Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, stevenfins είπε

Ισχύει πως το είχαμε δει, απλώς δεν θεωρώ ότι υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος ανησυχίας επειδή η ms το έδωσε ήδη. Δεν λέω ότι δεν μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά δεν έχουμε στοιχεία για κάτι τέτοιο τώρα. Τα τεχνικά χαρακτηριστικά τα ξέρουμε ήδη και πως συγκρίνονται με το x. 

Ναι αλλά δεν ξέρουμε τι σύστημα ψύξης έχει πως είναι κτλ κτλ.

33 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Tωρα υπαρχει και μια πανδημια  ομως γυρω μας 

Και τι σχέση έχει η πανδημία? Δηλαδή η ms πως έστειλε κονσόλα? Με την πανδημία δεν σταμάτησαν τα ταχυδρομεία/ couriers ή οι youtubers η το digital foundry να βγάζει videos. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όποια κονσόλα και να επιλέγω ανα generation, ποτέ δεν θα σβήσει από τη μνήμη μου το intro του PSX και κυρίως, το rush που μου δημιουργούσε.

Πριν μερικά χρόνια έκανα προς τιμήν του, remake from scratch, το sound design του PSX intro:

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sndev είπε

ξαναλεω τα ιδια λέτε, το οτι εσυ μπαίνεις σε εξτρα αναφορές και λες τη γνωμη σου οπως αυτος δεν αλλαζει την ουσια στο που παίζει η καθε εκδοση που γραφετε και οι 2. το τι καλύπτει κ τι εχει ουσια για  το καθένα απο μας είναι άλλη ιστορία. 

Αυτή η αναφορά:

"δεν εχεις δικιο...κανεις δεν δινει remastered εκδοση δωρεαν...Οι κατοχοι του ps4 spiderman θα μπορουν να παιξουν κανονικα το spiderman στο ps5, χωρις κοστος...οπως επισης και οσοι αγορασουν το spiderman miles morales στο ps4, επισης μπορουν να παιξουν το miles morales στο ps5 χωρις κοστος και μαλιστα upgraded... "

παραπληροφορεί για κάποιον που δεν παρακολουθεί τα τεκταινόμενα.

Η σωστή θα ήταν έτσι:

δεν εχεις δικιο...κανεις δεν δινει remastered εκδοση δωρεαν...Οι κατοχοι του ps4 spiderman θα μπορουν να παιξουν κανονικα το spiderman στο ps5 με τα ίδια γραφικά και αναλύσεις όπως στο ps4, χωρις κοστος αν όμως θελουν την reamaster edition θα πρέπει να αγοράσουν το Spideman MM Ultimate edition στα 79.90€...οπως επισης και οσοι αγορασουν το spiderman miles morales στο ps4, επισης μπορουν να παιξουν το miles morales στο ps5 χωρις κοστος και μαλιστα upgraded...αλλά αν θέλουν να πάιξουν και την remastered του παλιού παιχνιδιού θα πρέπει να σκάσουν 20€ επιπλέον.

Και δεν λέω την γνώμη μου λέω τα πράγματα όπως έχουν...

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ως ενημέρωση για τον Κωτσόβολο, με πήρανε τηλέφωνο και με ενημέρωσαν οτι η παραγγελία μέχρι να ολοκληρωθεί η αλλαγή εμφανίζεται ως ακυρωμένη, παρ' όλα αυτά στην καρτέλα σας φαίνεται η αλλαγή που κάναμε μου λέει, και την ρώτησα αν έχασα την σειρά μου, μου λέει πως δεν χάνω την σειρά και όταν περνάνε αλλαγή γίνεται με ειδικό κωδικό σε αυτές τις περιπτώσεις για να μην χαθεί η προτεραιότητα. Επίσης μου είπε αν θέλω βάζω προκαταβολή και οτι δεν χρειάζεται αν δεν θέλω.... WTF ? Τι έγινε ? Καντηλάκι και στρώνουν ? Τι φάση ? 

