Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, aret1 είπε

Μηνυματακι από κώτσο. 

Τηλέφωνο στο καπάκι, όπου μου ελέχθει ότι είναι τυπικό από το σύστημα, λόγω του ότι δεν υπάρχει

απόθεμα στην αποθήκη. 

IMG_6369.jpg

θα μας σκασουν μεχρι να το παρουμε ,αυτο ειναι το μονο σιγουρο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ωχ, ποτε την εκανες? κ ποσα έσκασες?

άκυρο το ξαναδιάβασα το μηνυμα άλλο κατάλαβα, λολ για τον κοτσοβολο τα αυτοματοποιημένα του και τις αποθήκες του

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sndev είπε

ωχ, ποτε την εκανες? κ ποσα έσκασες?

παρήγγειλα  18/09/2020 στις μια το μεσημέρι και έδωσα 100 ευρώ. Οφείλω να πω ότι δε μου ζήτησαν κάποιο ποσό

απλά θεώρησα ότι ελαφρώνει τρόπον τινά το τελικό ποσό και θα μου φανεί πιο εύκολο στην εξόφληση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα κι ενα καιρο, ενας gamer εδωσε εξακοσια ενενηντα οχτω (698,00) ευρω, για να αγορασει ps5, επεκταση εγγυησης, δευτερο κοντρολερ και το Dark Souls Remake.

Τελικα, εξαιτιας της ελλειψης διαθεσιμοτητας, δεν παρελαβε τιποτα απο τα παραπανω και ο Κωτσοβολος του επεστρεψε την προκαταβολη.

Ο μικρος gamer, πηρε τα εξακοσια ενενηντα οχτω (698,00) ευρω και για να πνιξει τον πονο του τα "εφαγε" ολα σε στριπτιτζαδικα και αλκοολ και περασε υπεροχα.

Και ζησαν αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Μια φορα κι ενα καιρο, ενας gamer εδωσε εξακοσια ενενηντα οχτω (698,00) ευρω, για να αγορασει ps5, επεκταση εγγυησης, δευτερο κοντρολερ και το Dark Souls Remake.

Τελικα, εξαιτιας της ελλειψης διαθεσιμοτητας, δεν παρελαβε τιποτα απο τα παραπανω και ο Κωτσοβολος του επεστρεψε την προκαταβολη.

Ο μικρος gamer, πηρε τα εξακοσια ενενηντα οχτω (698,00) ευρω και για να πνιξει τον πονο του τα "εφαγε" ολα σε στριπτιτζαδικα και αλκοολ και περασε υπεροχα.

Και ζησαν αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα.

με 698 δε πας σε στριπτιτζαδικο εν μέσω κορονοιου :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Μια φορα κι ενα καιρο, ενας gamer εδωσε εξακοσια ενενηντα οχτω (698,00) ευρω, για να αγορασει ps5, επεκταση εγγυησης, δευτερο κοντρολερ και το Dark Souls Remake.

Τελικα, εξαιτιας της ελλειψης διαθεσιμοτητας, δεν παρελαβε τιποτα απο τα παραπανω και ο Κωτσοβολος του επεστρεψε την προκαταβολη.

Ο μικρος gamer, πηρε τα εξακοσια ενενηντα οχτω (698,00) ευρω και για να πνιξει τον πονο του τα "εφαγε" ολα σε στριπτιτζαδικα και αλκοολ και περασε υπεροχα.

Και ζησαν αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα.

Σου επιστράφηκε η προκαταβολη; Πότε παρήγγειλες;

Η ολα ειναι υποθετικά στα παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, YiannisPj είπε

Σου επιστράφηκε η προκαταβολη; Πότε παρήγγειλες;

Η ολα ειναι υποθετικά στα παραπάνω;

Οχι, τρολαρισμα ειναι. Απλα το βλεπω να ερχεται. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Brazhlias είπε

Οχι, τρολαρισμα ειναι. Απλα το βλεπω να ερχεται. :P 

Εγω να σου πω την αληθεια δε βλεπω να την επιστρεφουν.

Ειμαι σε παρομοια φάση (απο Κωτσο), τα πλήρωσα όλα εξ'αρχης. 

Θεωρω πως αν δε φτανουν τα κομματια, θα κρατησουν τις παραγγελίες και θα τις στείλουν καλο Γεναρη 2021.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει περίπτωση να πεις αλλαξα γνωμη δε το θέλω κ να μ σου γυρίσουν προκαταβολή. τα πρόστιμα που θα φαει μια εταιρεία είτε λέγετε κοτσοβολος είτε πλαίσιο είτε όπως θες πεστο μαζί με την δυσφήμιση δεν αξίζουν το κοπο ώστε να μπουν σε τέτοιες πρακτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

δεν υπάρχει περίπτωση να πεις αλλαξα γνωμη δε το θέλω κ να μ σου γυρίσουν προκαταβολή. τα πρόστιμα που θα φαει μια εταιρεία είτε λέγετε κοτσοβολος είτε πλαίσιο είτε όπως θες πεστο μαζί με την δυσφήμιση δεν αξίζουν το κοπο ώστε να μπουν σε τέτοιες πρακτικές.

