Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Μόλις τώρα έγραψαν στο Facebook το παρακατω στο xbox hellas Greek community

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!!!
Όσοι χρησιμοποιείτε GOLD Τουρκίας για αναβάθμιση σε ULTIMATE πλέον είναι μέχρι 14 μήνες max και όχι 36. Έχουμε αρκετές αναφορές για αυτό και με λίγο ψάξιμο είδαμε ότι ισχύει.

Γιάννη εβαλα στο λογαριασμο μου 12μηνη Gold και παραμενει τουλαχιστον 12 gold =4 ultimate δεν αλλαξε κάτι οποτε για καλο και για κακο θα αγορασω αλλη μια 12μηνη τουρκικη για να παω μεχρι απριλιο του 2026. Ημουν μεχρι 1 Αυγουστου του 2025 και πηγε 1 Δεκεμβρη του 2025. παω να ριξω και την δευτερη 12μηνη. Καθαρίσαμε μεχρι 4/26

UPDATE 1

Ολα κομπλε με 46€ συνολο εβαλα αλλους 8 μηνες πανω στην ultimate :)

 

Screenshot 2023-04-10 221256.png

Screenshot 2023-04-10 231916.png

 

UPDATE 2

Δεν υπάρχει στοκ πλέον απο eneba αλλα τωρα στις 6 το πρωι το MTCGAME ξανα εβαλε.

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

11 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Μόλις τώρα έγραψαν στο Facebook το παρακατω στο xbox hellas Greek community

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!!!
Όσοι χρησιμοποιείτε GOLD Τουρκίας για αναβάθμιση σε ULTIMATE πλέον είναι μέχρι 14 μήνες max και όχι 36. Έχουμε αρκετές αναφορές για αυτό και με λίγο ψάξιμο είδαμε ότι ισχύει.

 

Από άλλες χώρες(Π.χ. Βραζιλία) όμως είναι μέχρι 36?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι αυτή τη στιγμή αναφέρει η Microsoft ότι ισχύουν οι 36 μήνες

https://support.xbox.com/el-GR/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/xbox-game-pass-ultimate-faq

image.png.b67e9bb397ff7ad4e65d1871eeb47bec.png

 

Το ίδιο ισχύει και στο τούρκικο

https://support.xbox.com/tr-tr/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/xbox-game-pass-ultimate-faq

image.png.f00dab9e5b85bf810708c7a097ded7bb.png

και στο βραζιλιάνικο

https://support.xbox.com/pt-br/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/xbox-game-pass-ultimate-faq

image.png.4791bc84c9341ae5f3e219ae37a91fb4.png

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, sphinxgr said:

Μέχρι αυτή τη στιγμή αναφέρει η Microsoft ότι ισχύουν οι 36 μήνες

https://support.xbox.com/el-GR/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/xbox-game-pass-ultimate-faq

image.png.b67e9bb397ff7ad4e65d1871eeb47bec.png

 

Το ίδιο ισχύει και στο τούρκικο

https://support.xbox.com/tr-tr/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/xbox-game-pass-ultimate-faq

image.png.f00dab9e5b85bf810708c7a097ded7bb.png

και στο βραζιλιάνικο

https://support.xbox.com/pt-br/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/xbox-game-pass-ultimate-faq

image.png.4791bc84c9341ae5f3e219ae37a91fb4.png

στην πράξη έχει δοκιμάσει κάποιος απο εδώ να κάνει την διαδικασία απο χθες; (3χρόνια τούρκικες gold --> game pass ultimate). Να μας πληροφορήσει που και πως τον σταματάει το σύστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το έχω καταλάβει καλά...Έβαλα 36 μήνες ultimate στις 22/12/22 μέχρι τις 22/12/25 που είναι και το μέγιστο που μπορούσα.Στις 22 Απριλίου που κλείνω τετράμηνο μπορώ με τον ίδιο τρόπο να αγοράσω μια ετήσια gold και να στακάρω τέσσερις μήνες για να πάω έως τον Απρίλιο του 26?H με μια 6μηνη σήμερα μπορώ να προσθέσω άλλους δύο μήνες?H διαδικασία και η μετατροπή του gold σε ultimate γίνεται με τον ίδιο τρόπο απλά με redeem απο τη σελίδα της Microsoft?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vagmouk είπε

