Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, GaGaS_Thess είπε

ενταξει το 50 ρικο δεν θα το χασεις πηγαινε αγορασε ενα παιχνιδι 1 2ο χειριστηριο μια συνδρομη ... το θεμα ειναι οτι γιατι να εκμεταλευτει ο κοτσοβολος και ο καθε κοτσοβολος το 50 ρικο σου για 1 1/2 μηνα 

Γιατι ετσι ειναι η αγορα την δεδομενη χρονικη στιγμη  και αν θες να το εχεις την πρωτη μερα   πρεπει να το κανεις, ωστε να εχεις περισσοτερες πιθανοτητες (γιατι ακομα και τοτε δεν ειναι σιγουρο ).

Τωρα γιατι καποιος θελει να το εχει την πρωτη μερα, η απαντηση νομιζω εχει να κανει  οπως με ολα τα παρομοια πραγματα  και συνοψιζεται στο εξης  "γιατι ετσι γουσταρει " .Τα γουστα ως γνωστον πληρωνονται :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
17 minutes ago, Fotis13 said:

Πηγα χτες απο απο Κωτσοβολο σε καταστημα οπως ειχα πει και εδωσα τα 50 προκαταβολη .

Να σας πως εγω ρεαλιστικα τι θα γινει , δεν θα  με καλυψει την πρωτη μερα   κυκλοφοριας και εγω  θα αναγκαστω να βρω απο αλλου εκεινη την μερα με την αυτονοητη ταλαιπωρια και αν σταθω τυχερος  και φυσικα θα χασω το 50αρικο  που εδωσα.

Αντε τον φαγαμε και τον Σεπτεμβριο ,πλησιαζουν οι μερες !

Γιατί να χάσεις το 50άρικο; 

Θα στο δώσουν πίσω αν δεν πάρεις κονσόλα από εκεί, στην χειρότερη σε μορφή πιστωτικού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Γιατί να χάσεις το 50άρικο; 

Θα στο δώσουν πίσω αν δεν πάρεις κονσόλα από εκεί, στην χειρότερη σε μορφή πιστωτικού.

Ναι νομιζα πως θα το εχανα  αλλα  αφου γινεται μετατροπη σε πιστωτικο ακομα καλυτερα .Θα παρω κατι αλλο με αυτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Malthador είπε

Τι διαφορές έχει η PS4 έκδοση του Spider-man με την PS5 έκδοση; Δεν θα υποστηρίζει Boost Mode η PS4 έκδοση, όπως έχουν δηλώσει για τα 1st-party games τους;

Εν τέλει εάν η μόνη διαφορά είναι το RT, εντάξει σιγά το πράγμα.

Το  ps5 Remaster θα εχει 60αρι mode...

Εdit: Tωρα ειδα τα επομενα ποστ. Το πσ4 με τα jaguar τι να βγαλει ή και να βγαλει τα 60 καρε θα πρεπει να πεσει στα 720p η αναλυση, επιλογη την οποια δεν εχουν δωσει μεχρι τωρα παρεμπιπτοντως.

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
32 minutes ago, kostiger said:

Το  ps5 Remaster θα εχει 60αρι mode...

Εdit: Tωρα ειδα τα επομενα ποστ. Το πσ4 με τα jaguar τι να βγαλει ή και να βγαλει τα 60 καρε θα πρεπει να πεσει στα 720p η αναλυση, επιλογη την οποια δεν εχουν δωσει μεχρι τωρα παρεμπιπτοντως.

Μα οι ίδιοι έχουν πει ότι τα PS4 games (τουλάχιστον τα 1st-party) θα έχουν Boost Mode στο PS5 για να ανεβάζουν ανάλυση και καρέ. 

Ο Jaguar που κολλάει; Για PS5 λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Malthador είπε

Τρίχες δηλαδή, κυριολεκτικά και μεταφορικά. Η μόνη ουσιαστική διαφορά είναι το RT. Τα 60 καρέ θα τα πιάνει άνετα και η PS4 έκδοση, Boost Mode and all that.

Δεν βλέπω να αξίζουν τα χρήματα που ζητάει η αναβαθμισμένη έκδοση, όταν το Spider-man το βρίσκεις για €15.

 

10 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μα οι ίδιοι έχουν πει ότι τα PS4 games (τουλάχιστον τα 1st-party) θα έχουν Boost Mode στο PS5 για να ανεβάζουν ανάλυση και καρέ. 

Ο Jaguar που κολλάει; Για PS5 λέμε.

Στο υπογραμμισμενο..

Δεν καταλαβα οτι εννοουσες την πσ4 εκδοση του παιχνιδιου που θα τρεχει στο πσ5. Αλλα το εχουμε γραψει πολλοστως, το εχει πει και ο Leadbetter του DF, παιχνιδια που ειναι γραμμενα για να τρεχουν στα 30 καρε, αν δεν χουν ξεκλειδωτη εκδοση οπως ο Spidey,  60 καρε στο πσ5 χωρις patch δεν παιζει..

