Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

48 λεπτά πριν, BillT είπε

@sphinxgr

νομίζω ότι το είχα πει και γω σε πιο παλιό μου post, οτι ο πίνακας της μετατροπής όταν έχεις ενεργή συνδρομή προκαλεί λίγο μπέρδεμα. Δεν λέω ότι είναι λάθος, απλά δεν είναι σταθερή η αναλογία όπως είναι όταν δεν έχεις ενεργή συνδρομή που είναι πάντα 3/2.

Δηλαδή οι 3 μήνες core μετατρέπονται σε 50 μέρες ultimate που ισχύει γιατί το έχω κάνει και είναι μια αναλογια 3/1,66

Αντίθετα οι 12 μήνες core Μετατρέπονται σε 4 μήνες (120 ημέρες) που αν το κάνω σωστά η αναλογία είναι 3/1 που λέει και ο φίλος παραπάνω...

Η αναλογία δεν είναι σταθερή για μετατροπή σε ενεργες ultimate. Αλλάζει ανάλογα με το τι αγοράζεις. Για αυτό μόνη αναφορά ειναι ο πίνακας του 1ου post

26 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Εν ολιγης τι πρέπει να πάρω για να έχω 12 μήνες ultimate αν δεν έχω ενεργή συνδρομή?

 Η αναλογία είναι 3:2. Οι 36 μήνες Core δηλαδή, θα γίνουν 24 μήνες Ultimate.

image.png.ccc2a3fc4878d822c9dcb34baa8466d6.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το πινακακι είναι για όσους δεν έχουν ενεργή συνδρομή σωστά?

Δηλαδή για ένα χρόνο πρέπει να βάλω 19 μήνες core με οποιοδήποτε συνδυασμό(Π.χ. πέντε 3μηνες + 4 μηνιαίες core ή 1 ετήσια + 2 τρίμηνες + 1 μήνα)?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Αυτό το πινακακι είναι για όσους δεν έχουν ενεργή συνδρομή σωστά?

Ναι. Το γράφει κ στο τίτλο του

32 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Αυτό το πινακακι είναι για όσους δεν έχουν ενεργή συνδρομή σωστά?

Δηλαδή για ένα χρόνο πρέπει να βάλω 19 μήνες core με οποιοδήποτε συνδυασμό(Π.χ. πέντε 3μηνες + 4 μηνιαίες core ή 1 ετήσια + 2 τρίμηνες + 1 μήνα)?

ότι γράφει ο πίνακας. 18 μηνες, γίνονται 12 μηνες Ultimate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχω θέμα.

Ενώ έβαλα κανονικά 19 μήνες στο λογαριασμό ενός φίλου τώρα που προσπαθώ να βάλω τον 1 μήνα ultimate μου ζητάει να βάλω κάρτα ή paypal για να συνεχίσει.

Έχω βάλει κανονικά στο vpn - > usa που είναι η μηνιαία κάρτα xbox game pass ultimate που πήρα και μου λέει ότι μετά τη μετατροπή θα έχετε ultimate μέχρι τότε με το που πατάω επόμενο μου ζητάει να βάλω κάρτα ή paypal.

Γιατί συμβαίνει αυτό?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Παιδιά έχω θέμα.

Ενώ έβαλα κανονικά 19 μήνες στο λογαριασμό ενός φίλου τώρα που προσπαθώ να βάλω τον 1 μήνα ultimate μου ζητάει να βάλω κάρτα ή paypal για να συνεχίσει.

Έχω βάλει κανονικά στο vpn - > usa που είναι η μηνιαία κάρτα xbox game pass ultimate που πήρα και μου λέει ότι μετά τη μετατροπή θα έχετε ultimate μέχρι τότε με το που πατάω επόμενο μου ζητάει να βάλω κάρτα ή paypal.

Γιατί συμβαίνει αυτό?

Εχω την εντύπωση, ότι πρέπει απαραίτητα να έχει καταχωρηθεί τρόπος πληρωμης μετά το τέλος της συνδρομης. Δεν γίνεται χωρίς κάρτα. Έτσι θυμάμαι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κάρτα αλλά πάλι το ίδιο βγάζει.

Και τώρα που δοκίμασα και ελληνική game pass ultimate κάρτα μου βγάζει οτι το ms store είναι άλλου region ενώ έχω επιλεγμένο το Ελληνικό.

Έλα private σε παρακαλώ πολύ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Έχω κάρτα αλλά πάλι το ίδιο βγάζει.

Και τώρα που δοκίμασα και ελληνική game pass ultimate κάρτα μου βγάζει οτι το ms store είναι άλλου region ενώ έχω επιλεγμένο το Ελληνικό.

Έλα private σε παρακαλώ πολύ.

πρεπει να εχει καταχωρημενο τροπο πληρωμης !! 
γι αυτο θελει στοιχεια καρτας .... 

εν τω μεταξυ εχει γραφτει 100 φορες οτι τον μηνα ultimate ειναι καλο να τον βαζουμε κατευθειαν απο την κονσολα ! καρτα - paypal οτι βολευει τον καθεναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα έχω βάλει κάρτα παιδιά και στοιχεία. 

