Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαφώς και αν δω ότι δεν γίνεται τίποτα και αργούν από το πλαίσιο θα ζητήσω επιστροφή χρημάτων ούτε θα δεχτώ κάποια δώρο επιταγή για κάτι άλλο κτλ. 

Επίσης αυτή στο τηλ μου είπε για αλλαγή σε disc έπρεπε να το ρωτήσω εκεί είναι 500€ γιατί για 400€ αντικαταβολή από όσο ξέρω δεν γίνεται πρέπει να δωθεί όλο το ποσό από πριν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για την ακρίβεια κανονικά πρέπει να επιστέφουν ούτε καν πιστωτικό. Εκανα την συγκεκριμένη ερώτηση στο κοτσοβολο επειδή πλήρωσα ολο το ποσο, τι γινετε σε περίπτωση που αλλάξω γνωμη και η απάντηση ήταν επιστέφετε ολο το ποσό προπληρωμής στη καρτα. Δεν έκανε καν αναφορά σε πιστωτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Να δώσουν την κονσόλα στο digital foundry και όχι σε αυτούς που θα τους γλείφουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lepaterious είπε

Να δώσουν την κονσόλα στο digital foundry και όχι σε αυτούς που θα τους γλείφουν.

Μα αμφιβάλλεις ότι θα τη δώσουν; ή άμα δεν τη δώσουν σε δύο εβδομάδες θα σήμαινε ότι έχει πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, EuphangeL είπε

MGS remakes από την Konami χωρίς τον Kojima? Υπάρχει άνθρωπος που θέλει να παίξει Metal Gear που δεν είναι produced από τον Kojima? Θα έχει την αυθεντική αίσθηση Metal Gear? Δεν νομίζω..

Remake είναι dude, όχι reboot, δεν βλέπω κάπου πρόβλημα, ειδικά άμα είναι από καμια εταιρία της Sony όπως η Bluepoint. Προσωπικά είναι το μονο game που με ψήνει να πάρο PS5 πριν μαζευτούν μπόλικα exclusives.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Μα αμφιβάλλεις ότι θα τη δώσουν; ή άμα δεν τη δώσουν σε δύο εβδομάδες θα σήμαινε ότι έχει πρόβλημα;

Δεν ξέρω αλλά αντίστοιχα τέτοιο καιρό το 2013 είχαμε δεί και το hardware και όλα. Δεν ξέρω περιμένουν προς το launch για μικρότερο κακό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lepaterious είπε

Δεν ξέρω αλλά αντίστοιχα τέτοιο καιρό το 2013 είχαμε δεί και το hardware και όλα. Δεν ξέρω περιμένουν προς το launch για μικρότερο κακό?

Ισχύει πως το είχαμε δει, απλώς δεν θεωρώ ότι υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος ανησυχίας επειδή η ms το έδωσε ήδη. Δεν λέω ότι δεν μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά δεν έχουμε στοιχεία για κάτι τέτοιο τώρα. Τα τεχνικά χαρακτηριστικά τα ξέρουμε ήδη και πως συγκρίνονται με το x. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, xavier είπε

δεν εχεις δικιο...κανεις δεν δινει remastered εκδοση δωρεαν...Οι κατοχοι του ps4 spiderman θα μπορουν να παιξουν κανονικα το spiderman στο ps5, χωρις κοστος...οπως επισης και οσοι αγορασουν το spiderman miles morales στο ps4, επισης μπορουν να παιξουν το miles morales στο ps5 χωρις κοστος και μαλιστα upgraded...

τωρα αν αξιζει να πληρωσει καποιος για την ultimate εκδοση ενω εχει παιξει ηδη το 1ο παιχνιδι στο ps4, ειναι αμφιβολο...Για αυτον που δεν το εχει παιξει, ισως...αναλογα του τι δουλεια εχουν ριξει...μπορει να το συμφερει να αγορασει τη ps4 version και να την παιξει απλα σε bc, μια και ηδη παιζει σε πολυ χαμηλες τιμες...

Δεν παίζει αυτό που λες, είναι λάθος.

