Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Warzone [Battle Royale]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, insomiaistas είπε

Δεν ειναι μονο το CS - COD4 κτλ competitive. Το τι ειναι competitive ,για τον καθενα μας , ειναι πολυ σχετικο .

Στα μεγαλα-γνωστα games  το τι ειναι competitive καθοριζεται δυστυχως απο μεγαλους παιχτες και streamers . Αν πει ο shroud οτι το cod δεν ειναι competitive γιατι εχει μικρο bitrate ο server , και τα οπλα ειναι unblanced τοτε τελος, για τους περισσοτερους δεν ειναι competitive .

Το θεμα ειναι τι και πόσο θεωρει  καποιος κατι  competitive και τι του αρεσει να παιζει . Υπαρχουν πολλα παιχνιδια που ειναι σε εναν βαθμο  competitive   . Για παραδειγμα, πριν καμια 8ρα χρονια επαιζα το πιο unbalanced παιχνιδι , το Smite . Εκει εβλεπα καθε βδομαδα τουρνουα με χιλιαρικα buy in και τυπους να κανουν καθε μερα 10 ωρες προπονηση  . Για εμενα λοιπον( και αλλους πολλους) το smite δεν ηταν competitive, για καποιους ομως ηταν .

Μερικα παραξενα παιχνιδια competitive (FOR FUN )

το betting sport του future  😄

1.2 αποδοση στους μαυρους

ελπιζουμε να μπει cosmote tv, να αποκτησουν νοημα τα μεσημερια μας

Δεν περιμένω streamers για να έχω άποψη επί του παιχνιδιού όταν ήδη το παίζω (ή μάλλον έπαιζα) και με προυπηρεσία κυρίως σε multiplayer online shooters.

Το cod αυτό πέραν του ότι έχει σχεδιαστεί με βάση τις κονσόλες όπως και όλη η σειρά βέβαια, δουλεύει πολύ καλά σε αυτό που θέλει να πετύχει και αυτό είναι να προσελκύει και να κάνει προσβάσιμο το gameplay σε όσον το δυνατόν περισσότερους παίκτες. Το είχα αναφέρει και για το multiplayer και το ίδιο ισχύει για το warzone ότι στη βάση του δηλαδή είναι casual.

Στο gulag πετύχαινα και εγώ αρκετά μπινελίκια και αρκετές φορές από συμπατριώτες μας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως που ειμαι της πολυ casual φασης μεχρι και σημερα το ευχαριστιεμαι με τη ψυχη μου, ενα ματσακι ειπα να παιξω χθες στο τερμα χαλαρο αραχτος ξαπλωμενος με ποντικι-keyboard και βγηκα 1st ενω τους εριχνα σαν τα κοτοπουλα λες και επαιζα με bots οταν στα bf δε προλαβαινω να ανασανω και χανω σερι χωρις να καταλαβαινω απο που την εφαγα. Ενταξει ανεκαθεν για την ωμη διασκεδαση επαιζα αλλα τουλαχιστον εδω δινω και λιγο πονο σε σχεση με αλλα fps που δε προλαβαινω να παρω ανασα και πεφτω. Αν εισαι επιπλεον και ανταγωνιστικος στο cod και το παρεις σοβαρα θα βαρεθεις να βγαινεις πρωτος 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμάς τελευταία με τη παρέα μου έχουν μανία οι αντίπαλοι, κυνηγάνε να μας πατήσουν! Κυνηγητό με οχήματα και με ελικόπτερα, rpg .....

