Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, prefuse είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το vpn το χρησιμοποιώ μόνο για να γίνει η αγορά της συνδρομής ή πρέπει να αγοράσω vpn σύνδεση και να την περάσω στο xbox γιατί πρέπει πάντα να έχει το xbox βραζιλιάνικη ip; 

Να 'σαι καλά, τα γράφει αναλυτικά ο sphinxgr στο 3ο μήνυμα, δηλ. το χρειάζεσαι μόνο για να ενεργοποιήσεις το κλειδί ή τα κλειδιά (ανάλογα πόσα θα αγοράσεις) στο https://redeem.microsoft.com/

Ούτε θα αγοράσεις συνδρομή για VPN (υπάρχουν δωρεάν), ούτε το χρειάζεσαι για να παίξεις. Μία φορά και τέλος 😁

Επεξ/σία από johnpap21
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, dskoul είπε

εληξε .. 
ωραια ... εχουμε και λεμε ... 

Αγοραζεις 2 συνδρομες xbox Gold 
https://www.eneba.com/el/xbox-xbox-xbox-live-gold-12-month-xbox-live-key-global
εδω εισαι ... 
Ευρωπαικη να μην εχεις και κανενα θεμα ! 
τις περνας στο xbox 

στο καπακι πας και αγοραζεις ενα μηνα ultimate 
κανε το μεσω πιστωτικης καρτας κατευθειαν απο το xbox αν σε βολευει ... αλλιως μεσω PC 
στα 13 ευρω! 

τον περνας και αυτον ... 
 

ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΑ ! 
2 χρονια ultimate 
κοστος 42+42+13 = 97Ευρω
 

4ευρω ο μηνας 

Μπορεις να βαλεις και 3 χρονια  .... οπου σου ερχεται 3.8Ευρω ο μηνας 

Υπάρχει και πιο φτηνός τρόπος, έστω με VPN ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Υπάρχει και πιο φτηνός τρόπος, έστω με VPN ;

Ναι με brasil live κάρτες το εξηγεί πως γίνετε ο sphinxgr στην πρώτη σελίδα 3ο post.

Νομίζω ισχύει ακόμα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Εκανα όλα τα βήματα από το 3ο Post κανονικά και έχω 2 χρόνια + 2μήνες δώρο Gold Pass. Το πρόβλημα είναι ότι δεν με αφήνει με κανένα τρόπο να πάρω το ultimate με το 1€. Μου λεει συνεχώς να αλλάξω region στο store. Καμιά ιδέα. Ευχαριστώ.

P.S. Δεν εκάνα νέο λογαριασμό αλλα χρησιμοποίησα αυτόν που έχω χρόνια 

P.S 2. Έβαλα και VPN BR για να το αγοράσω πάλι το ίδιο.

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, crowman27 είπε

Καλησπέρα. Εκανα όλα τα βήματα από το 3ο Post κανονικά και έχω 2 χρόνια + 2μήνες δώρο Gold Pass. Το πρόβλημα είναι ότι δεν με αφήνει με κανένα τρόπο να πάρω το ultimate με το 1€. Μου λεει συνεχώς να αλλάξω region στο store. Καμιά ιδέα. Ευχαριστώ.

P.S. Δεν εκάνα νέο λογαριασμό αλλα χρησιμοποίησα αυτόν που έχω χρόνια 

P.S 2. Έβαλα και VPN BR για να το αγοράσω πάλι το ίδιο.

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή. 

To έχουν πολλοί αυτό το πρόβλημα, όταν είναι με παλιούς λογαριασμούς.

Θα πρέπει να αλλάξεις ρυθμίσεις και να βάλεις Ελληνικά στοιχεία / περιοχή σε:

  • microsoft account
  • xbox account
  • 360 account
  • στους τρόπους πληρωμής όλων των παραπάνω
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 ώρες πριν, ASTOU είπε

Άποψη μου προτιμίστε το cdkeyes από το eneba μιας και σε οποιοδήποτε θέμα η υποστήριξη του eneba το παίζει ιστορία. Σε άλλο θέμα τώρα, υπάρχει πρόβλημα αν βγάλω την πιστωτική μου από τις αποθηκευμένες μεθόδους το microsoft store γιατί μπαίνει και ο μικρός αδερφός και τον φοβάμαι μην κάνει καμία αγορά χωρίς να το καταλάβει?