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι όσοι έχουν ήδη το δισκάκι του spiderman στο ps4 δεν μπορούν να παίξουν στο ps5 την αναβαθμισμένη έκδοση, ούτε και μπορούν να την αγοράσουν ξεχωριστά αν θέλουν. Δηλαδή τους αναγκάζει για να παίξουν την βελτιωμένη έκδοση να αγοράσουν το νέο παιχνίδι spiderman MM ultimate edition και να δώσουν τα 79.90€. Δηλαδή για εμένα πχ που έχω το παλιό παιχνίδι στο ps4 όταν πάρω ps5 και βάλω το δισκάκι μέσα, ούτε τζάμπα θα έχω την reamasterd του παλιού παιχνιδιού αλλά ούτε και θα μπορώ με κάποιο αντίτιμο να την αποκτήσω εκτός και αν αγοράσω την ultimate edition στα 79.90€. Μιλάμε για στυγνό εκβιασμό σε 15 εκατομμύρια κατόχους(πόσοι είναι) του παλιού παιχνιδιού αν κατάλαβα καλά από το άρθρο του Eurogamer.

Επίσης όποιος αγοράσει την σκέτη έκδοση του Spiderman MM για το ps4 θα πάρει την αναβαθμισμένη έκδοση του παιχνιδιού στο ps5 αλλά χωρίς το reamaster του παλιού spiderman, για να παίξει το παλιό spiderman remastered θα πρέπει να πληρώσει επιπλέον 20$. Αχταρμάς!

https://www.eurogamer.net/articles/2020-09-23-sony-confirms-no-free-ps4-upgrade-path-for-spider-man-remastered

Minion Reaction GIF by MOODMAN

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sndev είπε

τα ιδια λέτε 

Δεν λέμε τα ίδια, δεν είδα να αναφέρει τον στυγνό εκβιασμό της Sony ο xavier, το προσπερνάει με ελαφρά τη καρδία για ευνόητους λόγους. Στην ουσία αποκλείονται όλοι οι χρήστες που έχουν το παλιό παιχνίδι και δεν μπορούν να παίξουν την remastered ούτε και να την αγοράσουν για το ps5 ακόμα και αν αγόρασαν ps5. Το να πάιξω το παλιό παιχνίδι στο ps5 χωρίς καμία βελτίωση πουθενά σε γραφικά και αναλύσεις που λέει ο xavier δεν έχει καμία ουσία. Η Sony αχριστεύει το παλιό παιχνίδι και εκβιαστικά μας λέει αν θέλετε spiderman remastered πάρτε το Spiderman MM Ultimate edition 79.90$ κορόιδα.  Να τα γράφουμε αναλυτικά για να καταλαβαίνει και ο απλός κόσμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, lepaterious είπε

Δεν ξέρω αλλά αντίστοιχα τέτοιο καιρό το 2013 είχαμε δεί και το hardware και όλα. Δεν ξέρω περιμένουν προς το launch για μικρότερο κακό?

Tωρα υπαρχει και μια πανδημια  ομως γυρω μας 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Δεν λέμε τα ίδια, δεν είδα να αναφέρει τον στυγνό εκβιασμό της Sony ο xavier, το προσπερνάει με ελαφρά τη καρδία για ευνόητους λόγους. Στην ουσία αποκλείονται όλοι οι χρήστες που έχουν το παλιό παιχνίδι και δεν μπορούν να παίξουν την remastered ούτε και να την αγοράσουν για το ps5 ακόμα και αν αγόρασαν ps5. Το να πάιξω το παλιό παιχνίδι στο ps5 χωρίς καμία βελτίωση πουθενά σε γραφικά και αναλύσεις που λέει ο xavier δεν έχει καμία ουσία. Η Sony αχριστεύει το παλιό παιχνίδι και εκβιαστικά μας λέει αν θέλετε spiderman remastered πάρτε το Spiderman MM Ultimate edition 79.90$ κορόιδα.  Να τα γράφουμε αναλυτικά για να καταλαβαίνει και ο απλός κόσμος.

ξαναλεω τα ιδια λέτε, το οτι εσυ μπαίνεις σε εξτρα αναφορές και λες τη γνωμη σου οπως αυτος δεν αλλαζει την ουσια στο που παίζει η καθε εκδοση που γραφετε και οι 2. το τι καλύπτει κ τι εχει ουσια για  το καθένα απο μας είναι άλλη ιστορία. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Tωρα υπαρχει και μια πανδημια  ομως γυρω μας 

Τι σχέση έχει η πανδημία με το ότι δεν έχουν στείλει κονσόλα στο df για παρουσίαση των σωθικων της;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...