Παρόλα αυτά η ευρωπαικη κάρτα που πήρα δεν τη δεχεται

Μου λέει ότι το ms store είναι διαφορετικού region παρόλο που είμαι στο ελληνικό. 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι; 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Έχω κάρτα αλλά πάλι το ίδιο βγάζει.

Και τώρα που δοκίμασα και ελληνική game pass ultimate κάρτα μου βγάζει οτι το ms store είναι άλλου region ενώ έχω επιλεγμένο το Ελληνικό.

Έλα private σε παρακαλώ πολύ.

Αρχικά αποφευγουμε κάρτες Ultimate που να ειναι απο άλλες περιοχές άσχετες κ να πρέπει να τις περνάμε με VPN.

Επίσης όταν είναι παλιοί λογαριασμοί, πρέπει να επιβεβαιώνουμε πως ολες οι ρυθμίσεις του λογαριασμού ειναι και δείχνουν ελλάδα. Μιλάμε και για ρυθμίσεις xbox account , αλλά και microsoft.

Τέλος , προτείνουμε συγκεκριμένες χώρες με vpn, γιατί τις έχουμε δοκιμάσει κ ξέρουμε, πως παίζει το VPN. Παίζει αρκετές φορές, αλλά όχι πάντα. 

Αυτά συνοψίζουν τα πάντα. 

Οπότε εσύ, γυρνάς τα πάντα να δείχνουν ελλάδα και αυριο πας κ αγοράζεις απο το επίσημο store Ultimate. Δεν σου δουλευει? Παίρνεις μια Ultimate για Ευρώπη και την κάνεις Redeem.  

Για να γλιτώσετε 2-3€ σύνολο, πάτε και μπλέκετε. Δεν αξίζει. 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα έχω ήδη πάρει ultimate 1 month για ευρώπη ενώ αρχικά τη δεχεται και μου λέει θα έχετε ultimate μέχρι τότε  όταν ξανά πατάω επομενο μου λέει να εισαγω PayPal ή κάρτα.

Δοκιμασα να εισαγω και νέα κάρτα τράπεζας αλλά δεν την δέχτηκε παρόλο που στα profile details έχω βάλει παντού Ελλάδα. 

Δεν δέχεται τίποτα.

Μα τίποτα όμως.

Μήπως αλλάξανε τα πλάνα και πλέον η ms μπλοκάρει όλα τα vpn?

Δοκίμασα ακόμα και αγορά μέσα από τη κονσόλα και το επίσημο ms store τίποτα σε όλα μου λέει ότι ms region mismatch ή απλά δεν δέχεται εξ' αρχής το κωδικό.

Ότι και να δοκίμασα από Ελλάδα, usa, brazil, uk.

Τίποτα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε τα ίδια έπαθα μόλις αν βγάλεις άκρη γράψε σε παρακαλώ.Θα δοκιμάσω τώρα από κονσόλα γιατί μέχρι τώρα ήμουν από pc.

 

edit τα ίδια από κονσόλα λέει για μπέρδεμα με τα region.

Επεξ/σία από Giannisrethymno
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα.

Θα σου πω εγώ τι έκανα και δούλεψε. Δεν ξέρω αν θα δουλέψει και σε εσένα.

Πρέπει να αλλάξεις το region του profile σου στη χώρα που είναι η κάρτα του ενός μηνός ultimate και εκτός αυτού να έχεις ενεργό και το vpn π.χ. για Αμερική και να έχεις δηλώσει και στο profile σου μια διεύθυνση στην Αμερική.

Εγώ ενώ τα είχα όλα δεν είχα την διεύθυνση και έτσι δεν δούλευε.

Με το που έβαλα και διεύθυνση π.χ. Αμερικής δούλεψε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά όλα αυτά έχουν γραφει εδώ και χρόνια στο 2ο post:

Προτείνεται τα ακόλουθα βήματα, να γίνουν σε λογαριασμό Microsoft που φτιάχνουμε εκείνη τη στιγμή (νέο λογαριασμό δηλαδή) όπου έχουμε δηλώσει τα πραγματικά μας στοιχεία και ως χώρα διαμονής την Ελλάδα. Τα ακόλουθα, δουλεύουν και σε ενεργούς λογαριασμούς που ήδη έχουμε, αλλά ο λόγος που το προτείνουμε, είναι γιατί αρκετοί παλιοί λογαριασμοί, έχουν λανθασμένα στοιχεία ή χώρα διαμονής. Έτσι στο τέλος κολλάει η διαδικασία μετατροπής και πρέπει να έρθουμε σε επαφή με το Support της Microsoft για να μας βοηθήσει. Δεν έχει υπάρξει περίπτωση που δεν δόθηκε λύση, μέσω του Support.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κατάλαβες κάτι λάθος.

Μια χαρά είχε τα πραγματικά στοιχεία του παιδιού ο λογαριασμός αλλά δεν είχε διεύθυνση που είχα πάρει για τις κάρτες core & ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...