Ναι, ενω του cdkeys ειναι σοβαρη; Για μενα δεν ηταν. Αν δεν βαλεις τον κωδικο σε 14 ημερες και τον βαλεις αργοτερα και ειναι αλλα ντ' αλλων (αγορασα κανονικο, μου εδωσαν trial), δεν εχουν καμια ευθυνη λεει. Εχασα τα λεφτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, crowman27 είπε

Καλησπέρα. Εκανα όλα τα βήματα από το 3ο Post κανονικά και έχω 2 χρόνια + 2μήνες δώρο Gold Pass. Το πρόβλημα είναι ότι δεν με αφήνει με κανένα τρόπο να πάρω το ultimate με το 1€. Μου λεει συνεχώς να αλλάξω region στο store. Καμιά ιδέα. Ευχαριστώ.

P.S. Δεν εκάνα νέο λογαριασμό αλλα χρησιμοποίησα αυτόν που έχω χρόνια 

P.S 2. Έβαλα και VPN BR για να το αγοράσω πάλι το ίδιο.

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή. 

 

Πραττεις οτι εγραψε ο sphinxgr

Γενικα καλο ειναι πριν απο τετοιες διαδικασιες (οπως και σε nintendo switch / netflix) να αφαιρουμε στοιχεια απο καρτες να ελεγχουμε που βρισκεται ο λογαριασμος δηλωμενος κλπ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΤΗΣ μικροσοφτ. Εδω ολο το θεμα ειναι στην ενεργοποιηση ειναι το MS store του Η/Υ σου να μην βγει απο την ζωνη ΕΜΕΑ, απλα επιτρεπεις στους ντοπιους σερβερ βραζιλιας της MS -λογο VPN- να διασταυρωσουν οτι εισαι "βραζιλια" την στιγμη που ζητας να ενεργοποιηθει ο κωδικος αυτος στο λογαριασμο σου...Απο οπου και να ηταν ο λογαριασμος αυτος. Τον εχεις παρει ταξιδι φαντασου τον Η/Υ και εκει στο λιντλ βρηκες τον κωδικο να καααθεται. Μετα που γυρισες ειπες βρε δεν το αναβαθμιζω...κλπ.

2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Ναι, ενω του cdkeys ειναι σοβαρη; Για μενα δεν ηταν. Αν δεν βαλεις τον κωδικο σε 14 ημερες και τον βαλεις αργοτερα και ειναι αλλα ντ' αλλων (αγορασα κανονικο, μου εδωσαν trial), δεν εχουν καμια ευθυνη λεει. Εχασα τα λεφτα μου.

Για αυτο τον χρησιμοποιουμε αμεσα. Εξαλλου δεν χρησιμοποιησες πειπαλ; Δεν μπορεσες να ανοιξεις διενεξη;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εως και σημερα 17-11-2020, μια χαρα λειτουργει το θεμα που ανεπτυξε ο σφιγγας (Ευγε φιλτατε!).

Τα επαναλαμβανω για οσους βοηθησει και δεν τους εφτασαν 100 σελιδες, με λιγες φωτογραφιες.

Αγορα μεσω CDkeys δυο 12μηνων XBOX GOLD βραζιλιας προς 67Ε, βρηκα και ενα 12μηνο ΕΑ προς 8,5Ε τυχαια εκει.

Κατεβασμα για την εγκατασταση ενος νεου φυλλομετρητη.

Τοποθετηση XBOX GOLD σε νεο λογαριασμο account MS (ηδη ανοιγμενος, ανευ VPN, εντως Ελλαδος ) μεσω PRIVATE VPN με χρηση του server Brazil (Sao Paolo) .