Εν το μεταξύ την ρώτησα γιατί οι υπόλοιποι συνάδελφοί της δεν έβλεπαν στην καρτέλα μου την αλλαγή η εν΄ πάση περιπτώσει γιατί δεν έβλεπαν την παραγγελία μου εκτός από οτι έχει ακυρωθεί... ? Απάντηση δεν πήρα αλλά τέλος πάντων όλα καλά υποθέτω, μπήκα και στο site και βρήκα την παραγγελία μου σε εξέλιξη (αυτή που εμφανιζόταν ακυρωμένη), δεν φαίνεται καμία αλλαγή... μάλλον τα συστήματα τους είναι για τα μπάζα και μου θυμίζουν αυτά που είχαμε στην Wind όσο δούλευα εκεί..

Αυτά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Όποια κονσόλα και να επιλέγω ανα generation, ποτέ δεν θα σβήσει από τη μνήμη μου το intro του PSX και κυρίως, το rush που μου δημιουργούσε.

Πριν μερικά χρόνια έκανα προς τιμήν του, remake from scratch, το sound design του PSX intro:

το πιο επικο startup σε κονσολα.

δεν ξερω γιατι αλλα ανεκαθεν μου θυμιζε το παρακατω

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dev1l είπε

Λοιπόν ως ενημέρωση για τον Κωτσόβολο, με πήρανε τηλέφωνο και με ενημέρωσαν οτι η παραγγελία μέχρι να ολοκληρωθεί η αλλαγή εμφανίζεται ως ακυρωμένη, παρ' όλα αυτά στην καρτέλα σας φαίνεται η αλλαγή που κάναμε μου λέει, και την ρώτησα αν έχασα την σειρά μου, μου λέει πως δεν χάνω την σειρά και όταν περνάνε αλλαγή γίνεται με ειδικό κωδικό σε αυτές τις περιπτώσεις για να μην χαθεί η προτεραιότητα. Επίσης μου είπε αν θέλω βάζω προκαταβολή και οτι δεν χρειάζεται αν δεν θέλω.... WTF ? Τι έγινε ? Καντηλάκι και στρώνουν ? Τι φάση ? 

Εν το μεταξύ την ρώτησα γιατί οι υπόλοιποι συνάδελφοί της δεν έβλεπαν στην καρτέλα μου την αλλαγή η εν΄ πάση περιπτώσει γιατί δεν έβλεπαν την παραγγελία μου εκτός από οτι έχει ακυρωθεί... ? Απάντηση δεν πήρα αλλά τέλος πάντων όλα καλά υποθέτω, μπήκα και στο site και βρήκα την παραγγελία μου σε εξέλιξη (αυτή που εμφανιζόταν ακυρωμένη), δεν φαίνεται καμία αλλαγή... μάλλον τα συστήματα τους είναι για τα μπάζα και μου θυμίζουν αυτά που είχαμε στην Wind όσο δούλευα εκεί..

Αυτά. 

Παντως και εμενα για το κομματι της σειρας προτεραιοτητας   ηταν   απολυτοι οτι δεν χανεται .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dev1l είπε

 

Ναι η αλήθεια είναι οτι έδειχνε πολύ σίγουρη οτι δεν έχασα την σειρά μου... θα δούμε...

Το  οτι δεν χασαμε την σειρα μας ειναι ενα θεμα ,αλλα το μειζον ειναι αν θα παραλαβουμε  day one  , σε αυτο  μας βλεπω χλωμους αχχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ από πλαίσιο πάλι θα δω αν δω ότι δεν μου έρχεται Day one πράγμα χλομό από ότι κατάλαβα που με πήρε τηλ και δεν έχω παραλάβει μέχρι αρχές Δεκεμβρίου θα ζητήσω να μου κάνουν ακύρωση και επιστροφή 50€ που έδωσα. Εδώ δεν ξέρουν καν ποτε θα ξανά παραλάβουν δεύτη παρτιδα. 

