να πω.

Το θέμα είναι ότι θέλω να αγοράσω 2 ετήσιες xbox live gold κάρτες και μια xbox game pass ultimate για να βαλω 2 χρονιά και δεν ξέρω τι να κάνω μιας και μπορώ και παίζω κανονικά online ενώ άλλα λέει το παραπάνω λινκ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Οι συνδρομές αυτες είναι μόνο για τις 2 τελευταίες γενιές Xbox ή μπορώ να την χρησιμοποιήσω και σε παλιότερο xbox 360 ή ακόμα και σε windows 10 pc?

2) Αν ενεργοποιήσω την παραπάνω συνδρομή σε xbox μπορώ να παίζω τα ίδια παιχνίδια ταυτόχρονα και στο pc?

3) ο πιο οικονομικός τρόπος αυτή τη στιγμή είναι αυτός με τα βραζιλιάνικα keys του 3ου post?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, prefuse είπε

1) Οι συνδρομές αυτες είναι μόνο για τις 2 τελευταίες γενιές Xbox ή μπορώ να την χρησιμοποιήσω και σε παλιότερο xbox 360 ή ακόμα και σε windows 10 pc?

2) Αν ενεργοποιήσω την παραπάνω συνδρομή σε xbox μπορώ να παίζω τα ίδια παιχνίδια ταυτόχρονα και στο pc?

3) ο πιο οικονομικός τρόπος αυτή τη στιγμή είναι αυτός με τα βραζιλιάνικα keys του 3ου post?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Η ultimate είναι και για pc, δεν ξέρω για 360. Μπορείς κάποια παιχνίδια να τα παίξεις και από το pc πχ forza horizon 4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μιας και ξανά άνοιξε το θέμα να σας πω και ένα πανκουλο που μου συμβαίνει.

Ενώ σε αυτό το λινκ δείχνει ότι όλες μου οι συνδρομές έχουν λήξει από 12-11-2020 από το μενού της κονσόλας όταν πάω στα subscriptions μου δείχνει ότι το xbox game pass ultimate μου λήγει 12-12-2020.

Άντε βγάλε άκρη. Γι' αυτό και είχα μπερδευτεί και σας έλεγα ότι η συνδρομή μου έχει λήγει στης 12-12-2020.

Και γίνεται ακόμα πιο περίεργο.

Μίλησα με ms support και ενώ μου είπαν ότι δεν έχω πλέον καμία συνδρομή μπορώ κανονικότατα και παίζω multiplayer από το ίδιο profile οποιοδήποτε παιχνίδι εννοείτε και του game pass.

Αφού μου ζήτησαν να τους τραβήξω και βίντεο ότι είμαι online και παίζω ένα παιχνίδι γιατί δεν με πίστευαν.

Τι να πω.

Το θέμα είναι ότι θέλω να αγοράσω 2 ετήσιες xbox live gold κάρτες και μια xbox game pass ultimate για να βαλω 2 χρονιά και δεν ξέρω τι να κάνω μιας και μπορώ και παίζω κανονικά online ενώ άλλα λέει το παραπάνω λινκ.

παίζει κ το gamepass? αν ναι, τότε εγώ στη θέση σου δε θα ανανέωνα μέχρι να μη μπορούσε να παίξει άλλο πάντως, το οποίο μπορεί να είναι αύριο μπορεί να νε σε ένα χρόνο μπορεί κ ποτέ

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άκου τώρα και άλλο περίεργο.

Στο λογαριασμό που έχω το game pass ultimate παίζουν τα πάντα(Online, game pass, ea access) στη 2η κονσόλα που κάνω gameshare αυτό το λογαριασμό πάλι δεν παίζουν μόνο τα ea access παιχνίδια οτιδήποτε άλλο παίζει κανονικά.

Εδώ σε θέλω κάβουρα βγάλε άκρη τι συμβαίνει.

 

Το ποτέ μ' άρεσε. Δηλαδή να έχω για πάντα συνδρομή game pass ultimate?

Φαντάζεσαι ε? 🤣

Πλάκα κάνουμε εννοείτε έτσι. Σιγά μην έχω ultimate επ' άπειρον.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε μια αδεια του office παντως που εχω, εχει φαει σκάλωμα κ παίζει έτσι σχεδόν 2 χρονια, παρακολουθατο κ αμα ειναι καταθέτεις κ ξανα ενεργοποιείς 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, prefuse είπε

1) Οι συνδρομές αυτες είναι μόνο για τις 2 τελευταίες γενιές Xbox ή μπορώ να την χρησιμοποιήσω και σε παλιότερο xbox 360 ή ακόμα και σε windows 10 pc?

