Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

ειδικα τωρα λογω covid και αυξησης της ανεργιας .

 

και δυστηχως τραβαει κ αλλο το θεμα και θα τραβηξει και στο 21

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

H ερώτηση είναι , παίζεις τώρα cyberpunk ή περιμένεις το next gen patch;

Η λογική λέει να περιμένεις, ποιος θα αντέξει όμως?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

H ερώτηση είναι , παίζεις τώρα cyberpunk ή περιμένεις το next gen patch;

Αν τρεχει στο ps5 στα 60fps,τοτε εννοειται μια χαρα το παιζει καποιος χωρις να περιμενει καποιο next gen patch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

H ερώτηση είναι , παίζεις τώρα cyberpunk ή περιμένεις το next gen patch;

προσωπικά θα περιμενω όταν βγάλει το patch. όχι τοσο για τα γραφικα οσο για τα loading time. Mετα το tsushima κ το ελαχιστο χρονο loading οτιδήποτε βαζω στη κονσόλα αυτή τη στιγμή μου φεναιτε αιώνας, επισης μη γίνει κ καμία στραβή με τα save έναν φόβο τον εχω. Δυστυχώς όμως κάπου πηρέ το ματι μου ότι θα αργήσει αρκετά για ps5 το patch

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ναι ναι περιμενε εσυ να τρεξουν ολοι να δωσουν 80ευρω για το Demons Souls στην Ελλαδα,ειδικα τωρα λογω covid και αυξησης της ανεργιας .

Και Demons Souls θα παρουν ολοι,και Spider Man,και Cyberpunk,και Vallhala και τα παντα ολα 🤣

Σωστός, απαράδεκτο της sony να χρεώνει τα παιχνίδια της 80 ευρώ.Ποιος θα παει να σκασει 160-240 ευρώ για 2-3 παιχνίδια?

Επεξ/σία από GreekLegend2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

Σωστός, απαράδεκτο της sony να χρεώνει τα παιχνίδια της 80 ευρώ.Ποιος θα παει να σκασει 160-240 ευρώ για 2-3 παιχνίδια?

Αυτα που ελεγα.

Οι περισσοτεροι δεν εχετε παρει ακομα χαμπαρι οτι 80ευρω θα κοστιζουν και τα παιχνιδια σε xbox μερια

https://www.mediamarkt.gr/product/gaming/games/call-of-duty-black-ops-cold-war-xbox-series-x/1553705?_§ja=tsid:48889&rbtc=lws|con|CD16639||p|lws_product_feed|&lkws_10719=5e3a879e-0f4d-3558-abbb-da0f2e15ded8

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

H ερώτηση είναι , παίζεις τώρα cyberpunk ή περιμένεις το next gen patch;

Προσωπική άποψη : Γνωρίζοντας την "ιστορία" των παιχνιδιών της CD Projekt, περιμένεις...και δεν περιμένεις λόγω καλύτερων γραφικών, RT, ή framerate στις νεες κονσόλες αλλά λόγω του οτι σε 5-6 μήνες απο τώρα το παιχνίδι θα είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση λόγω πολλαπλών patches που θα διορθώνουν μενού, "σπασμένα" side-quest, τεχνικά προβλήματα κτλπ κτλπ...
Δες πόσα patch είχαν βγει για το Witcher (και την επανέκδοσή του που διορθωνε πολλά πράματα μεταξύ και των voice over), δες το Witcher 2, δες το Witcher 3 για το οποίο έχουν βγει αναρίθμητα patch (απο την ολη επίδοση μεχρι input lag μενού, μέχρι κίνηση του χαρακτήρα οπου μερικές φορές το καινούργιο patch δημιουργούσε και νέα προβλήματα).

Δύσκολο πράμα τα RPG καθώς δεν μιλάμε για γραμμικά παιχνίδια τα οποία είναι λιγότερο σύνθετα, καθώς το ενα quest και η ολοκλήρωση του μπορεί να "σπάσει" άνετα ενα άλλο ανάλογα με την σειρά που θα το κάνεις κτλπ.
Προσωπικά θα αποφύγω να το παίξω τώρα γιατί προβλέπω beta testing γι'άλλη μια φορά, σε 5-6 μηνάκια, που θα έχουν διορθωθεί πραγματάκια και θα έχει βγεί και το next-gen patch (ελπίζω) τότε ναι, στην τελική, θα έχω και ενα καινουργιο παιχνίδι να παίξω σε next-gen κονσόλα ;) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Αυτα που ελεγα.