Από αυτά που κατάλαβα είναι ότι τα disc θα είναι περισσότερα από τα digital ίσως παίζει ρόλο και που κάποιοι έχουν δώσει είδη όλο το ποσό. 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fotis13 είπε

Το  οτι δεν χασαμε την σειρα μας ειναι ενα θεμα ,αλλα το μειζον ειναι αν θα παραλαβουμε  day one  , σε αυτο  μας βλεπω χλωμους αχχαχα

Κοίταξε, γενικά από ότι πληροφορίες έχω και με αυτά που ακούγονται, θα υπάρξει και νέα παραλαβή τέλος Νοεμβρίου - μέγιστο 1η βδομάδα του Δεκέμβρη, οπότε και day 1 να μην παραλάβουμε όλα καλά... θα περιμένουμε το πολύ άλλες 2 βδομάδες. Εγώ δεν καίγομαι τόσο, αν και ύστερα από αυτά που τους έσυρα με βλέπω να παραλαμβάνω day 0 η day 1 χαχαχαχα....

4 λεπτά πριν, ADHD είπε

Δεν γινεται να χαθει κατι που δεν υπαρχει.. 

3E253812D9E023E7E93152EAF0649835677B3451

Σωστοοόόόός..... 😅

3 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Εγώ από πλαίσιο πάλι θα δω αν δω ότι δεν μου έρχεται Day one πράγμα χλομό από ότι κατάλαβα που με πήρε τηλ και δεν έχω παραλάβει μέχρι αρχές Δεκεμβρίου θα ζητήσω να μου κάνουν ακύρωση και επιστροφή 50€ που έδωσα. Εδώ δεν ξέρουν καν ποτε θα ξανά παραλάβουν δεύτη παρτιδα. 

Από αυτά που κατάλαβα είναι ότι τα disc θα είναι περισσότερα από τα digital ίσως παίζει ρόλο και που κάποιοι έχουν δώσει είδη όλο το ποσό. 

Μην αγχώνεσαι θα υπάρξουν παραλαβές τέλη Νοεμβρίου ή αρχές Δεκεμβρίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πλαίσιο τουλάχιστον με διαβεβαιωσαν ότι τουλάχιστον για τα digital ότι όσοι κάναμε προ παραγγελία δεν σημαίνει ότι θα παραλάβουμε και με την δεύτερη φορά μπορείς και τρίτη και Τέταρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dev1l είπε

Κοίταξε, γενικά από ότι πληροφορίες έχω και με αυτά που ακούγονται, θα υπάρξει και νέα παραλαβή τέλος Νοεμβρίου - μέγιστο 1η βδομάδα του Δεκέμβρη, οπότε και day 1 να μην παραλάβουμε όλα καλά... θα περιμένουμε το πολύ άλλες 2 βδομάδες. Εγώ δεν καίγομαι τόσο, αν και ύστερα από αυτά που τους έσυρα με βλέπω να παραλαμβάνω day 0 η day 1 χαχαχαχα....

 

Τελη Νοεμβριου και αρχες Δεκεμβριου παει πολυ αργα για μενα ,οτιδηποτε εκτος απο   day one  δεν μου κανει .

Αλλιως θα αραζα  δεν θα ασχολιομουν καν ,ουτε προκαταβολες ουτε τιποτα και θα επαιρνα οταν θα  υπηρχε διαθεσιμοτητα  στα ραφια των καταστηματων .Αλλα δεν ειμαι απο αυτους ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Αυτή η αναφορά:

"δεν εχεις δικιο...κανεις δεν δινει remastered εκδοση δωρεαν...Οι κατοχοι του ps4 spiderman θα μπορουν να παιξουν κανονικα το spiderman στο ps5, χωρις κοστος...οπως επισης και οσοι αγορασουν το spiderman miles morales στο ps4, επισης μπορουν να παιξουν το miles morales στο ps5 χωρις κοστος και μαλιστα upgraded... "

παραπληροφορεί για κάποιον που δεν παρακολουθεί τα τεκταινόμενα.