Πρωτα εγκατασταση του 1ου κωδικου και ληψη εξτρα μηνα, με την αυτοματη χρεωση- Ακυρωση αυτης

(στα Υπ'Οψιν: εαν ο λογαριασμος account MS ειναι ορθα δηλωμενος Ελλαδος, δεχεται και σε αυτο το σημειο την εισαγωγη ελληνικης χρεωστικης - ψηφιακης ελληνικης καρτας ελληνικων τραπεζων )

Επειτα εγκατασταση του 2ου κωδικου και ληψη εξτρα μηνα, με την αυτοματη χρεωση- και μετα Ακυρωση αυτης

(ξεχασα να αντιγραψω την οθονη)

Απενεργοποιηση του VPN

Αδειασμα των Cookies του φυλλομετρητη κλεισιμο φυλλομετρητη. Ξανα ανοιγμα αλλα με ελληνικη διευθυνση διαδικτυου. Συνδεση στο λογαριασμο account MS οπου γινεται και αγορα του Ultimate game pass. Το συστημα ενημερωνει οτι αναβαθμιζει την συνδρομη οπου η XBOX GOLD γινεται:

 

 

brazilia1b.jpg.29b182be37086e391a7c3641b2859519.jpg

Εαν τωρα υπαρχει και κωδικος ΕΑ :

brazilia2b.jpg.e3e902f40745ebfe80a36fd0db7bb518.jpg

ΟΠΟΥ Ο κωδικος ΕΑ Access δεν ειναι απο το καταστημα της Microsoft. Αλλα απο το CDKeys σε αντιθεση με οτι εχει γραφτει. Οπου και καταληγουμε:

brazilia3b.jpg.7416a43b9ddfb1ff26bae870de2b9a60.jpg

Και αρα θα δειτε κατι οπως εδω:

brazilia4b.jpg.befcc1352fdc59faf5ceb9a5a5e5a18a.jpg

Xοντρικα 30 μηνες συνδρομη προς 2.5 ευρω ο μηνας

Καλη συνεχεια σε ολους.

 

Επεξ/σία από Mazinga
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Ποιο vpn χρησιμοποιείτε ρε παιδιά;

Εγώ έχω το ExpressVPN και με πετάει έξω στο cdkeys λέγοντας μου ότι δεν είμαι Βραζιλία.

Με το TunnelBear απο το κινητό δούλεψε κανονικά σε εμένα, για δοκίμασε :P

Να ευχαριστήσω τον TS, με όλα αυτά τα κολπάκια έχω συνδρομή μέχρι το 2024 περίπου, τσάμπα τη βγάλαμε πάλι :D

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Pinkakos είπε

Με το TunnelBear απο το κινητό δούλεψε κανονικά σε εμένα, για δοκίμασε :P

Να ευχαριστήσω τον TS, με όλα αυτά τα κολπάκια έχω συνδρομή μέχρι το 2024 περίπου, τσάμπα τη βγάλαμε πάλι :D

 

Το δοκίμασα, αλλά από εκεί για κάποιο λόγο δεν μπαίνει στο paypal μου...

Θα δοκιμάσω το Private VPN που είπε ένας φίλος νωρίτερα.

edit: Ούτε από εκεί μπαίνει. Μου βγάζει ότι πρέπει να κλείσω το vpn.

Καμία άλλη ιδέα;

Επεξ/σία από tsamo2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Το δοκίμασα, αλλά από εκεί για κάποιο λόγο δεν μπαίνει στο paypal μου...

Θα δοκιμάσω το Private VPN που είπε ένας φίλος νωρίτερα.

edit: Ούτε από εκεί μπαίνει. Μου βγάζει ότι πρέπει να κλείσω το vpn.

Καμία άλλη ιδέα;

Tunnel Bear. Δεν υπάρχει άνθρωπος που δεν του έχει δουλέψει. 

Επίσης κάτι άλλο κάνεις λάθος. Το VPN είναι μόνο για 1 λεπτό. Για να εισάγεις τους κωδικούς του Brazil 12 month gold. Ποτέ άλλοτε. 

