Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Rui1983 είπε

Καλησπέρα. Έληξε το πρώτο που είχα κάνει μέσω Βραζιλίας πριν 2 χρόνια και είπα να προσπαθήσω μέσω Τουρκίας. Έκανα αγορά από cdkeys, έβαλα vpn, αλλά στο redeem μου έχει το mail μου και σε παρένθεση Ελλάδα. Με αποτέλεσμα να μην δεχεται τον κωδικό που αγόρασα. Έχω κάνει check ότι με βλέπει το ίντερνετ Τουρκία, έχω κλείσει όλες τις συσκευές, αυτό ακόμα Ελλάδα με βλέπει. Βοηθήστε παιδιά να μην κλαψω το 30αρι για 12μηνο xbox live 

 

Update : Τελικά μετά από 2 ώρες ξεκολλησε και την πήρε... Εμ τί έτσι θα μας το έδινε η κυρά Microsoft χωρίς να μας κοψοχολιασει;;; 😂 

Το κόλλημα είναι με τα free vpn. Πολλές φορές δεν δουλεύουν σωστά με τα γνωστά αποτελέσματα. Το πρόβλημα λύνεται αν δοκιμάσεις κάποια άλλη στιγμή όπως έκανες και εσύ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, Rui1983 είπε

Καλησπέρα. Έληξε το πρώτο που είχα κάνει μέσω Βραζιλίας πριν 2 χρόνια και είπα να προσπαθήσω μέσω Τουρκίας. Έκανα αγορά από cdkeys, έβαλα vpn, αλλά στο redeem μου έχει το mail μου και σε παρένθεση Ελλάδα. Με αποτέλεσμα να μην δεχεται τον κωδικό που αγόρασα. Έχω κάνει check ότι με βλέπει το ίντερνετ Τουρκία, έχω κλείσει όλες τις συσκευές, αυτό ακόμα Ελλάδα με βλέπει. Βοηθήστε παιδιά να μην κλαψω το 30αρι για 12μηνο xbox live 

 

Update : Τελικά μετά από 2 ώρες ξεκολλησε και την πήρε... Εμ τί έτσι θα μας το έδινε η κυρά Microsoft χωρίς να μας κοψοχολιασει;;; 😂 

Να σε ρωτήσω. Το error που σού έβγαλε ήταν "ο κωδικός αυτός δε μπορεί να ενεργοποιηθεί επειδή έχει αγοραστεί για άλλο region" ή άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα λυπης παραρτηρησα κατι που δεν ειχα προσεξει εδω και καιρο... Τα παιχνιδια που φευγουν απο το pass ακομα και αν τα εχεις κατεβασμενα στον υπολογιστη σου, δεν μπορεις να τα παιξεις οταν φυγουν. Πιστευα οτι επειδη τα εχεις κατεβασμενα ακομα και αν εφευγαν θα μπορουσες να συνεχισεις να τα παιζεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, eko13 said:

Με τα λυπης παραρτηρησα κατι που δεν ειχα προσεξει εδω και καιρο... Τα παιχνιδια που φευγουν απο το pass ακομα και αν τα εχεις κατεβασμενα στον υπολογιστη σου, δεν μπορεις να τα παιξεις οταν φυγουν. Πιστευα οτι επειδη τα εχεις κατεβασμενα ακομα και αν εφευγαν θα μπορουσες να συνεχισεις να τα παιζεις... 

Δεν έχει βάση αυτό που λες. 

Η υπηρεσία ειναι ενοικίαση παιχνιδιού. Άπαξ και βγει απ την υπηρεσία θα πρέπει να αγοραστεί ώστε να παίξει ξανά. 

Αν ήταν όπως το σκέφτηκες, τότε κατεβαζες όλα τα παιχνίδια σε δίσκους και τα επαιζες οπότε ήθελες.  Φυσικά δε βγάζει νόημα. 

 

 

 

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eko13 είπε

Με τα λυπης παραρτηρησα κατι που δεν ειχα προσεξει εδω και καιρο... Τα παιχνιδια που φευγουν απο το pass ακομα και αν τα εχεις κατεβασμενα στον υπολογιστη σου, δεν μπορεις να τα παιξεις οταν φυγουν. Πιστευα οτι επειδη τα εχεις κατεβασμενα ακομα και αν εφευγαν θα μπορουσες να συνεχισεις να τα παιζεις... 

Έτσι είναι. Αλλιώς δεν θα είχε νόημα η συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλάβατε τι λέω. Δεν λέω να τα παίζεις χωρίς συνδρομή. Μερικά παιχνίδια κάθε μηνα φεύγουν από τον κατάλογο του Game pass. Αν τα έχεις κατεβασμένα με την συνδρομή σου, άπαξ και βγουν δεν θα μπορείς να τα παίξεις, πρέπει να τα αγορασεις. Πχ βγαίνει τώρα το Life is strange 2. Θα μπορούσε αφού τα έχεις κατεβασμενα να τα παίξεις, αλλα αν τα κάνεις απεγκατασταση να μην μπορούσες να τα ξαναβάλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, eko13 said:

Δεν καταλάβατε τι λέω. Δεν λέω να τα παίζεις χωρίς συνδρομή. Μερικά παιχνίδια κάθε μηνα φεύγουν από τον κατάλογο του Game pass. Αν τα έχεις κατεβασμένα με την συνδρομή σου, άπαξ και βγουν δεν θα μπορείς να τα παίξεις, πρέπει να τα αγορασεις. Πχ βγαίνει τώρα το Life is strange 2. Θα μπορούσε αφού τα έχεις κατεβασμενα να τα παίξεις, αλλα αν τα κάνεις απεγκατασταση να μην μπορούσες να τα ξαναβάλεις. 

