Προς το περιεχόμενο

BOX app


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει ξεμείνει μια επιταγη των 25€ που θεωρούσα οτι θα μπορουσα να την κανω χρήση σε Black friday καθώς ο Γερμανος έχει εξωφρενικά μεγαλες τιμές σε ολα, και μονο σε BF θα πεφτανε σε φυσιολογικα κανα δυο πραγματακια.

Με ολο αυτο το πανηγυρι, ακυρη η επιταγη στην ουσια καθώς δε παιζει εξαργυρωση μεσω του site τους.
Εχω κανει τηλεφωνο σε γερμανο που δε ξερανε. Mail που δεν απαντήσανε. Με την τρισάθλια εξυπηρετηση πελατων του box πλεον εχω χασει καθε ελπιδα καθώς στην αρχη απαντουσανε μπουρδες και πλεον *αγνοουν* τον "πελάτη" τους

Είμαι ένα κλικ απο το να αρχίσω τα δημόσια ξεφτιλίκια αντί για χρόνια πολλά και ταυτόχρονα γραμματεια καταναλωτή.
Υπάρχει κανένας άλλο με το ίδιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, dith είπε

Εχει ξεμείνει μια επιταγη των 25€ που θεωρούσα οτι θα μπορουσα να την κανω χρήση σε Black friday καθώς ο Γερμανος έχει εξωφρενικά μεγαλες τιμές σε ολα, και μονο σε BF θα πεφτανε σε φυσιολογικα κανα δυο πραγματακια.

Με ολο αυτο το πανηγυρι, ακυρη η επιταγη στην ουσια καθώς δε παιζει εξαργυρωση μεσω του site τους.
Εχω κανει τηλεφωνο σε γερμανο που δε ξερανε. Mail που δεν απαντήσανε. Με την τρισάθλια εξυπηρετηση πελατων του box πλεον εχω χασει καθε ελπιδα καθώς στην αρχη απαντουσανε μπουρδες και πλεον *αγνοουν* τον "πελάτη" τους

Είμαι ένα κλικ απο το να αρχίσω τα δημόσια ξεφτιλίκια αντί για χρόνια πολλά και ταυτόχρονα γραμματεια καταναλωτή.
Υπάρχει κανένας άλλο με το ίδιο πρόβλημα;

Στην ίδια φάση ημουν κι εγω και περίμενα   Μην αγχώνεσαι, εγω εχω 2 επιταγές που της πήρα με διαφορά 12 ημερών. Η μια έλεγε οτι λήγει 01/12/2018. Τους έστειλα επιτόπου μειλ την φωτογραφία και τους ρώτησα τι θα γίνει και αν μπορώ να την χρησιμοποιήσω.  Τους πήρε κάμποσο αλλά μου απάντησαν: 

Να αγνοήσω την ημερομηνία (στην άλλη είχαν βάλει άλλη με αυτοκόλλητο από πάνω) οτι ισχύει μόνο για καταστήματα Γερμανός και έχουν πάρει όλες παράταση μέχρι να επανέλθουν τα καταστήματα κανονικά. Για τυχόν πρόβλημα σε κατάστημα μου ειπαν να καλέσω τα κεντρικά του Γερμανου που είναι επάνω στην επιταγη.  Αυτά από έμενα,  οπότε υπομονή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2020 στις 1:56 ΠΜ, Eddy_Gordo είπε

Να αγνοήσω την ημερομηνία (στην άλλη είχαν βάλει άλλη με αυτοκόλλητο από πάνω) οτι ισχύει μόνο για καταστήματα Γερμανός και έχουν πάρει όλες παράταση μέχρι να επανέλθουν τα καταστήματα κανονικά. 