Για να αναφέρεις paypal, vpn κλπ, κάνεις λάθος διαδικασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Mazinga είπε

Εως και σημερα 17-11-2020, μια χαρα λειτουργει το θεμα που ανεπτυξε ο σφιγγας (Ευγε φιλτατε!).

Τα επαναλαμβανω για οσους βοηθησει και δεν τους εφτασαν 100 σελιδες, με λιγες φωτογραφιες.

Αγορα μεσω CDkeys δυο 12μηνων XBOX GOLD βραζιλιας προς 67Ε, βρηκα και ενα 12μηνο ΕΑ προς 8,5Ε τυχαια εκει.

Κατεβασμα για την εγκατασταση ενος νεου φυλλομετρητη.

Τοποθετηση XBOX GOLD σε νεο λογαριασμο account MS (ηδη ανοιγμενος, ανευ VPN, εντως Ελλαδος ) μεσω PRIVATE VPN με χρηση του server Brazil (Sao Paolo) .

Πρωτα εγκατασταση του 1ου κωδικου και ληψη εξτρα μηνα, με την αυτοματη χρεωση- Ακυρωση αυτης

(στα Υπ'Οψιν: εαν ο λογαριασμος account MS ειναι ορθα δηλωμενος Ελλαδος, δεχεται και σε αυτο το σημειο την εισαγωγη ελληνικης χρεωστικης - ψηφιακης ελληνικης καρτας ελληνικων τραπεζων )

Επειτα εγκατασταση του 2ου κωδικου και ληψη εξτρα μηνα, με την αυτοματη χρεωση- και μετα Ακυρωση αυτης

(ξεχασα να αντιγραψω την οθονη)

Απενεργοποιηση του VPN

Αδειασμα των Cookies του φυλλομετρητη κλεισιμο φυλλομετρητη. Ξανα ανοιγμα αλλα με ελληνικη διευθυνση διαδικτυου. Συνδεση στο λογαριασμο account MS οπου γινεται και αγορα του Ultimate game pass. Το συστημα ενημερωνει οτι αναβαθμιζει την συνδρομη οπου η XBOX GOLD γινεται:

brazilia1b.jpg.29b182be37086e391a7c3641b2859519.jpg

Εαν τωρα υπαρχει και κωδικος ΕΑ :

brazilia2b.jpg.e3e902f40745ebfe80a36fd0db7bb518.jpg

ΟΠΟΥ Ο κωδικος ΕΑ Access δεν ειναι απο το καταστημα της Microsoft. Αλλα απο το CDKeys σε αντιθεση με οτι εχει γραφτει. Οπου και καταληγουμε:

brazilia3b.jpg.7416a43b9ddfb1ff26bae870de2b9a60.jpg

Και αρα θα δειτε κατι οπως εδω:

brazilia4b.jpg.befcc1352fdc59faf5ceb9a5a5e5a18a.jpg

Xοντρικα 30 μηνες συνδρομη προς 2.5 ευρω ο μηνας

Καλη συνεχεια σε ολους.

Φίλε έπεσα πάνω σε αυτό το thread πάνω που σκεφτόμουν το ultimate.

Γράφεις ότι πρέπει να φτιαχτεί καινούργιος λογαριασμός Microsoft.

Σε ήδη υπάρχον με live που λήγει σε 1 μήνα δεν παίζει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sherlock είπε

Φίλε έπεσα πάνω σε αυτό το thread πάνω που σκεφτόμουν το ultimate.

Γράφεις ότι πρέπει να φτιαχτεί καινούργιος λογαριασμός Microsoft.

Σε ήδη υπάρχον με live που λήγει σε 1 μήνα δεν παίζει αυτό;

Αν έχεις μόνο live και όχι ultimate, ναι ισχύει κανονικά. Διαβάζεις τις οδηγίες του 3ου post.

Επίσης για υπάρχοντες συνδρομητές, προσέχεις να έχεις Ελληνικά στοιχεία / περιοχή σε:

  • microsoft account
  • xbox account
  • 360 account
  • στους τρόπους πληρωμής όλων των παραπάνω
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...