2) Αν ενεργοποιήσω την παραπάνω συνδρομή σε xbox μπορώ να παίζω τα ίδια παιχνίδια ταυτόχρονα και στο pc?

3) ο πιο οικονομικός τρόπος αυτή τη στιγμή είναι αυτός με τα βραζιλιάνικα keys του 3ου post?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

1) Μπορείς και στο 360, αλλά δεν θα έχεις τα παιχνίδια που δίνει το game pass.

Στο 360 απλά θα μπορείς να παίξεις οnline σε όσα παιχνίδια δεν έχουν γίνει shut down οι servers (ευτυχώς είναι πολλά λόγω του backwards compatibility), καθώς επίσης θα παίρνεις και τα δωρεάν παιχνίδια που τρέχουν στο 360 δηλαδή 2 από τα 4 που δίνει το gold κάθε μήνα (αυτά τα κρατάς για πάντα).  Αν θες την άποψή μου είναι πεταμένα λεφτά το Ultimate για το 360 το 2020 μη σου πω ακόμα και το σκέτο Gold, γιατί μπορεί να δουλεύει το online κομμάτι σε πολλά παιχνίδια, αλλά δεν θα βρεις κόσμο να παίξεις όπως ήταν μια φορά κι έναν καιρό.

2) Θα μπορείς και στο PC, αλλά δεν έχει τα ίδια παιχνίδια π.χ. στο Ultimate του PC δεν έχουν μπει ακόμα τα παιχνίδια της EA. Βέβαια για τους τίτλους της Microsoft όπως το Gears 5 και κάποια από τα πρόσφατα Forza όχι μόνο θα παίζουν στο PC αλλά θα έχεις και τα ίδια saves από PC σε κονσόλα και αντίστροφα.

3) Δεν έχω δει που κυμαίνονται οι τιμές τελευταία (αλλάζουν λόγω ισοτιμίας), αλλά αν είναι κάπου στα 61++ ευρώ για 27 μήνες τότε σαφώς είναι ο φθηνότερος τρόπος (με την προϋπόθεση ότι δεν έχεις πρόβλημα να χρησιμοποιήσεις VPN και ότι δουλεύει ακόμα αυτή η μέθοδος).

Επεξ/σία από johnpap21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, johnpap21 είπε

1) Μπορείς και στο 360, αλλά δεν θα έχεις τα παιχνίδια που δίνει το game pass.

Στο 360 απλά θα μπορείς να παίξεις οnline σε όσα παιχνίδια δεν έχει έχουν γίνει shut down οι servers (ευτυχώς είναι πολλά λόγω του backwards compatibility), καθώς επίσης θα παίρνεις και τα δωρεάν παιχνίδια που τρέχουν στο 360 δηλαδή 2 από τα 4 που δίνει το gold κάθε μήνα (αυτά τα κρατάς για πάντα).  Αν θες την άποψή μου είναι πεταμένα λεφτά το Ultimate για το 360 το 2020 μη σου πω ακόμα και το σκέτο Gold, γιατί μπορεί να δουλεύει το online κομμάτι σε πολλά παιχνίδια, αλλά δεν θα βρεις κόσμο να παίξεις όπως ήταν μια φορά κι έναν καιρό.

2) Θα μπορείς και στο PC, αλλά δεν έχει τα ίδια παιχνίδια π.χ. στο Ultimate του PC δεν έχουν μπει ακόμα τα παιχνίδια της EA. Βέβαια για τους τίτλους της Microsoft όπως το Gears 5 και κάποια από τα πρόσφατα Forza όχι μόνο θα παίζουν στο PC αλλά θα έχεις και τα ίδια saves από PC σε κονσόλα και αντίστροφα.

3) Δεν έχω δει που κυμαίνονται οι τιμές τελευταία (αλλάζουν λόγω ισοτιμίας), αλλά αν είναι κάπου στα 61++ ευρώ για 27 μήνες τότε σαφώς είναι ο φθηνότερος τρόπος (με την προϋπόθεση ότι δεν έχεις πρόβλημα να χρησιμοποιήσεις VPN και ότι δουλεύει ακόμα αυτή η μέθοδος).

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το vpn το χρησιμοποιώ μόνο για να γίνει η αγορά της συνδρομής ή πρέπει να αγοράσω vpn σύνδεση και να την περάσω στο xbox γιατί πρέπει πάντα να έχει το xbox βραζιλιάνικη ip; 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, prefuse είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το vpn το χρησιμοποιώ μόνο για την αγορά της συνδρομής ή πρέπει να αγοράσω vpn σύνδεση και να την περάσω στο xbox; 

3ο post στην πρώτη σελίδα.

Τα παιχνίδια τις ΕΑ θα μπούνε σύντομα και στο PC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...