Οι περισσοτεροι δεν εχετε παρει ακομα χαμπαρι οτι 80ευρω θα κοστιζουν και τα παιχνιδια σε xbox μερια

https://www.mediamarkt.gr/product/gaming/games/call-of-duty-black-ops-cold-war-xbox-series-x/1553705?_§ja=tsid:48889&rbtc=lws|con|CD16639||p|lws_product_feed|&lkws_10719=5e3a879e-0f4d-3558-abbb-da0f2e15ded8

Nαι εννοειτε, το εχουν πει ήδη οτι 2Κ και activision θα κοστίζουν 80 ευρώ.Ειδικά οταν ειναι γεματα mtx οπως το cod και το Nba.Απαράδεκτα πραγματα.Καθαρή εκμετάλευση.Για αυτό το gamepass έχει γίνει τόσο ελκυστικό σε αρκετό κόσμο.Βεβαια αμα θες να παιξεις day 1 cod και cyberpunk αναγκαστικά θα το σκάσεις 80αρι είτε παιζεις σε PS είτε σε xbox.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για προπαραγγελίες απο public, γνωρίζει κανείς τι γίνεται?

Παρήγγειλα πριν εξαντληθούν τα αποθέματα (δεύτερη μέρα) και δεν έχω κανένα νέο για την εξέλιξη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

Σωστός, απαράδεκτο της sony να χρεώνει τα παιχνίδια της 80 ευρώ.Ποιος θα παει να σκασει 160-240 ευρώ για 2-3 παιχνίδια?

θα τα σκάσουν αυτοί που από το 2013 έως και σήμερα έδιναν 3*70,00 ευρώ =210,00 ευρώ.

Οι υπόλοιποι θα αγοράσουμε σε sales με 20-30 ευρω...(όπως κάναμε τόσα χρόνια)

Επεξ/σία από Darthvader
  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τσίμπησα το tsushima τώρα με την προσφορά, μόλις τελείωσα το φφ15 μετά από χρονια. Να περιμένω ps5 η όχι? Μπορεί να το ξεκινήσω να το δω λίγο στην αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Darthvader είπε

θα τα σκάσουν αυτοί που από το 2013 έως και σήμερα έδιναν 3*70,00 ευρώ =210,00 ευρώ.

Οι υπόλοιποι θα αγοράσουμε σε sales με 20-30 ευρω...(όπως κάναμε τόσα χρόνια)

Nαι εννοείτε! εγώ προσωπικά ποτε δεν έχω δώσει πάνω απο 40 ευρώ για παιχνίδι.Απλά οταν πάρεις μια νέα κονσόλα θες να παίξεις και καποιο καινουργιο παιχνιδι.Αυτο που με νευριάζει αφάνταστα ειναι οι εταιρειες που λενε οτι θα αυξησουμε τις τιμες στο next-gen γιατι εχουμε σπαταλήσει περισσότερο χρόνο..Πραγματικα για γέλια.Παρε παραδειγμα το nba..Πόσα εκατομμυρια βγαζουν καθε χρόνο απο τα πακέτα? Αυτη η εκμεταλευση δεν μου αρέσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω κανένα παιχνίδι! Έχω δώσει μηδέν ευρώ για παιχνίδια τα τελευταία 10 χρόνια και έχω παίξει τα πάντα από ΑΑΑ (PS4 και Xbox)! Ζήτω τα μεταχειρισμένα όσο αντέχουν ακόμα! 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό να στηρίζετε εταιρίες που κάνουν καλά την δουλειά τους και σέβονται τον καταναλωτή, πχ CDPR. Στις άλλες μαύρο. Δεν θα γίνει τίποτα αν δεν παίξετε το Fifa ή NBA 21 με τους τελευταίους παίχτες. Μια χαρά είναι και το 20 και σίγουρα θα έχει κόσμο και για online.

Όσον αφορά τις συγκρίσεις της κονσόλας με κινητά και λοιπά ηλεκτρονικά, ή τα της MS, ας μου εξηγήσει κάποιος. Πόσα χρόνια κρατάτε ένα κινητό; Πόσα μια κονσόλα; (Ειλικρινά υπάρχει κάποιος εδώ μέσα με κινητό από το 2013;) Τι form factor έχει το ένα και τι το άλλο (που κάνει υποχρεωτικά κάποια πράγματα); Τι εγγυήσεις δίνουν οι εταιρίες δίσκων; Τι MTTF έχουν οι NVME γενικά, και τι του PS5; Τι εξυπηρέτηση πελατών έχει η MS και τι η Sony;
Καλό θα είναι όταν δεν έχουμε γνώση, να μην εκφέρουμε γνώμη, απλά εθελοτυφλώντας για την "ομάδα" μας (γιατί έτσι φαίνεται να το βλέπετε πολλοί). Και φυσικά δεν μιλάω για καταστροφολογίες και εκφράσεις που τα θεωρούν δεδομένα τα προβλήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...