Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, telistikos είπε

Και 1 μήνα  ultimate που βρίσκω 7,47 από cd keys θα κάνει δουλειά η χρειάζεται η official και καλά από ms store που έχει διπλάσια τιμή;

αν ειναι σωστή ultimate και όχι καμιά trial, μια χαρα θα κάνει δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έχω να ασχοληθώ απ' όταν απλά έβαζες τους μήνες και μετέτρεπες με 1€ (90€ 3 χρόνια). Πλέον μπορούμε να συνεχίσουμε υπάρχουσα συνδρομή με τις κάρτες (όπως του φίλου με 6 μήνες 25€) ή πρέπει να κάνουμε νέο account; Γιατί λήγει η συνδρομή τον Μάρτιο.

Επεξ/σία από Ola150
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ola150 είπε

Επειδή έχω να ασχοληθώ απ' όταν απλά έβαζες τους μήνες και μετέτρεπες με 1€ (90€ 3 χρόνια). Πλέον μπορούμε να συνεχίσουμε υπάρχουσα συνδρομή με τις κάρτες (όπως του φίλου με 6 μήνες 25€) ή πρέπει να κάνουμε νέο account; Γιατί λήγει η συνδρομή τον Μάρτιο.

Ισχύει ότι γράφει 1ο και 2ο post. Οικονομικός τρόπος πλέον δεν υπάρχει. Υπολογίζεις απο 6€ το μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για όσους ξέρουν.

έχω βάλει xbox game pass ultimate (στον υπολογιστή) και θέλω να κατεβάσω παιχνίδια απο το EA play.

μου λέει οτι στην συνδρομή που έχω είναι η βασική έκδοση το παρακάτω.

Θα καταφέρω να παίξω για όσες ώρες θέλω τα παιχνίδια (συγκεκριμένα κατεβάζω το dead space remake) η θα με κόψει στις 10 ωρες;

ευχαριστώ!

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-01-29 185159.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Paikths είπε

Ρε μαγκες πηγα να πάρω game pass core GLOBAL και λεει δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί Ελλάδα και φυσικά το επέστρεψα... έχει τύχει σε κανέναν;

Screenshot_2024-01-30-14-13-07.png.827530aa67fd090ef934094e8d29bd42.png

στο region restrictions τι λεει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγοράσω το modern warfare iii από eneba region Αμερικής θα μπορέσω να το περάσω με vpn όπως θα έκανα αν ήταν από Αργεντινή;

Είναι η φθηνότερη επιλογή με 38€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paikths είπε

 

Screenshot_2024-01-30-16-28-54.png

Ε αφού το λέει. Global εκτός Ελλάδος 

2 ώρες πριν, tsagod είπε

Αν αγοράσω το modern warfare iii από eneba region Αμερικής θα μπορέσω να το περάσω με vpn όπως θα έκανα αν ήταν από Αργεντινή;

Είναι η φθηνότερη επιλογή με 38€

Αν βρεις σωστό vpn, ενδεχομένως ναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://cdn-bb-eu1.insomnia.gr/file/insomnia-s3/monthly_2023_10/image.png.bba87f08ef32250cd84a77049c69bb18.png

Δηλαδή για να βάλεις ένα χρόνο ultimate πρέπει να πάρεις στην ουσία 3 χρόνια xbox game pass core(ή xbox live gold) με βάση αυτό το πινάκα.

Στην τελική σου βγαίνει κοντά στα 90 ευρώ.

Πέντε 6 μηνες game pass core που συνολικά βγαίνει περίπου 100 ευρώ.

Και χωρίς το μήνα για να τα κάνει ultimate.

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε game pass for console?