Εξ ου και το πληρωμενο Remaster..

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλ από το πλαίσιο πριν λίγο για την διαθεσιμότητα του ps5 digital που έκανα παραγγελία μου είπαν ότι λόγο ότι είναι λίγα τα κομμάτια πιθανών δεν θα την έχω πρώτη μέρα παρόλο που έδωσα 50€ και ότι να μου αλλάξουν με disc που είναι ποιο σίγουρο φυσικά και αρνήθηκα. 

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Με πήραν τηλ από το πλαίσιο πριν λίγο για την διαθεσιμότητα του ps5 digital που έκανα παραγγελία μου είπαν ότι λόγο ότι είναι λίγα τα κομμάτια πιθανών δεν θα την έχω πρώτη μέρα παρόλο που έδωσα 50€ και ότι να μου αλλάξουν με disc που είναι ποιο σίγουρο φυσικά και αρνήθηκα. 

Επρεπε να τους πεις φυσικά αλλα στα 399€. Το PS5 θα έχει ελληνικό μενου? Ξέρει κανείς?

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vorlon είπε

Επρεπε να τους πεις φυσικά αλλα στα 399€

Το σκέφτηκα αλλά σιγά αν συμφωνούσαν μου είπαν το αφήνω έτσι όπως είναι αλλά δεν γνωρίσουμε τι θα γίνει ποτέ θα παραλάβεις λέω δηλ με την δεύτερη λέει κανείς δεν ξέρει είναι λίγα τα κομμάτια τις digital ενώ του disc είναι ποιο πολλά και πιθανών μου είπε να την έχεις day one. 

Το να μου καθυστερήσει λίγο δεν με αφορά το πολύ με πειράζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Το σκέφτηκα αλλά σιγά αν συμφωνούσαν μου είπαν το αφήνω έτσι όπως είναι αλλά δεν γνωρίσουμε τι θα γίνει ποτέ θα παραλάβεις λέω δηλ με την δεύτερη λέει κανείς δεν ξέρει είναι λίγα τα κομμάτια τις digital ενώ του disc είναι ποιο πολλά και πιθανών μου είπε να την έχεις day one. 

Το να μου καθυστερήσει λίγο δεν με αφορά το πολύ με πειράζει. 

πότε έκανες την παραγγελία? 

Ubisoft surges on the stock market, speculation on a takeover of the video game giant

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την ίδια μέρα 4:20 και μετά με πήραν τηλ για την προκαταβολή και εδωσα 50€ 6:10 μου έστειλαν email ότι είναι εντάξει έλαβαν τα 50€

Αν είναι να αργήσει πολύ καλύτερα να μου κάνουν επιστροφή του ποσού. Δεν έχουν ιδέα πότε θα ξανά παραλάβουν και πόσα κομμάτια. 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Μα οι ίδιοι έχουν πει ότι τα PS4 games (τουλάχιστον τα 1st-party) θα έχουν Boost Mode στο PS5 για να ανεβάζουν ανάλυση και καρέ. 

Ο Jaguar που κολλάει; Για PS5 λέμε.

To boost mode θα βοηθησει παιχνιδια με δυναμικη αναλυση (να μενει στη μεγιστη αναλυση περισσοτερο ή ιδανικα να μεινει παντα εκει κλειδωμενα) κ ξεκλειδωτα frame-rates (για να πιανει το μαξιμουμ δλδ 60fps που μπορει παλι ιδανικα συνεχεια), οπως ειπε κ ο φιλος kostiger αν δεν υπαρχουν αυτα τα δυο τα παιχνιδια θελουν patch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται απίστευτο να δίνετε 50e για ένα προϊόν για να το εξασφαλίσετε σε δύο μήνες που θα κυκλοφορήσει, να σας λενε ότι δεν είναι διαθέσιμο και να μην σας επιστρέφουν τα χρήματα. 

Αν πχ έχετε δώσει 50e προκαταβολή στον Κωτσοβολο και σας πει ότι δεν το παίρνεις στο πρώτο κύμα γιατί δεν έχουμε διαθέσιμα κομμάτια, αλλά μετά πάτε μία βόλτα στα public δεν θα ξενερωσετε; 

Επίσης, επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω. Το 50αρικο δεν θα σας το φάνε, αλλά αν σας το κάνουν πιστωτικό υπόλοιπο έχουν και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Μην το δεχτείτε, από την στιγμή που ζήτησαν 50e για προπαραγγελία υποχρεούνται να σας την προσφέρουν διαφορετικά πίσω τα χρήματα. Εξάλλου, τα πιο πολλά προϊόντα σχετικά με gaming τα βρίσκουμε αλλού φθηνότερα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...