Καλα δεν ειπα κατι τετοιο. Εγω δε θελω να ζητήσω πίσω την εξόφληση του ποσού.

Και να τα ζητήσω πίσω, από που θα την αγοράσω την κονσολα για να έρθει νωρίτερα;

Απλα ο Κωτσοβολος και το Public εκαναν μαλακια που δε φαινεται να εκανε το Πλαισιο: πουλάγαν περισσότερα κομμάτια απ'αυτα που είχαν. Το πλαίσιο μολις έφτασε το νούμερο που είχε, σταμάτησε να πουλάει (λεει πως ειναι εξαντλημένο).

Πότε θα ικανοποιήσει τις παραγγελίες αυτές ο Κωτσοβολος και το Public, ενας Θεος ξερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, YiannisPj είπε

Εγω να σου πω την αληθεια δε βλεπω να την επιστρεφουν.

Ειμαι σε παρομοια φάση (απο Κωτσο), τα πλήρωσα όλα εξ'αρχης. 

Θεωρω πως αν δε φτανουν τα κομματια, θα κρατησουν τις παραγγελίες και θα τις στείλουν καλο Γεναρη 2021.

ποτε έκανες την παραγγελια και σε τι κωδικο τελειωνει? για να δω περιπου αν γινεται ποσες παραγγελιες εχουν γινει μεταξυ μας, 

εγω 17/9 στης 15.14 με κωδικο παραγγ  τελευταια 4 ψηφια 1097 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπάρχουν κ τηλεφωνηκες παραγγελίες κ στα καταστήματα, είναι αλλες λίστες που τηρούνε να ξέρεις, για την ιστορια η δικη μου ηταν 0413 17/09 14.27. δλδ σε 45 λεπτα πεσανε 680 ηλεκτρονικές παραγγελίες?

Επεξ/σία από sndev
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη να ρωτήσω.

 

Α) Αυτό που λένε ότι τα παιχνίδια πλέον θα ξεκινάνε στα 80. Αυτό ισχύει για όλα τα ΑΑΑ υποθέτω σωστά ? Κάποια δευτεροκλασσατα ιντι ριμέικ κτλ θα είναι χαμηλότερα έτσι? 

Β) Και επίσης οι τιμές θα είναι για παντού για όλα τά καταστήματα? Γιατί και τόσο καιρό στις δημοφιλείς πορτοκαλί κόκκινες αλυσίδες ετσι και αλλιώς δε κοστίζουν 70?? Στα σκρουτζομαγαζα όμως ξεκινάνε τα φρέσκα παιχνίδια από 50-55. Πλεον δήλ σε όλους τους εμπόρους θα είναι 80? Δεν το κατάλαβα αυτό 

 

Γ) και μια πιο θεωρητική. Έστω ότι ξεκινάνε από 80. Λογικά με τον χρόνο και τις αγορές δεν θα πέσει όπως γίνεται συνήθως ? Δηλ είναι καλύτερα στη νιντεντο που οτιδήποτε έχει τη στάμπα του Μάριο πωλείται ίδια τιμή εδώ και 10 χρόνια (Περισσότερο αναφέρομαι στα wiiu αλλά και στα switch mario Odyssey botw) που κάθε κάτοχος Switch έχει το botw και εξακολουθεί να είναι ίδια τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) η σονυ ειπε τα παιχνίδια της θα ακριβύνουνε. εννοείει τα δικα της studio. gow last of us κτλ. ο καθε Publisher κανει οτι θελει με τη τιμη πχ ubisoft ea κτλ το cyberpank αν καταλαβα καλα πχ θα ξεκιναει 70 ε. Γενικά στο war για να γινοντε υπερβολες εχει περαστεί στο κοσμο οτι όλα τα παιχνίδια θα κοστίζουν τόσο. η σονυ όμως ειπε για τα δικα της studio. φυσικά δεν αποκλειτε (και ειναι ττο πιο πιθανο) ολοι να αυξήσουν τις τιμες. Ενα indie που κανει 10 ευρω γτ να μη κανει 15 θα σου πει ο κατασκευαστής..

β) οι τιμες απο κει θα ξεκινανε προφανως και λογικα στα σκρουτζομαγαζα θα ιεναι πιο χαμηλά αλλα αν ξεκιναει 80 τότε Αντι στο skroutz να ξεκινάει 55 πιθανόν να ξεκινάει 65. την αγορα βασικα εμεις τη καθοριζουμε στο ποσο γρηγορα θα πέσουν οι τιμες με το που αφηνουμε τον οβολο μας.. 

γ) ναι, θα πέφτουν οσο περναει ο καιρος όπως γίνεται πάντα στα ps4 xbox. το switch είναι αλλη φάση και ο μαριο. εχει καταφερει και κανει διαχρονικα παιχνιδια που σου τρωνε ωρες και μαλιστα ευχαριστα. στο λεω γτ μολις τελειωσα το odyssey (45 ωρες)  παιχνίδι του 17 κ μπήκα στο τρυπάκι να το ολοκληρώσω ολο. παίζει χωρις youtube να χρειαζομαι ενα χρόνο και να μη τελειωσει. κατι που κοστισε λοιπον 50 ε να σου κραταει ενα χρόνο είναι καλα κ γιαυτο δε θα πεσει και η τιμη. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...