Δεν ξέρω αν το έχω καταλάβει καλά...Έβαλα 36 μήνες ultimate στις 22/12/22 μέχρι τις 22/12/25 που είναι και το μέγιστο που μπορούσα.Στις 22 Απριλίου που κλείνω τετράμηνο μπορώ με τον ίδιο τρόπο να αγοράσω μια ετήσια gold και να στακάρω τέσσερις μήνες για να πάω έως τον Απρίλιο του 26?H με μια 6μηνη σήμερα μπορώ να προσθέσω άλλους δύο μήνες?H διαδικασία και η μετατροπή του gold σε ultimate γίνεται με τον ίδιο τρόπο απλά με redeem απο τη σελίδα της Microsoft?

Nαι εχεις καταλαβει σωστα. Το ιδιο εκανα και εγω σημερα εαν διαβασεις λιγο ποιό πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, snakething είπε

Παιδια μια βοηθεια στο πως να κανουμε την διαδικασια καποιος που το εκανε προσφατα?

Ευχαριστω

Διάβασε το 2ο post. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατάφερα κι εγώ με VPN.lat (τελικά το windscribe μόνο μού έκανε νούμερα, παρόλο που δοκίμασα αρκετές φορές).

 

Στις 10/4/2023 στις 3:06 ΜΜ, SKRUTZ είπε

Δεν μου ζήτησε κάτι. Μόνο τα στοιχεία της κάρτας έβαλα και πλήρωσα κανονικά.

Σήμερα έκανα το ίδιο από Ουγγαρία για να πάρω 2 Lego παιχνίδια με 0,65€ το καθένα.

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με αυτό; Είσαι σίγουρος πως δεν έκανες και κάτι άλλο που ξεχνάς; Είδα κάποια παιχνίδια που η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη, και δοκίμασα να το κάνω από Τουρκίας και Ουγγαρίας, αλλά και στις 2 περιπτώσεις δεν αρκούν τα στοιχεία πληρωμής, ζητάει και διεύθυνση. Και όταν έβαλα διεύθυνση μου έβγαλε ένα μήνυμα λάθους που έλεγε ότι το region του store πρέπει να ταιριάζει με το region της πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, vagmouk είπε

Δεν ξέρω αν το έχω καταλάβει καλά...Έβαλα 36 μήνες ultimate στις 22/12/22 μέχρι τις 22/12/25 που είναι και το μέγιστο που μπορούσα.Στις 22 Απριλίου που κλείνω τετράμηνο μπορώ με τον ίδιο τρόπο να αγοράσω μια ετήσια gold και να στακάρω τέσσερις μήνες για να πάω έως τον Απρίλιο του 26?H με μια 6μηνη σήμερα μπορώ να προσθέσω άλλους δύο μήνες?H διαδικασία και η μετατροπή του gold σε ultimate γίνεται με τον ίδιο τρόπο απλά με redeem απο τη σελίδα της Microsoft?

Αν πλέον έχεις game pass ultimate τότε θα πρέπει για να προσθέσεις ultimate να βάλεις κάρτα ultimate και όχι gold και μετά μετατροπή σε ultimate.

Εν ολιγης από τη στιγμή που έχεις game pass ultimate ότι κάρτα και να βάλεις θα την μετατρέψει από μόνο του σε ultimate.

Screenshot_20200303-210532.thumb.jpg.948

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Αν πλέον έχεις game pass ultimate τότε θα πρέπει για να προσθέσεις ultimate να βάλεις κάρτα ultimate και όχι gold και μετά μετατροπή σε ultimate.

Εν ολιγης από τη στιγμή που έχεις game pass ultimate ότι κάρτα και να βάλεις θα την μετατρέψει από μόνο του σε ultimate.

Screenshot_20200303-210532.thumb.jpg.948

Ευχαριστώ πολύ.Τελικά δεν χρειάστηκε.Από ένα laptop που αγόρασα πριν κάνα μήνα είδα μια ξεχασμένη ειδοποίηση ότι  έχω δώρο τρεις μήνες ultimate.Έκανα claim και έτσι όμορφα και ωραία εγινε επέκταση εως τις 23/3/2026.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...