Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αγοραζεις την κονσολα day one.

Περιμενεις στο youtube τις επομενες μερες να δεις πως ειναι εν ωρα παιχνιδιου η κονσολα απο θορυβο. Αν δεις και ειναι χαλι μαυρο,την επιστρεφεις(σφραγισμενη εννοειται)και παιρνεις τα λεφτα σου πισω.

Το μονο που δεν ξερω ειναι με την 4ετη εγγυηση αν υπαρχει κανενα θεμα με την επιστροφη.

πολύ σωστά,

αλλά να πω και κάτι άλλο που ρώτησα και ξέχασα να γράψω και ίσως να είναι αρκετά χρήσιμο, χωρίς να παίρνω

την ευθύνη για τα λεγόμενα της αντιπροσώπου. Η προκαταβολή για το preorder, σου εξασφαλίζει μια κονσόλα η οποία

θα είναι εκεί να σε περιμένει!!!  Δηλαδή μου είπαν ότι αφού έχετε πληρώσει και σας έχουμε ειδοποιήσει να έρθετε

να παραλάβετε τη κονσόλα, για ένα εύλογο διάστημα δε μπορεί να δοθεί άλλου. Επέμεινα μάλιστα ότι ''αν δεν έρθω να

την πάρω σιγά μην τη βρω κλπ.'', μου λέει η κοπέλα από το τηλέφωνο, αυτά δε γίνονται κύριε και καταγράφεται

η συνομιλία μας, κρατήστε το όνομα μου και την ώρα του τηλεφώνου. Τώρα πόσο να είναι το εύλογο διάστημα ;

Επεξ/σία από aret1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όποιον δεν πρόλαβε τις προπαραγγελίες μου έστειλε χτες ένα mail η Vodafone (lol) και λέει διαθέσιμο αυτή τη στιγμή, έχει και το digital -1e στα 398.99 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Τι διαφορές έχει η PS4 έκδοση του Spider-man με την PS5 έκδοση; Δεν θα υποστηρίζει Boost Mode η PS4 έκδοση, όπως έχουν δηλώσει για τα 1st-party games τους;

Εν τέλει εάν η μόνη διαφορά είναι το RT, εντάξει σιγά το πράγμα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EuphangeL είπε

MGS remakes από την Konami χωρίς τον Kojima? Υπάρχει άνθρωπος που θέλει να παίξει Metal Gear που δεν είναι produced από τον Kojima? Θα έχει την αυθεντική αίσθηση Metal Gear? Δεν νομίζω..

εχεις παιξει το πρωτο τελευταια; οι διαλογοι ειναι βγαλμενοι απο κακη 90s b-movie και οι χαρακτηρες ολιγον καρικατουρες. αν σεβαστουν το αρχικο οραμα του Κοτζιμα, και βελτιωσουν τις οποιες ατελειες του, πιστευω οτι ανετα μπορουν να (ξα) βγαλουν μικρα αριστουργηματα. και αν καταλαβα καλα απο την ειδηση, δεν θα κανει η Κοναμι την αναπτυξη, αλλα καποιο αλλο 3rd party studio. οποτε θα δουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, KilliK είπε

εχεις παιξει το πρωτο τελευταια; οι διαλογοι ειναι βγαλμενοι απο κακη 90s b-movie και οι χαρακτηρες ολιγον καρικατουρες. αν σεβαστουν το αρχικο οραμα του Κοτζιμα, και βελτιωσουν τις οποιες ατελειες του, πιστευω οτι ανετα μπορουν να (ξα) βγαλουν μικρα αριστουργηματα. και αν καταλαβα καλα απο την ειδηση, δεν θα κανει η Κοναμι την αναπτυξη, αλλα καποιο αλλο 3rd party studio. οποτε θα δουμε.