Ίσως το κάρμα χαχααχ τις πρώτες 2.μερες πατούσα εγώ κόσμο με οχήματα τώρα γίνεται το αντίστροφο χαχαα

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Εγω παντως που ειμαι της πολυ casual φασης μεχρι και σημερα το ευχαριστιεμαι με τη ψυχη μου, ενα ματσακι ειπα να παιξω χθες στο τερμα χαλαρο αραχτος ξαπλωμενος με ποντικι-keyboard και βγηκα 1st ενω τους εριχνα σαν τα κοτοπουλα λες και επαιζα με bots οταν στα bf δε προλαβαινω να ανασανω και χανω σερι χωρις να καταλαβαινω απο που την εφαγα. Ενταξει ανεκαθεν για την ωμη διασκεδαση επαιζα αλλα τουλαχιστον εδω δινω και λιγο πονο σε σχεση με αλλα fps που δε προλαβαινω να παρω ανασα και πεφτω. Αν εισαι επιπλεον και ανταγωνιστικος στο cod και το παρεις σοβαρα θα βαρεθεις να βγαινεις πρωτος 😆

Μηπως κατι αλλο εννοεις? Στο BF V και στο BF1 οσες φορες παιζω κανω αμαν να με σκοτωσουν. Μπηκα μια φορα μετα απο μηνες και ειχα κανει 26-0 κρατωντας ενα flag μονος μου απο 20 ατομα σερι. Στο cod για να ζησεις πανω απο 2 secs αν εισαι out in the open πρεπει να εχεις invisibility cheat...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, icy20 είπε

Μηπως κατι αλλο εννοεις? Στο BF V και στο BF1 οσες φορες παιζω κανω αμαν να με σκοτωσουν. Μπηκα μια φορα μετα απο μηνες και ειχα κανει 26-0 κρατωντας ενα flag μονος μου απο 20 ατομα σερι. Στο cod για να ζησεις πανω απο 2 secs αν εισαι out in the open πρεπει να εχεις invisibility cheat...

Εμενα παλι μου συμβαινει το ακριβως αντιθετο. who knows 🤔

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsoubas είπε

κατεβαζω το update με μαχ 550MB  με 100αρα  :(
μαλλον ειναι πιτα η σερβερ

Πρωί που κατεβαζα εγώ με 50ρα σταθερά με 4.5 κατέβαζε.

 
Με τις 4αδες πλέον χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα. Μου αρέσει αυτός ο χαμός. Επίσης παρατήρησα καλύτερα όπλα να σου δίνει στα απλά κουτιά. Τέρμα αυτό το άθλιο σκαρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Τυχερός , εμένα με 70 kb πήγε τώρα

30*αρα

το ιδιο κ γω με 50αρα. σταματα ξεκινα το ειχα καθε 2 λεπτα μεχρι που εμεινε στα 3mb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vaggos88 είπε

το ιδιο κ γω με 50αρα. σταματα ξεκινα το ειχα καθε 2 λεπτα μεχρι που εμεινε στα 3mb

Δε φτιάχνει . Νομίζεις οτι κατεβάζει με τόσο αλλά πέφτει

Θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω το battlenet

ΩΠΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ..... ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Capture.PNG.08e0b5765e77c0cf5269b3d8cb6908f3.PNG

<< μπα, τζάμπα χαρήκαμε, κανα 15λεπτο άντεξε και έπεσε πάλι στα 100/200 ή 7kb/s >>

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Δε φτιάχνει . Νομίζεις οτι κατεβάζει με τόσο αλλά πέφτει

Θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω το battlenet

ΩΠΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ..... ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Capture.PNG.08e0b5765e77c0cf5269b3d8cb6908f3.PNG

έλα και μένα τόσο πάει! το χουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, 7nisiotis said:

Δε φτιάχνει . Νομίζεις οτι κατεβάζει με τόσο αλλά πέφτει

Θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω το battlenet

ΩΠΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ..... ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Capture.PNG.08e0b5765e77c0cf5269b3d8cb6908f3.PNG

<< μπα, τζάμπα χαρήκαμε, κανα 15λεπτο άντεξε και έπεσε πάλι στα 100/200 ή 7kb/s >>

Τι φαση το UI? Απο τι παιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, sistah είπε

Τι φαση το UI? Απο τι παιζεις?

beta client

Feedback sent > να βάλουν ένα estimated/remaining time στο download δε μπορώ να το βλέπω να λείπει 💡 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...