Γιατί βλέπω τη μόνη συμφέρουσα πρόταση αφού για 24 μήνες core σου δίνει 18 μήνες ultimate

Εν ολιγης δεν κερδίζεις και πολλά από το να πάρεις μια ετήσια xbox game pass ultimate κάρτα που κοστίζει περίπου στα 135 ευρώ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

https://cdn-bb-eu1.insomnia.gr/file/insomnia-s3/monthly_2023_10/image.png.bba87f08ef32250cd84a77049c69bb18.png

Δηλαδή για να βάλεις ένα χρόνο ultimate πρέπει να πάρεις στην ουσία 4 χρόνια xbox game pass core(ή xbox live gold) με βάση αυτό το πινάκα.

ή

Πέντε 6 μηνες game pass core που συνολικά βγαίνει περίπου 100 ευρώ.

Δηλαδή στην τελική σου βγαίνει κοντά στα 150-160 ευρώ.

Και χωρίς το μήνα για να τα κάνει ultimate.

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε game pass for console? Γιατί βλέπω τη μόνη συμφέρουσα πρόταση αφού για 24 μήνες core σου δίνει 18 μήνες ultimate

Εν ολιγης δεν κερδίζεις και πολλά από το να πάρεις μια ετήσια xbox game pass ultimate κάρτα που κοστίζει περίπου στα 135 ευρώ.

To 1ο Post του τρέχοντος θέματος μιλάει για προσθήκη μηνών σε ενεργή συνδρομή. Το 2ο μιλάει για χρήστες με μη ενεργή Ultimate. 

Οπότε ο πίνακας που πόσταρες είναι για προσθήκη μηνών, ενώ υπάρχει ενεργή ultimate.

Πχ για να προσθέσεις ένα χρόνο Ultimate σε ενεργή συνδρομή , πρέπει να βάλεις:

  • 3 12μηνες (3*4=12 μήνες) ή
  • 7 3μηνες (7*50=350 ημέρες)

κλπ κλπ

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχεις ενεργή συνδρομή θέλεις 4 12μηνες και όχι τρεις για ένα χρόνο. Με βάση το πινακακι που έχεις φτιάξει έτσι.

 

Δεν κάνεις ένα κόπο να φτιάξεις και ένα πινάκα με ανενεργές συνδρομές.

Έτσι για να είναι ποιο εύκολο να το δει κάποιος.

 

Δηλαδή η αναλογία αν έχεις ενεργή συνδρομή είναι 2 προς 3 και αν δεν έχεις είναι 1 προς 3?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Αν έχεις ενεργή συνδρομή θέλεις 4 12μηνες και όχι τρεις για ένα χρόνο. Με βάση το πινακακι που έχεις φτιάξει έτσι.

Δηλαδή αν πολλαπλασιάσω 4 φορές το 4, μου κάνει 12?!

image.png.13c97339bd51bc2d55f7f8416444d69f.png

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Δηλαδή η αναλογία αν έχεις ενεργή συνδρομή είναι 2 προς 3 και αν δεν έχεις είναι 1 προς 3?

Αυτο το συμπέρασμα δεν καταλαβαίνω πως το έβγαλες.

Αν έχει ενεργή συνδρομή, ισχύει ο πίνακας του 1ου post.

Αν δεν έχεις ενεργή συνδρομή αναφέρεται στο 1ο post ξεκάθαρα η αναλογία:

image.png.24188fda73a1cf937614415e1dcfa778.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sphinxgr

νομίζω ότι το είχα πει και γω σε πιο παλιό μου post, οτι ο πίνακας της μετατροπής όταν έχεις ενεργή συνδρομή προκαλεί λίγο μπέρδεμα. Δεν λέω ότι είναι λάθος, απλά δεν είναι σταθερή η αναλογία όπως είναι όταν δεν έχεις ενεργή συνδρομή που είναι πάντα 3/2.

Δηλαδή οι 3 μήνες core μετατρέπονται σε 50 μέρες ultimate που ισχύει γιατί το έχω κάνει και είναι μια αναλογια 3/1,66

Αντίθετα οι 12 μήνες core Μετατρέπονται σε 4 μήνες (120 ημέρες) που αν το κάνω σωστά η αναλογία είναι 3/1 που λέει και ο φίλος παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...