Όσα παρέθεσες ώς επίσημη απάντηση, αφορούν την τρέχουσα καραντίνα ή του Μαρτίου;  Έχεις ακόμα στην κατοχή σου 2 δωροεπιταγές;

Κι εγώ περίμενα τουλάχιστον μία τέτοια υπέυθυνη απόκριση. Δεν απαιτώ να λήξει η καραντινα για εμένα...
Στο chat του BOX, οοοταν απαντήσει κάποιος, περιορίζεται σε χαρουμενίστικες γραφικότητες χωρίς ουσία!
Ο Γερμανός πάλι είναι τόσο κλεισμένος "στην καρδια της τεχνολογίας" (😢) που δεν ακούει τα εισερχόμενα mail και μηνύματα 

👹🤡👺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2020 στις 10:04 ΠΜ, dith είπε

Όσα παρέθεσες ώς επίσημη απάντηση, αφορούν την τρέχουσα καραντίνα ή του Μαρτίου;  Έχεις ακόμα στην κατοχή σου 2 δωροεπιταγές;

Κι εγώ περίμενα τουλάχιστον μία τέτοια υπέυθυνη απόκριση. Δεν απαιτώ να λήξει η καραντινα για εμένα...
Στο chat του BOX, οοοταν απαντήσει κάποιος, περιορίζεται σε χαρουμενίστικες γραφικότητες χωρίς ουσία!
Ο Γερμανός πάλι είναι τόσο κλεισμένος "στην καρδια της τεχνολογίας" (😢) που δεν ακούει τα εισερχόμενα mail και μηνύματα 

👹🤡👺

Της τρέχουσας,  μες το Δεκέμβρη ήθελα κι εγώ να τις εξαργυρωσω η νωρίτερα στη μαύρη Παρασκευή αλλα δεν... Συμπάσχω υπομονή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δε τους υπομένω με τίποτα. Ειδικά οταν δεν απαντάνε καν σε απλές ερωτήσεις (χωρίς μπινελίκι ακομα)

Θετικό οτι είχες εσύ τουλάχιστον μια απάντηση.... χτύπα ενα σκρινσοτ να υπάρχει για καλό και για κακό σε περίπτωση που παλι λένε άλλα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσεχετε παρα πολυ με τους χαρακτηρισμους σας. Γραφετε σε ενα δημοσιο φορουμ και χαρακτηριζετε εταιρειες. Προφανως και μπορειτε να γραφετε τις αρνητικες σας εμπειριες ή οτιδηποτε, αλλα μην χαρακτηριζετε. Εγιναν edit καποια ποστ για τον λογο αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2020 στις 4:02 ΜΜ, TheoAlex50 είπε

Δοκιμάσατε να πάτε σε ένα κατάστημα Γερμανός να τις εξαργυρωσετε για την αγορά που θέλετε να κάνετε? 

Στα φυσικά καταστήματα δέχονται μόνο πληρωμές με κάρτα αποτι μου ειπαν σε τηλεφωνο (απευθείας σε ιδιοκτήτη franchise), δεν ξέρουν κάτι για δωροεπιταγές και για τυχόν παράτασή τους.

Οι 2 επίσημες μαμά εταιρείες (box/Cosmote που την έδωσε + Γερμανός που την έχει εκδόσει και την εξαργυρώνει) απαντάνε χειρότερα κι απο κινέζο ανώνυμο πωλητή στο Alixpress που προσπαθεί να κερδίσει χρόνο για να λήξει κάποιο dispute, ή δεν απαντάνε καθόλου. 

@stormrain Δεκτοί οι κανόνες του φόρουμ όσο αυστηροί κι αν είναι. Επιμένω ομως οτι η κατάσταση στην ελληνική λιανική αγορά (εδώ μάλιστα πρόκειται για 2 mainstream επιχειρήσεις) ειναι απογοητευτική, και δεν αρμόζει κομψότητα στον σχολιασμό των πρακτικών τους. Και δε νομίζω οτι είναι προσωπική άποψη η αντίδραση σε όλη αυτή την προχειρότητα και την εξωφρενική ασέβεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, dith είπε

δεν αρμόζει κομψότητα στον σχολιασμό των πρακτικών τους. Και δε νομίζω οτι είναι προσωπική άποψη η αντίδραση σε όλη αυτή την προχειρότητα και την εξωφρενική ασέβεια

Δεν νομιζω πως καταλαβες ακριβως τι εγραψα.