απο αυτα που λες για τον θρυλο του γκειμινγκ metal gear solid 1 φενετε ποσο ασχετος εισαι με το αντικειμενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, psi1984 είπε

απο αυτα που λες για τον θρυλο του γκειμινγκ metal gear solid 1 φενετε ποσο ασχετος εισαι με το αντικειμενο 

Κόψε κάτι. Δεν έχει άδικο. Παραμένει παιχνιδάρα για την εποχή του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, KilliK είπε

εχεις παιξει το πρωτο τελευταια; οι διαλογοι ειναι βγαλμενοι απο κακη 90s b-movie και οι χαρακτηρες ολιγον καρικατουρες. αν σεβαστουν το αρχικο οραμα του Κοτζιμα, και βελτιωσουν τις οποιες ατελειες του, πιστευω οτι ανετα μπορουν να (ξα) βγαλουν μικρα αριστουργηματα. και αν καταλαβα καλα απο την ειδηση, δεν θα κανει η Κοναμι την αναπτυξη, αλλα καποιο αλλο 3rd party studio. οποτε θα δουμε.

Ισχυει οτι δεν εχει γερασει καλα, οπως και τα περισσοτερα 3d του psone, οι διαλογοι ειναι λιγο cringe με σημερινα στανταρ αλλα για την εποχη τα εσπαγε και παλι ομως εισαι λιγο σκληρος δεν ειναι και τοσο χαλια. :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι ειναι genre defining και ενα απο τα αγαπημενα μου. αλλα η πρωτρη τριλογια γενικα δεν ειναι ατελης, υπαρχει περιθωριο για αρκετη βελτιωση, ακομη και αν την δεν την επιμελειται ο ιδιος ο Κοτζιμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 hours ago, KilliK said:

Τρίχες δηλαδή, κυριολεκτικά και μεταφορικά. Η μόνη ουσιαστική διαφορά είναι το RT. Τα 60 καρέ θα τα πιάνει άνετα και η PS4 έκδοση, Boost Mode and all that.

Δεν βλέπω να αξίζουν τα χρήματα που ζητάει η αναβαθμισμένη έκδοση, όταν το Spider-man το βρίσκεις για €15.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τρίχες δηλαδή, κυριολεκτικά και μεταφορικά. Η μόνη ουσιαστική διαφορά είναι το RT. Τα 60 καρέ θα τα πιάνει άνετα και η PS4 έκδοση, Boost Mode and all that.

Δεν βλέπω να αξίζουν τα χρήματα που ζητάει η αναβαθμισμένη έκδοση, όταν το Spider-man το βρίσκεις για €15.

Αυτο δεν το εχουν διευκρινηση για την ps4 εκδοση...εχει ακουστει αν θα κυκλοφορησει σε digital Standalone το remaster? αν ειναι στο εικοσαρικο κοντα αξιζει για loading/3d audio και haptics

Θα υπαρχει upgrade option τελικα 

 

Επεξ/σία από ison
edit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα χτες απο απο Κωτσοβολο σε καταστημα οπως ειχα πει και εδωσα τα 50 προκαταβολη .

Να σας πως εγω ρεαλιστικα τι θα γινει , δεν θα  με καλυψει την πρωτη μερα   κυκλοφοριας και εγω  θα αναγκαστω να βρω απο αλλου εκεινη την μερα με την αυτονοητη ταλαιπωρια και αν σταθω τυχερος  και φυσικα θα χασω το 50αρικο  που εδωσα.

Αντε τον φαγαμε και τον Σεπτεμβριο ,πλησιαζουν οι μερες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Πηγα χτες απο απο Κωτσοβολο σε καταστημα οπως ειχα πει και εδωσα τα 50 προκαταβολη .

Να σας πως εγω ρεαλιστικα τι θα γινει , δεν θα  με καλυψει την πρωτη μερα   κυκλοφοριας και εγω  θα αναγκαστω να βρω απο αλλου εκεινη την μερα με την αυτονοητη ταλαιπωρια και αν σταθω τυχερος  και φυσικα θα χασω το 50αρικο  που εδωσα.

Αντε τον φαγαμε και τον Σεπτεμβριο ,πλησιαζουν οι μερες !

ενταξει το 50 ρικο δεν θα το χασεις πηγαινε αγορασε ενα παιχνιδι 1 2ο χειριστηριο μια συνδρομη ... το θεμα ειναι οτι γιατι να εκμεταλευτει ο κοτσοβολος και ο καθε κοτσοβολος το 50 ρικο σου για 1 1/2 μηνα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...