Αυτό είναι το νόημα της συνδρομής. 

Όσο είναι ενεργή παίζεις τα παιχνίδια του καταλόγου που ισχύει την ώρα που θέλεις να παίξεις. Για αυτό μπαίνουν και βγαίνουν παιχνίδια. Αλλιώς μόνο θα έμπαιναν.

 

Αυτό που λες εσύ είναι τα παιχνίδια που δίνει κάθε μήνα με την gold συνδρομή. Τα καβατζωνεις και τα παίζεις οπότε θέλεις, αρκεί να υπάρχει ενεργή gold

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πως μπορείς να το κάνεις αυτό. Θα πρεπει να υπάρχει σελίδα αγοράς της Microsoft τουρκίας. Πάντως εγω με fups απο το ms store της Τουρκίας αγόρασα κανονικά 3 παιχνίδια χωρίς πρόβλημα και χωρις vpn ενεργοποιημένο. Απλά μπήκα στο store της Τουρκίας και έκανα την αγορά συνδεδεμένος στο κανονικό μου λογαριασμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, SKRUTZ said:

Δεν ξέρω πως μπορείς να το κάνεις αυτό. Θα πρεπει να υπάρχει σελίδα αγοράς της Microsoft τουρκίας. Πάντως εγω με fups απο το ms store της Τουρκίας αγόρασα κανονικά 3 παιχνίδια χωρίς πρόβλημα και χωρις vpn ενεργοποιημένο. Απλά μπήκα στο store της Τουρκίας και έκανα την αγορά συνδεδεμένος στο κανονικό μου λογαριασμό. 

Έχει πολύ χαμηλότερες τιμές; 

Ενδιαφέρομαι κυρίως για την  premium έκδοση ή έστω το premium add on του forza horizon 5. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι στα περισσότερα είναι τεράστιες οι διαφορές.

image.png.5558dcc61b4d9b03176d50804d1e1acf.png  image.png.424a5230cb2453705d1bf4dac181edce.png 

 

42€ η μία και στα 33€ η άλλη.

100 η premium και 54 η Deluxe σε Ελληνικό και ευρωπαικά stores.

Το premium add on δεν έχει τόσο μεγάλη διαφορά. 25€ Τουρκία και 30€ Ευρώπη σε προσφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, SKRUTZ είπε

Δεν ξέρω πως μπορείς να το κάνεις αυτό. Θα πρεπει να υπάρχει σελίδα αγοράς της Microsoft τουρκίας. Πάντως εγω με fups απο το ms store της Τουρκίας αγόρασα κανονικά 3 παιχνίδια χωρίς πρόβλημα και χωρις vpn ενεργοποιημένο. Απλά μπήκα στο store της Τουρκίας και έκανα την αγορά συνδεδεμένος στο κανονικό μου λογαριασμό. 

Δεν σου ζήτησε να βάλεις κάπου μια τουρκικη διεύθυνση?Αν δε με απατά η μνήμη μου πριν λίγο καιρό που το έκανα κατά την πληρωμή έβαλα μια random από το google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου ζήτησε κάτι. Μόνο τα στοιχεία της κάρτας έβαλα και πλήρωσα κανονικά.

Σήμερα έκανα το ίδιο από Ουγγαρία για να πάρω 2 Lego παιχνίδια με 0,65€ το καθένα.

Για όποιον ενδιαφέρεται είναι τα 

image.png.f0867314dfbf973495d58cdb553957f9.png

image.png.b0ab0ce597bbaaf14d88b7350a152316.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις τώρα έγραψαν στο Facebook το παρακατω στο xbox hellas Greek community

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!!!
Όσοι χρησιμοποιείτε GOLD Τουρκίας για αναβάθμιση σε ULTIMATE πλέον είναι μέχρι 14 μήνες max και όχι 36. Έχουμε αρκετές αναφορές για αυτό και με λίγο ψάξιμο είδαμε ότι ισχύει.

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, GaGaS_Thess said:

Μόλις τώρα έγραψαν στο Facebook το παρακατω στο xbox hellas Greek community

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!!!
Όσοι χρησιμοποιείτε GOLD Τουρκίας για αναβάθμιση σε ULTIMATE πλέον είναι μέχρι 14 μήνες max και όχι 36. Έχουμε αρκετές αναφορές για αυτό και με λίγο ψάξιμο είδαμε ότι ισχύει.

 Ωχ τι έγινε;  δε μας τα λέει καλά η Microsoft 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...