Αντιδραση = οκ

Μπινελικια και χαρακτηρισμοι = Νοt oκ.

Επειδη το παραπανω ειναι συντονιστικο ποστ, παρακαλω να μην σχολιαστει και συνεχιστε ontopic 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά

31/12/2020 εξαργύρωσα μέσω της εφαρμογής 2 δωροεπιταγές των 25€ για τον Γερμανό, σήμερα με κάλεσαν από το BOX για να τους πω τα στοιχεία μου & την διεύθυνση στην οποία θα στείλουν τις δωροεπιταγές.

Μου ανέφεραν ότι ενδεχομένως να αναγράφεται περασμένη ημερομηνία, μέχρι το 2020 πχ , την οποία και να αγνοήσω καθώς οι δωροεπιταγές έχουν παράταση μέχρι να λειτουργήσουν ξανά κανονικά τα φυσικά καταστήματα Γερμανός.

Επίσης όπως έχει ήδη ειπωθεί μου ανέφεραν ότι οι δωροεπιταγές είναι εξαργυρώσιμες μόνο στα φυσικά καταστήματα Γερμανός & δεν είναι δυνατόν να εξαργυρωθούν online.

Αυτά από εμένα.

Αν έχει κανείς κάποια παραπάνω πληροφορία ας ενημερώσει μιας & το θέμα ενδιαφέρει αρκέτο κόσμο 😌

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά σήμερα μου ήρθαν οι δωροεπιταγές από το box για τον Γερμανό και έχουν ημερομηνία & οι 2 του 2018🤯 Αυτοί είπαν το πολύ να είχαν λήξει τον 12/2020, τι 2018;!
Εν τω μεταξύ αυτό που πριν παραλάβεις ανοίγει την μπροστινή μεριά του φάκελου ο κούριερ έχουν μέσα χαρτί & βάζεις ημερομηνία & υπογραφή ότι τις παρέλαβες τι φάση; Για να’ναι καλυμμένοι; Έχει κανείς άλλος θέμα;

Ας μην τις έδιναν καθόλου, νομίζω είναι κοροϊδία το όλο θέμα🤦🏼‍♀️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δική μου μπήκαν στον κόπο και κάλυψαν με αυτοκόλλητο το 2018 και απο πανω γραφει 12/2020.

Τελικά ο Γερμανός άνοιξε απο χθές και μπορουμε να κανουμε αγορα με πληρωμή εντός με επιταγη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dith είπε

Στη δική μου μπήκαν στον κόπο και κάλυψαν με αυτοκόλλητο το 2018 και απο πανω γραφει 12/2020.

Τελικά ο Γερμανός άνοιξε απο χθές και μπορουμε να κανουμε αγορα με πληρωμή εντός με επιταγη; 

Έστειλα email, είναι δυνατόν να δεχτεί ο Γερμανός δωροεπιταγή του 2018;!🤦🏼‍♀️

Θεωρητικά αν είσαι σε περιοχή με click in shop, πας ψωνίζεις & την χρησιμοποιείς μιας & εξαργυρώνεται μόνο στα καταστήματα. Εγώ είμαι σε κόκκινη περιοχή😐

Αν στην εξαργυρώσουν ενημέρωσε & εμάς😅

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο σε κατάστημα. Έδειξε ενήμερος ο υπάλληλος και μου ειπε οκ σε ολα.

Εριξα παραγγελία με παραλαβή απο το κατάστημά τους και αναμένω να δω αν πραγματικά τη δεχθούνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dith είπε

Πήρα τηλέφωνο σε κατάστημα. Έδειξε ενήμερος ο υπάλληλος και μου ειπε οκ σε ολα.

Εριξα παραγγελία με παραλαβή απο το κατάστημά τους και αναμένω να δω αν πραγματικά τη δεχθούνε

Γράψε ένα μήνυμα αν τελικά βγάλεις άκρη να δοκιμάσω & εγώ . Εγώ που είμαι επαρχία παίζει ο υπάλληλος να νομίζει ότι τον κοροϊδεύω 😅 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...