Η σωστή θα ήταν έτσι:

δεν εχεις δικιο...κανεις δεν δινει remastered εκδοση δωρεαν...Οι κατοχοι του ps4 spiderman θα μπορουν να παιξουν κανονικα το spiderman στο ps5 με τα ίδια γραφικά και αναλύσεις όπως στο ps4, χωρις κοστος αν όμως θελουν την reamaster edition θα πρέπει να αγοράσουν το Spideman MM Ultimate edition στα 79.90€...οπως επισης και οσοι αγορασουν το spiderman miles morales στο ps4, επισης μπορουν να παιξουν το miles morales στο ps5 χωρις κοστος και μαλιστα upgraded...αλλά αν θέλουν να πάιξουν και την remastered του παλιού παιχνιδιού θα πρέπει να σκάσουν 20€ επιπλέον.

Και δεν λέω την γνώμη μου λέω τα πράγματα όπως έχουν...

για το οτι δεν δινουν τη δυνατοτητα σε καποιον να αγορασει τη remastered εκδοση του 1ου παιχνιδιου μεμονομενα, συμφωνω...για ολα τα υπολοιπα δεν μπορω να καταλαβω τη λογικη...

καποιος που αγορασε το miles morales, αγορασε  δλδ 1 παιχνιδι στο ps4...Με ποια λογικη θα επρεπε να παρει 2 στο ps5? 

Τι θα ειναι τα upgrade και τι θα ειναι remasters στη νεα γενια δεν ειναι καθολου ξεκαθαρο αυτη τη στιγμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dev1l είπε

Κοίταξε, γενικά από ότι πληροφορίες έχω και με αυτά που ακούγονται, θα υπάρξει και νέα παραλαβή τέλος Νοεμβρίου - μέγιστο 1η βδομάδα του Δεκέμβρη, οπότε και day 1 να μην παραλάβουμε όλα καλά... θα περιμένουμε το πολύ άλλες 2 βδομάδες. Εγώ δεν καίγομαι τόσο, αν και ύστερα από αυτά που τους έσυρα με βλέπω να παραλαμβάνω day 0 η day 1 χαχαχαχα....

Σωστοοόόόός..... 😅

Μην αγχώνεσαι θα υπάρξουν παραλαβές τέλη Νοεμβρίου ή αρχές Δεκεμβρίου. 

Το ελπίζω πάντως η σειρά ίσως δεν χάνεται αν γίνει κάποια αλλαγή πχ από digital σε disc διότι η κοπέλα από το πλαίσιο μου είπε ότι αν αυτήν την στιγμή κάνω αλλαγή σε disc υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μου την στείλουν από την πρώτη μέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Από πλαίσιο τουλάχιστον με διαβεβαιωσαν ότι τουλάχιστον για τα digital ότι όσοι κάναμε προ παραγγελία δεν σημαίνει ότι θα παραλάβουμε και με την δεύτερη φορά μπορείς και τρίτη και Τέταρτη.

Τι ακριβώς παίζει με τις εκδόσεις δεν ξέρω, σαν γενικότερη εικόνα αυτό που βλέπω είναι πως η sony προσπαθεί να προλάβει.. οπότε δεν αποκλείεται και έκτακτη ανατροφοδότηση..

Μόλις τώρα, Fotis13 είπε

Τελη Νοεμβριου και αρχες Δεκεμβριου παει πολυ αργα για μενα ,οτιδηποτε εκτος απο   day one  δεν μου κανει .

Αλλιως θα αραζα  δεν θα ασχολιομουν καν ,ουτε προκαταβολες ουτε τιποτα και θα επαιρνα οταν θα  υπηρχε διαθεσιμοτητα  στα ραφια των καταστηματων .Αλλα δεν ειμαι απο αυτους ...

Σε καταλαβαίνω, σαν και εμένα με την collectors του cyberpunk...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...