Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Daredevil είπε

όπως έγραψε κάποιος στο twitter this is more like 120 people off mode :P 

:D Καλά σε racing / performance mode, είναι λίγο πεταμμένο τζάμπα το computation για τα μπαρμπαδέλια αν σου παίζει 120fps. Νομίζω τρώνε κράξιμο γιατί δεν καταλαβαίνει ο κόσμος τη σμουδίλα των 120.

Πότε βγαίνει αυτό για PS5?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, chncynic είπε

:D Καλά σε racing / performance mode, είναι λίγο πεταμμένο τζάμπα το computation για τα μπαρμπαδέλια αν σου παίζει 120fps. Νομίζω τρώνε κράξιμο γιατί δεν καταλαβαίνει ο κόσμος τη σμουδίλα των 120.

Πότε βγαίνει αυτό για PS5?

d1 όπως  και για ps4/X1

image.png.e61273ecc5f1348bd55ead456c396315.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο πιστεύω θα είναι αν μέσα στη γενιά δεν θα μπορέσουν να κρατήσουν τα 120 fps  με τα επόμενα dirt, μιας και θα είναι αποκλειστικά φτιαγμένα για αυτή και όχι όπως τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stevenfins είπε

Το χειρότερο πιστεύω θα είναι αν μέσα στη γενιά δεν θα μπορέσουν να κρατήσουν τα 120 fps  με τα επόμενα dirt, μιας και θα είναι αποκλειστικά φτιαγμένα για αυτή και όχι όπως τώρα

Είναι σχετικά δύσκολα τα 120fps - παίζει και να μήν τα καταφέρουν σε καμία κονσόλα να κουμπώσουν RT/4k/120fps. Τουλάχιστον απο αυτά που καταλαβαίνω με τα όσα έχουν ειπωθεί ώς τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, chncynic είπε

Είναι σχετικά δύσκολα τα 120fps - παίζει και να μήν τα καταφέρουν σε καμία κονσόλα να κουμπώσουν RT/4k/120fps. Τουλάχιστον απο αυτά που καταλαβαίνω με τα όσα έχουν ειπωθεί ώς τώρα

Αν δώ τα next gen σε 1440p/60fps θα είμαι πολύ ευχαριστημένος... 120 fps το πολύ σε κανα fortnite/pubg.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι developers του TT Isle of Man 2, η KT racing, ανακοίνωσαν ότι θα βγάλουν patch για να κάνουν το παιχνίδι τους compatible με ps5.

Μόνο αυτοί του Shadwen είπαν πως δεν ξέρουν τι φταίει και δεν έχουν σκοπό να κάνουν κάτι για αυτό λόγω έλλειψης πόρων.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GreenPro13 είπε

Ειχα χρόνια να ψωνίσω από αυτή την αλυσίδα(Κωτσοβολος) και με την ανόητη ιδέα να το κάνω τώρα. Έκανα 28 λεπτά μετά το άνοιγμα των preorders την παραγγελία μου με αντικαταβολή χωρίς υποχρέωση προκαταβολης. Επειδή μου φάνηκε περίεργο τους πήρα τηλέφωνο άμεσα και μου είπαν ότι επειδή είναι αντικαταβολή και οχι με κάρτα δεν χρειάζεται προκαταβολή. Τις επόμενες 7 μέρες τους πήρα άλλες 3 φορές τηλέφωνο με την ίδια απάντηση. Μετα με παίρνουν τηλέφωνο να με ρωτήσουν αν ακόμα ενδιαφέρομαι ζητοντας μου προκαταβολή και φυσικά συμφωνώ αλλά μόλις είδε ότι η παραγγελία μου είναι με αντικατάβολη αναίρεσαν την απαίτηση τους λέγοντας μου ότι τελικά δεν χρειάζεται! Στην 4η φορά τηλεφωνικής μου πρωτοβουλίας προς αυτούς με ενημέρωσαν πως πρέπει να βάλω το 30%(130€) για να κλειδώσω την παραγγελία μου και να μην χάσω την σειρά προτεραιότητας μου.Στην συνέχεια εποικοινωνω με την υποστήριξη τους στο fb και μου αναφέρουν ότι δεν χρειάζεται προκαταβολή αλλά όταν τους αναφέρα ότι με ενημέρωσαν τηλεφωνικως ότι θέλουν αλλάξανε την άποψη τους άμεσα! Να αναφέρω πως μου είπαν ότι ακόμα να να είμαι στο πρώτο κύμα μπορεί να μην έχω την κονσόλα μου στις 19/11.
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να δεσμευτώ μαζί τους με προκαταβολή εφόσον είναι τόσο ανοργάνωτοι και ελπίζω πως θα βρω κάπου την κονσόλα εκείνη την μέρα. 
Ήταν ή τελευταία φορά που εμπιστεύομαι αυτή την γελοία εταιρία.

 

edess-antipr708.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

edess-antipr708.jpg

Εμένα απλά με πήραν τηλέφωνο να μου ζητήσουν το 50ρικό, τους ξεκαθάρισα ότι δε το δίνω αλλά συνεχίζω να ενδιαφέρομαι για το προϊόν και η παραγγελία έμεινε ως έχει. Τώρα αν με πήγαν πίσω στην ουρά (αν υπάρχει τελικά ουρά) και αν το πάρω τελικά στο 2ο κύμα ποσώς με απασχολεί. Θα παίξω το πολύ πολύ 2 βδομάδες πιο μετά το ένα και μοναδικό non crossgen ps5 exclusive που έχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ilos είπε

Εμένα απλά με πήραν τηλέφωνο να μου ζητήσουν το 50ρικό, τους ξεκαθάρισα ότι δε το δίνω αλλά συνεχίζω να ενδιαφέρομαι για το προϊόν και η παραγγελία έμεινε ως έχει. Τώρα αν με πήγαν πίσω στην ουρά (αν υπάρχει τελικά ουρά) και αν το πάρω τελικά στο 2ο κύμα ποσώς με απασχολεί. Θα παίξω το πολύ πολύ 2 βδομάδες πιο μετά το ένα και μοναδικό non crossgen ps5 exclusive που έχουν.

Εγω ρωτησα μια ξαδερφη της γυναικας μου που δουλευει στα public αν θα εχουν ps5 στα ραφια την πρωτη μερα.μου απαντησε φυσικα και θα εχει.

Τωρα η αυτη ζει στον κοσμο της η μας δουλευεουν ολοι κανονικα.

Παντος αν περασουν χριστουγεννα χωρις κονσολες τα μαγαζια θα ειναι μεγαλη μαλακια της σονυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, ilos είπε

Αν βγάλουν πρόσοψη με το που βγει το elden ring την έχω πάρει.😁

Εμενα δεν με νοιαζει παιρνω και το default  αρκει να το παρω D1 xaxa.

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Λογικά θα βγάλει επίσημα και η sony γιατί τα dbrand παρόλο που έχω διαβασει σχετικά καλές κριτικές έρχονται και απο Καναδά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...